» »

Pečenje pokovke z mobilnim telefonom?

Pečenje pokovke z mobilnim telefonom?

švrk ::

Pred kratkim sem po verižnem mailu prejel naslednji video, ki prikazuje kako lahko s pomočjo mobilnega telefona dobesedno spečemo "kokice".



Lahko da gre za "FAKE" video, vendar mi deluje kar precej avtentično. Zadeva me je še toliko bolj pritegnila, ker imam že tako težave z držanjem telefona na ušesih, namreč čutim neprijetno toploto znotraj ušesa tako, da se raje pogovarjam po zvočniku ali držim telefon nekoliko stran od glave.

Zanima me kaj menite vi na zgoraj priloženi video? Je zadeva resnična/mogoča in kako to vpliva na zdravje? Ima kdo podobne težave/izkušnje s telefonom?

lp

jype ::

Zadeva ni resnična in isti neprijeten občutek boš dobil, če boš 15 minut ob uho tiščal PVC zavitek papirnatih robčkov.

;-) ::

Zanimivo, v zgornji video ne vrjamem da je resničen, drugače pa pri daljših pogovorih od 10-15min tudi jaz dobim v polovici glave čudn filing.

Če mam telefon v žepu pa me jajca bolijo.

PaX_MaN ::

bond007 ::

Mikrovalovka ima tam 1000W, pa vseeno rabi 2-3 minute, da speče kokice. Telefon seva recimo tam 1W...

TESKAn ::

Mislim, danes če se najdejo štirje ljudje na kupu, imaš štiri mobitele. Kokice tudi niso redkost. Pa vendar ljudje radi v neskončnost razglabljajo, kaj je možno in kaj ni, namesto da bi "poizkus" sami ponovili. ;((.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dbevfat ::

;-) je izjavil:

Zanimivo, v zgornji video ne vrjamem da je resničen, drugače pa pri daljših pogovorih od 10-15min tudi jaz dobim v polovici glave čudn filing.

Če mam telefon v žepu pa me jajca bolijo.

Jaz sem tudi to opazil, po moje je zato, ker se telefon greje med pogovorom.
nvr2fat

švrk ::

Ok, video je očitno reklamna kampanja torej FAKE!

isti neprijeten občutek boš dobil, če boš 15 minut ob uho tiščal PVC zavitek papirnatih robčkov.


S tem se nebi strinjal, saj si zadeve ne domišljam. Neprijetno mi postane že takoj po uporabi telefona. Ne gre samo za občutek toplote ampak nekako tako, kot je omenil smeško "čudn filing v glavi". Toploto pa čutim znotraj glave oz. v predelu notranjega ušesa. Zadeva me nervira tako da, če je le možno preklopim na zvočnik. Recimo slušalke pa imam lahko brez problema na glavi tudi po dve uri.

No, da ne bo pomote. Nisem "hipi" usekan na "green", niti nimam nekih fobij do telefonov/sevanja oz. nikoli prej nisem razmišljal o tem. Tako da o kakšnem PLACEBO efektu ni govora. Prav tako ni vzrok v telefonu saj imam pri vsakem isti občutek.

Če mam telefon v žepu pa me jajca bolijo.

tega občutka jest nimam, ker ne nosim telefona v žepu:). Ti to resno?:)

;-) ::

Ja resno. Taka topa bolečina. Ko mam telefon v bundi je ok, kak ga mam v kavbojkah v avtu me telo hitro opomni.

jype ::

švrk> S tem se nebi strinjal, saj si zadeve ne domišljam.

Kje sem pa napisal, da si domišljaš? Daj baterijo ven in si tišči zadevo ob uho 15 minut. Če boli, potem očitno nima zveze z nobenim sevanjem, ane?

švrk ::

Daj baterijo ven in si tišči zadevo ob uho 15 minut. Če boli, potem očitno nima zveze z nobenim sevanjem, ane?


Hja, če bi tiščal zadevo 15 minut ob glavo, bi bilo verjetno neprijetno. Vendar kot sem napisal se moji občutki pojavijo že takoj po uporabi, pa tudi redko se pogovarjam dalj od dveh minut.

Ja resno. Taka topa bolečina. Ko mam telefon v bundi je ok, kak ga mam v kavbojkah v avtu me telo hitro opomni.


Hm, da ni morda res kaj na tem "sevanju", čeprav vsi zagotavljajo, kako da je neškodljivo.

jype ::

švrk> Vendar kot sem napisal se moji občutki pojavijo že takoj po uporabi, pa tudi redko se pogovarjam dalj od dveh minut.

Poskusi še brez baterije.

švrk> Hm, da ni morda res kaj na tem "sevanju", čeprav vsi zagotavljajo, kako da je neškodljivo.

Neškodljivo? Nikakor ne. Vsekakor pa je v primerjavi s sevanjem iz okolja zanemarljivo.

Elektromagnetnim poljem se ne moreš izognit, ker za zaščito pred takšnimi rečmi potrebuješ - elektromagnetno polje.

Video je še vedno zgolj slaba šala.

šernk ::

Hja, če bi tiščal zadevo 15 minut ob glavo, bi bilo verjetno neprijetno. Vendar kot sem napisal se moji občutki pojavijo že takoj po uporabi, pa tudi redko se pogovarjam dalj od dveh minut.


recimo temu neke vrste placebo efekt (ne znam drugače povedati).

osebno takoj, ko sem na avtu zagledal kakšni so moji zavorni diski, sem dobil občutek, da avto zavira slabše, pa kljub vsemu na valjih pokaže fantastične rezultate.

ker veš, da mobitel škoduje, imaš občutek, da škoduje še bolj, to dela podzavest in ti na to nimaš vpliva. tudi sam s telefonom ko ga gledam ne morem zaspati (občutek kot da me glava rahlo boli)...pa če je 20cm stran od glave ali pa 2m...takoj ko ga ne vidim več (pa je lahko 20cm od glave ali 2m) zaspim brez težav.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

švrk ::

recimo temu neke vrste placebo efekt (ne znam drugače povedati).

osebno takoj, ko sem na avtu zagledal kakšni so moji zavorni diski, sem dobil občutek, da avto zavira slabše, pa kljub vsemu na valjih pokaže fantastične rezultate.


Heh ja, teh vaških placebotov poznam kar nekaj: "Kako namontiraš powerco gor pa L-bat pa ful leti" ali pa tista kako bolje "bremza" če so rožice na disku, avto pa jugo ali stoenka:)

ker veš, da mobitel škoduje, imaš občutek, da škoduje še bolj, to dela podzavest in ti na to nimaš vpliva
.

Ne vem in prej nisem razmišljal o tem, dokler nisem tega opazi. V analogiji s tvojim placebom je kot, da bi ti PREJ opazil, da avto slabo zavira in šele nato ugotovil, da so diski obrabljeni. To pa ni placebo.

No kakorkoli ne izključujem možnosti, da sem morda neprijeten občutek pomotoma povezal ravno s telefonom, sedaj si pa domišljam vsakokrat ko ga naslonim na glavo. Vendar se mi zdi malo verjetno. Zato pa vprašam, da vidim če ima kdo podobne izkušnje.
Kako bi pa potem razložil smeškotov primer: "Ko mam telefon v bundi je ok, kak ga mam v kavbojkah v avtu me telo hitro opomni." Tudi placebo, čeprav je bolečina tista, ki ga spomni kje ima telefon?

lp

Keyser Soze ::

šernk je izjavil:

recimo temu neke vrste placebo efekt (ne znam drugače povedati).

Točno tako.

Placebo efekt. Kot posledica takšnih pretiravanj kot je tale v prvi objavi teme.
OM, F, G!

šernk ::

Ne vem in prej nisem razmišljal o tem, dokler nisem tega opazi. V analogiji s tvojim placebom je kot, da bi ti PREJ opazil, da avto slabo zavira in šele nato ugotovil, da so diski obrabljeni. To pa ni placebo.


ne avto je začel v moji glavi slabo zavirat, ker sem zagledal moje razpadajoče diske... (pač stanje zavor preverjam vsaj 4x letno (2x ob menjavi gum zimske/letne, pred tehničnim, ob menjavi olja)), kot sem rekel na valjih je pokazal rezultate kot mora, kljub temu pa sem bil do menjave, vsak dan v strahu, kaj če ne ustavi, kaj če jih raznese itd...



Kako bi pa potem razložil smeškotov primer: "Ko mam telefon v bundi je ok, kak ga mam v kavbojkah v avtu me telo hitro opomni." Tudi placebo, čeprav je bolečina tista, ki ga spomni kje ima telefon?


mene tud ta bolečina spomni kje imam telefon...cel dan ga nosim v žepu...a ko se vsedem ga moram iz žepa dat, ker drugače me tišči, če ga pa nimam v žepu kavbojk ali pred očmi imam pa skoz občutek, da sem ga nekje pozabil :)

saj pravim, možno je, vendar prej bi rekel, da si stvar podzavestno precej bolj domišljaš, kot se zavedaš
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gumby ::

Tale video je IQ test...
my brain hurts

Pyr0Beast ::

Glede telefona. Antene so sedaj predvsem v spodnjem in zgornjem delu, praviloma bolj spodnjem. Pa še tako obrnjene da ti manj seva v bučo, ker to je izgubljena energija.


Sam mobi se med delovanjem logično segreje in greje tudi tebe. Pač izgube.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So zaščitna stekla smiselna?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4212160 (10714) tomaz-
»

Idealna velikost telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
444972 (3916) Map
»

Peticija za manjše highend telefone

Oddelek: Mobilne tehnologije
443762 (2743) Pro_moted
»

Sevanje mobitelov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211765 (10799) jype

Več podobnih tem