» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

««
5 / 34
»»

minimal1000 ::

Da se mal uploudam... zdej je že dober mesec, odkar uporabljam minoxidil peno po celotnem zgornjem lasišču in lahko trdim, da se je lasišče bistveno razredčlo oz. poslabšalo...verjetno gre za "shedding" zadevo in so slabši lasje izpadli. Stranskih učinkov nimam razen luščenje lasišča. Sprednja linija je vidno oslabljena in jo oblikujejo laski, ki niso več čisto v liniji. Tko da ja, naredu sem eno vlko škodo, ampak zdej grem do konca, neham mazat šele, ko zmanjka las :))) Ali uporablja kdo nizoral šampon v kombinaciji z minoxidilom? Je to pametna kombinacija? Lp vsem skupi

7tom1ja ::

lambda je izjavil:

Skrbim za malce sarkazma v tej temi zaprepadenih moških, ki mislijo, da se jim je svet podrl, ker jih najeda pleša.

Tudi mene se loteva, če te kaj pomiri. Če bi obstajala enostavna rešitev, bi takoj poprijel za zadevo. Ampak ozkogledno se mi pa zdi zatekanje k kemiji s kupom stranskih učinkov in vprašljivimi rezultati, v tem je bistvo ...


Minoxidil ma skoraj nič stranskih učinkov oz. so nepomembni. Ti si opisoval propecio.
Pri meni deluje kot sem že napisal. Če bi imel pomisleke glede kakršnihkoli stranskih učinkov se ne bi dotaknil zadeve.

BTW tudi vicyjevih kapsulah je razredčen minoxidil.

minimal1000 je izjavil:

Da se mal uploudam... zdej je že dober mesec, odkar uporabljam minoxidil peno po celotnem zgornjem lasišču in lahko trdim, da se je lasišče bistveno razredčlo oz. poslabšalo...verjetno gre za "shedding" zadevo in so slabši lasje izpadli. Stranskih učinkov nimam razen luščenje lasišča. Sprednja linija je vidno oslabljena in jo oblikujejo laski, ki niso več čisto v liniji. Tko da ja, naredu sem eno vlko škodo, ampak zdej grem do konca, neham mazat šele, ko zmanjka las :))) Ali uporablja kdo nizoral šampon v kombinaciji z minoxidilom? Je to pametna kombinacija? Lp vsem skupi


Da, dobra kombinacija. In to da opažaš "shedding" je dobra stvar in pomeni da deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

krnekdo2 ::

minimal1000 je izjavil:

Da se mal uploudam... zdej je že dober mesec, odkar uporabljam minoxidil peno po celotnem zgornjem lasišču in lahko trdim, da se je lasišče bistveno razredčlo oz. poslabšalo...verjetno gre za "shedding" zadevo in so slabši lasje izpadli. Stranskih učinkov nimam razen luščenje lasišča. Sprednja linija je vidno oslabljena in jo oblikujejo laski, ki niso več čisto v liniji. Tko da ja, naredu sem eno vlko škodo, ampak zdej grem do konca, neham mazat šele, ko zmanjka las :))) Ali uporablja kdo nizoral šampon v kombinaciji z minoxidilom? Je to pametna kombinacija? Lp vsem skupi


Ja veliko sreče, samo, da ne boš med tistimi, ki so se jim lasje še bolj razredčili in izpadli novih pa ni bilo od nikoder. Za receiding hairline/visoko čelo pa kar zdaj pozabi, da ti bodo tam zrasli novi lasje - minoxidil ti bo spredaj naredil več škode kot koristi, verjemi, ker sem prebral ogromno mnenj in komentarjev na raznoraznih straneh in pri 99% oseb je minoxidil spredaj naredil samo večje sranje - za vertex pa ti zna kaj pomagati, mogoče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekdo2 ()

7tom1ja ::

krnekdo2 je izjavil:

minimal1000 je izjavil:

Da se mal uploudam... zdej je že dober mesec, odkar uporabljam minoxidil peno po celotnem zgornjem lasišču in lahko trdim, da se je lasišče bistveno razredčlo oz. poslabšalo...verjetno gre za "shedding" zadevo in so slabši lasje izpadli. Stranskih učinkov nimam razen luščenje lasišča. Sprednja linija je vidno oslabljena in jo oblikujejo laski, ki niso več čisto v liniji. Tko da ja, naredu sem eno vlko škodo, ampak zdej grem do konca, neham mazat šele, ko zmanjka las :))) Ali uporablja kdo nizoral šampon v kombinaciji z minoxidilom? Je to pametna kombinacija? Lp vsem skupi


Ja veliko sreče, samo, da ne boš med tistimi, ki so se jim lasje še bolj razredčili in izpadli novih pa ni bilo od nikoder. Za receiding hairline/visoko čelo pa kar zdaj pozabi, da ti bodo tam zrasli novi lasje - minoxidil ti bo spredaj naredil več škode kot koristi, verjemi, ker sem prebral ogromno mnenj in komentarjev na raznoraznih straneh in pri 99% oseb je minoxidil spredaj naredil samo večje sranje - za vertex pa ti zna kaj pomagati, mogoče...


Pol pa čudežno spadam v ta 1% in tisti, ki jih poznam in uporabljajo enako stvar prav tako. Če na žalost tebi ni pomagalo ne govori o 99%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

Mare10 ::

Živjo,
da še jaz kot uporabnik 5% minoxidil pene pokomentiram.
Minimal1000, izpadli so ti itak tisti lasje ki so bili slabi in napol odmrli, ter bi ti tako ali tako izpadli v bližnji prihodnosti. Ob začetku uporabe pri vsakem minoxidilu odpade več las, vendar bi se ti to stanje moralo sedaj umiriti. V prihodnjih mesecih pa rast novih las.
Minoxidil ni zadeva, da ga uporabiš 1 mesec in je to to. Minoxidil je treba redno uporabljati nekaj mesecev in šele nato lahko daš neko oceno.
Kateri minoxidil pa uporabljaš? Tekočina ali pena? Koliko %? itd...

Jaz recimo ko gledam kakšno katastrofalno stanje sem imel pred enim letom, ko sem si pred ogledalom skozi lase videl zgornji del glave, tako redko je že bilo. Sedaj ko pogledam, je napredek očiten in gostota večja.
Težave s sušenjem lasišča sem jaz tudi imel ko sem uporablja minoxidil v tekočini, sedaj imam peno in nimam nobenih težav vse super ;)

Nirozal, ja bi bila dobra kombinacija z minoxidilom, ampak kje bi ga pa nabavil?

_Stupid_ ::

Je bil kdo slučajno na pregledu lasišča v lekarni? Ima kdo kaj izkušejn z temi plus active izdelki, ki jih prodajajo v lekarni?

Jst sm bil prejšnji mesec in imam po novem letu ponovni pregled. Na prvem obisku mi je pregledala lasišče z neko mikrokamero, kjer se je konkretno videl prhljaj. Večina las je bila obdana na lasišču z prhljajem, tako da niti kisik naj ne bi mogel dostopat do korenin. Poleg tega pa tista maščoba, ki bi iz lasne jamice morala it ven se zadržuje notr, kar tudi onemogoči, da bi korenina prišla do hrane. In ker korenina ne dobi hrane, pa niti toliko kisika se začne las tanjšat in ko izpade je naslednji las še tanjši in to se ponavlja dokler ne preneha rast lasu. Nekako takšno razlago sem dobil. Po razlagi pa vprašam kaj bi blo pametno storit in mi reče, da bi blo treba prvo ščistit lasišče pa še obenem spodbujat rast. Tako sem dobil 3 preparate, skupna vrednost cca 50€. Zvečer pred spanjem si kot z nekakšnim oljem namažem po lasišču, zjutraj pa z njihovim šamponom umijem lasišče in po pranju nanesem še nekaj proti izpadanju las. Ta zadjni preparat mi povzroči, da mi koža na določenem mestu pordeči(sploh na čelu, ko nekaj steče dol, na samem lasišču niti ne toliko) ampak zgine v cca 10-15min.

Po malo več kot mescu dni uporabe lahk rečem, da so lasje videt bol zdravi(ne mastijo se toliko, niso tako grobi ampak so mehni, pa tudi sijaj imajo), pa še prhljaja nimam več toliko kot sem ga imel prej. Kar se pa tiče izpadanja las je pa tko, da se mi zdi, da se je umirilo ampak pa pomje je to še prekratka doba, za neke konkretne spremembe. Je pa jasno nekaj: prej, ko sem še z roko skozi lase mi jih je kar nekaj ostalo v roki in to skoraj vsakič, ko sm to naredil. Zdaj pa mi sem in tja kak ostane na roki. Pri umivanju mi pa jih še vedno izpade kr nekaj. Zdej nevem niti več koliko je normalno, da izpadajo lasje pri pranju, ker se res ne spomnem kako je blo stanje predn sm opazil za ta problem. Ampak ja, malce se je umirilo ampak lasje mi še vedno sploh pri umivajnu izpadajo, pa tudi najdem kak las ali dva na mizi, postelji,... Sm pa dokaj hitro začel z borbo proti zipadanju las, tako da se mi pleša še ni začela kazati - če dobro pogeldam, vidim pri sencah malo manj las. Ampak na levi strani je bolj razvidno kot na desni - a ni tako, da je to enako na obeh straneh? Upam, da mi bo, pa tudi vam, uspel kak preboj pri temu. Sm pa star 21 let, tko da se je očitno to šele začelo :(

Okapi ::

tako da niti kisik naj ne bi mogel dostopat do korenin.
A ti trava na glavi raste:)) Kisik celice dobijo prek pljuč po krvi, ne iz zraka.

O.

minimal1000 ::

_Stupid_ hehe...verjetno imaš kakšno tekočino, ki bi se mogla vtopiti v lasišče in se bo zaradi prhljaja s težavo, zato imaš verjetno še drugo tekočino ki očisti lasišče in poveča absorbacijo v lasni menšiček :)Sicer pa 21 let si star, veliko še lahko rešiš ker si verjetno čisto na začetku.

Mare10 nizoral lahko kupiš na e-bayu. Drugače pa imam minoxidil v peni, ki se zelo dobro vpije, kot si rekel, luščenje mi je pa še ostalo od kirklanda v tekočini, vendar je lasišče že dosti boljše. Od jeseni naprej me panika in ni konca. Najprej, ko sem opazil kako redko lasišče že imam in pol je še sledil shedding zarad minoxidila...tako da je kar pestro... Čeprav vem, da je mimo šele mesec in pol od pričetka uporabe, ampak sem danes vzel lasišče malo pod drobnogled pod lučjo. Ostrižen sem na 2-3mm in brijem se z mašinco enkrat na tedn, zato je dosti kaj razvidnega. Po nekod ob strani mi je lase pobralo, linija se je malenkost dvignila in je cik-cak, ni več tako simetrična kot je bila pred pričetkom uporabe. Pa še zanimivost! Spredaj po lasišču sem opazil kakšen las, ki je dosti delebeljši in temnejši od ostalih, kot da si sploh niso v "sorodu", zanimivo. Lahko da se mi že blede lahko pa da minoxidil res kej poganja :))torej stanje po mesecu in pol, lasišče kot upipana kura ter tu in tam kakšen čvrst debel las.

krispe ::

minimal1000, jaz pri meni tudi opažam vse več debelih las, kar je znak delovanja Regaina, čeprav je gostota še vedno podobna kot pred uporabo, je pa res da še komaj 3 mesece uporabljam in bo treba počakat vsaj še 1x toliko za bolj vidne rezultate.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

minimal1000 ::

Krispe, maš verjetn bolj gosto lasišče kot jaz in je zato pr men shedding razlika toliko bolj očitna, ker sem že pred uporabo bil čisto na meji z gostoto. Uglavnem, za zgubit tk nimam kej, ker itaq bi se slej kot prej samo izgubilo :)) Pa še en štos za mal smeha...je bil sosed pr men en večer, ki je tudi pričel z uporabo in sm mu dal za sprobat zadevo. Pride mama v kopalnco in izjavi: kaj si tle z nekakšno kemijo mažete po glavi, sj ni čudn da vam pol lasje izpadajo....:))))))))) pa lp

7tom1ja ::

Mare10 je izjavil:

Živjo,
da še jaz kot uporabnik 5% minoxidil pene pokomentiram.
Minimal1000, izpadli so ti itak tisti lasje ki so bili slabi in napol odmrli, ter bi ti tako ali tako izpadli v bližnji prihodnosti. Ob začetku uporabe pri vsakem minoxidilu odpade več las, vendar bi se ti to stanje moralo sedaj umiriti. V prihodnjih mesecih pa rast novih las.
Minoxidil ni zadeva, da ga uporabiš 1 mesec in je to to. Minoxidil je treba redno uporabljati nekaj mesecev in šele nato lahko daš neko oceno.
Kateri minoxidil pa uporabljaš? Tekočina ali pena? Koliko %? itd...

Jaz recimo ko gledam kakšno katastrofalno stanje sem imel pred enim letom, ko sem si pred ogledalom skozi lase videl zgornji del glave, tako redko je že bilo. Sedaj ko pogledam, je napredek očiten in gostota večja.
Težave s sušenjem lasišča sem jaz tudi imel ko sem uporablja minoxidil v tekočini, sedaj imam peno in nimam nobenih težav vse super ;)

Nirozal, ja bi bila dobra kombinacija z minoxidilom, ampak kje bi ga pa nabavil?


Nizoral=Oronazol

blackbfm ::

Je bil kdo slučajno na pregledu lasišča v lekarni?


Za lasišče pejt k dermatologu, ne pa da ti kar nekdo gleda lasišče z neko bedno webkamero in ti potem proda po možnosti še neke kvazi izdelke.

Mare10 ::

minimal1000, jah mesec pa pol je res prekratko obdobje za kj ocenit. pa še jesen-zima je najhujš za lase. Uporabli Rogain peno še par mesecev pa bo napredek. Pa pol spomladi javi, pa bo ziher bolje stanje.

Stupid, mah pust te ko z kamero gledajo pol pa ti prodajo une njihove fore da kupiš njihove izdelke, je bil kolega neki cajta nazaj in vsem rečejo podobno. In kolega je kupu in nič ni pomagalo, dokler ni začel Rogain foam -zdj ma pa še bolš ko js stanje že par let isto čupo.

Krispe ja res je počakat saj 6 mesecev, pa so rezultati. Največji je problem k se usak dan gledamo v ogledalo pa ne opazis razlik. Tako je bili pri men dokler se nisem slikal ko sem imel tisto hudo krizo, potem sem pa slikal še po 6 mesecih rogaina. Sem mislil da ni neke razlike, samo ko sem dal slike skupaj... sem se pa samo nasmejal ogromna razlika v gostoti.

7tom1ja, ja saj Oronazol itak mam doma...je neki podobnega ja ko Nizoral.

minimal1000 ::

tri mesce bo mim... ocena: ponekod mi iz enga menšička rasteta dva lasa, zdi se mi na pogled da so lasje so vizualno krepkejši oz postajajo druge sestave, vertex je še vedno cel :)) kej velik ocenjevat ne morem ker imam kratko frizuro...uglavnem mažem po celotnem zgornjem lasišču...od front,templess do vertexa....lahko pa samo povem, da pri sprednjem delu se je stvar malenkost poslabšala oz. so nastala taka mikro prizadeta obmocja kjer je las vidno manj... upam samo da bo na sprednjem delu tudi regrowth ker sm trenutno fain "opipan"....:)))

krneki100 ::

Jaz sem se zajebaval s propecio, pa se mi nekak ni dalo pa tud prov pocen ni, zaleglo pa tud ni nič. Nato sem sklenil, da mam dost prhljaja, prvi zadetek na internetu, in nabavil oronazol. Od tedaj , mi že par let ni izpadlo nič. Kar je uzela magla je uzela magla.

No upam da bo to komu pomagalo, če bi prej vedel za oronazol bi imel še vse lase.

krispe ::

Mene pa zanima kateri šampon je smiselno uporabljat ob uporabi Regaina (Rogaine)?

A bi ta Oronazol bil dober?

Trenutno uporabljam Head & Shoulders
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

jype ::

krispe> Trenutno uporabljam Head & Shoulders

To je verjetno najslabši šampon, ki ga lahko kupiš.

krispe ::

Torej katerega mi priporočate?

Fajn bi blo, če bi bil blag, ker si moram lase umivat vsak dan, ja hitro se mi mastijo :|
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

algo ::

Ja Oronazol. Saj poznaš "velike" 3? Rogaine, Propecia, Oronazol ampak če imaš plešavost v genih ti nič ne bo pomagalo. 0mm to je to! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

xardas ::

Baby Johnson.

krispe ::

algo je izjavil:

Ja Oronazol. Saj poznaš "velike" 3? Rogaine, Propecia, Oronazol ampak če imaš plešavost v genih ti nič ne bo pomagalo. 0mm to je to! :D


Hvala za pojasnilo, sem že naročil ta oronazol :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

fosil ::

Oronazol je proti prhljaju ne pa proti pleši.
In je tudi sam po sebi kar agresivna zadeva, tako da vprašanje če je dobro skupaj uporabljat dve tako agresivni zadevi.
Tako je!

enadvatri ::

Oronazol in Nizoral imata isto učinkovino ketokonazol. Res se jo uporablja zaradi fungicidnih lastnosti, je pa dokazano učinkovita proti androgeni plešavosti, ampak oralno. Ker je ta učinkovina precej hepatotoksična, je ni mogoče jemati daljše časovno obdobje.

Šamponi z njo niso bili nikoli odobreni s strani FDA, čeprav naj bi ena študija nakazovala učinek (če se komu da, jo lahko poišče).

Nekaj vem o tem, ker sem imel prijatelja v BB vodah, pa je moral preventivno paziti še enega od mnogih stranskih učinkov dopinga. Sam imam super goste lase, le sivijo nekam prezgodaj. :))

minimal1000 ::

Krispe...kako izkušnjo imaš z minoxidilom po tem času...? Men se je linija spredaj fain poslabšala po 3 mescih uporabe...

krispe ::

minimal1000 je izjavil:

Krispe...kako izkušnjo imaš z minoxidilom po tem času...? Men se je linija spredaj fain poslabšala po 3 mescih uporabe...


Tudi meni se je stanje po nekaj mesecih uporabe poslabšalo, a to je normalno. Zadnji mesec ali dva se stanje izboljšuje, vse več majhnih las se pojavlja, ki so tudi nekoliko močnejši in imajo večji volumen.

Sem pa prebral po veliko forumih, da Regaine ne deluje takoj, treba je počakat vsaj pol leta, pri nekaterih celo traja 1 leto, da so bolj vidni rezultati.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Volk| ::

Pozdrav
Če je androgena plešavost je rešitev propecia. Ne vem zakaj strašjo tako z stranskimi učinki. Jaz propecio uporabljam vsaj 10 let pa sexam normalno(le kaj je normalno,je druga tema).Torej z libidom nimam težav.
Ker je propecia draga in sem zmetal veliko dnara za to ven(ampak lasje ne izpadajo več), sem našel na spletu generično zdravilo. Je veliko bolj poceni, pa očitno deluje enako saj še imam vse lase na glavi po več kot letu dni uporabe generične propecie.
Izpadajo mi manj kot moji punci. Aja, imam otroka, normalno razmerje z punco, tako da očitno med nogami vse deluje. Ne vem kaj vas toliko strašijo z temi stranskimi učinki. Pač, dodatek hormonov. Enako kot ženske jemljejo kontracepcijo ali pa bodybilderji svoje preparate z povečanje mišic.

V glavnem, jaz uporabljam propecio in sem navdušen. Edini stranski učinek je manj denarja v denarnici, kar sem pa sedaj tudi rešil od kar uporabljam generično propecio.
Se pa počutim veliko bolje ko vidim lase na svoji glavi namesto bleščeče lobanje :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

minimal1000 ::

Volk...In po kolko plačuješ generično propecio mesečno če ni skrivnost?

Volk| ::

45$ za 3 mesece, to je cca 32€/3mesece
Prej pa me je 1 škatla original Propecie prišla 52€/mesec
Razlika je očitna.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

krispe ::

Kje pa to kupuješ?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Volk| ::

_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

chucki ::

Tale volk je pisal tudi po drugem forumu, verjetno bo v nadaljevanju naredil kakšno reklamo za novo zdravilo
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

minimal1000 ::

Volk hvala za link. Samo kako je pa z carino, čakalna doba itd? Potrebuješ kakšen recept za propecio al lahko naročiš brez recepta? Js pravim, da minoxidil nima tapravga efekta, men spredaj linijo še kr pobira in je škoda časa da čakam in upam na izboljšanje. A še koga interesira in bo to naroču, ker js osebno še nimam izkušenj z kupovanjem iz tujine prek neta, bi pa rad zadevo preizkusu...

chucki ::

Kr ene zdravile bi ti kupil, ki se jih drugače izdaja samo na recept... ? :|
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gendale ::

minimal1000 je izjavil:

Volk hvala za link. Samo kako je pa z carino, čakalna doba itd? Potrebuješ kakšen recept za propecio al lahko naročiš brez recepta? Js pravim, da minoxidil nima tapravga efekta, men spredaj linijo še kr pobira in je škoda časa da čakam in upam na izboljšanje. A še koga interesira in bo to naroču, ker js osebno še nimam izkušenj z kupovanjem iz tujine prek neta, bi pa rad zadevo preizkusu...

tle maš iz uk, se pravi ni carine pa tega sranja + ceneje http://www.qhi.co.uk/list.asp?r=900
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

minimal1000 ::

gendale sam tale stran je pa res mal amaterska :)))) a ti tle naročuješ? vzel bi tko, neko preizkušeno varjanto... Da je že nekdo naročil in mu stvar ustreza.. Chuck, pol pa preplačuj original, generik je pač kopija, sam če so odzivi ljudi pozitivni, zakaj ne. 52 eur mi je pa res tu mač vsak mesec dat, farmacija si pa na original propeciji nabija marže da glava boli. Volk, kdaj pa ti kej naročaš nasledn paket? :)))

Volk| ::

chucki je izjavil:

Tale volk je pisal tudi po drugem forumu, verjetno bo v nadaljevanju naredil kakšno reklamo za novo zdravilo


Ne, ne delam reklame za zdravilo. Pač pišem kaj meni pomaga in kar sem porabil nekaj cajta, da sem pol znižal stroške za nekaj kar pomaga. In rad delim z drugimi. Nobenemu pa roke ne zvijam, da ga v nekaj prepričam. Odgovarjam samo na vprašanja kje sem kupil. Odgovoril sem pa glede zavajanja glede stranskih učinkov propecie. Jaz jih nimam in mislim, da so iz trte zviti. To so hormonske tablete. In marsikje se uporabljajo...mogoče kje z večjimi stranskimi učinki.

Link, ki sem ga dal, pa jaz naročujem že več kot leto dni. Vse ok. Na začetku sem bil jaz tudi skeptičen, ker lahko plačaš samo z Viso ali Mastercard. Zahtevajo pa obvezno recept, katerega preverjajo, tako da ni neka kvazi stran, ki bi hotela samo prodajat. Je pa res, da čakam skorja mesec dni, da oni vse preverijo in da dobim tablete. Pošilja se iz raznih lokacij, tako da sem 1x moral plačat carino.
No, to so moje izkušnje, če bo kdo hotel, naj pač sproba. Meni odgovarja in pomaga.

Aja, pa original propecio tudi majo, pa še cenejša je kot pri nas. Se tudi da naročit. Sicer pa vse piše na linku
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

minimal1000 ::

Mene sam neki zanima, sem šel to raziskvat mal na google...teh generikov je več. a to so vse različne firme in proizvajajo generike al je bolj kot ne ista firma??

V pondelk grem in kupim eno original, bom pač reskiru, v tem času bom pa že probu nekak generik naročat čeprav niam glih pojma...še lažje bi mi pač blo če bi kdo zase naročval pa da še za mene vzame :)) Lp

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

jaz dobim različni generik. Sem dobil 2 različni znamki(finpecia,finsava). Pri naročilu(vsaj na tem linku kaj sem jaz dal) ne mores izbrat znamke. Pač pošljejo eno. Kakšna je pa razlika ne vem. Vedno dobim 3 škatle...deluje vedno :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

minimal1000 ::

Hvala za info! upam da bo pr men zgodba enaka :)

krispe ::

Ko bo kdo to kupil naj pove, ker bi jaz tudi probal to stvarco :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

krispe ::

Danes teče že tretji dan, ko nisem uporabil Rogaine, ker še nisem dobil po pošti (nimajo na zalogi pri podjetju kjer naročam).
Upam, da to ne bo pustilo posledic.. ;((
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

minimal1000 ::

Krispe ma vrž minoxidil u kanto, men sam "čorbo" po glavi dela...treba se je stvari lotit tam, od kjer izhaja :) torej izničit dht :P hehehe, js bom verjetn naroču, sam recept čakam,v pondelk ga dobim..sm pa dobu z minoxidilom lase sam bolj tanke, spredej jih pa normalno naprej vn meče, tko da stran ne učinkuje, tolk po 4 mescih uporabe...

*tam

aja pa da se popravim, vsaj pr men ne, ne bom pa posploševal ker verjamem da se najde procent ljudi ki jim spredi kej zarad minoxidila poganja...

Zgodovina sprememb…

chucki ::

4 mesece je premalo, poglej si ciklus lasa pa boš videl, da traja dlje, da pokuka ven. :)

Tudi z propecio boš izboljašanje videl čez kakšno leto in ne po parih mescih.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Volk| ::

Nop, pri propeciji vidiš prej. Sicer ne novih las amapk tisti kateri so še ostali...ostanejo :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

enadvatri ::

Zanimiva in potencialno koristna učinkovina bi lahko bil 3,3'-Diindolilmetan z vitaminom E.

Je kdo kaj bral o tem?

Wox ::

Zanimivo. A ni Propecija samo za aseksualce?
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: enadvatri ()

enadvatri ::

Wox je izjavil:

Zanimivo. A ni Propecija samo za aseksualce?


Zakaj bi bila samo za aseksualce? Res je, da vpliva na izločanje endogenih hormonov in da nekateri zaznajo upad libida, a to še ne pomeni, da je za aseksualce!

DIM pa je zelo zanimiva fitoučinkovina, od katere si medicina precej obeta. Za zdaj zlasti na področju zdravljenja patologij, ki jih povzroča HPV. Učinkuje pa tudi antiandrogeno.

mark16 ::

ima kdo izkušje s FUE? kere klinike v blizi so dobre?

minimal1000 ::

V pondelk sm bil pri dermatologinji zarad ponovnega recepta za propecio(1xsem ga že dobil in nato po 3 tednih vse zabrisu stran ker se mi je zdel da "igrača ni več taprava") ampak sem mislu dobr, je blo vse v glavi, bom poskusu po parih mescih še enkrat, ker sem bral, da zna prvi mesec biti problem, potem zadeva sama mine. In je pritrdila sama, da ima velik procent moških ki tožžijo po spolni disfunkciji ....če imate že v osnovi malo nižji spolni testosteron zadeva stvar samo še poslabša, vrednosti testosterona se pa v vsakem primeru znižajo, ker je finasterid blokator ene vrste testosterona(vrst je več),estrogen se pa baje poveča. Uglavnem, po njenih "izkušnjah" mi je odsvetovala. Je pa res, če ne probaš ne veš.

enadvatri ::

minimal1000 je izjavil:

V pondelk sm bil pri dermatologinji zarad ponovnega recepta za propecio(1xsem ga že dobil in nato po 3 tednih vse zabrisu stran ker se mi je zdel da "igrača ni več taprava") ampak sem mislu dobr, je blo vse v glavi, bom poskusu po parih mescih še enkrat, ker sem bral, da zna prvi mesec biti problem, potem zadeva sama mine. In je pritrdila sama, da ima velik procent moških ki tožžijo po spolni disfunkciji ....če imate že v osnovi malo nižji spolni testosteron zadeva stvar samo še poslabša, vrednosti testosterona se pa v vsakem primeru znižajo, ker je finasterid blokator ene vrste testosterona(vrst je več),estrogen se pa baje poveča. Uglavnem, po njenih "izkušnjah" mi je odsvetovala. Je pa res, če ne probaš ne veš.


Zato bi znal biti DIM odlično prehransko dopolnilo, ker dokazano zavira delovanje encima aromataza (posledično se poveča raven testosterona, ker se zmanjša njegova pretvorba v estradiol). Prav tako ima DIM sinergijski učinek s Propecio/Proscarjem, saj deluje tudi antiandrogeno.

Povrhu vsega je to dopolnilo zelo varno (DIM vsebujejo križnice kot so brokoli, brstični ohrovt, zelje ...). Aja, pa ne prodajam nobenih prehranskih dodatkov! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()
««
5 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Presaditev las

Oddelek: Loža
97244 (6660) FireSnake
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173773 (3170) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214568 (12585) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312574 (11453) Pithlit

Več podobnih tem