» »

Zdravstvena kartica za tujino

Zdravstvena kartica za tujino

foofighter ::

Zdravo. Ve kdo če tista modra kartica za zavarovanje v tujino ki jo naročiš prek ZZZS, pokriva zadosti storitev, ali je bolj pametno skleniti še kakšno drugo zavarovanje, ki pokriva širši spekter storitev?

ToniT ::

Pametno je skleniti še kaj zraven, posebej še, če greš na smučanje.

harvey ::

Odvisno kam greš, kaj boš počel in kaj imaš v mislih kot tujina. Če greš na Fiji, si z modro kartico ne pomagaš kaj dosti, če pa kolovratiš po EU pa v javni mreži nimaš teažav. Itak pa kot je že ugotovoljene je pametno sleniti dodatno komercialno zavaraovanje, če ne drugega te vsaj domov pripeljejo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

foofighter ::

torej gre se za smučanje v švici. kartica ZZZSja tam velja. česa recimo modra kartica ne krije, bi bilo pa dobrodošlo imeti?

Ziga Dolhar ::

CORIS asistenca je fajn. stran na www.coris.si
https://dolhar.si/

zlobcek ::

Z zavarovanjem je manj problemov z nujno vožnjo, na primer s helikopterjem do prve bolnišnice za nujno oskrbo - nekje piše, da tega ne krijejo recimo v Avstriji in Franciji na Euro kartico. Mene so iz Avstrije iz enodnevnega smučanja iz smučišča odpeljal do prve bolnice, ker sem si poškodoval ramo in trenutno še ne vem, kdo točno plača to nujno vožnjo. Oz vem, jest ziher ne, sej nisem za brezveze zavarovan.

Pri na primer Coris pa takoj vse plačajo oni, brez zapletov. Samo z modro Euro kartico naj bi pa najprej po besedah zzzs v teh državah plačal ti (dobiš po pošti domov račun), potem pa vložil zahtevek za povračilo sredstev. Verjetno je brezveze govort, da plačaš zelo hitro 4k eur +. Poznam pa primer (ni rekla kazala, sem videl račun), ko je človeka to prišlo 15k (mene je 4,5k). Seveda sem takoj po telefonskem pogovoru z zaposleno pri zzzs prosil advokata, če jih primerno s papirjem vpraša po zdravju in sem tudi v sklopu tega videl, da niso stvari čisto jasne...

Iz mojih izkušenj - ne grem nikamor več brez dodatnega zavarovanja ala Coris ali podobnih - tudi če le za en dan, niti to ne priporočam nobenemu izmed vas. Za mal čez 100 eur mam zdej letno premijo pa je mir.

S tem da, tako kot je nekdo zgoraj rekel, te še dam zategnejo v okviru neke določene vsote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Zeberdee ::

Tole za 100 EUR tudi mene zanima... Na corisu nič ne najdem o tem, je pa zanimivo. Lahko poveš kaj več?

zlobcek ::

https://www.coris.si/Stat_Cenik_DRU_SI.... tole. Zmer grem poslovno ven z nalogom pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

pivmik ::

Mislim, da AXA insurance je dosti cenejša kot ostali Corisi in podobni:
www.axainsurance.com
41 EUR za eno leto mednarodnega zavrovanja.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje v tujini, če zboliš

Oddelek: Loža
358122 (7019) xmetallic
»

Zavarovanje tujina

Oddelek: Loža
91922 (1769) #000000
»

Zavarovanje v tujini (coris)

Oddelek: Loža
122187 (1704) lonewolf_
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305276 (4556) Buldožer
»

Na dopust brez zavarovanja

Oddelek: Loža
183184 (2345) delavec44

Več podobnih tem