» »

win xp na d:

win xp na d:

vir ::

Hotel sem na novo naložit win xp na particijo c pa sem se zmotil in jih naložil na d: Zdaj bi pa rad te na particiji d: zbrisal in jih naložil samo na c: Kako to nardim?
Zanima me še če se na moj laptop splača dat win 7 ali bi delovalo počasneje kot pa xp?
Lenovo 3000 N500 karakteristike

techfreak :) ::

Uporabi Linux Live CD (npr. Ubuntu) in z dd prekopiraj podatke iz druge na prvo particijo. Oz. to bo skoraj nemogoče, ker je kar nekaj sistemskih nastavitev vezanih na črko pogona na katerega si namestil Windows. Zakaj pa ti ne odgovarja, da imaš D: kot sistemsko particijo?

Najlažje je to spremeniti tako, da še enkrat namestiš Windows na pravo particijo. Poleg tega pa bi za tak računalnik priporočal Windows 7.

vir ::

Iz windowsa na c sem sformatiral ostale particije tako da zdaj je to ok.

Je pa nastal nov problemček. Na začetku ko prižgem pc in še preden pridem v WIN mi odpre:
Please select the operating system to start:
Microsoft Windows XP professional
Microsoft Windows XP professional

če izberem prvega se mi odprejo xp, če pa izberem drugega (prej so bili na d: instalirani windowsi ki jih sedaj več ni) mi pa javi nekakšno napako in me vrne nazaj da označim operacijski sistem ki ga želim zagnati.
Zanima me torej kako zbrišem tistega drugega da se mi bo PC takoj zagnal v windowse brez tega da bi moral izbirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

ender ::

Desni klik na Moj računalnik -> Lastnosti -> Dodatno -> Zagon in obnovitev -> Nastavitve -> Zagon sistema -> Urejanje -> zbrišeš drugo vrstico pod [operating systems] (verjetno bo pisalo multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect) in shraniš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

vir ::

sem že na internetu našel elegantnejši način:
Run.../msconfig/zavihek BOOT.INI/Check all boot paths/OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262077 (1431) ta_ki_tke
»

Računalnik se upira zagonu.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71174 (1045) jELKO
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
141052 (999) BogyX
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132085 (1920) ToniT
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91260 (1152) Ikarus

Več podobnih tem