» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

««
7 / 34
»»

_IKE_ ::

OzzyOzzz : potem pa kar domov ali si bil še v bolnici ?

Sam za info; Keser bi delal 1300 grftov 2 dni


eden 7 ur, drugi dva dni ? Razlog ?

7tom1ja ::

_IKE_ je izjavil:

OzzyOzzz : potem pa kar domov ali si bil še v bolnici ?

Sam za info; Keser bi delal 1300 grftov 2 dni


eden 7 ur, drugi dva dni ? Razlog ?


dela vse sam

hephaestus ::

Ja kr domov... Je pa potrebno en teden vlazit oba podrocja veckrat na dan...

mark16 ::

jaz sem pred 5 dnevni prišel iz istabula kjer sem imel fue presaditev, me pa čudi kako v sloveniji je toliko neznanja glede tega,očitno smo še res mlada država

7tom1ja ::

mark16 je izjavil:

jaz sem pred 5 dnevni prišel iz istabula kjer sem imel fue presaditev, me pa čudi kako v sloveniji je toliko neznanja glede tega,očitno smo še res mlada država


Čestitam za upam, da uspešno HT; pri kom si bil ? Kakšne so izkušnje ?

xardas ::

Mare10 ::

mark16 je izjavil:

jaz sem pred 5 dnevni prišel iz istabula kjer sem imel fue presaditev, me pa čudi kako v sloveniji je toliko neznanja glede tega,očitno smo še res mlada država


Mark povej malo... kje si bil, koliko si plačal, kako si zadovoljen, kako je potekalo, kolko graftov si presadil....

robokop ::

Jaz sem,do zdaj uporabljal rogaine 2% z naših lekarn.Pred mesecem sem pa naročil Rogaine 5% s tujine in sem danes porabil prvo flaško.Zdaj so se mi pa naredile po glavi tam kjer mažem rdeče pike take lise pa me zanima če je to kaj narobe?Ker pri 2% ni bilo teh lis pri 5% pa so.A moram nehati uporabljati 5% ali lahko mažem naprej?

newnewbie ::

Danes sem zasledil še neko drugo novejšo metodo presajanja las. HAIR STEM CELL TRANSPLANTATION. Enako se presaja vsak las posebaj, vendar je razlika v tem da "donatorski las" ostane. Pod kontakti sem videl da se nahajajo tudi v Avstriji. Zanima me če je že kdo slišal kaj o tem http://www.hasci.com/homepage.aspx.

mark16 ::

si ziher da je to novo, ker na youtube so posnetki pa je že neki časa, drugače pa sem opazu da je dr. fabjan začel s fue.

coffeman30 ::

Pred tremi meseci sem bil na fue presaditvi v turčiji.Plačal sem 2000 evr za 2000 presadkov.lasje rastejo normalno.Komplikacij ni bilo nobenih,priporočam turke glede na ceno in storitev.Ne mažite si kemikalij na lasišče,priporočam fue,če si dober kandidat za to.lp

ADIJOOO ::

coffeman30 je izjavil:

Pred tremi meseci sem bil na fue presaditvi v turčiji.Plačal sem 2000 evr za 2000 presadkov.lasje rastejo normalno.Komplikacij ni bilo nobenih,priporočam turke glede na ceno in storitev.Ne mažite si kemikalij na lasišče,priporočam fue,če si dober kandidat za to.lp


Kolk las pa ima vsadek?Če je en vsadek 1 las to potem pride čisto na redko posajeno al kako je s tem?Kje so ti ji pa vzeli?

mark16 ::

verjetno je mislil graft, en graft ima 1-4 las oz. v poprečju 2,2 lasa(po njihovo), med tem ko v zagrebu računajo 2 e= 1 las,ko mi je to rekel sem se samo obrnal in iskal po eu in najdu v turčiji kakor so ostali reki, top cena in kvaliteta(se pa najde tudi kakšna bolj površna klinika)

oo7 ::

Ko je že tema o laseh.Jaz sicer nimam problema s ispadanjem las me pa zanima če je kaj narobe,da se na vsake 4 dni brijem z mašinco ampak nikoli z želetko.:)

Mare10 ::

coffeman30.. "a lahko poveš kako so se ti prijeli presajeni lasje? Je gostota vredu..
Na kateri del si presadil lase oz. kje si imel plešo (visoko čelo, vertex, zgornji del, kombinirano..)?
Katera klinika v turčiji..?"

mark16... Enako vprašanje tudi zate ;)

robokop kateri minoxidil 5% pa uporabljaš.. kateri proizvajalec? Pena ali tekočina?

M-power
pomoje ni nič kaj narobe.. če maš normalne lase ;)

coffeman30 ::

Problem je bil visoko čelo norwood 3, norel sem zarad tega ker sem si moral puščat daljše lase in sem si jih nekako česal naprej zelo me je motilo da sem pogosto mislil na te lase in mi je zbijalo mojo dokaj visoko samozavest, vsi ki se podobno počutite predlagam da denar na kup in akcija, lasje so okras in te pomladijo za 5-10 let, na poslovnem in osebnem področju nekako si lahko bolj uspešen, že zarad tega ker misliš da zgledaš bolje.. Zaenkrat sem zadovoljen, lasje rastejo vsepovsod kjer so bili presajeni opažam, ni več golih področij, ampak gostota še pa niti približno ni takšna kot je na vrhu vidi se razlika, seveda o rezultatu presaditve lahko govorim po enem letu, imam pa še veliko zaloge vzadaj, če bom videl potrebo po zgoščevanju kasneje... Priporočam samo fue metodo, včeraj sem videl človeka ki se mu vidijo dve globoki brazgotini na zadnji strani glave zaradi stare metode fut, kjer ti izrežejo trak kože, ki je cenejša in pušča brazgotine, res ne zgleda vredu:).. Do zdaj še ni noben opazil da sem si dal lase presadit ali pa ne upajo vprašat ter me čudno gledajo v glavo kjer prej ni bilo las.. Ni mi žal že zdaj, bi šel še enkrat na avanturo v turčijo. Še koga kaj zanima? Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

imagodei ::

> "Še koga kaj zanima?"

Prevsem nas zanima, a je težko pisat s pikami, velikimi začetnicami in presledki? Za odstavke niti ne bom spraševal.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

mcgeek ::

Ko berem vse te komentarje je moj odziv na vse skupaj lahko le takšen..
Niso še izumili zdravila proti plešavosti, zato se sprijaznite s tem kakršni ste. Jaz sem se že zdavnaj.
Naredite kaj več na samozavesti, pa ne boste nič manj uspešni kot tisti, ki lase imajo.

Ne verjamem nobenim obljubam zdravnikov ali farmacevtov, dokler ne bo na voljo genetska terapija.
Vse ostalo je izguba denarja, časa, živcev in še česa.. Pa tudi plešast sem raje, kot pa da imam zelo redke presajene lase. Tako vsaj bolje izgledam.

Samozavest fantje!

xardas ::

No ja, za plešavost definitivno še ni zdravila, se pa nekaj obeta v prihodnjih letih. Predvsem tu mislim na firme ala Replicel, Histogen, Aderans.

Volk| ::

meni pomaga propecia, tako da ne vem kaj eni trdite.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

xardas ::

Propecia ni trajna rešitev. Ogromno je napisanega tudi o njenih stranskih (ne nedolžnih) učinkih.

Volk| ::

Trajna je dokler jemlješ. Jaz nimam stranskih učinkov.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

Še ne.

Volk| ::

po 12 letih jemanja pa bi se res kaj pokazalo, če bi bli.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

xardas ::

mark16 ::

eni tukaj kar nekaj pišete pa sploh nimate pojma kaj je fue ali propercia oz gledate samo eno stran in druge nevidite.

še enkrat: propecia ti zaustavija izpadanje las za 80 % lahko manj , lahko več odvisno od osebe in ja stranske učinke imajo vse tablete in mi smo si med sabo različni eni majo eni nimajo. p.s meni je žal da jih nisem prej začel jemati...

regaine 2% ali 5 % ne zaustalja izpadanja, ampak skrbi za pretok krvi kar vplina na ponovno rast last spet odvisno od človeka , vsekakor pa je treba uporabljat saj 4 mesece...

fue metoda je zame čudež na tem področju in prosim začnite ločit fue tehniko proti navadnem stripu poglejte malo youtube in ne bit ovce...

algo ::

Ma po moje je fue metoda primerna za nekoga, ki lase izgublja počasi in jih je pozno začel izgubljati! Če pa ti lasje začnejo izpadati že pri 24 in si pri 27 že zgoraj na pol gol ti je pa brezveze iti na presaditev, ker boš pri 30 zgoraj že čisto brez in te bi tisti lasje spredaj samo naredili (še večjega :D) klovna. Eni so/smo pač obsojeni na plešo.:P jebat ga, živleje je kruto

mark16 ::

joj no...fue je za vsakega!!!!pa prosim preberite si malo ko pa sam neki pišete. mogoče je le fajn malo počakat da se ti naredi malo pleša oz oblika pleše in da si star saj več kot 25 let, vseeno pa lahko prej ampak pol narediš v dveh korakih...

in za vse ovce ki neznajo sami nič prebrat....fue metoda je da ti lasje vzamejo od zadaj donar stran, kjer je lasni cikel večen in ti ga presedijo tam kjer hočeš in tam ostane za zmeraj in ja lahko si čisto plešat in imaš lahko po fue polno las, pač daš ene 8000 grafov oz. malo denarja malo las...so pa cene različne...

blackbfm ::

Čudež bo ko bodo umetno vzogojili lasišče, gensko brezhibno seveda, in ti ga presadili.. To kar pa obstaja danes so pa brezvezne začasne rešitve, v primeru tablet še verjetno zdravju škodljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mark16 ::

maš prav ja8-O...

xardas ::

mark16 je izjavil:

eni tukaj kar nekaj pišete pa sploh nimate pojma kaj je fue ali propercia oz gledate samo eno stran in druge nevidite.


Ostaja dejstvo, da je veliko ljudi imelo velike težave zaradi te zadeve, drugim je pa stvar očitno pomagala in so z njo zadovoljni. Vsak se sam odloči ali bo tvegal. Trade-off (lasje vs. na primer impotenca ali to, da ti zrasejo joški) je, po mojem mnenju, prevelik.

Ta fue metoda, pa tudi ne zgleda nič kaj prijetna.

Firme, ki sem jih omenil par postopv više, so v različnih fazah kliničnih študij. Nekatere so zaključile s drugo fazo, druge jo bodo šele začele. V 3. fazi (ki lahko traja tudi več let) se "zdravilo" preizkusi na večjem številu ljudi, v 4. fazi pa opravijo raziskave, zberejo podatke, ko je stvar že javno dostopna.

Nisem nikakršen strokovnjak v teh zadevah, zato tudi tukaj ne bom pametoval. Bomo pa še malo plešasti, pa kaj. :)

blackbfm ::

mark16 je izjavil:

maš prav ja8-O...



Tačas ko bo bil cel siv v tistih nekaj letih se bodo lasje verjetno še bolj stanjšali, pa že tako so redki tam kjer so presajeni..če nimaš genov jih pa nimaš.

krispe ::



Za tole pa lahko rečem le... WAW!!! :O
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

mark16 ::

blackclw :: si plešast?

blackbfm ::

Ne, ampak če gledam fotra se mi nič dobrega ne obeta:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mark16 ::

po novih raziskavah naj bi se gledalo očeta od matere(baje)

algo ::

Pr men je fotr po mamini in očetovi strani bil zgoraj čisto brez :P tko da itak, da sm to kurčevo plešavost tut jaz fasu, pizda! :P upam, da kmal odkrijejo neko zdravilo, do takrat bo pač 0mm, čeprav bi načeloma, če bi si puščal dolge lase lahko plešavost zelo prikril ampak je hudič, ker sem se vedno bil navajen striči na kratko. Ma ne privoščim plešavosti nobenmu. Preveč slabga se mi je zaradi nje že zgodil. Sicer pa jaz na to kur*čevo plešavost gledam kot popolno evolucijsko napako, ker če si plešast ti čisto nič ne manjka, plešasti postanejo tko lepotci kot pametni in je res čist totalno brezveze, da začneš izgubljati lase in res upam, da kmalu odkrijejo zdravilo za za*ebejo to k*rčevo naravo in te ku*čeve plešaste gene! Me pa res zelo, zeloooooooo čudi, da zdravila še ni ven, ker kako dobro so raziskali recimo AIDS, bi pa ja lahko še raziskali to f*cking plešavost! SPloh ob dejstvu, da bi se najditelju zdravila v žep stekale na milijarde eurov. Jaz bi takoj dal 30.000eur, če bi mi kdo ponudil zdravilo. Takoj bi jih dal! Brez kančka razmišljanja, ker dokler ne postaneš plešast niti ne veš kok negativnega to za sabo prinese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

mark16 ::

moje mnenje je da bi oni že našli zdravilo če bi hotli, mogoče ga že imajo, ampak tukaj je vzadaj preveč farmacije in miljonov ki bi zaradi tega propadel...moje mnenje in upam da se motim

algo ::

ma jaz upam, da zdravilo čimprej odkrijejo in dajo v uporabo tako da bodo lahko bodoče generacije plešavost videle le na slikah svojih dedkov!

če pa zdravilo že imajo pa ga ne dajo v uporabo, bi pa jaz odgovornim jajca rezal in to na živo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

blackbfm ::

po novih raziskavah naj bi se gledalo očeta od matere(baje)


Kvaliteta las mi pada, par let nazaj so bili zelo močni svilnati, danes so opazno slabši, tako da si ne delam nobenih utvar.

moje mnenje je da bi oni že našli zdravilo če bi hotli, mogoče ga že imajo, ampak tukaj je vzadaj preveč farmacije in miljonov ki bi zaradi tega propadel...moje mnenje in upam da se motim


Pravo zdravilo bi verjetno prineslo še več denarja, ker bi ga uporabljal večji procent ljudi. S temi trenutnimi rešitvami te ne morejo lupit večno, slej ko prej bodo šli lasje v k.., tako da so teorije zarote malo lari fari:P

mark16 ::

ja za zdravilo bi zaslužil tisti ki ga bi ven dal, veš koliko podjetjih pa bi propadlo?verjemi farmacija smrdi bolj kot si misliš[;)

blackbfm ::

Pa kaj če bi propadlo. Zarad interneta je tudi ogromno podjetij propadlo, se pa odpirajo druge možnosti. Tako pač je stvari gredo naprej in s tem ni nič narobe.

Tole konkretno je pač preveč splošna zadeva da bi lahko en človek ali pa ena firma odločala. Tu je problem da tako zdravilo očitno ni enostavno narest, drugače bi bil že zdavnaj na trgu.

mark16 ::

preberi si malo o farmaciji pa ti bo več jasno. tega zdravila še nekaj časa nebo...

algo ::

mark16 je izjavil:

preberi si malo o farmaciji pa ti bo več jasno. tega zdravila še nekaj časa nebo...


Zakaj?

Sicer pa čist verjamem, da je lahko farmacija zadaj. Če bi odkrili učinkovito zdravilo, bi lahko samo pojedel par tabletk, bil obsevan al neki na primer in bil ozdravljen. Pri teh 'zdravilih' ki so zdaj na voljo je pa učinek zlo kilav pa še jemati jih je treba doživljensko. Torej rogaine si je treba nanšast skos, prav tako jesti tablete, pomaga slabo, stranskih je en kup edin farmacija služi miljarde, da presajalne klinike sploh ne omenjam.

mark16 ::

saj si si sam odgovoril, enako velja za zdravilo proti raku.

mark28 ::

Ker vidim da je veliko zanimanje za presaditev las,sem se sam odločil,da podam nekaj informacij.Če se že odločite za presaditev dobro premislite komu boste zaupali to nalogo,ker nekateri vam lahko naredijo večjo škodo kot karkoli drugega!Jaz osebno bi odštel raje več denarja in odšel vrhunskemu zdravniku kot nekemu pocen kvaz izdravniku.Lahko vam povem da sem obiskal doktorja Jeffreya s.Epsteina med svojim dalšim obiskom v Miamiu,in mi je zelo podrobno opisal potek operacije in razlike med samimi zdravniki.Kot sem izvedel je on med bolšimi na svetu in zato tudi med dražjimi ampak po njegovih slikah oz delu sodeć bi se za poseg sigurno odločil pri njemu.Ima 2 kliniki ena v Miamiu kjer so posegi cenejši od druge ki je v NY.V mojem primeru bi potreboval 1200 do 1300 grafov s tehniko kjer ti izreže tanke sloje lasišča se pravi ni Fue tehnika in cena za to bi bila okoli 5000 eur.Povedal mi je da je ta tehnika veliko bol uspešna in hitrejša saj preneseš bistveno več las v krajšem času.Doktor Epstein je tudi plastični kirurg in zato so njegovi rezi veliko lepši od ostalih in pratično nevidni tudi če ste pobriti na 0cm!Najbol pomembna stvar pa je kako ti zdravnik porazdeli lasje ki jih presadi kajti od tega je odvisen vaš videz ali izgleda naraven oz ne.Pokazal mi je veliko zgrešenih presaditev katere je potem on popravlal in po videnem je res vrhunski.Toliko za zdaj če koga še kaj zanima pa naj vpraša.
lp

FUEHair ::

Če koga zanima karkoli glede FUE tehnike presajanja las v Turčiji me lahko kontaktira. Pozitivne izkušnje iz prve roke. V Turčiji pa je to presajanje skoraj industrijsko kot bi šel pri nas k zobozdravniku. Dobesedno.

mark16 ::

kmalu bo 4 mesece od operacije s fue in imam take lase kot jih že par let nisem imel, presrečen sem

Mare10 ::

mark16 je izjavil:

kmalu bo 4 mesece od operacije s fue in imam take lase kot jih že par let nisem imel, presrečen sem


Mark a bodo padle kakšne fotke stanja pred in stanja po operaciji. To bi bilo odlično za videt razliko in učinek... ;)

rfmw ::

I second...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5
««
7 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Presaditev las

Oddelek: Loža
97253 (6669) FireSnake
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173774 (3171) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214572 (12589) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312577 (11456) Pithlit

Več podobnih tem