» »

Odgovor na zlom zaščite PS3 spletno preverjanje licence

1
2
»

Mipe ::

Zadnjič sem kupil Two Worlds II za 39,90EUR. Nisem igral dlje kot nekaj ur in nič me ne vleče nazaj.

Medtem ko se vedno znova vračam k brezplačnim igram, kot je Dwarf Fortress. Kaže, da je nesmiselno sploh kupovat igre... Svojo MasterCard kartico bom kar pustil v denarnici.

Zheegec ::

Mipe: Še sreča, da obstajajo demoti, da ni treba kupit vnaprej. Takšno napako sem jaz naredil s Command & Conquer 4, za katero prej sploh nisem vedel, da pride, pa je bila seveda katastrofa...
Starcraft2 na drugi strani, pa sem že na 0,1EUR na uro, pa še dol bo šlo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hanibal ::

BigWhale je izjavil:

VSI! Cisto VSI piraztizirajo zato ker se to da. :) Ce bi lahko vsi kradli kruh iz trgovin bi ga. Ali pa avtomobile, prav vseeno je o cem se pogovarjamo. Za software imamo pac enostavne replikatorje in cena za repliciranje je zanemarljiva.

Cene so taksne kot so, nekatere igre so predrage, se strinjam. Druge spet ne. Gre samo za to, koliko ur porabis za igranje ene igre. Tako kot pravi Jst, za zabavo se porabi ogromne kolicine denarja in se tega niti ne zavedamo oziroma se nam zdi povsem samoumevno, da se za to porabi denar.

Zakaj pri SWju drugace? Samo zato, ker ga lahko repliciramo.

Ce kupis eno igro na mesec in das zanjo 50 EUR in jo igras 20 ur, je to 2.5 EUR na uro za zabavo. To so maksimalno tri kave v lokalu. Tri na mesec. Ali pa skatlica cigaret, ki jo nek redni kadilec skuri v enem dnevu.

Piratizira se software, ki stane 1 EUR ali pa 170 EUR (Windows) in marsikomu se zdi 170 EUR oderustvo. Za software, ki ti bo laufal deset let in za katerega bos deset let dobival brezplacne popravke. To je jebenih 0.7 EUR na mesec.

Tipicna PS3 igra, ki jo pri nas kupis te stane med 40 in 60 EUR. Drago, ja. Ampak, do sedaj sem se vsako igro igral vsaj 20-30 ur. Nekatere celo po 50 ur in vec. Pa nimam blazno veliko iger za PS3/PS2, kakih 20 recimo.

Dokler ne bo cena 0 EUR bodo ljudje piratizirali in jamrali kako drago je vse skupaj. Za PS3 do sedaj ni bilo piratstva, ker se ni dalo kopirati, kako bo sedaj bomo pa videli, mar ne?


Podpišem se pod tvoj post.:)
Do pikice.
Ko bodo uporabniki začeli spoštovat (silom ali milom) licence pod katerim je izdan SW, bodo karte premešane.
TCO bo bolj transparenten.
In nekateri drugi igralci v SW svetu (ki sedaj veljajo, kao za luzerje) se bodo prikazali kot precej dobre rešitve.
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Dr_M ::

Dolocen folk bo vedno vlekel spile iz torrent in podobnih strani, pa tudi ce bi bila igra povsem zastonj, edini pogoj bi bil recimo registracija.
Lazje je kliknit samo "download" na najljubsem trackerju, kot pa iskat po netu..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Na Steamu, GOG in podobnih servisih ni prav nic tezko iskati. Heh.

Dr_M ::

Za tistega, ki je za dobro igro pripravljen placat, res ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bor H ::

Heh, še ena stvar ki ne pomaga pri zniževanju stopnje piratiziranja: Test Drive Unlimited 2, ki je pravkar izšel na Steamu: 40USD ali pa 50EUR, nekam naj si zataknejo tak deal

amigo_no1 ::

Haha, kontra dejanskemu tečaju.
Dobra.

Na Steamu ne moreš plačati v USD ?

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Nope, mislm da čekira tako IP kot lokacijo kreditne. Mislm sej za ta določen špil mi je vseen, ampak so zgubili nekaj nakupov že zaradi takih neumnih tečajev, do 10% požrem, več ne. Še najbolj me pa jezijo pocenitvne samo v enih regijah, tko je in bri Borderlands GOTY (če bi imel ameriško ceno bi kupu), pri Splinter Cellu in pri Bad Company 2. Zaletijo naj se nekam, gre za digitalno distribucijo kjer je strošek identičen ne glede na regijo. Tale stran mi je ful všeč: http://www.steamprices.com/eu2/topripof...

sorry, smo že mal offtopic, je pa to tudi en dejavnik piratstva

PARTyZAN ::

Ja, zato se pa splača naročat "škatlaste" verzije iz UK. Steam je itak predrag, samo v hudih akcijah se se nabavlja pri njih.

Jst ::

Ali pa če si prebral Mein Kampf in ti je vodilo Ein Volk Ein Reich Ein Steam, in če kupiš 3-5 iger na leto, potem požreš višjo ceno, ker imaš v Steamu vse svoje igre. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na PlayStationu 4 že teče Linux

Oddelek: Novice / Konzole
3712533 (9202) 66speeder66
»

PlayStation 4 skoraj zlomljen

Oddelek: Novice / Konzole
309345 (5200) gansta
»

Pet korakov za slab prenos igre s konzole na računalnik

Oddelek: Novice / Igre
156903 (5826) Berserker
»

Sony ni pričal pred Kongresom, uradno mnenje IP

Oddelek: Novice / Varnost
135284 (4017) 3furious
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455359 (2970) MrStein

Več podobnih tem