» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
185 / 256
»»

Matako ::

+1. Miki je kot Rocky - zdaj je sicer na tleh, a le taktično! Prvi kroše na njuško nasprotnika mu bo dal novega zaleta, nakar bo spet padalo s polno silo - depra bo le še medel spomin. V ozadju bo igral Eye of the Tiger.


Sem pa Mikiju nevoščljiv za vse te bizarne prizore, ki jih doživi na ulici in v trgovini. Tako dobro tempirani, tako dobro se ujamejo s poanto dneva! Ženička iz zadnje epizode je lep primer. Spominja me na janševko na Prešercu, ki je potem nekaj klošarila (ne spomnim se več epizode). Kako si želim, da bi tudi jaz dobil vsak teden priliko za zanimivo srečanje z barvitimi liki.

Ampak v štacuni vedno srečam le lokalnega pijančka. Pa piši blog s tem! :(
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

alioth ::

Ker je Miki prilimal link "naše" e-verzije Patriotskih iger, sem obliko še malo popravil in dodal kazalo.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/931...

Marat ::

alioth je izjavil:

Ker je Miki prilimal link "naše" e-verzije Patriotskih iger, sem obliko še malo popravil in dodal kazalo.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/931...


O, super! :)

Mimogrede, torej Mitja še vedno spremlja svoje fane na S-T 8-)

No, če že bere to, bi mu za bodoče knjižne podvige priporočil uporabo e-založniške platforme, kot je npr. LeanPub. Prek te platforme bo lahko tudi kaj zaslužil za svoje pisanje.

Matako ::

Ah kakšen zaključek! Po vseh pripetljajih in razhajanjih, pretepenih tiskarjih in prepovedanih izdajah... je Knjiga izšla v ravno v S-T mikstonslovni založbi! :)) Epsko.

aliothova popravljena izdaja izgleda odlično skupaj z msjrjevo naslovnico - profi roba!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

alioth je izjavil:

Ker je Miki prilimal link "naše" e-verzije Patriotskih iger, sem obliko še malo popravil in dodal kazalo.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/931...


Ma ne vem če se je za hvaliti s tem, razširjamo sovražno propagando, žalimo našega Vodjo, koneckoncev se delamo norca iz naše ustavne ureditve (pravna država pa to), ... to so hude reči. Povrhvsega pa prispevati k polni zaposlitvi lepega Francija???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

enota13 ::

Ne vem a se zajebavate iz avtorja ali iz njegove knjige ali pa sem nekje v prejšnjih prispevkih sarkazme enostavno spregledal, ampak če so prej branje kvarili naslovi poglavij, to sedaj zagotovo velja za kazalo.

Lahko pa bi se zadevo pripeljalo do različice s stripovskimi ilustracijami. Izrazoslovje je že tako ali tako polno stripovskih elementov. Zasnova zgodbe v polstripu bi bila zares sočna. Če je ob tem napisana po resničnih dogodkih, bi bila uspešnica. Pa tudi če ni verodostojna, zgodba je atraktivno branje. Avtorju se bo nekoč vložen trud poplačal, mogoče celo s filmom.

Marat ::

PATRIOTSKE IGRE e-book verzija by S-T-F! (prelom in oblikovanje Slo-Teh. F.)trade mark


A tale F v S-T-F slučajno pomeni Fanclub? Nas Miki priznava kot svoj (mogoče celo uradni) fanclub? Še en dosežek za SloTech! 8-)

gmajestix ::

F kot verjetno forum.

čarli ::

Hmm parahomo ima izgleda na vesti še eno stvar več. Čudno, da tega miki ni omenil že leto dni nazaj ko je izšla knjiga o tej zadevi;)
Paravomo, je imel v vojašnici Franca Rozmana Staneta, domovinsko pravico. Domovinsko pravico, da ubrani lik in delo maršala Janeza. Leta potem, ko je Janeza odnesla Depala vas, smo imeli v omenjeni vojašnici svoje zatočišče! Kdo? Paravomo!

Vročega pomladnega večera (pisalo se je leto 1997), smo v vojašnico FRS, razčiščevali izginulo orožje. Med brati paravomovci, je izginilo cca 100.000 dem. Janez Janša je besnel. Osumljenca smo zvezanega v prtljažniku, dostavili v enega od hangarjev. Dežurni in dežurni VP, sta se kalila v Moris-u, zato ni bilo zastojev. Potem pa katastrofa!

Dva mladeniča sta bila v hangarju. Oba na služenju domovini. V hangarju sta se skrila, ker sta konec vojaščine proslavljala z alkoholom in travo"! Med mučenjem in teroriziranjem zvezanega ujetnika paravoma, se je enemu od skritih fantov, utrgal krik. Paravomovcem, je padel mrak na obraz. Z uperjenim orožjem, so krenili proti ceradi, od koder se je slišal krik.

Fanta sta se pognala v beg. Eden je srečno ušel. Drugi ni imel te sreče. Paravomo man RX , je iz avta pripeljal psa. Nekaj minut kasneje, je pes zavohal prestrašenega fanta. Slednji se je pognal v beg. RX je spustil psa. Pes je fanta ujel, podrl in obvladal. Fant je končal pod ključem paravoma. Bolno zamisel, da se fanta zadrogira z LSD, je večina sprejela. Tako naslednji dan, ne bi razločil, kaj je realnost in kaj ne. Za vsak slučaj, da vezalk ne uporabi v samomorilne namene, so fanta sezuli in zaprli v keson 150 tke!

Dve uri kasneje, na fanta ni pazil nihče. Zadet od strupenega LSD-ja, na smrt prestrašen in bos, je skočil iz kesona. Pri vratih je pograbil kalašnikovko, ki jo je nemarno odložil njegov stražar. In stekel v noč.

Bos, ranjen in v smrtnem strahu, je preskočil ograjo in stekel proti ljubljanskemu BTC-ju! Nekaj trenutkov kasneje, je podlegel strelnim ranam! Janez Janša in kompanija! Čas bi bil, da nekdo odgovarja. Družina Furjan terja odgovore! klapend

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čarli ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gmajestix ::

čarli je izjavil:

Hmm parahomo ima izgleda na vesti še eno stvar več. Čudno, da tega miki ni omenil že leto dni nazaj ko je izšla knjiga o tej zadevi;)
Paravomo, je imel v vojašnici Franca Rozmana Staneta, domovinsko pravico. Domovinsko pravico, da ubrani lik in delo maršala Janeza. Leta potem, ko je Janeza odnesla Depala vas, smo imeli v omenjeni vojašnici svoje zatočišče! Kdo? Paravomo!

Vročega pomladnega večera (pisalo se je leto 1997), smo v vojašnico FRS, razčiščevali izginulo orožje. Med brati paravomovci, je izginilo cca 100.000 dem. Janez Janša je besnel. Osumljenca smo zvezanega v prtljažniku, dostavili v enega od hangarjev. Dežurni in dežurni VP, sta se kalila v Moris-u, zato ni bilo zastojev. Potem pa katastrofa!

Dva mladeniča sta bila v hangarju. Oba na služenju domovini. V hangarju sta se skrila, ker sta konec vojaščine proslavljala z alkoholom in travo"! Med mučenjem in teroriziranjem zvezanega ujetnika paravoma, se je enemu od skritih fantov, utrgal krik. Paravomovcem, je padel mrak na obraz. Z uperjenim orožjem, so krenili proti ceradi, od koder se je slišal krik.

Fanta sta se pognala v beg. Eden je srečno ušel. Drugi ni imel te sreče. Paravomo man RX , je iz avta pripeljal psa. Nekaj minut kasneje, je pes zavohal prestrašenega fanta. Slednji se je pognal v beg. RX je spustil psa. Pes je fanta ujel, podrl in obvladal. Fant je končal pod ključem paravoma. Bolno zamisel, da se fanta zadrogira z LSD, je večina sprejela. Tako naslednji dan, ne bi razločil, kaj je realnost in kaj ne. Za vsak slučaj, da vezalk ne uporabi v samomorilne namene, so fanta sezuli in zaprli v keson 150 tke!

Dve uri kasneje, na fanta ni pazil nihče. Zadet od strupenega LSD-ja, na smrt prestrašen in bos, je skočil iz kesona. Pri vratih je pograbil kalašnikovko, ki jo je nemarno odložil njegov stražar. In stekel v noč.

Bos, ranjen in v smrtnem strahu, je preskočil ograjo in stekel proti ljubljanskemu BTC-ju! Nekaj trenutkov kasneje, je podlegel strelnim ranam! Janez Janša in kompanija! Čas bi bil, da nekdo odgovarja. Družina Furjan terja odgovore! klapend


Je omenil v VOX POPULI, VOX DEI.

gmajestix ::

Hayabusa je izjavil:

To je to ?

https://www.facebook.com/VImenuResnice
http://www.regionalobala.si/novica/za-b...

http://blogblazfurjan.blogspot.com/2013...


To je to ja. V članku piše da se je zareklo M.K. da ima celo dokumente.

young ::

Kakšno vezo ima Janez Janša s smrtjo Blaža Furjana leta 1997...halo?

Oldi ::

young je izjavil:

Kakšno vezo ima Janez Janša s smrtjo Blaža Furjana leta 1997...halo?

Birmanski boter mu je bil, a nisi prebral.

cirecire ::

Kunstelj ima na tarči vse novinarje, ki so bolj naklonjeni JJ. Takšnih novinarjev pri nas ni prav veliko, vendar so. Kunstelj bruha proti vsem, razen proti Požarju. Kako to, da ta drogiranec Kunstelj, ki pljuva vsepovprek, še nikoli ni niti ene besede napisal proti Požarju, ki je definitivno novinar zelo naklonjen JJ? Ali ima dobro informirani Požar kakšne podatke, ki bi zaboleli Kunstlja, in tako le ta ne upa svojega gneva in bolanih laži spustiti tudi nad Požarja?

Buggy ::

jah...najprej mora biti vsaj n od novinarja, da se je obenj vredno sploh spotakniti. Nekako tako, kot bi se spravil na Bernardo Jaklin, ki je v Lady napisala, da mu je na levem stopalu zrastel kurji uc.

cirecire ::

najprej mora biti vsaj n od novinarja, da se je obenj vredno sploh spotakniti.


torej so tisti iz reporterja in politiksa po tvoje pravi novinarski asi, da se kunstelj stalno ob njih spotika?

Buggy ::

torej so tisti iz reporterja in politiksa po tvoje pravi novinarski asi, da se kunstelj stalno ob njih spotika?


vsekakor so bolj odmevni in opazno manipulativni s clanki (aka SDS trobila + pozabil si demokracijo) pa se trdo izdajo za na sekret imajo, ce ne drugega, jih za razliko od pozarja vsaj desni obrajtajo...se vsaj delno strinjas?

Pozarjeva kredibilnost tudi ni nekaj takega, kar bi bilo potrebno spodbijati no?!

čarli ::

gmajestix je izjavil:

čarli je izjavil:

Hmm parahomo ima izgleda na vesti ĹĄe eno stvar veÄ. Äudno, da tega miki ni omenil Ĺže leto dni nazaj ko je izĹĄla knjiga o tej zadevi;)
Paravomo, je imel v vojaĹĄnici Franca Rozmana Staneta, domovinsko pravico. Domovinsko pravico, da ubrani lik in delo marĹĄala Janeza. Leta potem, ko je Janeza odnesla Depala vas, smo imeli v omenjeni vojaĹĄnici svoje zatoÄiĹĄÄe! Kdo? Paravomo!

VroÄega pomladnega veÄera (pisalo se je leto 1997), smo v vojaĹĄnico FRS, razÄiĹĄÄevali izginulo oroĹžje. Med brati paravomovci, je izginilo cca 100.000 dem. Janez JanĹĄa je besnel. Osumljenca smo zvezanega v prtljaĹžniku, dostavili v enega od hangarjev. DeĹžurni in deĹžurni VP, sta se kalila v Moris-u, zato ni bilo zastojev. Potem pa katastrofa!

Dva mladeniÄa sta bila v hangarju. Oba na sluĹženju domovini. V hangarju sta se skrila, ker sta konec vojaĹĄÄine proslavljala z alkoholom in travo"! Med muÄenjem in teroriziranjem zvezanega ujetnika paravoma, se je enemu od skritih fantov, utrgal krik. Paravomovcem, je padel mrak na obraz. Z uperjenim oroĹžjem, so krenili proti ceradi, od koder se je sliĹĄal krik.

Fanta sta se pognala v beg. Eden je sreÄno uĹĄel. Drugi ni imel te sreÄe. Paravomo man RX , je iz avta pripeljal psa. Nekaj minut kasneje, je pes zavohal prestraĹĄenega fanta. Slednji se je pognal v beg. RX je spustil psa. Pes je fanta ujel, podrl in obvladal. Fant je konÄal pod kljuÄem paravoma. Bolno zamisel, da se fanta zadrogira z LSD, je veÄina sprejela. Tako naslednji dan, ne bi razloÄil, kaj je realnost in kaj ne. Za vsak sluÄaj, da vezalk ne uporabi v samomorilne namene, so fanta sezuli in zaprli v keson 150 tke!

Dve uri kasneje, na fanta ni pazil nihÄe. Zadet od strupenega LSD-ja, na smrt prestraĹĄen in bos, je skoÄil iz kesona. Pri vratih je pograbil kalaĹĄnikovko, ki jo je nemarno odloĹžil njegov straĹžar. In stekel v noÄ.

Bos, ranjen in v smrtnem strahu, je preskoÄil ograjo in stekel proti ljubljanskemu BTC-ju! Nekaj trenutkov kasneje, je podlegel strelnim ranam! Janez JanĹĄa in kompanija! Äas bi bil, da nekdo odgovarja. DruĹžina Furjan terja odgovore! klapend


Je omenil v VOX POPULI, VOX DEI.


Hja omenil je res, vendar ni o tem nič konkretnega zapisal kot je to storil sedaj. Mogoče je bil pa še malo jezen, saj je napisal, da je nekdo zlorabil zaupanje v tem primeru. Da ni bil to spet kakšen STjevec>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čarli ()

Cervantes ::

Prvič slišim, da je LSD strup. Jaz sem ga kar nekaj požrl, pa sem še zmeri alive and well.
:)

solatko ::

Saj se ti pozna:))
Delo krepa človeka

enadvatri ::

čarli je izjavil:

gmajestix je izjavil:

čarli je izjavil:

Hmm parahomo ima izgleda na vesti ĹĄe eno stvar veÄ. Äudno, da tega miki ni omenil Ĺže leto dni nazaj ko je izĹĄla knjiga o tej zadevi;)
Paravomo, je imel v vojaĹĄnici Franca Rozmana Staneta, domovinsko pravico. Domovinsko pravico, da ubrani lik in delo marĹĄala Janeza. Leta potem, ko je Janeza odnesla Depala vas, smo imeli v omenjeni vojaĹĄnici svoje zatoÄiĹĄÄe! Kdo? Paravomo!

VroÄega pomladnega veÄera (pisalo se je leto 1997), smo v vojaĹĄnico FRS, razÄiĹĄÄevali izginulo oroĹžje. Med brati paravomovci, je izginilo cca 100.000 dem. Janez JanĹĄa je besnel. Osumljenca smo zvezanega v prtljaĹžniku, dostavili v enega od hangarjev. DeĹžurni in deĹžurni VP, sta se kalila v Moris-u, zato ni bilo zastojev. Potem pa katastrofa!

Dva mladeniÄa sta bila v hangarju. Oba na sluĹženju domovini. V hangarju sta se skrila, ker sta konec vojaĹĄÄine proslavljala z alkoholom in travo"! Med muÄenjem in teroriziranjem zvezanega ujetnika paravoma, se je enemu od skritih fantov, utrgal krik. Paravomovcem, je padel mrak na obraz. Z uperjenim oroĹžjem, so krenili proti ceradi, od koder se je sliĹĄal krik.

Fanta sta se pognala v beg. Eden je sreÄno uĹĄel. Drugi ni imel te sreÄe. Paravomo man RX , je iz avta pripeljal psa. Nekaj minut kasneje, je pes zavohal prestraĹĄenega fanta. Slednji se je pognal v beg. RX je spustil psa. Pes je fanta ujel, podrl in obvladal. Fant je konÄal pod kljuÄem paravoma. Bolno zamisel, da se fanta zadrogira z LSD, je veÄina sprejela. Tako naslednji dan, ne bi razloÄil, kaj je realnost in kaj ne. Za vsak sluÄaj, da vezalk ne uporabi v samomorilne namene, so fanta sezuli in zaprli v keson 150 tke!

Dve uri kasneje, na fanta ni pazil nihÄe. Zadet od strupenega LSD-ja, na smrt prestraĹĄen in bos, je skoÄil iz kesona. Pri vratih je pograbil kalaĹĄnikovko, ki jo je nemarno odloĹžil njegov straĹžar. In stekel v noÄ.

Bos, ranjen in v smrtnem strahu, je preskoÄil ograjo in stekel proti ljubljanskemu BTC-ju! Nekaj trenutkov kasneje, je podlegel strelnim ranam! Janez JanĹĄa in kompanija! Äas bi bil, da nekdo odgovarja. DruĹžina Furjan terja odgovore! klapend


Je omenil v VOX POPULI, VOX DEI.


Hja omenil je res, vendar ni o tem nič konkretnega zapisal kot je to storil sedaj. Mogoče je bil pa še malo jezen, saj je napisal, da je nekdo zlorabil zaupanje v tem primeru. Da ni bil to spet kakšen STjevec>:D


Kljub temu, da sem med mnogimi od tod, ki je jezen nanje (čeprav po lastnem prepričanju je name neupravičeno), ti lahko povem, da ni nihče s tega foruma. Ni pa korektno, da govorim v imenu drugih, če to ne želijo (če bi želel, bi objavil sam).

čarli ::

Cervantes je izjavil:

Prvič slišim, da je LSD strup. Jaz sem ga kar nekaj požrl, pa sem še zmeri alive and well.
:)


Hmm, kaj pa je droga drugega kot strup? Npr če spiješ preveč alkohola imaš naslednji dan maček. Od cigaret na dolgi rok lahko fašeš raka. Od trave postaneš tudi bolj počasen in pasiven. LSD je pa itak svoja sfera kjer se ti dogaja. Seveda pa lahko na te droge postaneš bolj odporen. Vendar so te zadeve še vedno strup;)

Oldi ::

Čanžek v Dnevniku v pismih bralcev obupuje nad vsem skupaj, kot svetlo izjemo pa omenja Mikijev Blog. Kot kaže, ga v zadnjem času ne prebira.
Omembe vredno je zatrjevanje, da je Jajotov udba.net zapis ponarejen, bojda edini.

čarli ::

Evo pa se je očitno začelo premikati okoli smrti Blaža Furjana:
http://blogblazfurjan.blogspot.com/2013...

Pa še knjiga bo prevedena. Če miki prevede svojo knjigo in objavi hkrati s tem posnetke bodo za jajota izdali kar mednarodno tiralico:)

PS: Nov mikiliks kjer miki računa na nas;) Če bi pokazal posnetke in dokumente bi lahko resnično računal, da bi mu folk res doniral ter pokupil knjige. Do takrat pa bo to upanje bolj jalovo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čarli ()

gmajestix ::

Verjetno bo omenjeni general spet komentiral na http://home.amis.net/marijank/. Počakajmo par dni :)

enadvatri ::

Kakor koli, ujel sem se v trenutek, ko ne bom molčal.

Sem eden redkih, verjetno edini na tem forumu, ki sem osebno poznal Blaža. Nisem ga poznal dobro in še zdaleč ne poznam podrobnosti okoli smrti, pa vendar ... Tudi njegove sestre ne poznam osebno, starše, zlasti mater, pa prav tako poznam osebno. Zdi pa se mi pretirano, kar počne, kar piše sestra. In Mitja morda celo pretirava, no, ne bom se spuščal v podrobnosti, ker jih ne poznam. Niti najmanj. Verjamem, da je za družino to enigmatično in mučno, zato je po moje skromnem prepričanju vsako opletanje z jezikom brez dokazov neodgovorno in podlo.

Je pa Mitjina zamera iz bloga letela na sestro Blaža, ki je napisala knjigo o njegovi smrti. Le zakaj? Ker se je dolgo pred tem hvalila, kako ji bo Mitja vse razkril. Tako razvpito hvalila, da je to postalo po Obali predmet pivskih debat. O tem sem pripovedoval Mitji, ki ji je očitno zato tameril. Ko se je skregal z mano, pa je meni očital, kako sem jaz to skuhal in manipuliral, kar seveda zavračam. Ker do tedaj o tem ni pisal po blogih, kako naj bi jaz to izvedel?! Le iz govoric, od ust do ust, logično.

Takšno je življenje, za ene, ki pišejo brez dlake na jeziku lahkotno, za druge, ki doživljajo bolečino pa mučno in po tolikem času že patološko. To je, kar vam imam za povedati, prijatelji Mikston(oslovci).

Oldi ::

Neodgovorno in podlo? Na drugi strani pa kopico neodgovorjenih vprašanj - menda 77 in mrtev brat. Težko se je postaviti v njeno vlogo sploh po tolikih letih in po transformaciji bolečine ob izgubi v kdovekaj.

enadvatri ::

Mitjo sem označil za neodgovornega in podlgea. Ker opleta z jezikom, četudi je res, bi lahko prešel v luči svoje pozicije, ki jo igra ali zastopa, te zamere in kaj podkrepil z dokazi ali pa že zdavnaj to zapisal. Sicer pa kaj podbnega lahko zapišem tudi jaz.

Sestro sem pa označil za trpljenju podvrženo osebo, morda že patološko (jasno, zaradi dolgoletnega trpljenja).

Da razjasnim nesporzum. To je to.

Oldi ::

Ups, sem mislil, da je oznaka podlo letela na sestro.

figula ::

V tej temi me res fascinira zavzetost in zvestoba slo-techovcev. Sicer Mikija ne berem, njegovi ljudje in njihove spletke me nekak ne zanimajo. Brat sem šla le tisti zapis, ki je Mataku orosil oči. Moje so iz tršega materiala, ali pa so že več videle :|.

Sem pa začela Patriotske igre. Za poskus. Prvo stran. Ni kaj, človek ima talent za pisanje. Škoda, da je svoje izkušnje odraščanja obrnil v negativo, SLO je izgubila obetavnega in nadarjenega romanopisca misterije in kriminala.

Mislim, da mi ne bo uspelo brati kaj več. Slutim, da se v tem loncu kuhajo Atila, Al Capone, Mata Hari, ... in potem pride še Morrison, sedejo na kačona in odjezdijo v nevihto ..... Too much for little me.

Pri distribuciji Patriotov ne pozabite priložiti marjetic: .. je res .. ni res .. je res .. ni res ..

enadvatri ::

Oldi je izjavil:

Ups, sem mislil, da je oznaka podlo letela na sestro.


Čeprav tudi ona počne neumnosti. Recimo to, da se z nekom nekaj dogovori, pa potem raztrobi naokoli. Ampak, ja. Življenje ni črno belo.

Matako ::

figula je izjavil:

V tej temi me res fascinira zavzetost in zvestoba slo-techovcev. Sicer Mikija ne berem, njegovi ljudje in njihove spletke me nekak ne zanimajo. Brat sem šla le tisti zapis, ki je Mataku orosil oči. Moje so iz tršega materiala, ali pa so že več videle :|.


Figula, to je nekaj kar ti zleze pod kožo več letih... čeprav se zdi še kot včeraj. Prelistaj malo to temo od začetka in se čudi naši transformaciji.

V marsičem smo mi postali Miki in obratno. Saj na koncu smo si nekako sami izdali knjigo. Bila je v nas. To so take nerazumljive stvari ...

EDIT: če dobro pogledaš nikoli ni bila fora v tem, kaj je res in kaj ne. Če bi bilo le to ta tema ne bi bila tako dolga kot je.

Drugo pa je, da so nekateri člani postali osebno prepleteni z zgodbami, tukaj čisto razumem Matijadmina, da stvari ne more kar mirno gledati - Miki je delal napake, prizadel je ljudi. To je del zgodbe, zagotovo.

Kakorkoli, gre za eno bolj osebnih tem tukaj... oziroma kot pravimo tukaj: to niso več heci.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

enadvatri ::

Koti nekdo obljubi, da si bo vzel čas posebej zate ... >:D Niso več heci, ne. :))

Matako ::

Ja saj pravim, Miki je kasiral marsikatero čelno od Življenja, samo je imel tudi smisel prizadeti druge. Saj to gre po mojem skupaj.

EDIT: bloganje in pisateljevanje je pogosto lahko tudi oblika samoterapije in deluje blagodejno... no Mikiju je sicer tudi nakopalo pravne skrbi, samo vseeno...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

figula ::

Matako je izjavil:

Ja saj pravim, Miki je kasiral marsikatero čelno od Življenja, samo je imel tudi smisel prizadeti druge. Saj to gre po mojem skupaj.
...


Ne, Matako. To dvoje ne gre in ne sme iti skupaj. Kot tudi ne gre: nastavi drugo lice.

Se strinjam, da zna vse skupaj zlesti pod kožo. Vidim tukaj. Nevarno. Zato pa ne upam brat knjige naprej.
Res skoraj nerazumljivo. Vsekakor ni hec.

Matako ::


Res skoraj nerazumljivo. Vsekakor ni hec.


V tem primeru bi bil mogoče primernejši mikizem "ni bajka".

No ja, če ne drugega smo od Mikija saj pridobili nekaj splošno uporabnih fraz in dramaturškega stila, ki se jih da veselo trosit naokrog na nič hudega sluteče (ne)znance. Zanimivi odzivi.

EDIT: drugače pa včeraj nova zgodovinsko-aktualna epizoda Mikiliksa... spet se vračamo v prve epizode in begu čez makedonsko-romunsko mejo...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Ko smo že pri Požarju... tokrat objavlja čisti Mikiliks material. Manjka le še agent Steve (DEA)!

Pred dobrima dvema tednoma (19. aprila) je "odletel" direktor Nacionalnega preiskovalnega urada Bruno Blažina, potem ko se je v noči iz četrtka ne petek zaletel v Darsovo vozilo na avtocesti med Ljubljano in Postojno. Bil je vinjen, menda naj bi za volanom zaspal, mediji (prvi je bil mariborski časnik Večer) pa so poročali (natančneje, eden za drugim ponavljali, nihče pa ni ničesar preverjal), da se je okajen vračal z "neke zabave".
Takoj naslednji dan je Bruno Blažina ostal brez direktorskih pooblastil, vodenje NPU pa je začasno prevzel Karol Turk, namestnik generalnega direktorja policije Stanislava Venigerja. Potem je vse nenadoma čudno potihnilo, glede na to, za koga - šefa NPU, vendarle - je šlo.
No, uredništvo tednika Mladina je kakor pohvalilo Blažino, da se "vsaj ni vlekel ven" s kakšno "noro" zgodbo o zaroti. Na dan pa vendarle prihajajo nekatere podrobnosti, dejstva, ki takrat še niso bila znana.
Bruno Blažina se ni vračal z neke zabave, bil je namreč na večerji s tremi agenti znane ameriške agencije za boj proti mamilom DEA (Drug Enforcement Administration), ki so se "delovno" mudili v Sloveniji. Na večerji z Američani v "Stari Ljubljani" so bili še en preiskovalec NPU in dva kriminalista iz Ljubljane, ki se ukvarjata z drogami. Blažina je ob večerji spil tri piva.
Mimogrede, ameriška DEA je že lani okrepila svoje predstavništvo v Ljubljani.


http://pozareport.si/?Id=crna_kronika&V...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

enadvatri ::

Da se s tremi piri zaletiš?! Mu niso mogli ponuditi malo metaamfetamina?! Za voljo varnosti!

Matako ::

To sem tudi jaz pomislil. Z Zemljaričem ni češenj zobati.
/\/\.K.

čarli ::

enadvatri je izjavil:

Kakor koli, ujel sem se v trenutek, ko ne bom molčal.

Sem eden redkih, verjetno edini na tem forumu, ki sem osebno poznal Blaža. Nisem ga poznal dobro in še zdaleč ne poznam podrobnosti okoli smrti, pa vendar ... Tudi njegove sestre ne poznam osebno, starše, zlasti mater, pa prav tako poznam osebno. Zdi pa se mi pretirano, kar počne, kar piše sestra. In Mitja morda celo pretirava, no, ne bom se spuščal v podrobnosti, ker jih ne poznam. Niti najmanj. Verjamem, da je za družino to enigmatično in mučno, zato je po moje skromnem prepričanju vsako opletanje z jezikom brez dokazov neodgovorno in podlo.

Je pa Mitjina zamera iz bloga letela na sestro Blaža, ki je napisala knjigo o njegovi smrti. Le zakaj? Ker se je dolgo pred tem hvalila, kako ji bo Mitja vse razkril. Tako razvpito hvalila, da je to postalo po Obali predmet pivskih debat. O tem sem pripovedoval Mitji, ki ji je očitno zato tameril. Ko se je skregal z mano, pa je meni očital, kako sem jaz to skuhal in manipuliral, kar seveda zavračam. Ker do tedaj o tem ni pisal po blogih, kako naj bi jaz to izvedel?! Le iz govoric, od ust do ust, logično.

Takšno je življenje, za ene, ki pišejo brez dlake na jeziku lahkotno, za druge, ki doživljajo bolečino pa mučno in po tolikem času že patološko. To je, kar vam imam za povedati, prijatelji Mikston(oslovci).


No zdaj vsaj vemo za kaj se je šlo ko sta se z mikijem prepirala in si ti omenjal Barbaro in štorije okoli nje. In ja s tvojo diagnozo glede nje se strinjam;) Je pa dejstvo, da je bil "samomor" zelo slabo izveden kar napeljuje na to, da je bil Blaž brez dvoma umorjen...

Cervantes ::

Matako je izjavil:

To sem tudi jaz pomislil. Z Zemljaričem ni češenj zobati.

Don't utter the "Z" word, ever. For your own good.

Matako ::

Novi Mikiliks!

http://mikstone1.blogspot.com/2013/05/s...

Če sploh še koga zanima. :8)

Nič posebnega ali novega. Uvodna misel, da življenje ni bajka je bralcem že poznano dejstvo. Epizoda se konča s fino ritko.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

terrencehell ::

neverjetno! Mitja si drzne pisariti o smrti Blaža Furlana zamolči pa ključna dejstva!!!

prvo kot prvo, kako ve da so Blažu dali drogo pozabe LSD? verjetno ker je bil zraven?

drugo kot drugo, kdo se je spomnil tega? sam piše o svoji iskušnji sa LSD u Beogradu. se je morda on spomnil da bi proti Blažu uporabili LSD ker je is prve roke vedel kako ta zadeva učinkuje? in če je bil res glavni operativec kot se hvalisa je verjetno bil tudi med tistimi ki so Blaža zagrabili in mu nasilno dali to drogo? ali pa je bil samo zraven in ni ukrepal in je onda sokriv???

to so pitanja ki bi jih Mitji morali zastaviti novinarji i sestra pokojnega! Mitja zapletaš se!!! ali si sve izmišljuješ kar jaz neverjamem ali pa si nehote povedal več kot bi želel!

umor vojaka je preresna zadeva da bi se takole zajebaval!

enadvatri ::

terrencehell je izjavil:

neverjetno! Mitja si drzne pisariti o smrti Blaža Furlana zamolči pa ključna dejstva!!!

prvo kot prvo, kako ve da so Blažu dali drogo pozabe LSD? verjetno ker je bil zraven?

drugo kot drugo, kdo se je spomnil tega? sam piše o svoji iskušnji sa LSD u Beogradu. se je morda on spomnil da bi proti Blažu uporabili LSD ker je is prve roke vedel kako ta zadeva učinkuje? in če je bil res glavni operativec kot se hvalisa je verjetno bil tudi med tistimi ki so Blaža zagrabili in mu nasilno dali to drogo? ali pa je bil samo zraven in ni ukrepal in je onda sokriv???

to so pitanja ki bi jih Mitji morali zastaviti novinarji i sestra pokojnega! Mitja zapletaš se!!! ali si sve izmišljuješ kar jaz neverjamem ali pa si nehote povedal več kot bi želel!

umor vojaka je preresna zadeva da bi se takole zajebaval!


I tebi, sine. :))

Cervantes ::

Terrencu slovenština ne laufa baš najboljše?

Matako ::

Cervantes je izjavil:

Terrencu slovenština ne laufa baš najboljše?


Večina srbo-hrvaških piscev dela drugačne napake. Ne toliko predlogi ipd, ampak bolj skloni, množinske oblike.. no v bistvu podobne, kot jih delamo Slovenci, samo s povdarkom drugje. :)) In tudi drugačne, kot pri govoru. Hočem reči, da so te očitne napake rahlo sumljive.

Imamo torej očitno možnost dvojne igre.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

budspennncer ::

terrencehell, a možnost, da je miki onaj u pritljažniku vezanim rukama si ispustil??

donfilipo ::

Če Dea bere:)

Tkole je momci.

Če se boste preveč sustajali z našimi policaji se bodo v zadregi skoraj polovica zapili, poluvica pa zadrogirali.

Zato predlagam, da se kar lotite preiskave samostojno recimo smrti Blaža, pri tem boste razkrili glavno državno mafijo, ki drži monopol nad trgovino z mamili podobno kot CIA ali nekdaj udba8-)

Lokalne 'osamosvojitelje in samostojneže', ki bi zadeve skrivali, preženete s komando interpola: 'spizdi partizanski policiot'.

Če še niste, mikija za svetovalca in rezulutati bodo presenetljivi. Ker je dežela tako majhna, da se dejansko skoraj vsi med sabo poznajo, bo pa to obenem zanimiv eksperiment:))

Bela cesta sam malo padu vun...tole gre pa kar naprej u božju mat... khm v nedogled:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Aja pa da še pojadnim ene drobne razlike:

CIA ima prepoved dilati po USA. Samo po neprijateljskim zemljama imajo proste roke. Udba je imela najstrožje komunističko načelo, (kar pomeni, če kršiš metak ko u mafiji:), dilanje samo u dekadentne zahodne zemlje. Tile pa nekako: naj papa mladina doma. LSD kot pravi cervantes ni strup.

Tkole je. Če papaš pametne količine, NIČ ni strup. Prava doza LSD, se ti pa utrga s posledicami par mesecev do celo življenje!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
««
185 / 256
»»