» »

Meni na ozadju s css

Meni na ozadju s css

GregorI ::

Imam grafično predlogo (ozadje) na katerega (prekrivanje) sodijo 4 grafični meniji (fotke). Kako se to naredi s css-ji v dreamweawerju?

Len-Art ::

Malo več podrobnosti pa kakšna slikca pa ti bomo lahko pomagali, se pravi imaš ozadje na katerega bi rad dal 4 fotke?

Tody ::

vrjetno uporabiš z index ? w3school ti bo povedala kako se uporablja

GregorI ::

V CMSju bi rad imel ozadje določene barve. V njega bi se prilepila slika, ki bi prekrivala ozadje, pa še gor bi bile 4 menijske ikone. Ker pa na forumu dolgo časa ni bilo odziva, sem se odločil, da dam za ozdaje kar fotko, menije po namesto slikovnih, črkovne. In zadeve nisem naredil v CMSju, ampak kar običajnem htmlju. Stvar ni tako elegantna, bo pa za silo...

GregorI ::

Šlo je namreč za tole.

Imam pa določen problem. Ali obstaja kak ukaz, ki ga porinem v html kodo, da se stran povrne na index.html po 5 min neaktivnosti. Če slučajno nekdo pride mimo in se je en pred njim zaplezal pri vpisih mnenj in je pustil zadevo kot je, bo ta čist zmeden...

Tody ::

Ja sorry tole brez programiranja ne bo šlo lih. S steady statom sicer lahko zadevo zablokiraš tako da imajo dostop samo do tega amapk za server side boš moral pa še kaj na spletni strani narest. Workaround bi sicer bil da uporabnika po 5 minuath neaktivnosti narediš logoff in tako uničiš sejo ter ko bo naslednji prišel se mu bo na novo naložil (logiral) sistem.

S samim brskalnikom pa bi enostavno preverjal piškot toliko časa da bi ugotovil, da seja že dlje časa ni aktivna in bi potem enostavno uničil sejo in se postavil v začetno pozicijo. Lahko pogledaš če ima wordpress kak tak plugin.

keworkian ::

GregorI je izjavil:

Šlo je namreč za tole.

Imam pa določen problem. Ali obstaja kak ukaz, ki ga porinem v html kodo, da se stran povrne na index.html po 5 min neaktivnosti. Če slučajno nekdo pride mimo in se je en pred njim zaplezal pri vpisih mnenj in je pustil zadevo kot je, bo ta čist zmeden...
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="300">

Tody ::

Če daš refreš še ni nujno da boš ubil sejo oz postavil stvari na svoje mesto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova spletne strani in offline za ta čas

Oddelek: Izdelava spletišč
91144 (845) Ziga Dolhar
»

.swf flash animacija ne dela v IE

Oddelek: Izdelava spletišč
111321 (1210) Gost
»

Php stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
6992 (992) Gonzales2
»

Optimizacija strani

Oddelek: Izdelava spletišč
121275 (1118) rkasteli
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885887 (5075) webfreak

Več podobnih tem