» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
226 / 301
»»

kjut ::

Nekdo na nekem drugem forumu je imel napisano cobra kai > breaking bad > the wire > got....za vse ostale od prve serije ze vem da so 1A ampak da je se kaksna boljsa, je res vredna prvega mesta??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

starboi ::

kjut je izjavil:

Nekdo na nekem drugem forumu je imel napisano cobra kai > breaking bad > the wire > got....za vse ostale od prve serije ze vem da so 1A ampak da je se kaksna boljsa, je res vredna prvega mesta??


Nekaj takega lahko napiše samo laik , ker Cobra Cai definitivno ne spada v rang BB in The Wire ...mogoče v rang GOT-a ( ki je bil fenomenalen prvih par sezon, potem pa se izgubil v povprečju. In spada med serije z najslabšim zaključkom , nekje v rangu serije Dexter ), definitivno pa niti blizu prvih dveh omenjenih.

IL_DIAVOLO ::

Visje od bb-ja oz. the wire pac ne gre, ampak cobra kai ti bo po vsej verjetnosti vsec. Ne vem, nisem gledal, ampak ocene ne lazejo.

kjut ::

Hmmm...se mi zdi da bi Sopranosi po moje lahko bli. Ja verjetno so notri skriti odlicni detajli, vsaj tako si jaz razlagam...ker posploseno je res mal neumno mislt da karate kid nebi mogu delc prit... sam trenutn nimam pretirane zelje da bi si pokvaru good taste mogocnih klasik heh..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Cruz ::

Sem si končno ogledal The Boys. Kaj pa vem. Gledljivo, tudi zanimiva premisa, ampak ne vem... malce preveč formulacijski stil odvijanja zgodbe za neko "unikatno" serijo. Je pa konec v redu nastavljen za naprej ter šok moment.

Sicer je gledljivo in si bom ogledal še drugo sezono, vseeno pa je precej pozabljivo in dvomim, da si bom še kdaj prostovoljno ogledal prvo sezono. Nekajkrat sem se konkretno nasmejal, ampak ogromnokrat sem se spraševal, če gledam Fast And Fiurius v katerem je po pomoti znašel še Deadpool.

Morda bi boljše izpadlo kot film.

@muchacho Zame sta Fargo in Mad Men. Po vsakem rewatch-u sta boljši. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Outcast ::

The Wire
Breaking Bad
Mad Man
The Sopranos

nekako top4 zame, s tem da sta prvi dve seriji nezamenljivi...sledi v nedoločenem redu polno (še) vedno kakovostnih serij: Better Call Saul, Deadwood, Fargo, Boardwalk Empire, Bosch, True Detective, Treme, The Tudors, Game Of Thrones, Gomorrah, Sons of Anarchy, Six Feet Under, Peaky Blinders, Luther, Narcos, Magic City....

kjut ::

Aja pa Vikings! to vi jst zamenu namest gota. na petm pa vrjetn six feet under also! ostalo pa pocasi zadej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

IL_DIAVOLO ::



Nisem še pogledal, ampak upam si trditi, da je nadpovprečno dobra.

weasel ::

When They See Us je ena najboljsih na Netflixu.

Okapi ::

Jaz pa priporočam Vohuna.
The Spy (TV series) @ Wikipedia

Gagarin ::

When they see us mi ni nič posebnega ( sigurno ne 9 kot ima na imdb), nekje 6.5-7. Tha Spy je po prvi pogledani epizodi kar ok, AliG/Borat je odličen.

Groot ::

Meni osebno Whey they see us res dobra, sploh če se malce zaveš, da gre za resnično zgodbo. Si kar zasluži trenutno oceno. No če je pa tvoj tip serije bolj v smer Borata pa verjamem, da ti ni najbolj všeč.

Gagarin ::

Še dobro da si nepismen. Še enkrat da boš mogoče razumel. V The Spy igra S.B.Cohen ki je znan predvsem po vlogi AliG in Borata in igra odlično. WDSA pa ima visoko oceno zgolj zaradi teme in ne zaradi kvalitete nadaljevanke.

Han ::

Animal Kingdom ima potrjeno 5. sezono. Je kdo pogledal prejšnje? Po prikolicah in ocenah sodeč naj bi šlo za dobro, a precej brutalno serijo.

SloLord ::

Kar dobra serija, priporočam.
It is I, Leclerc!

Outcast ::

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!

hunter01 ::

Outcast je izjavil:

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!


Sem ravno nekaj dni nazaj pogledal 1-4 sezone. Sedaj čakam, da bo cela 5 sezona zunaj. Super serija za moj okus. Sploh so mi všeč serije časovno iz prejšnjega stoletja.

Outcast ::

hunter01 je izjavil:

Outcast je izjavil:

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!


Sem ravno nekaj dni nazaj pogledal 1-4 sezone. Sedaj čakam, da bo cela 5 sezona zunaj. Super serija za moj okus. Sploh so mi všeč serije časovno iz prejšnjega stoletja.


Moraš počakati še na dva dela;)
Ja tud meni so všeč podobne: Boardwalk Empire, Ripper Street, Taboo...s tem da sem Ripper Street pogledal pomoje samo ene 3-4 dele. Je kdo končal to serijo, se splača pogledati?

Matej_K ::

Carnival row...včeraj pogledal prva dva dela...zaenkrat še nič pretresljivega, da bi me pritegnilo k gledanju? Bloom mi nekako ne potegne, je mogoče premlad za to vlogo?
Glede na hvale ki ste jih pisali sem pričakoval kakšen boljši zaplet in vse...
Se razvije serija? Postaja boljša, ali pač ni za moj okus.
... .. .

donvito ::

Outcast je izjavil:

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!

Meni pa počasi ti cigani že najedajo ... ;( Sa preveč nosijo. Seveda jo bom pogledal.

Outcast ::

donvito je izjavil:

Outcast je izjavil:

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!

Meni pa počasi ti cigani že najedajo ... ;( Sa preveč nosijo. Seveda jo bom pogledal.


Lol dej si še 1x preberi kaj si napisal...pa če spremljaš serijo, boš mogoče ugotovil da se njihovi sovražniki veliko bolj 'nosijo' kot PB:D

Okapi ::

3. sezona The Deuce in Mr. Mercedes se je začela, obe dobri seriji.

virusZz ::

Outcast je izjavil:

Uf Peaky Blinders...do sedaj zelo dobra 5.sezona!

Se že ve kdaj pridejo na Netflix?
virusZz

klempo ::

Baje da 1 teden po temu ko bo vseh 6 epizod out

Kurzweil ::

@Cruz
@Outcast

Jaz sem vama verjel, gledam tole serijo MAD MEN in se pri 10. delu prve sezone. A tu se bo dogajalo kaj? Dejansko gledam že par samo dogajanje na relaciji žena, teh par zaposlenih na tej oglaševalski aganciji, ljubice in tajnice, dejansko je kot telenovela zaenkrat. Pa kako lahko to serijo postavite ob bok največjih kot so Breaking Bad :)) Saj bom pogledal vse sezone do konca, če sem že začel in tudi sicer nisem eden od tistih, ki bi hrepenel po neki no-brainer akciji, ampak tole zaenkrat je kot neka AAA telenovela. Nobnega natega, nobenega plota, nobenega humorja, nobenega suspenza, en velik NIČ zaenkrat. Dejansko se je do 10. dela en poročil, imeli so 3 stranke v službi in trije so se se zgonili. Slabo zaenkrat.

Cruz ::

Kurzweil je izjavil:

@Cruz
@Outcast

Jaz sem vama verjel, gledam tole serijo MAD MEN in se pri 10. delu prve sezone. A tu se bo dogajalo kaj? Dejansko gledam že par samo dogajanje na relaciji žena, teh par zaposlenih na tej oglaševalski aganciji, ljubice in tajnice, dejansko je kot telenovela zaenkrat. Pa kako lahko to serijo postavite ob bok največjih kot so Breaking Bad :)) Saj bom pogledal vse sezone do konca, če sem že začel in tudi sicer nisem eden od tistih, ki bi hrepenel po neki no-brainer akciji, ampak tole zaenkrat je kot neka AAA telenovela. Nobnega natega, nobenega plota, nobenega humorja, nobenega suspenza, en velik NIČ zaenkrat. Dejansko se je do 10. dela en poročil, imeli so 3 stranke v službi in trije so se se zgonili. Slabo zaenkrat.
Hmm, če ti zaenkrat ni všeč dvomim, da ti bo kdaj. Mene je že pilotna epizoda pritegnila. SPOILER: Konec je bil vrhunski. Ko ga skozi cel dan spremljaš in si misliš kako odlično življenje ima(ljubice) in kako je super/uspešen, ugotoviš da ima v bistvu ženo in otroke.

Glede humorja se ne strinjam, jaz sem se do solz nasmejal že pri pilotni epizodi ter menim, da je v seriji ogromno humorja. SPOILER: Recimo v osmi epizodi, ko Don in Roger morata uporabiti stopnice, ker se je dvigalo pokvarilo. Nah, ni se pokvarilo. Prej v epizodi vidimo, da je Don zaposlenemu poturil nekaj denarja, ampak ne izvemo zakaj točno. Hotel se je maščevati Rogerju in mu pokazati, da je boljši od njega, ker se je Roger igral to igro prej. Tukaj sem se prav tako konkretno nasmejal.
Drugače pa igralci in dialogi so odlični. Pretiranega plota res ni, je bolj "subtle". Poudarek na karakterjih, zlasti na glavnem karakterju. Tematika s katero se serija nekako ukvarja je: Can you really change who you are? Globina karakterjev mi je všeč. In pa seveda nostalgija 60's, kar me je na začetku najbolj pritegnilo.

Ustvarjalec serije je povedal, da ni hotel dajati suspenzov na koncu epizod, ker je hotel, da vsaka epizoda stoji zase. Meni osebno gre na živce namerno dajanje suspenzov na koncu epizode, ker je manipulativno.

Recimo na hitro moje mnenje. Morda ti pač ni všeč, se razume. Vseeno pa priporočam nadaljno gledanje, dokler se ne naveličaš(ali pa not padeš).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Mad Men je ena najbolj precenjenih serij vseh časov.

Neko brezvezno klevetanje in obsedena uporaba cigaret. Razumem, prikazujejo zlato dobo amerike, ampak taka limonada vecine ne zanima, vsaj ne non us populacije.

Na nivoju bb-ja? Good joke.

Gagarin ::

Mad Men - povprečna telenovela. Res mi ni jasno od kod popularnost,

Outcast je izjavil:

Ste me prepričali, kot čistega anti-ljubitelja supervillain/superhero serij....pogledam čez deževen vikend najbrž:D


In so ti bili Boys všeč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

starboi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mad Men je ena najbolj precenjenih serij vseh časov.

Neko brezvezno klevetanje in obsedena uporaba cigaret. Razumem, prikazujejo zlato dobo amerike, ampak taka limonada vecine ne zanima, vsaj ne non us populacije.

Na nivoju bb-ja? Good joke.


Kar seveda ni res ... je ena izmed najboljših v svojem žanru ... odlični dialogi , fenomenalna zgodba, glasbena podlaga, natančna predstavitev takratnega časa, pokazatelj začetkov kapitalizma v vsem svojem sijaju in pa izjemna predstava vseh vpletenih za in pa pred objektivom kamere. Tako da jo lahko mirne vesti damo ob bok najboljših serij, ki so bile posnete. 9/10 moja ocena in jo definitivno priporočam za ogled.

Gagarin ::

LOL, o vsem ostalem lahko debatiramo le o "fenomaenalni zgodbi" pa res ne moremo no. Zgodba je na nivoju telenovele.

IL_DIAVOLO ::

starboi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mad Men je ena najbolj precenjenih serij vseh časov.

Neko brezvezno klevetanje in obsedena uporaba cigaret. Razumem, prikazujejo zlato dobo amerike, ampak taka limonada vecine ne zanima, vsaj ne non us populacije.

Na nivoju bb-ja? Good joke.


Kar seveda ni res ... je ena izmed najboljših v svojem žanru ... odlični dialogi , fenomenalna zgodba, glasbena podlaga, natančna predstavitev takratnega časa, pokazatelj začetkov kapitalizma v vsem svojem sijaju in pa izjemna predstava vseh vpletenih za in pa pred objektivom kamere. Tako da jo lahko mirne vesti damo ob bok najboljših serij, ki so bile posnete. 9/10 moja ocena in jo definitivno priporočam za ogled.


Vecina se s tem seveda ne bo strinjala, ampak če je tebi všeč, seveda nimam nič proti :)

Outcast ::

Mad Men je unikatna iz stališča časa in seveda tematike v katerem se dogaja... ni vrhunska (The Wire, BB, Sopranovi...) je pa zelo dobra serija, tempo ima tak kot ga ima....iz podobnega razloga je meni tudi BCS zelo dobra serija.
Določenim oz očitno večini ni všeč, predlagam naj gledajo Marvele in podobne 'akcijske' serije.


@Ferdo66: pa veš da res ni slaba serija, sem jo pogledal res čez vikend;), celo nasmejal sem se nekajkrat. Dober konec, ki obeta zelo zanimivo drugo sezono.
Je bila tebi všeč?

Cruz ::

Gagarin je izjavil:

LOL, o vsem ostalem lahko debatiramo le o "fenomaenalni zgodbi" pa res ne moremo no. Zgodba je na nivoju telenovele.
To ni fer, ker kot dobro zgodbo sprejemaš le tisto, ki je plot-driven in ne character-driven. Recimo BB je plot-driven(čeprav da veliko tudi na karakterje) - takoj izvemo, da ima Walter White raka in bo umrl. Celo serijo spremljamo kako. Mad Men je 100% character-driven. Zato sami karakterji vplivajo na potek zgodbe in ne zgodba na karakterje kot pri BB ipd. Kaj je boljši stil zgodbe je subjektivno, meni je všeč oboje.

BB je vrhunska serija, ampak mi je Mad Men veliko bolj pri srcu in ga zlahka dam na prvo mesto. Tudi ponovno gledanje je veliko bolj zanimivo, ker skriva veliko več podrobnosti in simbolizmov.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Mislim, da sem dobil migreno.

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim, da sem dobil migreno.
Gatekeeping can be harmful. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagarin ::

@outcast
1) meni mad men ni všeč, še manj pa so mi všeč marvelove akcijske serije.
2) tudi Boys mi nikakor ni všeč

@Cruz, lets agree to disagree. Karakter driven fenomenalna zgodba ;), ok..

matobeli ::

V resnici rabiš oboje.

En članek na to temo:
https://nybookeditors.com/2017/02/chara...

Sem pa, glede na predloge tukaj, pogledal Dark Cristal - Rise of the resistance

Funky little story, zelo všečno. Ene dva dela sem rabil da sem začel zares cenit tehniko.

webmaher ::

Nekaj podobno Černobilu The Hot Zone https://www.imdb.com/title/tt4131818/?r...

Trenutno nizka ocena je znak stopnje ameriške demokracije in bi bila lahko še nižja :))

hunter01 ::

Na Watchlistu imam nekaj že zaključenih serij (takšne imam najraje :) )
- Treme (https://www.imdb.com/title/tt1279972/)
- Turn (https://www.imdb.com/title/tt2543328/)
- Black Sails (https://www.imdb.com/title/tt2375692/)
- The Americans (https://www.imdb.com/title/tt2149175/)

Je kdo katero izmed teh gledal? Mnenje? So vam bile všeč? Pa brez spoilerov prosim =)

Okapi ::

Americans be odlična zadeva.

nurse013 ::

Black Sails,..gusarji, zelo vredno ogleda
:)
you gotta be kidding me...

drvo ::

The Americans odlična serija.

webmaher ::

Amerikanci vsekakor top zadeva... sploh zadnja epizoda je narejena v nulo dobro in konec kot se spodobi...

Outcast ::

hunter01 je izjavil:

Na Watchlistu imam nekaj že zaključenih serij (takšne imam najraje :) )
- Treme (https://www.imdb.com/title/tt1279972/)
- Turn (https://www.imdb.com/title/tt2543328/)
- Black Sails (https://www.imdb.com/title/tt2375692/)
- The Americans (https://www.imdb.com/title/tt2149175/)

Je kdo katero izmed teh gledal? Mnenje? So vam bile všeč? Pa brez spoilerov prosim =)


Vse so dobre, Treme bi postavil celo na prvo mesto, after-Katrina New Orleans je prikazan vrhunsko! Plus moraš imeti rad 'glasbo' New Orleansa drugače sploh ne glej...

treme
the americans
black sails
turn

tko bi se jih jaz lotil ko sem pogledal vse:D

Kurzweil ::

Tole s serijo Mad Men ste me res dobro nategnal :)) Zdej že grem proti koncu 2. sezone, še malce pa dam seriji rdeč karton in prekinem z gledanjem, kar se je do sedaj zgodilo samo pri 2 serijah, od kakšnih 50-100 pogledanih. Verjamem, da je komu to kul in vsak ima svoj okus, ampak to je ena navadna premium telenovela. Naslednjo stvar, ki jo grem gledat, bom res 5x preveril, kar običajno storim, tokrat pa sem bil naiven ;((

Cruz ::

Kurzweil je izjavil:

Tole s serijo Mad Men ste me res dobro nategnal :)) Zdej že grem proti koncu 2. sezone, še malce pa dam seriji rdeč karton in prekinem z gledanjem, kar se je do sedaj zgodilo samo pri 2 serijah, od kakšnih 50-100 pogledanih. Verjamem, da je komu to kul in vsak ima svoj okus, ampak to je ena navadna premium telenovela. Naslednjo stvar, ki jo grem gledat, bom res 5x preveril, kar običajno storim, tokrat pa sem bil naiven ;((
:)) Če boš obupal pred 6. sezono, ti priporočam, da si pogledaš vsaj osmo epizodo šeste sezone. Histerično dobra epizoda, meni najljubša. :)

Drugače pa, če bi šel prej preverjat serijo bi verjetno našel večinoma dobra mnenja, je dobro sprejeta.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Kurzweil je izjavil:

Tole s serijo Mad Men ste me res dobro nategnal :)) Zdej že grem proti koncu 2. sezone, še malce pa dam seriji rdeč karton in prekinem z gledanjem, kar se je do sedaj zgodilo samo pri 2 serijah, od kakšnih 50-100 pogledanih. Verjamem, da je komu to kul in vsak ima svoj okus, ampak to je ena navadna premium telenovela. Naslednjo stvar, ki jo grem gledat, bom res 5x preveril, kar običajno storim, tokrat pa sem bil naiven ;((


Kaj pa si toliko nezaupljiv do lastne presoje.

3/4 serij, ki jih je tukaj ocenjenih kot ne vem kaj, je brezveznih.

In my opinion ofc.

Kurzweil ::

@Cruz, bom probal zdržat...

@IL_DIAVOLO, se strinjam,.. v grobem imamo verjetno vsi isti problem,... namreč imamo top serije, kot recimo Breaking Bad, Fargo, Boardwalk Empire, Sopranove, The Wire,... in potem prej ko slej vse pogledaš, potem pa se najde želja, da bi pogledal še kakšno dobro serijo in potem si z vsako skoraj da bolj razočaran, ker jih seveda kmalu zmanjka... na pravim solidnih serij je dost, ampak tistih res top notch pa je kakšnih 10-15. Jaz še vedno upam, da bom našel kakšen hidden treasure, pa se to zgodi zelo redko,...

klempo ::

oo7 ::

Pogledal Carnival Row. Men je bila dobra prva sezona tako, da z veseljem čakam drugo :)
««
226 / 301
»»