» »

Na Cr-48 tečeta tudi Mac OS X in Windows

Na Cr-48 tečeta tudi Mac OS X in Windows

engadget - Google ni nikoli poizkušal preprečiti namestitev drugih operacijskih sistemov na prihajajoči prenosnik Cr-48, ki je sicer prvenstveno namenjen poganjanju Chrome OS, tako da ni presenetljivo, da nanj nameščajo vse mogoče. Posebej aktivno izvirnosti Google ni reklamiral, a to ni zmedlo nadebudnih računalničarjev, da ne bi poizkusili in uspeli na Cr-48 namestiti različne sisteme.

Najprej so nanj uspeli namestiti Ubuntu, sedaj pa še Windows in Mac OS X. Vse skupaj je nekolikanj bolj zamotano kakor namestitev Ubuntuja, a je mogoča. Potrebno bo posodobiti BIOS, tako da postopek ni priporočljiv za začetnike, a ti se za tovrstne akrobacije tako ali tako ne zanimajo.

19 komentarjev

roba87 ::

Ve mogoče kdo kdaj je release date za ta prenosnik?

Ales ::

Ni release data, ker uradno ne bo naprodaj.

Ta prenosnik služi "samo" za testiranje odziva potencialnih strank ter marketing... in kot kaže hype presneto dobro ustvarja...

JaVonTech ::

Kmalu ga bos lahko zadel tudi nacionalno. Izpolnis prijavnico ter upas in cakas.

69charger ::

To naj začnejo prodajat,ga takoj kupim.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

zee ::

Kmalu ga bos lahko zadel tudi nacionalno. Izpolnis prijavnico ter upas in cakas.


URL PLZ.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

matejdro ::

Problem je, da so ti testni prenosniki kao že tovarniško jailbreakani. Medtem, ko tisti iz redne izdaje verjetno ne bodo.

Sicer pa ni dvoma, da ne bo kdo naredil jailbreak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Ales ::

"Zaklepati" telefon ali tak prenosnik sta dva čisto druga svetova. Dvomim, da bodo sploh poskušali. Pa tudi če bi, bo rešitev problema prej na netu kot prenosnik pri naročnikih.

Dr_M ::

Proizvajalci racunalnikov dnevno predstavljajo nove racunalnike, pa ni nikol govora o njih, potem pa google nekaj prodaja pod svojim imenom, pa cela panika.
Kaj huda je na Cr-48 tako zanimivega?!:|

Ali se samo meni zdi ali je res tukaj ogromno ljudi, ki mislijo, da je google bog in batina? 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

cool. moja zelja se je uresnicila. Windows on google notebook:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matejdro ::

Dr_M je izjavil:

Proizvajalci racunalnikov dnevno predstavljajo nove racunalnike, pa ni nikol govora o njih, potem pa google nekaj prodaja pod svojim imenom, pa cela panika.
Kaj huda je na Cr-48 tako zanimivega?!:|

Ali se samo meni zdi ali je res tukaj ogromno ljudi, ki mislijo, da je google bog in batina? 8-O


Prvi laptop z Chrome OS? Poleg tega je AFAIK google pravil, da nanj ni mogoče namestiti windowsov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Dr_M ::

Prvi laptop z Chrome OS?


Who cares?! :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

A je treba v vsaki novici z MacOS omenjat linux zdraven??!? :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Relanium ::

Treba je še sam dat Android x86 gor, pa mamo polno kapo :)

simnov ::

In kaj je ta googlov prenosnik tako posebnega in kaj je tako posebnega če se gor , da Ubuntu ali Os x. Saj to se da na vsak prenosnik.

lmorgh ::

pa a vi nič ne berete? ta prenosnik ni čist nič posebnega, sam pač nekaj izbranih ljudi ga je dobilo za testiranje Chrome OSja...

matejdro ::

Ta prenosnik ni nič posebnega. Je le prvi prenosnik z Google Chrome OS. Je testna enota, zato ga je večina (če ne vsi) dobila zastonj. Če lahko na nečem, kar si dobil zastonj, poganjaš windowse, je pa res super.

roba87 ::

Dr_M je izjavil:

Proizvajalci racunalnikov dnevno predstavljajo nove racunalnike, pa ni nikol govora o njih, potem pa google nekaj prodaja pod svojim imenom, pa cela panika.
Kaj huda je na Cr-48 tako zanimivega?!:|

Ali se samo meni zdi ali je res tukaj ogromno ljudi, ki mislijo, da je google bog in batina? 8-O


Kje pa. Meni je dizajn všeč in 12.1" zaslon, diskov nima, ker ima memory card. Res lepo oblikovan in poceni. Nima veze z googlom.

Ales ::

Res je, kot kaže se o prenosniku precej govori zaradi prenosnika samega, Chrome OS gor ali dol.

JaVonTech ::

zee je izjavil:

Kmalu ga bos lahko zadel tudi nacionalno. Izpolnis prijavnico ter upas in cakas.


URL PLZ.

http://www.droiddog.com/android-blog/20...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjkalo Cr-48

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
105179 (3956) Jst
»

Cr-48 z Androidom

Oddelek: Novice / Android
64648 (4158) PrimozR
»

Na Cr-48 tečeta tudi Mac OS X in Windows

Oddelek: Novice / Android
194910 (3419) JaVonTech
»

Na Cr-48 teče tudi Ubuntu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166135 (5047) matejdro

Več podobnih tem