» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

««
21 / 34
»»

Alien123 ::

Phosket ti si tak mutav.. ziher lahko dobim boljso muco od tebe, čeprav sn skinjen dol..

bambam20 ::

Goody je izjavil:

Pa ja lasje pomagajo ampak tud brez se da, poznam kar nekaj pleškotov, ki imajo babe za "prste polizat"...


Noben plešast tip , če ni temnopolt nima top ženske. Nobeden. Pokaž mi enega, ki je plešast pa ima res hudo žensko. Jaz ga ne poznam.

slotechar ::

bambam20 je izjavil:

slotechar je izjavil:

Primerjas slike mladenicev z starcki. lol A bi raje dal slike ko so vsaj priblizno enaki po letih. Pa upam si trditi, da je dolocenim procentom zensk bolj vsec moski tipa jason Statham macho tip kot pa fantovski pozenscen tip moskega, ki ga mediji oziroma doloceni lobiji prikazujejo kot idealnega.

Pa najstnice imajo ponavadi drugacen okus kot zenske, pa tudi vse vec so pod vplivom vzgoje medijev.


A. Ha.. To so starčki.

ja unim procentu, k je teža nasorazmerno višja od višine in so same precej lepe :).

No,potem bom pa prilepil še nekaj,kar je najstnicam všeč.






Očitno se boš tolažil še naprej, ker si vizuleno grd kot Statham, ki je spolni idol sosedovi povprečni Micki, ki ima še bolj povprečnega tipa.


Tolazim tiste, ki so plesasti. Najstnicam itak niso vsec 40 letniki ampak najstniki, ki pa so skoraj vsi z lasmi, lol.
Po cem ti sklepas da jst sebe tolazim? A ni iz mojih postov razbrat, da me bolj skrbi za druge in clovestvo kot pa zase?

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

bambam20 je izjavil:

Goody je izjavil:

Pa ja lasje pomagajo ampak tud brez se da, poznam kar nekaj pleškotov, ki imajo babe za "prste polizat"...


Noben plešast tip , če ni temnopolt nima top ženske. Nobeden. Pokaž mi enega, ki je plešast pa ima res hudo žensko. Jaz ga ne poznam.



 tukaj ga imas

tukaj ga imas

musicfreak ::

bambam20 je izjavil:

Goody je izjavil:

Pa ja lasje pomagajo ampak tud brez se da, poznam kar nekaj pleškotov, ki imajo babe za "prste polizat"...


Noben plešast tip , če ni temnopolt nima top ženske. Nobeden. Pokaž mi enega, ki je plešast pa ima res hudo žensko. Jaz ga ne poznam.


Pa saj so ti že dali sliko od gospoda Janeza Janše. Po negativi sta glih za skupaj z njim ti in on.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

slotechar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Goody je izjavil:

Pa ja lasje pomagajo ampak tud brez se da, poznam kar nekaj pleškotov, ki imajo babe za "prste polizat"...


Noben plešast tip , če ni temnopolt nima top ženske. Nobeden. Pokaž mi enega, ki je plešast pa ima res hudo žensko. Jaz ga ne poznam.



 tukaj ga imas

tukaj ga imas



Bruce Willis ima denar in ta ženska zram je zgolj povprečna. Če bi bil Brusko s plačo 2000€ ne bi imel ob sebi takšne sponzoruše :).

Goody ::

dej rupsi ne bluzi, v javnem svetu imajo fejst bejbe ali fejst mlade fante (ki pač niso plešasti) ali pa so sponzoruše po tvoje. Tako da iz javnega sveta, ti bolj težko koga pokažem. Jaz plešce z dobrimi babami poznam osebno, njihovih fotk ti pa ne bom kazal. Je pa tko v real lajfu - če si ne znaš najt dobre babe če nimaš las, si je ne boš tudi če lase imaš.

musicfreak ::

Goody je izjavil:

dej rupsi ne bluzi, v javnem svetu imajo fejst bejbe ali fejst mlade fante (ki pač niso plešasti) ali pa so sponzoruše po tvoje. Tako da iz javnega sveta, ti bolj težko koga pokažem. Jaz plešce z dobrimi babami poznam osebno, njihovih fotk ti pa ne bom kazal. Je pa tko v real lajfu - če si ne znaš najt dobre babe če nimaš las, si je ne boš tudi če lase imaš.


Njemu se že po pisanju vidi, če bi mel najboljšo frizuro in postavo na svetu mu ne bi pomagalo, če je osebnost tako negativna.

Ganon ::

Ta tema postaja tako neumna, da bi jo bilo potrebno prepovedati z zakonom.

Goody ::

men je pa zabavna, se včasih prav nasmejim. No včasih mi je pa hudo za vse te obremenjene fante...

Phosket ::

V redu, pa se kar tolažite naprej. :)

slotechar ::

Naj ti nekaj razlozim. Ko je bil bruce willis mlajsi, je bil dost zenskam zelo privlacen. Pred mnogimi leti sem gledal resnicnostni show znanih, kjer je ena huda pevka med pogovorom s kolegico povedala, da ji je ful hud Bruce Willis.
Ce imas lep prvlacen obraz in postavo in privlacn karakter, karizmo, je to bolj pomembno kot ce imas lase in povprecen obraz. Tudi moja prijateljica je izjavila, da je njen cist plesast ampak da jo to ne moti, ker ji je vsec v obraz! Karakter pa itak.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

slotechar je izjavil:

Naj ti nekaj razlozim. Ko je bil bruce willis mlajsi, je bil dost zenskam zelo privlacen. Pred mnogimi leti sem gledal resnicnostni show znanih, kjer je ena huda pevka med pogovorom s kolegico povedala, da ji je ful hud Bruce Willis.
Ce imas lep prvlacen obraz in postavo in privlacn karakter, karizmo, je to bolj pomembno kot ce imas lase in povprecen obraz. Tudi moja prijateljica je izjavila, da je njen cist plesast ampak da jo to ne moti, ker ji je vsec v obraz! Karakter pa itak.


Saj pa to jaz pravim :D če ženski nisi v obraz všeč, ji pol tudi neš ko boš imel za 100EUR frizuro.. babe palijo na obraz, višino, telo.. če si velik meter pa čevap z lasmi si bolj nafukal kot pa da si velik pa plešast..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

ibgmail ::

Plešavost ni noben problem - kadar je na drugih glavah. Na svoji je pa nočem! In pred tremi meseci se mi je iz glave usulo kot na tlesk, poln umivalnik las...kao ena difuzna alopecija. prav grozno, kar naenkrat čist redki lasje, tenki kot pajčevina. Tedaj sem si kupil minoxidil, ki ga uporabljam 3 meseca. brez dvoma imam zdaj več las kot pred tremi, štirimi meseci - so potrdili sodelavci in doma! in imam slike before-after, ki sem jih prejšnji teden pokazal dermatologu. On je na hitro pogledal moje laske in rekel, da je to 'androgenično'. Samo potrditev sem rabil, ali naj minoxidil 5% uporabjam naprej. Pravi, da ja. Potrdil je tudi, da bodo vsi moji laski šli pa pa, v kolikor neham uporabljati minoxidil. Poleg tega jemljem še ene 'vitaminske' tablete z biotinom, pa še en šampon s ketokonazolom. Upam, da teh nekaj laskov ohranim čimdlje. srečno

miko22 ::

ibgmail je izjavil:

Plešavost ni noben problem - kadar je na drugih glavah. Na svoji je pa nočem!


Se popolnoma strinjam z tvojo izjavo. Jaz že 15 let jemljem propecio(generično zadnje desetletje), s tem da imam vedno večje težave jo dobit iz tujine. Ali je draga ko žafran, ali ne pošiljajo v slo, tako da zaloga, ki sem jo lani dobil iz rusije(kjer na žalost več ne pošiljajo) kopni, jaz pa še nimam drugega dobavitelja. Mogoče ima kdo kak predlog kje nabavljate? Lahko na ZS.

I7I ::

zakaj pa ne kupuješ proscar tablete (5mg)in si jih lomiš na 4 ali 5 delov .. većina jih tako dela, pa še najceneje je

miko22 ::

Kje ji lahko kupim? Zdravnica mi noče dat recepta :)

ozgeergun ::

http://newage-clinic.com/en/hair-transp...

NewAge Clinic otočí tělo hodiny pro lidi, kteří chtějí provádět transplantace vlasů a estetická Kosmetická chirurgie! Tato mladá a dynamická klinika nabízí nejlepší výsledek v kosmetické chirurgii s novými metodami

harvey ::

Na slovenski trg pride Regaine v obliki dermalne pene s 5 % minoksidilom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

spenstar ::

harvey je izjavil:

Na slovenski trg pride Regaine v obliki dermalne pene s 5 % minoksidilom.

kje in kdaj?
SPENSTAR--builder

Phosket ::

Škoda, da Regaine ni še nikogar rešil. Tistih par štrenastih dlačic gor ali dol. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phosket ()

GabrieLeo ::

Za tiste, ki še imate lase in še ni prepozno:
-umivajte glavo enkrat na teden
-umivajte jo z naravnimi stvarmi, toplo priporočam zmes sode bikarbone, medu ter kokosovega olja (malo poglejte po internetu), pustite 30 min da se usede
-čim manj agresivnega česanja ter česanja na sploh
-osebno uporabljam zgolj in samo baby johnson and johnson bel šampon in mi je top

dodatno vprašanje: kdo v familiji vpliva na tvoje lase? Naj bi bil star oče po mamini strani nekaj takega sem slišal, koliko tega je res?

Phosket ::

Baje je tisto z dedovanjem po mamini strani urbani mit. Ne moreš vedeti. Tudi glede na podobnosti s sorodniki v smislu teksture ali barve las ne gre sklepati o obsegu plešavosti.
Je pa kar bolano in nepredstavljivo, da ti še danes niso sposobni postaviti neke zanesljive prognoze.

Ganon ::

GabrieLeo je izjavil:

-umivajte glavo enkrat na teden


Da pogosto umivanje las vpliva na izpadanje, je mit. Če je lasem namenjeno, da izpadejo, bodo izpadli, če so umiti ali ne.

Enkrat na teden? Zame misija nemogoče.

miko22 ::

Se strinjam.
pa še nekaj v prid temu. Ali se umivate vsak dan po obrazu/telesu/roke?
Vam kaj škodi?
Nič, torej na glavi tudi ne bo škodilo.
Pa kateri ima prhlaj in maste lase, ki spremljajo izpadanje. Vsak čast, če zdrži teden dni :)

GabrieLeo ::

Pri katerih letih pa naj bi videl približno ali boš plešast ali ne? Je možno imeti polno glavo las brez krone in visokega čela do 25 leta in potem bum konec?

jype ::

GabrieLeo> Pri katerih letih pa naj bi videl približno ali boš plešast ali ne? Je možno imeti polno glavo las brez krone in visokega čela do 25 leta in potem bum konec?

Seveda. Plešast lahko postaneš zaradi več mehanizmov in nekateri od teh pridejo "čez noč" (v roku nekaj mesecev), nekateri pa trajajo dalj časa.

Jaz bom verjetno popolnoma plešast v kakih 20 letih (kot je bil stari oče). (Vam sporočim, ko bom toliko plešast, da me bo partnerka zapustila.) Glavo si običajno umivam dvakrat na dan, z vodo. Šampona od srednje šole naprej ne uporabljam, z lasmi, kolikor jih je še ostalo, nimam težav.

Alien123 ::

Ti si tak nor jype, če misliš da tolko babe padajo na lase. :D

solatjek ::

Da malo obudim temo. Že nekaj časa se mi redčijo lasje, dje časa v področju senc in sedaj kaki dve leti tudi na vertexu. Izpadanja las skoraj ne zaznam, so se pa na vrhu glave precej stanjšali, tako da je že opazno. Vse skupaj bi mi dol viselo, a sem bil pred skoraj 40 leti pri 2 letih starosti operiran na glavi in so posledice pač precej vidne.

Dermatologinja mi je predpisala propecio, a tega ne bom jedel, 52EUR na mesec mi je kar velik zalogaj, hkrati pa so tukaj številni stranski učinki.

V dolgoročnem načrtu imam FUE, bom pač raskiral ta denar in bo mir, a sedaj še nisem primeren kandidat, je še preveč svojih las. Da pa FUE odložim na čim kasneje, sem se nekako že (skoraj) odločil za minoxidil 5%, a imam nekaj vprašanj, tukaj pa nastopite vi. Prebral sem, da tekočina nasloh ni OK (mastenje, pušča sledi, težje nanašanje), tako da ostane pena in izbira je:
- foligain PENA 5% za cca 50EUR na 3 mesece, ki menda bolj draži lasišče (lahko to kdo potrdi)?
- regaine (rogaine) PENA za cca 50EUR na mesec, kar je zelo drago

Tako se nekako nagibam k regaine (rogaine) tu me zanima, kakšna je sploh razlika med tema dvema ali je to enako. Naročil bi iz anglije, nemčije ali celo ZDA, a me tu zanima, če je to vse original, ali se lahko nategneš z nekim ponaredkom (iz kitajske ne bi naročal). Prilagam kar povezave:
http://www.ebay.com/itm/ROGAINE-MEN-5-M...
http://www.ebay.com/itm/Mens-ROGAINE-Ha...
http://www.ebay.de/itm/Mens-Rogaine-Ext...

Kje in kaj naročate, kakšen link bo tudi dobrodošel in seveda mnenja...

LP

jernejl ::

Kje in kaj naročate

Za konkretne proizvode ne morem reči, sicer pa sem že večkrat kaj naročil na medikamente-per-klick.de.
Nemška lekarna in zmeraj vse OK. Poštnina je mislim da okrog 20eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

miko22 ::

solatjek je izjavil:

Da malo obudim temo. Že nekaj časa se mi redčijo lasje, dje časa v področju senc in sedaj kaki dve leti tudi na vertexu. Izpadanja las skoraj ne zaznam, so se pa na vrhu glave precej stanjšali, tako da je že opazno. Vse skupaj bi mi dol viselo, a sem bil pred skoraj 40 leti pri 2 letih starosti operiran na glavi in so posledice pač precej vidne.

Dermatologinja mi je predpisala propecio, a tega ne bom jedel, 52EUR na mesec mi je kar velik zalogaj, hkrati pa so tukaj številni stranski učinki.

V dolgoročnem načrtu imam FUE, bom pač raskiral ta denar in bo mir, a sedaj še nisem primeren kandidat, je še preveč svojih las. Da pa FUE odložim na čim kasneje, sem se nekako že (skoraj) odločil za minoxidil 5%, a imam nekaj vprašanj, tukaj pa nastopite vi. Prebral sem, da tekočina nasloh ni OK (mastenje, pušča sledi, težje nanašanje), tako da ostane pena in izbira je:
- foligain PENA 5% za cca 50EUR na 3 mesece, ki menda bolj draži lasišče (lahko to kdo potrdi)?
- regaine (rogaine) PENA za cca 50EUR na mesec, kar je zelo drago

Tako se nekako nagibam k regaine (rogaine) tu me zanima, kakšna je sploh razlika med tema dvema ali je to enako. Naročil bi iz anglije, nemčije ali celo ZDA, a me tu zanima, če je to vse original, ali se lahko nategneš z nekim ponaredkom (iz kitajske ne bi naročal). Prilagam kar povezave:
http://www.ebay.com/itm/ROGAINE-MEN-5-M...
http://www.ebay.com/itm/Mens-ROGAINE-Ha...
http://www.ebay.de/itm/Mens-Rogaine-Ext...

Kje in kaj naročate, kakšen link bo tudi dobrodošel in seveda mnenja...

LP


Za vse te "pene" boš samo metal dnar skozi okno. Kako lahko pena pomaga, če gre za genetiko? Logika!
Propecio dobiš ceneje. Jaz za 3 mesece dam cca 55€. Stranskih učinkov nimam, mam pa količino las katero sem imel ko sem začel jemat propecio, dobro desetletje nazaj.

solatjek ::

In kje kupiš propecio? Je original? Mogoče bi za 55€ na tri mesece še poskusil...

Minoxidil prav tako pomaga, to mi ke potrdil dohtar, ki drugače opravlja presaditev las.

miko22 ::

Kupim prek spleta generično. Maš polno trgovin, kjer se to da nabavit.
Sedaj pa glej kak bodo začeli me napadat, da jem nekaj kar sploh ni preverjeno.
Amapak dejstvo je pa da sem živ, imam vse lase, nobenih stranskih učinkov, torej, to kar rabim.
Vsak pač dela kar hoče. Meni je to ok.

solatjek ::

Res je, vsak dela, kar hoče. Resnici na ljubo je pa dandanes toliko nekih prevar, tako da je težko biti prepričan, če si res dobil to, kar oglašujejo, pri zdravilih pa mi je to še toliko bolj pomembno, saj nenazadnje to kemijo dajemo vase.

Prebil sem cel popoldan na compu in naročil minoxidil regaine 5% iz nemčije, pa da vidimo...

Phosket ::

Regaine definitivno deluje, ampak brez kakega DHT blockerja obstojne rasti las žal ne nudi. Pognali bodo kvečjemu manjši, tanjši in brezbarvni laski, od katerih neke vizualne razlike ne bo.

Regaine je v bistvu stimulant rasti in sam po sebi ne more nevtralizirati škode, ki jo povzroča DHT (razen, če je izpadanje res minimalno). V kombinaciji s Propecio sicer menda nudi odlične rezultate, ampak iz očitnih razlogov ta pač ni opcija za vse.

Jaz ga sicer uporabljam kljub temu, da ne morem jemati finasterida in še naprej izgubljam lase, ker se enostavno zanašam na to, da bo izpadanje vsaj malo upočasnil in neaktivne folikle dovolj dolgo obdržal pri življenju, da jih bo kako učinkovitejše zdravilo v prihodnosti spet spravilo k sebi.

Alien123 ::

Zakaj pa si enostavno ne pobriješ glave in si pustiš brado?

Phosket ::

Kaj pa s tem rešiš? Saj si še vedno plešast.

Ne vem, od kod ljudem vtis, da je plešast tip s kratkimi lasmi ali obrito glavo videti tako, ko pa je v bistvu videti tako.

Še vedno je jasno videti, kje lasje rastejo in kje ne. Vsa neprivlačnost plešavosti pa je ravno v tem, da obraz izgubi okvir in se zje*ejo vsi proporci. Z brado pa sicer ni nič narobe, ampak plešavosti še nikoli ni skompenzirala.

Mimogrede, močno se mi dozdeva, da si je Gregor Bolčina pred kratkim privoščil presaditev las. Je še kdo opazil? Svaka mu čast, kdorkoli ga je že uredil, je dobro opravil svoje delo.

Alien123 ::

Nwm ne, če si naprimer "grdi", ti nobena frizura ne bo polepšala izgleda. Še posebej če si velik meter in čevap.
Se bo treba sprijaznit, da še nismo tako napredni da bi "pozdravili" plešavost.

solatjek ::

Kaj pa Thymuskin, ali kdo to pozna in uporablja? Na spletni strani obljubljajo oh in sploh, naravno, trajno tudi po terapiji..., prelepo, da bi bilo res in dermatologi tudi ne vedo kaj dosti o tem, vsaj naši ne: http://www.thymuskin.si

In še ena znanstvena fantastika: a pozna kdo Anino Magijo? Link: https://www.anina-magija.com/

miko22 ::

Ne razumem kako mislite, da vam bo šampon pomagal če gre za dedno zasnovo(Alopecia).
Pozabite, edino kaj pomaga so zadeve, ki vplivajo na hormone, kar pa lahko za sabo potegne tudi stranske učinke, pri katerih bolj pri nekaterih manj.

vectra ::

Sem malo bral nekatere komentarje, pa nisem siguren, če te objavljajo 12 letni pleškoti ali odrasli na tem nivoju. Nevem, če misliš, da če ne bi bil čelav, bi se pa sipe kar limale na vas al kaj?

Alien123 ::

Tocno to jaz mislim njim dopovedat :D

next3steps ::

vectra je izjavil:

Sem malo bral nekatere komentarje, pa nisem siguren, če te objavljajo 12 letni pleškoti ali odrasli na tem nivoju. Nevem, če misliš, da če ne bi bil čelav, bi se pa sipe kar limale na vas al kaj?

Tudi če se sipe sedaj začnejo vsipavati na njih, tiček morda stal več ne bo
The most common side effects associated with Propecia include:

Decreased libido
Erectile dysfunction
Ejaculation disorder

vectra ::

To jemanje hormonskih tablet pa še je bolj mimo. Pleša ni ok impotenca pa je? :)

solatjek ::

Potem zraven jemlješ še "Dabistal" kapsule :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Phosket ::

Hehe, mislim, da vi bolj sebi dopovedujete.
Seveda bo večina rekla, da impotenca ni sprejemljiva, ravno zato le redki posežejo po tabletah. Ampak samo zato, ker finasterid ne pride v poštev, plešavost še ni nič manj odbijajoča. Ne glede na to, koliko šal boste zbili na ta račun. :)

Mislim, da ste rahlo zgrešili smisel ali pa se namenoma poslužujete slamnatih mož. Nihče ne pravi, da lasje zagotavljajo privlačnost, je pa plešavost garancija za kompromitiran videz. Če vas to ne gane pa super za vas.

ADIJOOO ::

Če ste kaj kemika si lahko pomagate sami - http://www.worldhairloss.org/index.php/...

Samo ne vem ali dela ali ne.

vectra ::

Zakaj se rajši poslužujete kemije z življenjsko nevarnimi stranskimi učinki, kot da bi se odločili za transplantacijo las? To do življenjsko jemanje tablet, katerih učinek se izniči s prekinitvijo nima nobenega smisla. Računat na neke čudežne kemijske preparate v obliki krem in šamponov je brezveze. Ne vem zakaj bi farmacija, dala nekaj v obtok kar bi trajno ustavilo plešavost in s tem izgubila mastne dobičke iz ostalih 100 preparatov ki ne učinkujejo.

miko22 ::

vectra je izjavil:

Zakaj se rajši poslužujete kemije z življenjsko nevarnimi stranskimi učinki, kot da bi se odločili za transplantacijo las? To do življenjsko jemanje tablet, katerih učinek se izniči s prekinitvijo nima nobenega smisla. Računat na neke čudežne kemijske preparate v obliki krem in šamponov je brezveze. Ne vem zakaj bi farmacija, dala nekaj v obtok kar bi trajno ustavilo plešavost in s tem izgubila mastne dobičke iz ostalih 100 preparatov ki ne učinkujejo.


Mogoče zato ker je transplatacija tako draga, da si navaden smrtnik ne more privoščiti?

solatjek ::

Transplantacije se začnejo pri 1000€, da ti zrihtajo komplet vertex, in malo popravka na sprednji liniji, je okoli 3000€. Res je, da za preparate (Regaine) v 10 letih zdevaš enak denar, kot bi stala transplantacija, a se ljudje odločamo za uporabo tega iz več razlogov:
- prvi je že tako napisan zgoraj, marsikomu je par tisoč € težko dati v enkratni vsoti, 10 do 20 na mesec pa še nekako gre
- nekateri še nismo primerni za FUE, preveč lastnih las in v začetni fazi izpadanja
- v FUE se v srednjih letih ni dobro zagnati, ker se izpadanje še zdaleč ni ustavilo in ne moreš vedeti, kakšna bo kvaliteta donatorskega področja. V času, ko ohranjaš izpadli predel, se bo pokazalo, kaj se dogaja z ostalim področjem, če se ne redči preveč, je FUE smiseln, sicer je vstran vržen denar in je bolje investirati v strojček za britje oziroma lasuljo, če iz kakršnegakoli razloga pač ne moreš imeti gole buče...

Vsak dela po svojih premislekih in glede na stanje, ki ga ima na glavi, denarnici in psihi :)
««
21 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Presaditev las

Oddelek: Loža
97401 (6817) FireSnake
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173826 (3223) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214760 (12777) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312674 (11553) Pithlit

Več podobnih tem