» »

Duron ali Athlon boljši za OC??

Duron ali Athlon boljši za OC??

PoCar ::

HI

A gdo ve ker od AMD procesorjev se bolje OC??
Sem pred nakupom( ali Duron 800 ali Athlon-Okoli 800).
Mamaboard imam Abit KT7A-Raid.

PLZ pametne predloge in izkusnje.
THX
Live long and prosper! ;)

asPeteR ::

Zadeva je taka, Duroni se bolje navijajo; to pa zaradi manjšega pomnilnika v procu 64Kb proti 256Kb v Athlonu
Je pa tako da je vse zelo odvisno kako procesor ''pripraviš na navijanje''; kar pa verjetno moraš že poznati,...

whatson ::

kokr jaz vem je bolje navijat Durona... saj je tudi temu neamenjen:D

Seadoo ::

Do koliko se pa sploh da navit recimo Athlona 800 z orbom gor?
Out of my mind. Back in five minutes.

ChiefThunder ::

Če boš kupoval durona, vzemi najcenejšega, ker ga lahko enako naviješ kot 800-tko. (če maš srečo). Athlona 800 bi lohka navil do 1ghz, ali malo manj. Nasplošno se duroni bolje navijajo od tb.

Stripy ::

TB (athlon) se navije manj, ker ima visjo osnovno voltazo in je zato ne mores vec veliko dvigniti (maks, 1.85V na nemodificirani MB), medtem ko je pri duronih osnovna voltaza nizja, zato se jo da (procentualno) bolj dvigniti.

kuntek ::

Kupi Athlona 800, ker je samo nekaj jurjev dražji od Durona 800 a je dosti hitrejši. Navil jih pa boš lahko približno enako. Razen če kje dobiš Durona 600 ga boš tudi lahko full navil.

ChiefThunder ::

Durona 600 lohka dobiš pri Dar kompjuters za 16k.

MArko ::

ne vem od kod vsem ideja da se duron navije bolse kot tbird. jas laufam tbirda 900 na 1100 brez tezav al pa kakega extremnega hlajenja. zdaj mi pa naj en pokaze durona ki bo delal na 1100. pa lahk date voltazo na 220V 8-) pa ga na tolk ne boste spravli
res pa je da ce procentualno(relativno) gledas, kakor je to omenil nekdo pred mano, navijes durona za vec, ce pa gledas absolutno bos pa tbirda spravi na dosti vec

kuntek ::

Sicer pa je tudi odvisno kaj boš delal z računalnikom. Samo za igre in pisanje se ti ne splača Athlona kupovat. Če pa boš uporabljal malo bolj resne programe pa kar Athlona nabavi, se pozna na hitrosti in tistih pa jurjev SIT več takoj pozabiš.

ChiefThunder ::

Že, sam ima tb drugačno jedro, kot pa ga ima duron.

Birtha ::

ja ma res....moj tbird laufa.....na 1.3mhz na default core......na asus17v s cooler master hladilnikom(cist navaden)ce se bo dalo dat a7v na vec bom porocal,btw js igram in vse na 1.3 ne de laufa sam par min......rox no:))))))))ko ba bom nabavil globalwin fop 38 pa moznost za visje frekvence kakih 1,4 do 1.45 ne zbezi>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše iskušnje z 1G duronom

Oddelek: Navijanje
221311 (920) AtaStrumf
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544739 (3708) SkIDiver
»

Duron 650

Oddelek: Navijanje
71060 (958) element
»

Duron al Tbird?

Oddelek: Kaj kupiti
181310 (1104) frudi
»

Abit K7TA z Duron 800 ali Abit Bx133RAID z Celeron II 700?

Oddelek: Kaj kupiti
181439 (1223) Charls

Več podobnih tem