» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

««
18 / 34
»»

7tom1ja ::

No lepo, da si prilepil; me je bilo že malo strah, da je res:)

Bi moral povedat, da se gre za tvoj osebni primer in še to so samo priporočila.

Če ni skrivnost koliko si pa star ?

Predvidevam, da gre pri tebi za difuzno izpadanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

techno ::

dolg se nism nč oglašal, ker sem odločil da grem najprej k dermatologu da res ni kaj narobe z lasiščem. no, nimam nobenih težav, ker nimam zapacanih lasnih mešičkov ali mastnega lasišča. nimam tud nobenih težav s ščitnico, ker sem bil na testu. dermatolog mi je omenil propecio sam res nočm tvegat. meni se ne zdi to vredno da mam zaradi las težave z erekcijo in tko. tud če je majhna možnost za to.

kaj pa ostali uporabljate ki ne jemljete hormonov in niste bili na presaditvi?
kake šampone in to? meni je punca kupila luxfactor sprej sam ga uporabljam kumi 2 tedna tako da je še prekmal če bo deloval. zato me zanima kaj vam še pomaga da poskusim?

7tom1ja ::

techno je izjavil:

dolg se nism nč oglašal, ker sem odločil da grem najprej k dermatologu da res ni kaj narobe z lasiščem. no, nimam nobenih težav, ker nimam zapacanih lasnih mešičkov ali mastnega lasišča. nimam tud nobenih težav s ščitnico, ker sem bil na testu. dermatolog mi je omenil propecio sam res nočm tvegat. meni se ne zdi to vredno da mam zaradi las težave z erekcijo in tko. tud če je majhna možnost za to.

kaj pa ostali uporabljate ki ne jemljete hormonov in niste bili na presaditvi?
kake šampone in to? meni je punca kupila luxfactor sprej sam ga uporabljam kumi 2 tedna tako da je še prekmal če bo deloval. zato me zanima kaj vam še pomaga da poskusim?


Biotin in minox in BTW erekcija spada med manjše težave pri propecia-i

Put an X beside all that apply:

Sexual
[x] Loss of Libido / Sex Drive
[x ] Erectile Dysfunction
[ ] Complete Impotence
[x ] Loss of Morning Erections
[x ] Loss of Spontaneous Erections
[ ] Loss of Nocturnal Erections
[ ] Watery Ejaculate
[x ] Reduced Ejaculate
[ ] Inability to Ejaculate / Orgasm
[x ] Reduced Sperm Count / Motility

Mental
[x ] Emotional Blunting / Emotionally Flat
[x ] Difficulty Focusing / Concentrating
[x ] Confusion
[x ] Memory Loss / Forgetfullness
[ ] Stumbling over Words / Losing Train of Thought
[ ] Slurring of Speech
[x ] Lack of Motivation / Feeling Passive / Complacency
[ ] Extreme Anxiety / Panic Attacks
[ ] Severe Depression / Melancholy
[x ] Suicidal Thoughts

Physical
[ ] Penile Tissue Changes (narrowing, shrinkage, wrinkled)
[ ] Penis curvature / rotation on axis
[ ] Testicular Pain
[x ] Testicular Shrinkage / Loss of Fullness
[x ] Genital numbness / sensitivity decrease
[ ] Weight Gain
[ ] Gynecomastia (male breasts)
[x ] Muscle Wastage
[ ] Muscle Weakness
[x ] Joint Pain
[x ] Dry / Dark Circles under eyes

Misc
[ ] Prostate pain
[x ] Persistent Fatigue / Exhaustion
[x ] Stomach Pains / Digestion Problems
[ ] Constipation / "Poo Pellets"
[ ] Vision - Acuity Decrease / Blurriness
[x ] Increased hair loss
[ ] Frequent urination
[ ] Lowered body temperature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

mark16 ::

lepo se je včeri vidlo rooneya, tudi ko si je dal FUE presaditi lase, mu se pleša dela naprej, žal je tak da edino propercia zaustavi oz upočasni izpdanje las. ostalo je metanje denar vstran. vsak pa naj se zase odloči

7tom1ja ::

Tudi za bolečine v kolenu je rešitev amputacija noge:)

in kolikor je meni znano je rooney jemal propecio

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

tenchu ::

Jaz uporabljam minoxidil skoraj 4 mesece. Punca pravi, da se je stanje izboljšalo, baje mi rastejo novi lasje. Tudi sam vidim neko izboljšanje. Edini problem je, da so mi začeli rasti dlake tam kjer jih prej nisem imel, predvsem po rokah - med zapestjom in komolcem po spodnji strani (pozabil strokovno ime za ta del :D) in po bicepsih, nekaj po ramenih, na hrbtu pa (zaenkrat) zanemarljivo malo. Uporabljal sem za začetku 2 krat dnevno, potem čez kak mesec kdaj 2-krat kdaj 1-krat dnevno, sedaj pa že več kot mesec samo 1-krat dnevno da zmanjšam ta stranski učinek. Lasje mi po zmanjšanju uporabe (še) ne izpadajo, očitno precej reagiram na minoxidil. Na glavo si ga dam vsakič po pranju glave, kar je približno 1-krat na 2 dni (bral sem, da mokro lasišče bol absorbira). Ne vidi se mi več glava skozi lase, le tam zadaj v vertexu, ker je pač že preveč izpadlo. Upam, da bodo sčasoma stranski učinki izginili, prebral sem nekje, da so enmu dodatni lasje po telesu prenehali rasti, ko jih je nekajkrat obril ali izpulil, ob tem pa je tudi zmanjšal dozo minoxidila. Jaz računam ostat na 1-krat dnevno, saj mi je 2-krat malo odveč, manj časa porabim, manj denarja in predvsem imam problem, da se sploh spomnim aplicirat :D Drugih stranskih učinkov nisem zaznal. Mislim, da je precej tudi v glavi... Tako sem npr. mislim, da sem dobil gube na čelu, prestrašil sem se, ko sem videl male gube, potem pa mi punca reče, da ni spremembe. Preprosto prej sploh nisem gledal.

Če povzamem: lasje rastejo, stranski učinek več dlak po telesu. Uporabljam peno 1x dnevno po tuširanju ali pred spanjem.

Upam, da komu pomaga moja izkušnja.

aerie ::

OK. Javi se čez 10 let in poročaj.

tenchu ::

Pobril se bom takrat. Trenutno bi pa še rad imel svojo mladost pri 23 letih. Ne vem ali me s tem zaj***vaš ali ne....

bambam20 ::

tenchu je izjavil:

Jaz uporabljam minoxidil skoraj 4 mesece. Punca pravi, da se je stanje izboljšalo, baje mi rastejo novi lasje. Tudi sam vidim neko izboljšanje. Edini problem je, da so mi začeli rasti dlake tam kjer jih prej nisem imel, predvsem po rokah - med zapestjom in komolcem po spodnji strani (pozabil strokovno ime za ta del :D) in po bicepsih, nekaj po ramenih, na hrbtu pa (zaenkrat) zanemarljivo malo.
Upam, da komu pomaga moja izkušnja.


Malo off-toppic..

Tudi pri meni se je tako začelo, da so mi začele rasti sicer minimalno dlake :). Potem se tole stopnjuje in jih bo vedno več. Upam, da jih ne bo ampak čez 10 let boš po moji kalkulaciji konkretno poraščen.

Sam sem sicer v kasnejši dobi šel na voskanje ampak sem fasal vnetje in bil na antibiotičnih mazilih.

Verjetno sem samo jaz takšen nesrečnež, da se ne morem voskat , ker po vosku imaš mir kakšna 2 tedna, potem pa že počnejo počasi rasti nove ampka kakšen mesec je mir.

Lasersko odstranjevanje (draga opcija ) ali pa tretja strojček za britje telesa ( britvice ne pridejo v poštev ).

tenchu ::

Aha. Prebral sem nekje, da so nekomu postopoma prenehale rasti. Sam sem tudi zmanjšal dozo minoxidila, ker sem dosegel zadovoljivo poraščenost po glavi in verjetno dobro reagiram na minoxidil. Mislim pa tudi, da bi po prenehanju minoxidila, tako kot lasje, odpasti tudi dlake, ki so "odvisne" od minoxidila, ker gre za isti princip - dlake na glavi in po telesu rastejo zaradi spodbude minoxidila. Na youtube je review, kjer je nekdo preveril, kaj se zgodi ko prenehaš jemati minoxidil. Izgubil je vse pridobljene lase in dlake plus še nekaj dodatnih dlak po telesu. Mislim, da ti minoxidil zelo težko povzroči škodo, ki ostane za vedno. Zaenkrat je situacija pod kontrolo. Ampak je, na žalost je vedno nek riziko, tako je pač življenje - you win some, you lose some :/

7tom1ja ::

http://urologytimes.modernmedicine.com/...
April 03, 2015

In the retrospective review, researchers from Northwestern University Feinberg School of Medicine, Chicago examined 34 trials of finasteride, for AGA, concluding: "Available toxicity information from clinical trials of finasteride in men with AGA is very limited, is of poor quality, and seems to be systematically biased.

Slava Merck-u

"People who take or prescribe the drug assume it's safe, but there is insufficient information to make that judgment," Dr. Belknap said.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

Yj77 ::

Vsi tisti, ki uporabljate minoxidil 5% (Rogaine), zanima me iz kje ga dobite? Vem, da se ga da dobiti v lekarni v Avstriji. Je še kakšna druga opcija? Videl sem, da obstaja neka slovenska spletna stran kjer bi ga naj prodajali (http://www.izpadanjelas.com/opis-izdelka ) Je kdo naročil iz tam? Čudno mi je ker lahko naročiš samo preko telefona...

7tom1ja ::

Yj77 je izjavil:

Vsi tisti, ki uporabljate minoxidil 5% (Rogaine), zanima me iz kje ga dobite? Vem, da se ga da dobiti v lekarni v Avstriji. Je še kakšna druga opcija? Videl sem, da obstaja neka slovenska spletna stran kjer bi ga naj prodajali (http://www.izpadanjelas.com/opis-izdelka ) Je kdo naročil iz tam? Čudno mi je ker lahko naročiš samo preko telefona...


ebay

KWAN ::

detroit ::

ni semi ravno dalo brati ampak vidim da ocenjujete kirkland. Na splošno ne vem kako teji blaževi žegni delujejo na kogarkoli. Lahko pa povem kirkland zelo zmasti lase in precej razdraži lasišče. Lipogaine je medtem mnogo boljši v obeh pogledih ampak pač je šenkrat dražji.
Skero

7tom1ja ::

kosarkar ::

techno je izjavil:

meni je punca kupila luxfactor sprej sam ga uporabljam kumi 2 tedna tako da je še prekmal če bo deloval.


stari, a to sploh kej deluje? Meni se zdi, da samo zapravljate denar za take sprejčke in kremice, na koncu se pa itak vsi zabrijete na nulo ali pa še hujše skrivate plešo s počesanimi lasmi.

techno ::

ne vem sicer zakaj si ravno meen izpastavil in mi celo pisal na ZS z istim vprašanjem, ampak mene pač izpadanje las moti in želim preprečtii plešo, če le lahko. meni ta sprej pomaga, izpada mi manj las in izgledajo bolj gosti. jaz sem pač zadovoljen z učinkom in ga bom naprej uporabljal, ne glede, na to a koga moti ali ne.

miko22 ::

To verjetno pomaga, če ni adrogena aplopecia.

MrGTO ::

Ko sem vprašal zdravnico za mnenje, ali bi se dalo kaj narediti proti izpadanju las mi je rekla, da na mojem mestu ne bi nič jemala. Pravi, da večina tablet proti izpadanju las je dejansko zdravilo za popravljanje krvnega pritiska(nevem ali previsokega ali prenizkega).
Nato sem se raje sprijaznil, da se bom enkrat moral obriti ali pač imeti tistih par las na glavi. Mislim, da se ne izplača zasvinjati telesa s tabletami, zato da bi imeli gostejše lase. Pojemo dovolj tablet že kadar smo bolani, da bi pa vsak dan jemal tablete zato da imam gostejše lase, pa si nikakor ne morem predstavljati.
Tudi proizvajalci tablet nimajo podatkov, kaj ta tableta naredi na dolgi rok. Nočem biti še eden od poizkusnih zajčkov =)
To je moje mnenje..

7tom1ja ::

miko22 je izjavil:

To verjetno pomaga, če ni adrogena aplopecia.


Minoxidil je zdravilo ravno za alopecio.FDA dokazano učinkovito ( nobene veze z raznimi kremami, kjer proizvajalci trdijo učinkovitost).

MrGTO je izjavil:

Ko sem vprašal zdravnico za mnenje, ali bi se dalo kaj narediti proti izpadanju las mi je rekla, da na mojem mestu ne bi nič jemala. Pravi, da večina tablet proti izpadanju las je dejansko zdravilo za popravljanje krvnega pritiska(nevem ali previsokega ali prenizkega).
Nato sem se raje sprijaznil, da se bom enkrat moral obriti ali pač imeti tistih par las na glavi. Mislim, da se ne izplača zasvinjati telesa s tabletami, zato da bi imeli gostejše lase. Pojemo dovolj tablet že kadar smo bolani, da bi pa vsak dan jemal tablete zato da imam gostejše lase, pa si nikakor ne morem predstavljati.
Tudi proizvajalci tablet nimajo podatkov, kaj ta tableta naredi na dolgi rok. Nočem biti še eden od poizkusnih zajčkov =)
To je moje mnenje..


Če je tole, kar si napisal mnenje zdravnice, zamenjaj zdravnico, ker nima pojma.

Imamo dva dokazana zdravila za plešo. Minoxidil, ki je tekočina ali pena in je bilo v osnovi zdravilo za nižanje pritiska in strup imenovan Propecia (Finasterid), ki je v obliki tablete in je bilo v osnovi namenjeno za zdravljenje prostate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

MrGTO ::

No mogoče ni rekla ravno "tablete", pač "zdravilo" proti pleši. Je pa point v uravnavanju pritiska.

Dokazano mogoče že, da izboljša stanje, vendar če praviš zdravilo, pomeni da bom enkrat ozdravel, čeprav nisem mnenja da je to bolezen. Omenila mi je tudi, da to pomaga dokler jemlješ. Ko enkrat prenehaš, se stanje ponovno poslabša. Iz tega je razvidno da to ni zdravilo, ampak le izbolševanje stanja dokler jemo tablete oz. si mažemo lasišče.

A imajo tudi dokaz, da ne bom imel posledic do konca svojega življenja? Koliko časa obstajajo tale "zdravila"?

7tom1ja ::

MrGTO je izjavil:

No mogoče ni rekla ravno "tablete", pač "zdravilo" proti pleši. Je pa point v uravnavanju pritiska.

Dokazano mogoče že, da izboljša stanje, vendar če praviš zdravilo, pomeni da bom enkrat ozdravel, čeprav nisem mnenja da je to bolezen. Omenila mi je tudi, da to pomaga dokler jemlješ. Ko enkrat prenehaš, se stanje ponovno poslabša. Iz tega je razvidno da to ni zdravilo, ampak le izbolševanje stanja dokler jemo tablete oz. si mažemo lasišče.

A imajo tudi dokaz, da ne bom imel posledic do konca svojega življenja? Koliko časa obstajajo tale "zdravila"?


:) ej "dont kill the messanger""
po tvoji definiciji mnogo zdravil ni zdravil.
In ja vse kar si napisal v tem postu je res. Jemati je potrebno dokler želiš obdržati lase.
Minoxidil nima nobenih resnih stranskih učinkov razen mogoče prhljaja. Propecia je pa druga zgodba.
Obe zadeve sta na trgu že 20 +let

Spajky ::

Če naj bi zdravilo "za krvni pritisk pomagalo", potem bi verjetno pomagalo tudi se vsak dan obesit za noge pod strop z glavo navzdol za ene pol ure :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

7tom1ja ::

Interna Merck raziskava

7tom1ja ::

Dr. Andrew Rynne

"I want to shout this from the rooftops. However, I will shout it into cyberspace instead.

I want the ear of every young man on this planet who may be experiencing testosterone driven male pattern balding. Please listen to me. Do NOT under any circumstances even for one minute consider taking the testosterone-suppressing drug Proscar or Propecia or Finasteride to give it its chemical name for male pattern balding.

Here's what the manufacturers Merck say on their Patient's Product Information leaflet about Propecia: "In clinical studies for Propecia, a small number of men experienced certain sexual side effects, such as less desire for sex, difficulty in achieving an erection, decrease in the amount semen produced. Each of these side effects occurred in less than 2% of men and went away in men who stopped taking Propecia because of them."

What jumps out at you here is that figure 2%. However, even if you accept this figure as true, and personally I do not accept it, but even if you do, to the uninitiated it might seem like a low figure. But for 2% of men on Proscar to experience serious side effects like erectile dysfunction, loss of libido and reduced volume of semen this is actually a very high and significant figure. Remember you are dealing here with a naturally occurring normal male phenomenon called 'Male Pattern Baldness'. This is not an illness or a disease. This is a healthy normal occurrence. If in an attempt to "cure" it, you are getting a 2% rate of serious side effects, then that quite frankly is unacceptable.

But here is the real lie that Merck is giving you in its Patient's Leaflet. Do you see that bit there about "went away in men who stopped taking Propecia - " That is simply not true and Merck know full well that it is not true. They know it is not true because I and hundreds of other doctors and thousands of patients have told them that these side effects do not always go away when you stop taking Propecia. We continue to be ignored of course. Merck in a multi-billion multinational company.

techno ::

miko22 je izjavil:

To verjetno pomaga, če ni adrogena aplopecia.


Pri men se lasje redčijo ob straneh čela, na vrhu glave še ni videti znakov plešavosti. In tu spredaj sem nanašal ta luxfactor sprej, tu je deloval.

Ikspe ::

Frizura v stilu Juliusa Cezarja je ql 8-)

miko22 ::

Finasterid iz rusije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

7tom1ja ::

We have seen many treatment failures on the generic 1mg. I suspect this is because of two reasons. There are fakes in the system. It's stated that 30% of generics in developing countries are fakes. Some probably made it into the US market. The other reason is that generics only have to reach 80% purity. 80% of 1 mg is 0.8 mg of drug. We don't see failures on the quartered 5 mg finansteride perhaps because 80% of 5 mg split into quarters is 1mg of finasteride.
John P. Cole, MD
IAHRS Recommended Hair Transplant Surgeon

7tom1ja ::



Praktično nobene razlike od 0,2mg navzgor.

Moram priznati, da sem v zadnjih mesecih tudi sam začel razmišljati, da bi jemal ta strup. Kako neumni smo ljudje, da bi zamenjali zdravje za lase.Sem prebral vse študije in se na koncu spet odločil proti.2% adverse effect je totalen BS je zaključek, ko prebereš vse študije. Je bolj okrog 20%, na žalost pa nimamo še nobene raziskave, koliko stranskih učinkov je permanentnih.S stranskimi učinki, dokler sem na zdravilu se lahko sprijaznim, z permanantnimi pa ne. Imam občutek, da večina ljudi na fin čuti določene stranske u., vendar pridejo tako počasi, da jih ljudje ne povežejo.
Trenutno so 2 raziskave v teku glede PFS.

Razmišljal sem celo, da bi jemal 2x po 0,25mg na dan, vendar ni praktično nobene razlike v zmanjšanju DHT. Še eno stvar sem opazil, da se s starostjo veča % stranskih. V eni študiji so 4 od 700 pacientov na 5mg fin dobili raka na prsih. Šlo je za paciente nad 50 let. Ni pa praktično nobene razlike med pozitivnimi in stranskimi učinki 1 in 5mg kar priznava tudi Merck.

Zadnjič sem poslušal dermatologa dr. Žgavca na RTV in mu poslal vprašanje glede Propecie. Še enkrat sem bil popolnoma šokiran ob popolnem neznanju; napačno citiranje raziskav, popolno nepoznavanje vseh novih raziskav. Debatiral sem tud z urologom dr. Lovšinom, ki mi je na koncu celo priznal, da očitno vem več o tem zdravilu kot on. Ne ravno pomirjajoče dejstvo.


Če se je še kdo lotil branja raziskav bi rad odprl debato, da pridemo do enega zaključka.

miko22 ::

Jaz sem pa spet po pol leta začel jemat generično propecio(tokrat naročil iz rusije - našel ful poceni), saj se mi je po nehanju jemanja pred pol leta pojavil prhlaj, mastni lasje, izpadanje, da ne omenjam srbenja. Po enem mesecu jemanja je spet stanje kot prej - brez težav. Očitno sedaj meni hitrej deluje, ker sem jemal več kot 10 let prej.

Zadovoljen(z razliko od enih tu). Lasje ostajajo na glavi. stranskih učinkov na srečo nimam.

7tom1ja ::

smem vprašati koliko si star ?

miko22 ::

41

demon999 ::

Tudi sam se srečujem s problemom plešavosti :/.

Odločil sem se, da bom šel na transplatacijo las, pa me zanima kje v bližnji okolici bi bilo to najbolj cenovno ugodno in predvsem kvalitetno? V Sloveniji so cene kar zasoljene (Fabijan npr. 3€ na las). Ima kdo kakšne izkušnje z madžarskimi klinikami?

bi si pa dal presaditi lase na območja 1 in 2

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bambam20 ::

Ikspe je izjavil:

Frizura v stilu Juliusa Cezarja je ql 8-)



Sam imam tisto od Jasona Stathama in karismo od Dwayne Johnsona.. Ne rabim las.

miko22 ::

bambam20 je izjavil:

Ikspe je izjavil:

Frizura v stilu Juliusa Cezarja je ql 8-)



Sam imam tisto od Jasona Stathama in karismo od Dwayne Johnsona.. Ne rabim las.


zato pa spremljaš to temo :)

7tom1ja ::

demon999 je izjavil:

Tudi sam se srečujem s problemom plešavosti :/.

Odločil sem se, da bom šel na transplatacijo las, pa me zanima kje v bližnji okolici bi bilo to najbolj cenovno ugodno in predvsem kvalitetno? V Sloveniji so cene kar zasoljene (Fabijan npr. 3€ na las). Ima kdo kakšne izkušnje z madžarskimi klinikami?

bi si pa dal presaditi lase na območja 1 in 2



Tole dvoje ne gre skupaj. Najprej povej ali že uporabljaš minox oz propecio ?Koliko si star ? Koliko bi max plačal ?
Fabjan in podobni strokovnjaki odpadejo.

demon999 ::

Star sem 32 let, ne uporabljam propecie in minoxidila. Preopecie tudi ne mislim, sem pa razmišljal, da bi probal minox. Mi lahko svetujete kje in kaj kupiti?

Koliko bi max plačal težko rečem, ker ne vem točno kako se gibljejo cene. Gled ena to, da imam probleme samo na področjih 1 in 2, verjetno ne vče kot kakih 2500-3000€?

Fabjan ni v redu? Mogoče kakšni drugi slovenski kirurgi?

bambam20 ::

miko22 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ikspe je izjavil:

Frizura v stilu Juliusa Cezarja je ql 8-)



Sam imam tisto od Jasona Stathama in karismo od Dwayne Johnsona.. Ne rabim las.


zato pa spremljaš to temo :)



Sam razmiašljam v smeri, da bi si omoslil lasuljo iz naravnih las, če že bom.

7tom1ja ::

demon999 je izjavil:

Star sem 32 let, ne uporabljam propecie in minoxidila. Preopecie tudi ne mislim, sem pa razmišljal, da bi probal minox. Mi lahko svetujete kje in kaj kupiti?

Koliko bi max plačal težko rečem, ker ne vem točno kako se gibljejo cene. Gled ena to, da imam probleme samo na področjih 1 in 2, verjetno ne vče kot kakih 2500-3000€?

Fabjan ni v redu? Mogoče kakšni drugi slovenski kirurgi?


Sam uporabljam kirkland minox (ebay) že 7 let. Učinkovitost ni več enaka kot je bila na začetku oz. verjetno je DHT že naredil preveč škode.
Malo si poglej na forumih koliko graftov bi rabil, si pa hitro na 2000, če želiš vsaj primerno gostoto. Mogoče so 3 klinike v Evropi, ki jim zaupam, cene za FUE se začnejo pri 3,5 EUR; strip pa okoli 2,5.
Ne, noben slovenski kirurg nima pojma. HT je zakomplicirana zadeva in če imaš nesrečo je lahko po operaciji še slabše kot prej.

7tom1ja ::

3,5 EUR mislim za renomirane klinike; FUE dobiš že za 1EUR na graft.
Poglej si dr. Ali Karadeniz, če je denar problem; mislim, da računa 3500eur ne glede na to koliko je treba presadit; ni še ravno renomiran dr., objavlja pa dobra dela in je talentiran.

mark16 ::

v šentjurju naj bi delal turk, in pa zmerna cena.piši jim

7tom1ja ::

Grk ne Turk, pred tem delal v Londonu. A veš kolk majo ceno ?

Top klinike zame, ki jim zaupam so Keser, Feriduni in Heitemann

mark16 ::

iz radovenosti sem vprašal pred leti, cene so nekaj takega kot turčiji.Pa kaj te vem, jst mislim da bi že sam znal naredit preseditev :)

demon999 ::

mark16 je izjavil:

v šentjurju naj bi delal turk, in pa zmerna cena.piši jim


Imaš kakšen kontakt mogoče :)?

Phosket ::

7tom1ja je izjavil:

Remember you are dealing here with a naturally occurring normal male phenomenon called 'Male Pattern Baldness'. This is not an illness or a disease. This is a healthy normal occurrence.


Ok, to je sicer totalen BS, saj nam je jasno, ne? Če bi bila plešavost normalna, bi bili plešavi absolutno vsi moški - vsaj do določene starosti.
Pa prekleto dobro vemo, da tudi 60+ letniki s polno glavo las niso nič neobičajnega. Sploh pa nihče ne more trditi, da je normalno in zdravo izgubljati lase v 20-ih ali bog ne daj najstniških letih. Je pa res blazno zdravo biti psihično sesut, depresiven in v nekaterih primerih celo samodestruktiven...

Kar se tiče presaditev pa predlagam, da se ne pri tem nikakor ne špara. Če se že odločate za to, je edina opcija tujina in najbolj priznani strokovnjaki, saj lahko slaba presaditev hitro precej poslabša situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phosket ()

7tom1ja ::

Phosket je izjavil:

7tom1ja je izjavil:

Remember you are dealing here with a naturally occurring normal male phenomenon called 'Male Pattern Baldness'. This is not an illness or a disease. This is a healthy normal occurrence.


Ok, to je sicer totalen BS, saj nam je jasno, ne? Če bi bila plešavost normalna, bi bili plešavi absolutno vsi moški - vsaj do določene starosti.
Pa prekleto dobro vemo, da tudi 60+ letniki s polno glavo las niso nič neobičajnega. Sploh pa nihče ne more trditi, da je normalno in zdravo izgubljati lase v 20-ih ali bog ne daj najstniških letih. Je pa res blazno zdravo biti psihično sesut, depresiven in v nekaterih primerih celo samodestruktiven...

Kar se tiče presaditev pa predlagam, da se ne pri tem nikakor ne špara. Če se že odločate za to, je edina opcija tujina in najbolj priznani strokovnjaki, saj lahko slaba presaditev hitro precej poslabša situacijo.


Pa ja ne bomo trdili, da je plešavost bolezen.
Zakaj točno pa smo sesuti, depresivni in samodestruktivni ? Ker imamo to "bolezen" imenovano plešavost ali ker družba plešavost zavrača, ker tistim brez las težko prodajaš šampone.
Pa, da ne bo pomote, razumem in sem sam v enakih vodah,samo se mi občasno to zdi tako neumno.

Se strinjam.
Na nas leži naloga, da naprej razvijamo našo samoupravno socialistično družbo,
da jo gradimo na revolucionarnih temeljih, temeljih marksizma.
Brigada AVNOJ 77;Komisar Ivan Janša

DejanP75 ::

Minoxidi ne poznam osebno. Prijatelj uporablja proti izpadanju las propecia in vidim, da mu je zaustavilo izpadanje las.

Ampak rekel mi da če preneha z tabletami se mu bo izpadanje las ponovno vrnilo.

Glede presaditev las pa sem našel ta članek oziroma rezultate od presaditve las. Se splača pogledat rezultate po 1 letu.
««
18 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Presaditev las

Oddelek: Loža
97427 (6843) FireSnake
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173837 (3234) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214796 (12813) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312685 (11564) Pithlit

Več podobnih tem