» »

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa

«
1
2

easyrider3 ::

Kupil bi Router in to ne navadnega,ki ima samo 54 mb/s,ker rabim za gledanje(streamanje) preko interneta.Marsikdo je že rekel,da bi tud ta obični bil dober,ampak jaz pa pravim da bi sigurno se zatikalo pri ali med nalaganjem-Streamanjem. Če mi sedaj preko kabla downloada 150 mb/s potem bi hotel tudi da mi preko Routerja deluje z tako hitrostjo podatkov,drugače je brez veze imet Router

ttommy ::

Kakšno pa imaš linijo,da ti downloada 150 MB/s?
Gamer

Senitel ::

Kot prvo: 150MB/s ni enako 150Mb/s...
Kot drugo: Prenos čez WiFi nima prav čisto nič s samo hitrostjo routerja (torej koliko podatkov je sposoben spraviti čez WAN-LAN).
Kot tretje: Če streamaš po lokalni mreži recimo iz PC-ja v dnevno sobo, potem to ni internet.
Kot četrto: WiFi ne boš spravil čez performanse kabla v nobeni realni situaciji.

easyrider3 ::

Ko se prijavim na internet se mi na namizju zaslona spodaj v desnem kotu pojavi oblaček v katerem piše""omrežje je vzpostavljeno 100 mb/s"" Potem,če grem dol potegnit kakšen film mi v Bit torentu pod opcijo download kaže maksimalno do 155 mb/s. Drugače pa gledam športne tekme preko interneta in to preko ""MYP2P"" to je stran kjer imaš polno tekem ki jih lahko gledaš v živo.Imeti moraš samo nameščen ustrezen predvajalnik (Vettle,Sopcost...) in potem gledaš v živo tekme.Problem lahko pa nastane,če ni zadost hitra linija ker slika zamrzne in moraš čakat da se ponovno naloži,podobno kot na YouTube. Zato me pa zanima,če bi bilo preko RUTER-ja isto hitr prenos kot sedaj po kablu. Rad bi imel eden računalnik v sobi in če bi se dalo brezžično gledat isto kot poprej po kablu potem je dobro,drugače pa bo treba kabel napeljat v sobo

bluefish ::

Ko se prijavim na internet se mi na namizju zaslona spodaj v desnem kotu pojavi oblaček v katerem piše""omrežje je vzpostavljeno 100 mb/s""
Tisto je hitrost mrežne in ne internet povezave.

Potem,če grem dol potegnit kakšen film mi v Bit torentu pod opcijo download kaže maksimalno do 155 mb/s.
Po možnosti spet gledaš nekaj tretjega (recimo omejitev prenosa).

Pojdi na http://speedtest.net/ in naredi test.

RazzorX ::

easyrider3 je izjavil:

. Zato me pa zanima,če bi bilo preko RUTER-ja isto hitr prenos kot sedaj po kablu.


?? Mešaš zadeve, router je usmerjevalnik prometa, ni to nek magični pospeševalnik hitrosti interneta. ;)

ttommy ::

Še zdaj pa nisi povedal kakšno linijo imaš?Močno dvomim, da imaš več kot 100MB optiko in pri tej liniji bi imel maksimalno 12.5MB prenosa....in 54MB WIFI (6.75 prenos) ti več kot zadostuje za gledanje vsega...
Najbolj realno pa imaš optiko 20/20-se motim?
Gamer

easyrider3 ::

Ma kakšna optika imam obično linijo pri Siolu,paket je pa ta najnižji(1.Mb). A potem če bi nabavil Router in ga povezal z modemom,a bi potem brezžični prenos bil isto hitri kot,sedaj ko imam iz modema žično povezano na mrežno kartico?

zupicaa ::

Hitrost bo ista kot je sedaj. Predlagam če ti vse dela, da pustiš tako kot je.

revvs ::

Navadni poceni routerji ne morejo obdelati velike količine podatkov in ne morejo obdelati veliko IPjev naenkrat. Boljši routerji imajo vgrajen firewall in zaradi tega morajo biti tudi zmoglivejši. Vendar lahko firewall na routerju tudi izklopiš. Odvisno za kaj boš potreboval router, dvomim da boš izkoristil 54 Mbit/s.

Za brezžično je 802.11n najhitrejši, 802.11g(standard) pa do 54 Mbit/s. Običajno brezžični do 9 metrov deluje max, odvisno od zida. Če ti imaš 150 Mbit/s to pomeni da lahko downloadaš 19000 kilobytov na sekundo, tako lahko DIVX film downloadaš kot rečeš aaaaaa (teoretično). Vendar je router specifikacija in speedtesti samo teoretični prikaz, in nikoli ni realen prikaz. Ti boš moral sam sprobati svojo linijo recimo na nekakšnem programu za izmenjavo datotek, kjer se povežeš na maksimalno veliko userjev na download + upload in potem boš videl po nekaj urah tvojo realno hitrost.

Tukaj imaš nekaj dobrih:
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/m...
http://www.mimovrste.com/artikel/252003...
http://www.lovecnacene.si/netgear-wnr85...

hojnikb ::

revvs je izjavil:

Navadni poceni routerji ne morejo obdelati velike količine podatkov in ne morejo obdelati veliko IPjev naenkrat. Boljši routerji imajo vgrajen firewall in zaradi tega morajo biti tudi zmoglivejši. Vendar lahko firewall na routerju tudi izklopiš. Odvisno za kaj boš potreboval router, dvomim da boš izkoristil 54 Mbit/s.

Za brezžično je 802.11n najhitrejši, 802.11g(standard) pa do 54 Mbit/s. Običajno brezžični do 9 metrov deluje max, odvisno od zida. Če ti imaš 150 Mbit/s to pomeni da lahko downloadaš 19000 kilobytov na sekundo, tako lahko DIVX film downloadaš kot rečeš aaaaaa (teoretično). Vendar je router specifikacija in speedtesti samo teoretični prikaz, in nikoli ni realen prikaz. Ti boš moral sam sprobati svojo linijo recimo na nekakšnem programu za izmenjavo datotek, kjer se povežeš na maksimalno veliko userjev na download + upload in potem boš videl po nekaj urah tvojo realno hitrost.

Tukaj imaš nekaj dobrih:
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/m...
http://www.mimovrste.com/artikel/252003...
http://www.lovecnacene.si/netgear-wnr85...



Sej je ravno napisu da ma 1Mbit internet...
Ti nabavi en N router pa dej gor dd-wrt, pa bo delal.
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Tudi preko g routerja lahko spravi[ 1 Mb/s brez problema.

easyrider3 ::

Če bom že kupil Router potem bom takega,ki ima že novejšo verzijo brezžično prenašanje podatkov 802.11n. Raje dam tud 50 Eur več za takega kot pa standardne. A kdo ve kateri se najbolj obnesejo,kateri so med dobrimi?

bluefish ::

Netgear WNR3500L deluje odlično že brez alternativnega fiormwarea.

revvs ::

Najhitrejši in najboljši routerji za osebno rabo so tisti ki imajo 450 Mb/s in so 802.11n, takih ni veliko.

revvs ::

Eden izmed najboljših na svetu za osebno rabo, v smislu procesor + RAM je D-Link DIR-825, se pravi da lahko paralelno obdela več podatkov in ogromno na en download, brez problema.

trnvpeti ::

wnr3700l, 128M in dober cpu, za OGROMNO povezav (tega ne rabis)
wnr3500L, 64M rama, 500Mhz cpu, za ogromno povezav (tega ne rabis)
za zmerno ceno dobis tp link 1043nd, 32M rama, 400Mhz, 3 izmenjljive antene, giga porti (ze ta je prevec zate)
za tebe bi bil TL-WR741ND, 150Mb/s, ena antena

destiny ::

Joj no, tip ma 1MB paket in kot razumem routerja ne bo potreboval za lokalno mrežo. Dober 54g router je za tvoje potrebe že overkill (npr. Buffalo WHR-HP-G54 oz alternativa Linksys WRT54GL, oba z naloženim dd-wrt firmwareom). Res pa je da relativno ugodno že dobiš že omenjenega Netgear WNR3500L, ki podpira že n standard.

ps: al pa to kar je trnvpeti predlagal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

trnvpeti ::

741 model, 32Mb rama, 400Mhz cpu, ena antena, N standard, 27eur, dd-wrt
to je najbolje kar lahko dobi
boljse to, kot pa en g router za vec denarja (buffalo in linksys)
841 model ima dve antene, mimo
941 pa model mimo z 3 antenami
ce je sam, ali pa dva, je ena antena boljse

ce malo naprej razmislja, pa vzame model 1043nd, ki imas se giga porte in usb

netgear 3500L je pa se razred visji (ampak ima pa notranje antene)

blackbfm ::

Kok komplikacij. Za tole vzami preverjeno dober wrt54gL. Ddwrt/tomato firmware nalozis po potrebi, ce se ti bo zdel router nestabilen, kar pa je pri 1mb povezavi nekako nemogoce.

Kupovanje poceni routerja je isto kot ce bi denar kar stran vrgel..ce pa ima N pa tudi ne pomeni da je kar avtomatsko boljsi. Pravzaprav je n tehnologija bolj tak tak..ce ze kupujes moras top zadeve ce ces da ti deluje tak kot je misljen, stabilno in hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

ttommy ::

Še moj glas za wrt54g.Ga imam sam in pri moji liniji 10/1 dela super.
Gamer

OldSkul ::

je že bolje vzet wnr3500L, kot pa wrt54gl. WRT54GL je le stara zadeva. Treba it s časom :)

Senitel ::

ttommy je izjavil:

Še moj glas za wrt54g.Ga imam sam in pri moji liniji 10/1 dela super.

En zlo glasen glas proti WRT54G. WRT54GL da, WRT54G NE.

Pesimist ::

Kaj pa jaz.
Imam ze NETGear 3500L pa zgleda od njega prevec zahtevam.
Zato sem razmisljal o poceni razsiritvi N standarda in da bi istocasno bil Xbox 360 complaint, kar pomeni da bi ga uporbail kot neke vrste extender Netgear 3500L wirelessa v LAN od tega novega rutera bi pa priklopo Xbox, en novi fixni media PC, laptop bi pa njegov extender wireless uporablal.

Nej bi bile tudi zunanje antene da bi lahko usmeri 1 ali dve proti NetGearu, drugo pa proti Laptopu ce je to sploh mozno?

Sem o tem razmisljal http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

easyrider3 ::

Bom najverjetneje vzel kar tegale """TP-Link TL-WR1043ND""". Zasledil sem da so ga kar dosti vsi pohvalili in da super deluje. Ni mi problem dati 30 Eurov več in imam potem mir.

revvs ::

easyrider3 je izjavil:

Bom najverjetneje vzel kar tegale """TP-Link TL-WR1043ND""". Zasledil sem da so ga kar dosti vsi pohvalili in da super deluje. Ni mi problem dati 30 Eurov več in imam potem mir.


Dobra odločitev ta TP-Link TL-WR1043ND in še MIMO tehnologijo podpira ob dobri ceni, dosti boljši od popularnega in zanesljivega vendar precej zastarelega wrt54gl.

Pesimist ::

btw ke si kupo ta rutart tp link? mimovrste al kaki fizicni stacuni? ker grem dans malo po bingbengu, contromu pa kajkoli se mi pride na proti.

Bug ::

ellow

TP-Link TL-WR1043ND nebi priporočal...
Tu mislim predvsem na WiFi... tote 3 antene so bolj za okras kot pa za res...
Hiter padec signala z večanjem razdalje od routerja - tu mislim na razdalje doma, po hiši/stanovanju...
Nestabilnost ob večji konstantni obremenitvi mreže... tisti HD preko WiFi je tu za šalo...
Sam hardwer - CPU, Flash, RAM ni tolko slab, samo ne vem pa kje so ga zašuštrali z WiFi-jem.
Sam čip (Atheros AR9103) verjetno ni krivec, mogočee kje v dizajnu...

Ni stvar v FW-ju... Naložil gor OpenWRT (napravil najnovejši build Backfire-a), pa so vse druge zadeve super, al ta WiFi pa ne štima...

Priporočam Buffalo WZR-HP-G300NH, to je pravi bang for bucks in dela ko šus.
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

Pesimist ::

Naja to je kar dragi rutar. Drazji kot moj primarni. lol
TP link bo cisto vredu. TP link nebo stremal HDja, zato mam NETGear. On bo samo se na Xbox, laptop in en stacionarni pc povezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

trnvpeti ::

1043 nima tezav z wifi z ddwrt

Bug ::

ellow

@ Pesimist
Ok, ti je pač predrag... samo je vreden :)

@ trnvpeti
Ker se imam za entuzijasta mi je DD-WRT preveč zaprt - tu mislim na "custom build" celotnega sistema

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

trnvpeti ::

Meni pa openwrt ni vsec
Pa ddwrt dela
Zaprt?hmm
Vse lahko naredim

Bug ::

ellow

OpenWRT tudi dela, samo nudi veliko opcij kar potem predstavlja težavo za koga, ki še s tem ni delal.

DD-WRT pa je bolj out of the box rešitev in zato ima marsikdo raje to. Enako velja za Tomato, ki je še bolj "user friendly"
In prav to je potem "slabost" (to spet pišem iz mojega pogleda), da si sistema ne moreš urediti od samega jedra tako kakor sam želiš. Pa tudi možni problemi, ki se pojavijo pri takem načinu - to je prav tisto kar me veseli, raziskovati in pri tem še poizkusiti izkoristiti HW routerja do konca :) Skratka, eno raziskovanje... Ko pa stvar zalaufaš tako kot želiš pa to dela s skoraj legendarnimi performansami in stabilnostjo...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

trnvpeti ::

Malo prej si rekel, da ti na openwrt ne dela.
Na ddwrt lahko naredis vse.
Torej ti ostane edino se ali ti je vsec ali ne.
Slabost je edino to,da smo ljudje leni, in hocemo ze na zacetku dobiti cim vec.
In zato ima kvecjemu openwrt slabost.

Bug ::

ellow

Jap, rekel sem, da ne dela ker še očitno ni dodelano vse kot je treba.
Ampak nisem rekel, da zadeva popolnoma ne dela... Pač se bodo stvari pošlihtale v naslednjih verzijah (buildih, ki se spreminjajo skoraj vsakodnevno) FW-ja
Verjetno nisva midva niti imela enake nastavitve, pogoje želje glede delovanja. Zagotovo imajo ljudje nameščen OpenWRT na ta TP-link in jim stvari špilajo, a verjetno HW-ja ne izkoriščajo do maksimuma saj verjetno nimajo teh potreb.


"Vse" je za različne ljudi različno - v to debato mislim, da se ni treba spuščati,ne ;)

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

trnvpeti ::

Delas norca iz sebe
Openwrt se nedodelan
Ali pa ti ne znas
Po drugi strani resno reces,da je nekaj narobe z hw
Pa da lahko vse naredis,ampak cakas na naslednji build
...
Predlog:zapletas se, ne zapletaj se se bolj

Bug ::

ellow

Ne vem zakaj bi delal norca iz sebe.
Da bi rekel, da je kaj resno narobe s HW, ne vem. Napisal sem, morda je kaj narobe. In ne vem kaj, saj se v to niti ne žeim spuščati...
Praktičen primer performas, ki smo jih izmerili s tem routerjem (res je pa, da sem pozabil povedati, da si ne lastim jaz tega routerja ampak punca od kolega):
Blizu routerja (v istem prostoru) smo izmerili prenos podatkov: 78Mbit/s k leptopu in 66 Mbit/s od leptopa. Potem pa zaprli vrata in šli v spalnico ki je na drugi strani stene in dobili sledeče rezultate: 27 Mbit/s k letpopu in 35Mbit/s od leptopa; kar pa je potem bilo preslabo za prenos HD filma. Mislim, da se strinjaš, da je to slabo za n-router.
Blok je star 20 let, zid je iz opečnih zidakov, notranja vrata kot vsaka druga povprečna...

Pa smo poiskušali z ojačitvijo signala ampak je na koncu privedlo samo do povečanja šuma...

In glede na to izkušnjo sem dobil svoje mnenje za ta router. Se opravičujem če sem te kot lastnika enake naprave užalil - to ni bil moj namen.

Zgornji rezultati so bili doseženi z originalnim FW-jem. Malenkost bolje je bilo z OpenWRT (ampak to je res malenkost). Da bi izključil mojo napako sem dal gor uradni build FW-ja, potem pa še moj in je bilo enako.
DD-WRT pa nisem sprobal, mogoče bi moral...
Bi lahko ti napravil podobno meritev in poročal svoje rezultate z DD-WRT? (pri podobnih pogojih, če jih lahko ustvariš pri sebi doma?) Vsekakor bi rad dal gor nekaj kar dela in bo opravičilo reklamo routerja - prav zaradi tega in cene so ga tudi kupili...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

trnvpeti ::

Punca od kolega
Pa vec vas je bilo, zdaj se skrivas za drugimi
Pa nic podatkov o openwrt
Bos rekel, da je openwrt slabsi od orig.fw?

78 na 86 ddwrt v parih sek nastavitev
Pa neprimerno boljsi rezultat cez eno steno
A ni cudno,ena stena,pa da toliko pade? Pa samo opeka..
Ali je res ddwrt tko boljsi?

Tplink ima trenutno odlicen hw za lepo ceno.
Edino,kar je cudno, je ime,firma
Pa nizka cena

Bug ::

ellow

ok, ok ;)

Ne vem kakšne podatke misliš...
OpenWRT je slabši od orig. FW, to vedno..

Super rezultate dobivaš. DD-WRT je res potem tolko boljši.

Motim se, stena je armirano-betonska in debeline vsaj 40 cm, vrata pa iz masivnega lesa... sem poklical, da sem preveril, nebi slučajno se še več motil.

Jap, cena je super, HW je odličen, ja prav imaš, ime firme je tako bolj neprivlačno...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

destiny ::

Kake 2 meseca nazaj ko sem kupoval n router sem izbiral med Buffalo WZR-HP-G300NH in pa Netgearom WNDR3700. Po prebiranju dd-wrt foruma sem se odločil za Netgeara ker ima baje precej manj problemov na dd-wrt-ju kot Buffalo. No, dodatni velik plus za Netgeara je seveda še dualband. Zanimivo pa je da sta po poročanju uporabnikov trenutno oba precej bolj stabilna z OpenWRT-jem kot pa z dd-wrt-jem.

Pesimist ::

Bug je izjavil:

ellow

@ Pesimist
Ok, ti je pač predrag... samo je vreden :)

@ trnvpeti
Ker se imam za entuzijasta mi je DD-WRT preveč zaprt - tu mislim na "custom build" celotnega sistema

lp,
bug


Ce se ze spuscam v to nebi bilo bolse pol Linksys E 3000 vzet? Ta ma dual band in je namenjen streamu HD vsebine po 5Ghz pasu. Ostalo pa se lahko vedno 2.5Ghz prevzame.

kolko pa je te postnina za netgear 3700 iz tujine sej pri nas pride 141€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

destiny ::

Iz avstrije je cca 12EUR pri mylemon in e-tec.

Pesimist ::

Hm. Sem studiral bol v smeri da bi sel v asvtrijo ali pa da anrocim iz neke stacune v katero se lahko easy peljem. Nekje do graza max.
Ker pri nas hocejo 140EUR. To much.
Bom probal po narocilu narocit ce mi da nekje do 120EUR vzamem. Ce pa ne pa grem sevedno sam pojn.
Jaz veicnoma z paypalom poslujem. Austrija pa ni ravno paypal country.

bluefish ::

Pri uveljavljenih trgovinah se tudi pri plačilu z bančnim nakazilom ni za bati.

Pesimist ::

Mnja mena bom kr netgersa vzel pa bom mojega trenutnega top horsa 3500L degradiral v wireless extender.

Peluga jih ma kr nekaj samo ne posiljajo izven austrije lal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

fack 3700 ma atheros chipset tak da tomato je no go.

Pesimist ::

mislim da je boljse da linksys e3000 nabavim zarad broadcom chipseta in tomato podpore neglede da je cpu pocasnejsi.

Netgear 3700 ma res na testih vecje sposobnosti, vendar poganja NETgear firmware. Jaz pa obvezno rabim vsej DD WRT, kateri baje kar fejst zgubi na wireless performancu. Tudi z 3500L je tako, saj Netgearov firmware uporablja Nat fast drivere, katere razni DDWRT in Tomatoji nemorjo, sej zlomijo dosti stvari v samem firmweru katere rotuer z originalnim firmwerom ne potrebuje.

To je bilo preizskuseno z Tomato 1.27 firmwerom kateri je rpavtako uporabljal te drivere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

3500 in 3700 imata že po defaultu precej dober firmaware, 3500 pa celo zgubi na zmogljivosti ob uporabi dd-wrt: http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Pesimist ::

Ja. Lihkar dopisal zgoraj.
Problem je da jaz nujno rabim vsej DD WRT, ker poganjam updxy za IPTV server. Kar je moj primarni vzrok zakaj sploh imam ta ruter.

Negre se zato ker hocem bit cool in lahko recem ej jaz mam tomato ali ddwrt. Rabim pac to funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

V tomato mi trenutno pise pod devices da se je WDTV live povezal z 72/72Mbit
Ali je to realna hitrost? se lahko res zanasam na te Mbite ali je to samo kao nakazana sinhronizacija.

Uporabljam samo 1 20Mhz N kanal in Dwlink 150Mbit kartico. Ce vklpim 40Mhz kanal se povezuje z 150/150 tudi. Samo nimam reje zarad vecjih inteference ter problemov z laptopom 2 sobi dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317868 (13351) Poldy
»

Router... again :)

Oddelek: Omrežja in internet
152276 (2045) amigo_no1
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510693 (9495) Dr_M
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415142 (12889) neres
»

wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
142795 (2266) -žiga-

Več podobnih tem