» »

mrezna kartica na ga-965p-ds3

mrezna kartica na ga-965p-ds3

korenje_ver2 ::

Ta mrezna kartica se mi noce povezat z 1 gb/s. a kdo ve zakaj?

jan01 ::

Kabel je? Switch/ router je?

korenje_ver2 ::

kabel je cat6, vezava straight-through. na drugi strani je linux z edimax network adapterjem pci. 1gbps.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bartmatej ::

Probi z drugimi driverji.

LP Matej

korenje_ver2 ::

pravkar sm vidu tm da je v bistvu ze povezan z 1gbit/s. sam prenosi so pa se vedno max 10,7MB/s, neglede na vrsto kabla. Sem probal tudi z ping -s 65000 -f in je se vedno ravna crta v du-meter pri 10MB/s.
Je to mogoce zaradi mrezne kartice ki je vstekana v PCI slot?

flier ::

Se preprican da problem ni na drugi strani ? Kaj na Linuxu pravi ethtool oz. miidiag ?

korenje_ver2 ::

ja cist mozn da so driverji za linux krivi. ethtool pravi da je povezan z 1gbps. se vedno ne dela tko kot bi mral.

korenje_ver2 ::

sm si pravkar nalozu zadnji kernel 2.6.20. (prejsnji 2.6.19). Sedaj kopira normalno pri gigabitni hitrosti.

flier ::

Kaksne hitrosti pa dobis ? Zanima me iz firbca, verjetno je disk ze prepocasen za gigabit ethernet.

korenje_ver2 ::

ce mam MTU na 1500, potem so prenosi okrog 45MB/s. ce dam MTU na 7200, grejo prenosi na 60MB/s (omejeno z diski). Mrezna kartica na enem pcju podpira jumbo pakete max 7200, ta integrirana pa cez 9000. MTU imam na 1500, ker mi zgleda racunalnik zmrzuje v drugem primeru. Verjetno so driverji za linux se vedno slabi...

ping -f -s 65000 dela vredu samo ce je mtu na 1500. Tko da dejanskega maksimalnega prenosa ne morem testirat.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kje se nastavi MTU pri mrežni kartici ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL me ne spusti na Facebook :O

Oddelek: Omrežja in internet
243511 (3156) Er333
»

Nakup gigabitne mrežne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
182556 (2176) PaJo
»

Lan in NFS souporaba - pretok podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
331415 (1115) KoKi
»

Router omejuje prenos paketkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
10843 (716) zee
»

Problem: Programski ruter! (oz. winXP in sharanje internet povezave)

Oddelek: Programska oprema
211725 (1387) MUC

Več podobnih tem