» »

Prašno barvanje (kaj se zgodi s strukturo aluminija)

Prašno barvanje (kaj se zgodi s strukturo aluminija)

DimmniBurek ::

Če je za v ložo, naj moderatorji prosim prestavijo.
Zanima me na bolj mikro nivoju. Kaj se zgodi z alu platiščem (od motornega kolesa), ki ga prašno pobarvamo? Peče se na okrog 220°C za okrog 15-20min. Se lahko struktura zlitine toliko spremeni, da bi bilo to nevarno? Nebi rad, da mi pri 250km/h feltna razpade.
There Is No Stronger Drug Than Reality

antonija ::

Tole je google najdu v 1 min. Ce porabis 3min ali vec pa verjetno najdes se kej bolj specificnega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DimmniBurek ::

Bolj me zanima, če ima kdo kake praktične izkušnje. Tistih, ki to delajo, ne bom spraševal, ker noben si ne bo nižal prihodkov z "odganjanjem" strank...
There Is No Stronger Drug Than Reality

antonija ::

DimmniBurek je izjavil:

Bolj me zanima, če ima kdo kake praktične izkušnje. Tistih, ki to delajo, ne bom spraševal, ker noben si ne bo nižal prihodkov z "odganjanjem" strank...

Aha... ti bi rad mnenja od tistih ki so s tem ze delali, samo nebi pa rad spraseval tistih ki to delajo.

Si mel v prvo prav, do loze ni vec dalec...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DimmniBurek ::

Ni daleč od lože, ker se brezveze usajaš. Pa brez zamere.
Če je kdo tukaj, ki to dela in ima izkušnje, OK. Samo po mejlu spraševat razne firme, pa bojo itak vsi rekli da je to oh in sploh najboljše. Sem že vprašal BTW, in celo imel eno feltno enkrat prašno barvano, vendar prehitro menjal, da bi imel kako resno izkušnjo. Da ne boš mislil, da na suho objavljam teme po forumu ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

antonija ::

Se vedno mi ni jasno zakaj je tak rpoblem dvignit telefon in vprasat majstre kaksne so zadeve. Ce prvi tisci naprej kaj marketinskega poklices naslednjega. En ti bo ze povedal kaksne so alhko slabosti powdercoatanja aluminija.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DimmniBurek ::

Zakaj imamo potem forume? ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fave ::

Jaz sem jih prašno prebarval, ker so se pojavili neki fleki, ki nikakor niso šli ven. Feltne so nameščene na pick-upu in že nekaj let funkcionirajo bp.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Keyser Soze ::

Nisem ravno metalurg, ampak IMO je 220°C veliko prenizka temperatura da bi drastično oz. sploh vplivala na strukturo zlitine.

Bi pa mogoče pomagalo, če vprašaš na www.strojnistvo.com. Tam boš verjetno dobil precej bolj natančno in preverjeno informacijo kot tule.

P.S.: Antonija, for real, ne bit pain in the ass, če človek vpraša nekaj resnega in želi zadevo spustit skozi debato. Informacije preko telefona so namreč za en drek.
OM, F, G!

DimmniBurek ::

Sem postal še na 2 tujih avto/moto forumih + še na strojnistvo.com, limam reply:
since hundreds of wheels come powder-coated as OEM equipment I wouldn't have any worries about it hurting them in any way. Just send them to someone with a good reputation

my pal gets his powder coated every 6 months nevr had a problem up to now

Verjetno bo kar v redu zadeva, sploh glede na to, da so že OEM barvana.
There Is No Stronger Drug Than Reality

guest #44 ::

Dejansko aluminij se "mehča" na 300 do 410C, sledi zračno hlajenje. Sicer 220C je manj od zahevane temperature, jz osebno menim, da do manjših sprememb v strukturi lahko pride, ampak zelo malo vrjetno zanemarljivo.

Fave ::

Pa sej to jih dost prašno prebarva. Ne boš ravno med prvimi.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

DimmniBurek ::

Vem da ne bom med prvimi...Samo nočem biti med zadnjimi ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

OK, mislim, da bom kar dal prašno barvati, zdej me pa zanima, če ima kdo kako priporočilo, nekje v okolici Postojne/Ilirske Bistrice/Kopra/Ljubljane. Rabim pa rdečo, po možnosti mat ali polmat. Bo menda treba na še kak avto forum pobrbati :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fave ::

Če ne boš drugje našel, pojdi do najbližjega vulkanizerja in tam povprašaj.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

gulfstream ::

S kristalno strukturo aluminija se ne zgodi nič.

Fazni diagram zlitine aluminija in cinka



Sicer je na diagramu zlitina, ampak čisto levo imaš 100% alminij. Faza alfa (ime za določeno kristalno strukturo) je enaka od tališča do konca dol. Po domače, peči aluminij kolikor ti srce poželi. Verjetno imaš aluminij z nekaj legirnimi elementi, tako da diagram ostane podoben.

Tudi če imaš kakšno zlitino magnezij-aluminij, lahko narediš enako.

Al-MG



Načeloma nebi smelo biti nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

DimmniBurek ::

OK, nekaj sem še poizvedoval po drugih forumih in ugotovil, da je problem pri površini, kjer rotor(disk) nalega na feltno. Lahko se pojavijo vibracije in tega na 1000kubičnem motorju sigurno nočem.

Hvala za vse informacije :)
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje mopeda

Oddelek: Loža
94232 (4002) zajovic
»

Barvanje platišč?!

Oddelek: Na cesti
73965 (3570) Olórin
»

Barvno lakiranje radijatorja

Oddelek: Loža
135200 (4956) Vice
»

Ohišje za vodno hlajenje LD PC-V8

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354403 (3580) bow11
»

Mountain Mods v SI?

Oddelek: Kaj kupiti
7684 (615) Old Spice

Več podobnih tem