» »

Napaka v phpMyAdmin

Napaka v phpMyAdmin

gordy ::

Pozdravljeni,
Kolega me je opozoril na vaš forum in ker se kot začetnica pri izdelavi spletne strani spopadam z različnimi težavami, kar pogosto kukam k vam - hvala za vse dobre nasvete!

Žal pa imam tudi kako kapitalno, kronsko zadrego, za katero ne najdem rešitve. Tudi z googlom ne...

Tole je skopiran tekst, ki ga dobim na zaslon, pretežno v krasni (not) rdeči barvi:


Dobrodošli v phpMyAdmin
Napaka
MySQL je vrnil: Dokumentacija
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
phpMyAdmin se je poskušal povezati na MySQL strežnik, ki je zavrnil povezavo. Preverite, ali gostitelj, uporabniško ime in geslo v datoteki config.inc.php ustrezajo podatkom administratorja MySQL strežnika.

To, da sem preveč očitno nekje morala nekaj spremenit, je eno, drugo je, da nimam pojma kje (lokalno ali na strežniku) in kaj lahko popravim...
Želela bi bazo iz računalnika prenest na strežnik, da vidim, kako stran deluje "v živo"...

Lepo prosim za kakršenkoli nasvet, kaj mi je storiti!
Najlepša hvala že vnaprej!

keworkian ::

Tam kjer imas
mysql_connect("localhost","root","");


Moras sedaj dati
mysql_connect("localhost","phpmyadminusername","phpmyadminpassword")

DiTi ::

to ko želiš dostopati do phpmyadmina ali ko želiš vpostaviti povezavo znotraj svoje spletne strani? ker koliko me spomin ne vara ta error izpiše kadar se igraš s config datoteko in se želiš prijaviti v phpmyadmin, če imaš kak xamp ali wamp ti predlagam da ponovno namestiš.

če pa sem vse skupaj narobe razumel pa upoštevaj kolega pred mano. privzeto uporabniško ime je root gesla pa ni torej je prazen niz (razen če seveda nisi kje spremenila)

keworkian ::

Aja pozabil napisati proceduro pojdi v config.inc.php (kjerkoli ga že imaš) in poišči to kar sem ti napisal malo višje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php skripta za registracijo uporabnikov

Oddelek: Izdelava spletišč
162009 (1590) skorpio
»

napaka pri instalaciji foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
81317 (1147) no_use4
»

mysql baza in phpMyAdmin error

Oddelek: Operacijski sistemi
92162 (2057) jype
»

mysql na windows

Oddelek: Izdelava spletišč
101383 (1299) Ziga Dolhar
»

SQL

Oddelek: Programiranje
81575 (1474) Trubadur

Več podobnih tem