» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
104 / 256
»»

Karaya 52 ::

Pa kja si ja nor, 20k plus stroski plus obresti. Kaj mu je bilo tega treba? Samodestruktivni nagibi ali kaj drugega?

luli ::

Karaya 52 je izjavil:

Pa kja si ja nor, 20k plus stroski plus obresti. Kaj mu je bilo tega treba? Samodestruktivni nagibi ali kaj drugega?


Zdaj ga reši samo še knjiga. Ker bo vsebovala tudi "dokaze", bo vse kar bo manj od 100.000 naklade presenečenje.

Skrbijo me edino obveščevalci na forumu. Upam, da Mikiju niso prestrezali klicev na GSM.
Ker če pa se zdaj ponovno izgubijo dokazi proti Janši, pa res ne vem več kako bo Zlovenija preživela.

Cervantes ::

Empire Strikes Back.

Ampak počakajmo še na

RETURN OF THE JEDI !!

... se pa bojim, da je vmes ene dve leti...

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Dejansko ga težko ustavijo, če nima lastnine na svoje ime, prilivov na trr etc, poleg tega se lahko pritoži na sodbo, na morebitne sklepe o izvršbi etc, ni to z danes na jutri, če ne bo ignoriral vsega skupaj.

Da bi šel v zapor, kot napoveduje Reporter, dvomim, zapori so prepolni in za veliko težja kazniva dejanja padajo pogojne.

Si pa tudi Reporter verjetno zasluži tožbo za očitanje kaznivega dejanja z namenom zaničevanja.

http://www.znp.si/arhiv/31-spremenjena-...

Oldi ::

Izgleda, da nas malo testira, kako bomo odreagirali. :)
Sam bom odreagiral preko TR, ko bom presodil, da se gre zares. Pa ne samo preko TR, če bo treba, bomo morali ponoviti JBTZ.

Nissan GTR ::

sodišče bi moralo kaznovati tudi tiste novinarje, ki se pri klevetanju nasprotnikov levice sklicujejo na milk blog

donfilipo ::

20k?

Opa.

Zato moram tu za jasnost vnaprej ODLOČNO povedati, da tu govorim(o), o avatarjih. Zatrjujem, da Vinka Vasleta, ali Špele Predanove, v življenju še nisem videl. To da sem Jajota skozi nišan, pa tako nihče ne bo verjel:))

Torej govora je o izmišljenih likih za katere vemo, da so plod spričo krute usode in 12kg težkega v mladosti:))...in nimajo veze s omenjenimi realnimi liki.

Vašči torej ni Vinko Vasle, ampak nek precej misteriozen lik, za katerega se šušlja med domišljijskimi glavami, da nosi velik uhan na penisu. Začel je za hec, in ko je bil uhan težak 1kg (zlata!) in je bil že nekje okoli kolena, je pa na reč postal ponosen8-) Kako je s spolno orientacijo se ob takih presežkih niti ne sprašujemo preveč.

Špelca pa tudi ni neka realna Špela Predan, ampak lik ki ga je mitiziral prevsem naš Matako in z realno špelo nima preveč veze.

Tako da še nas ne zaprejo. Je že res, da je Dob poln...ampak so pa baje načrti za lagre aktualni8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Karaya 52 ::

Sry, Vinko Vasle in Spela Predan sta realni osebi in njuna obramba, torej komunikacija v obe smeri, dela zgodbo napeto. Ce bi bila to Janko in Metka se zgodba nebi dobro prodajala.

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

A je kdo spravil na varno vso njegovo pisanje? Pa potem da bi morebiti dal kdo preko torrenta?

Ni še čisto konec. Vsaj zame ne :)
http://mikstone1.blogspot.com/2012/08/v...

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ce bi bila to Janko in Metka se zgodba nebi dobro prodajala.


Tako pa se. Za -20k. Super8-)

No vendarle drži kar praviš v jedru.
Samo da tudi sam v temi zarot in iluzij nisem ravno resen;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Mah, grem na krajši izlet, niti ne za cel dan in ko pridem nazaj... katastrofa! :O Odločba sodišča ne samo, da onemogoča Mikiliks, tudi Gate so v nevarnosti, ker v njem nastopata Špelca in Vašči (čeprav v slabi luči prikazuje le slednjega). Ostane le še Prižonjer... mogoče Special.

Slabo, slabo se je to odvilo. :'(

EDIT: DOnfilipo... +1 za prastaro pisateljsko tehniko uporabe psevdonimov. Marsikomu je rešila rit tudi v krutejših časih. Npr. kdo sta Vašči in Špelca? Neka lika - kdo je Ferenčak v Butnskali? Skratka, moral bi bil že od začetka obrati strategijo "podobnost z resničnimi osebami in dogodki je zgolj naključna".

Samo zdaj je malo pozno.. ali pač?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Matthai je zopet na muhi:

Pičke Janševe! Če nimate jajc se spravit name, otroke pustite pri miru. O fotografiji in grožnjah sem povedal in pisal Mateju Kovačiču, ki je uslužbenec Klemenčičeve protikorupcijske komisije. Takrat nisem vedel, da je to še ena pička, ki se je priklonila Majerju za dobro plačo. Na netu se sicer predstavlja kot Matthai! Njegov odgovor je bil! To je pa nerodna zadeva!


M, je to res?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Spregledal si ključno stvar Matako. V izogib "natolcevanjem, da je kdo koga nategnil", bo Knjiga objavljena na blogu. Še ta mesec.

luli ::

Matako je izjavil:

Matthai je zopet na muhi:

Pičke Janševe! Če nimate jajc se spravit name, otroke pustite pri miru. O fotografiji in grožnjah sem povedal in pisal Mateju Kovačiču, ki je uslužbenec Klemenčičeve protikorupcijske komisije. Takrat nisem vedel, da je to še ena pička, ki se je priklonila Majerju za dobro plačo. Na netu se sicer predstavlja kot Matthai! Njegov odgovor je bil! To je pa nerodna zadeva!


M, je to res?


Sedaj pa imamo potrdilo. Ti obveščevalni prijemi so mi že vseskozi sumljivi.

Matako ::

@leiito: Konec meseca je tradicionalen rok izida knjige, zato se mi ni zdelo vredno posebej omenjati. Sicer ne vem zakaj čakati, maske so padle že zdavnaj. Jaz bi udaril s knjigo takoj! Ampak ok, tradicija velja.

He, sedaj ima Matthai odprti dve fronti - Mikija in Lulija. Me prav zanima, kako se bo izvil iz tega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Nerodna zadeva.8-)

O.

Matako ::

Okapi je izjavil:

Nerodna zadeva.8-)

O.


:)) LOL, prav res! Na lulijevem mestu bi takoj ugasnil GSM in dal baterijo ven. Ma kaj, prestrelil bi ga. Če ni že prepozno in mu je Matthai shekal že celo gospodinjstvo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Mislim, da je naša dolžnost, da Mikiju finančno. pomagamo. Sam bom počakal na knjigo.pdf, da bo donacija mirnega srca in večja. Ne smemo dopustiti, da ga zlomijo.
Glede EU sodišč, je kje kako, ki razsoja, predno je doma vse izrabljeno?

poweroff ::

luli je izjavil:

Skrbijo me edino obveščevalci na forumu. Upam, da Mikiju niso prestrezali klicev na GSM.

Zdaj ne morete več prestrezati, ker smo vas razkrinkali in prisilili operaterje, da so uvedli random padding.

No, v bistvu bi še lahko prestrezali, a je oprema za to bistveno dražja. Ste zato kaj jezni? :))

Matako je izjavil:

Matthai je zopet na muhi:

Pičke Janševe! Če nimate jajc se spravit name, otroke pustite pri miru. O fotografiji in grožnjah sem povedal in pisal Mateju Kovačiču, ki je uslužbenec Klemenčičeve protikorupcijske komisije. Takrat nisem vedel, da je to še ena pička, ki se je priklonila Majerju za dobro plačo. Na netu se sicer predstavlja kot Matthai! Njegov odgovor je bil! To je pa nerodna zadeva!


M, je to res?

Tole je pa res jeba. Ker jaz imam vsa Mikijeva sporočila shranjena. In če se jih odločim kdaj objavit, se bo točno videlo, da Miki tule direktno laže, hkrati pa se bo razkrilo tudi kaj mi je on pisal po ZS.

Naj on sam objavi svoja sporočila, ki jih je pisal meni, če ima jajca. Samo potem pa mislim, da bo izgubil marsikaterega "privrženca"... ;)

No, še odgovor: ne, tole ne bo držalo. Mi je pa pisal nekaj drugega in moj odgovor oz. nasvet je bil tudi zelo konkreten.
sudo poweroff

Karaya 52 ::

Na materialne dokaze bomo morali pocakati do zadnjega torej. Do takrat pa je samo beseda proti besedi in preracunavanje vseh moznih kombinacij, tudi te, da je Matthai huzar JJ. To pa niso vec heci.

poweroff ::

Matako je izjavil:

He, sedaj ima Matthai odprti dve fronti - Mikija in Lulija. Me prav zanima, kako se bo izvil iz tega.

Nerodna reč, res. Sploh luli je "opasan"... ;)

No, da podam malce bolj resno pojasnilo glede GSM-jev. Članki o GSM, ki so bili objavljeni, ne vsebujejo vseh informacij. Obstaja en precej daljši tekst, ki sem ga spisal jaz - da, za celo knjigo ga je (60+ strani) - kjer so popisane tudi nekatere druge ranljivosti GSM omrežij. In opisano je tudi kako te ranljivosti odpraviti.

Torej, operaterji in nekatere pristojne službe so bili seznanjeni z vsebino tega, pripravili smo nekaj "privat" demonstracij (tudi za določene državne organe) in posledično so se operaterji zganili (tukaj jih je treba pohvalit) in večinoma napake odpravili.

Problem pa nastopi, ker oprava teh napak pomeni, da nekomu v Sloveniji prisluškovalna oprema crkne. In ta je seveda jezen.

Najprej sicer poskuša s kakšnimi "fintami". Recimo z grožnjami ali kakšnimi kvazi "hekerskimi" napadi (smešno). Potem iz obupa skuša zavajati. Recimo neko omrežje je bilo enkrat vmes popravljeno, vendar na neustrezen način. Če sem bolj ekspliciten, na način, ki je zadeve "popravil" samo za nas, ne pa tudi za tistega, ki ima prisluškovalno napravo.

Trajalo je natanko en dan, da smo to ugotovili in vodstvu povedali kaj se dogaja in da naj preveri ali ima med svojimi zaposlenimi tudi krte. In potem je bila zadeva odpravljena. Nekdo jih je vmes dobil po p***, nekoga pa sprehod čez minsko polje še čaka.

Zdaj je torej zadeva taka, da je moral nekdo vreči svojo prisluškovalno opremo v koš in nabaviti novo. Težava pa je v tem, da je ta nova oprema precej dražja. Poleg tega to novo opremo znamo zaznati. Kar pomeni, da bo tudi to opremo treba kmalu vreči v koš.

Če sem čisto realen, lulijev domet nikakor ni, da bi bil med tistimi, ki to opremo uporabljajo. Je pa morda z njimi povezan in zato skuša malce positnariti po naročilu. Ampak z nekimi sitnimi muhami se nimam časa ukvarjati. Včasih proti njej zamahnem s časopisom iz čistega veselja. Ampak mušica ni moja tarča. 8-)
sudo poweroff

čarli ::

ColdCat je izjavil:

Reporter:Sodišče stopilo na prste Mitji Kunstlju



Poglejte še na Mikijev Report >:D


Meni je zanimivo, da na reporterju nikakor ne ločijo med Povšetovo in Dobom:) Sicer ni tako pomemben detajl pa vendarle...

poweroff ::

Morda imajo premalo lastnih izkušenj... :))
sudo poweroff

donfilipo ::

Samo zdaj je malo pozno.. ali pač?


Kar se prava in leviathana tiče zagotovo če ti rečeš8-). Zato sem tudi že na začetku Mikstonu namigoval, naj raje kaj takega uvede, ker ... in s tem se je strinjal tudi Matthai, dobro piše. Zna biti bran. Zgodbe, ki smo jih poslušali v x verzijah, so pač temna pega slovenske osamosvojitve...vpleteni so bili po pravici povedano vsi, in pravilen postopek takrat, je bil ovadba na milico.

Sledila je kalvarija:)) Kjer pa nihče ni bil križan, v kolikor se ni križal in črnim silam (kriminalcem in špijonom juge:) izpostavil sam! Po možnosti še dopu.

Danes je zadeva zgolj umetniško sporočilo. Ne more imeti prave veze z nekimi realnimi osebami...lahko pa pokaže, kako si posameznik,...deloma žrtev tudi stresa ob nepravilnostih in vsakdanjih tegobah tajnih in varnostnih služb, brani lasten ego. In glede na to, da so 'naučnici' rabili 20 let, da so pogruntali (kljub opozorilom že res Mujotov:), da se zlahka prisluškuje bilokomu,...torej konkretno je moral uleteti naš Matthai:)...no v takem primeru, po taki zgodovini, lahko tako obrambo razumem, ...vsaj deloma.

Ne bodo je pa direktno užaljeni.

Zdaj bi se pa moral javiti kak upokojen sodelavec UDBE, da bi pojansil kaj za vraga vsa ta silna prisluškovanja in celo snemanja vlade...pomenijo?? Sova in policija mora verjetno molčati. Kar je za junca, Jupiter ne jebe:))
Ha?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Tajne službe in celo policija, v borbi z organiziranim kriminalom in s tujimi zlobnimi skupinami neredko hodijo krepko po robu.

V namene tipanja in poizvedovanja ne uporabijo plašnih in humanih doktorjev,...ampak recimo navodilo 2metrskemu borcu borilnih veščin: 'a veš rečeš skozi zajebancijo..bomo polomili noge tem novinarjem':))
In to, ko policija sledi vojsko, ker je oborožena in baje prodaja orožje8-)
In podobne. Pri tem se za določene najbolj umazane posle uporabljajo primerki, ki že po naravi nimajo recimo empatije do recimo Slovencev (ker so ekstremni islamisti naprimer:)...pa še nekako se jim zdi, da taka grožnja, nemara ne izzove zajebancije in smeha, ...ampak da se približno doseže efekt, dejansko morajo uporabiti poniževanje in nasilje. Itd... v tem stilu.
Prisluškuje se pomembnim delavcem na važnih družbenih in nemara celo privatnih pozicijah. Pomeni kapitalizem postane čista dogovorna kraja8-) družbenega premoženja. Ker je nekdo rekel, da je boj in jajca vseeno bolje od žrebanja. Napaka! Bolje je po judovsko...žrebanje8-)

In kako iz tega začaranega kroga???
Že lezemo. Odmevne aretacije si sledijo druga za drugo... in morda je že čas, da se namesto lisic pokaže kakega kapitalista, ki ga delavci častijo bolj kot Tita, ker jim daje delo in 3-4 boljšo plačo?
Po moje že.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In na koncu?

Tako kot posameznik, namesto da bi si recimo zadrgnil štrik, če je normalen, poišče miljon mogočih in nemogočih razlag za svoje napake...zlasti številne so, če je človek odvisen od močnih trdih drog (alko, horse in na žalost kaže za nekatere celo koka)...tako tudi država grešnica in njeni plačani lakaji toliko bolj spretno in papirnato iščejo opravičila, izgovore in se predvsem magično spretno sploh izognejo in izogibajo obtožbam.

Ni bil včasih nobena posebna redkost vaški šerif, policiot, ki je za gradnjo hiše nabiral delovno silo med nesrečniki, ki so bolj slabo vedeli, kaj se jim izreka v pijanem stanju8-)...

Nekatere zadeve so se sicer res spremenile....ampak summa sumarum, glede na število in lakoto danes že skoraj res zapečenih kriminalcev, pa težko ...zelo težko rečem, da na boljše!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Dobro Don, to je vse lepo in prav, kar si napisal samo... kaj bo z blogi? Vem, da pride knjiga konec meseca, samo ta govori o preteklih Jajovih zločinih, mi pa rabimo tudi Mikiliks, da osvetli trenutno dogajanje. In Special se je komaj dobro ponovno začel!

Namreč nekako dvomim, da bo finančna podpora kako pomagala. Mislim, kaj je plan? Plačati kazni? Tega ne bo nikoli konec, ker bodo ** in ** in celo ** (čeprav zaenkrat vztrajno ignorira dogajanje) lahko stalno vlagali tožbe. Saj je v članku napisano, da bi Miki dobil celo neke vrste "abonma" za kazni toliko časa, dokler bo objavljal.

Sploh pa mislim, da iz principa ne bo plačal, kar je edino pravilno. Nastaviti rit ni rešitev (razen za **). Ampak še enkrat, kako bo denar podprl boj, kako se bo to poznalo?

EDIT: dobra novica je da se današnja epizoda konča z " Dokler bom imel več bralcev kot vsa Majerjeva golazen v Reporterju in Demokraciji, bom z veseljem delil občutke in informacije z vami.". No passaran!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Dobro Don, to je vse lepo in prav, kar si napisal samo... kaj bo z blogi?


Hm blogi bodo, dokler bo več priklopljenih sovernikov z nesrečnikovo usodo, ki je z nekaj domišljije lahko prenešena slika usode slehernika.

Ko začnejo ljudje gledati, zakaj jim 40 let dela v fabriki ne zadošča za položnice in pasulj, ...zakaj nimajo več niti za tablete za pritisk + neko blažjo operacijo, ki bi jim podaljšala življenje za 15 let, ...kar se recimo po scenariju dogaja v Grčiji, ...no potem morda rabijo nekoga, ki opiše, ali pa si deloma celo izmisli krivca8-) Je nekako terapevtsko.
8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Oldi ::

Matako imaš povsem prav, dokler ne vidimo smisla Mikijevega početja, bodo donacije nesmiselne.
Dokler bodo v blogu nastopale pujse in bajse, je nesmiselno pričakovati kako podporo s strani civilne družbe, brez tega moramo pa očitno počakati, da sistem implodira, samo takrat pa neko naročilo uboja "izdajalca domovine" ne bo več vredno omembe.
Trenutno vidim rešitev, da poznavalci in insajderji pridejo na plano z vsemi bistvenimi svinjarjami, javnost pa zanje izsili amnestijo ter novinarje prisili, da se lotijo dela. Ampak to je iluzorno, Miki je probal preko več kanalov, sistem je očitno buletpruf.

Zeitgeist ::

Oldi je izjavil:


Trenutno vidim rešitev, da poznavalci in insajderji pridejo na plano z vsemi bistvenimi svinjarjami, javnost pa zanje izsili amnestijo ter novinarje prisili, da se lotijo dela. Ampak to je iluzorno, Miki je probal preko več kanalov, sistem je očitno buletpruf.



v sloveniji hodijo na plano raznorazne stvari že skoraj od osamosvojitve, gledamo pa še vedno ene in iste obraze na vseh položajih.

res pa je da se je ta kao boj za prevlado med levim in desnim z njihovimi "vojščaki" na nek način prelevil v nek boj za preživetje.

Fritz ::

Z orožjem so trgovali tako kvazilevi kot kvazi-desni in prvi, ki je dal pomesti zadeve pod preprogo, je bil Janez Drnovšek. Ljudje, ki so leta 1992.-1994. raziskovali to trgovino in zbirali dokaze, so bili razmetani drugam in onemogočeni v tem, da bi koga lahko obtožili, dokazni material je bil uničen ali 'varno' shranjen. Razni Kunstlji so v vsem tem sodelovali, vendar ne kot pozitivci temveč kot kriminalci, ki so pod poveljem višje rangiranih, suvereno kršili določbe slovenske zakonodaje in Ustave.

Posledice:
- tako kvazi-leve kot kvazi-desne elite so zrasle na zločinu...pravna država jim zatorej nikakor ni v interesu, vsaj dokler zagotovo ne bodo varni pred pregonom;
- denar, ki je tedaj poniknil, se še danes pojavlja in služi za financiranje tako legalnih kot nelegalnih dejanj;
- večina poslov je potekala s Hrvati in Bosanci ter preko bank v Avstriji, posledično imajo lahko vsi vpleteni dokazno gradivo proti slovenskim elitam in jih lahko tako držijo v šahu...predvsem Avstrijci, ki so tudi najbolje organizirani in čigar država deluje tako kot se to za državo (in njene tajne službe) spodobi;
- v kriminalna dejanja so vpletli pravosodni in represivni aparat in ju tako korumpirali (preprodaja orožja, blokiranje obtožnic - Brezigarjeva, paravomo, prijetje policijskih specialcev pri poskusu ugrabitve grškega trgovca z orožjem v Avstriji itn.).

Skratka, vse to je usodno vplivalo na razvoj slovenske države v zadnjih dvajsetih letih, na nezmožnost, da se vzpostavimo kot pravna država in delujoča družba in posledično tudi na izpostavljenost balkanskim mafijam. Nekaj časa so zadeve delovale a se je s privatizacijo večjega premoženja in liberalizacijo (še posebej po vstopu v EU) vsul plaz, katerega posledice danes zelo dobro čutimo. Mikileaks je zato bolj zamegljevanje zgodbe kot kakršenkoli pravi uvid v dogajanja. Miki je majhen vojaček, krimos in narkomanček, ki vam prodaja zgodbice o tem kakšni pajaci so naši elitneži. Kar je najhuje, res so takšni a to ne spremeni ničesar, če jih vedno znova volimo. Tiste 'naše' seveda, ker so sicer umazani a so manj grdi od 'onih drugih'. Eni in drugi pa jemljejo državo kot plen in ne kot odgovornost do vseh državljanov. Razlike v politiki, v stališčih, mnenjih, pogledih in rešitvah so del nas kot takšnih, država pa je vendarle samo ena pa vseeno ne premoremo niti tistega minimuma spoštovanja, da bi se dogovorili, kako naj ta deluje v dobro vseh, ne glede na naše politične preference in barve.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

donfilipo ::

+1
Bravo Fritz.

Evo tko lepo sem jaz včasih pisal poezijo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Pomen trgovine z orožjem v samostojni Sloveniji je pod vplivom narodove hoplofobije (strah pred orožjem). Ok, je bil pač embargo. To je bolj džentelmanski dogovor v praksi. Pravila igre, ki so znana. SFRJ je desetletja prodajala orožje čez vse mogoče embarge na vse kontinente pa ni bilo 5% toliko panike (ne govorim o legalnih poslih, tisto je druga zgodba).

Ker kasneje smo ugotovili, da znajo Jajo in ostali prijatelji po celem političnem spektru dobro obračati nelegalne denarje tudi s čisto navadnim gospodarskim kriminalom - tokrat za naš denar, ne bosanski. To je danes precej večji problem, ker tega ne bo kar tako konec, kot je bilo tiste kratke epizode.

Ampak še vedno... knjiga bi pasala. Šampanjec je še vedno na ledu... v poznopoletni vročini bo prav pasal!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Fritz ::

Z eno bistveno razliko Matako, tedaj je to počela Država kot ena (preko tajnih služb in posebnih 'izvoznih' agencij) in profitirale so vse firme, ki so sodelovale, tudi in precej slovenske...v našem primeru so to počele klike, zase in recimo za svoje politične interese in se pri tem navzele nelegalnih manir. Ampak od 1991. naj več ne bi bili v neki diktaturi, ki ima tajne zakone, katere izvršuje kakor ji odgovarja ali morda...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Matako ::

V SFRJ so firme profitirale predvsem pri legalnih in pollegalnih poslih - in seveda pri sami proizvodnji. Ni panike sploh - še premalo je bilo tega, IMO. Ok, raznorazni "impexi" tudi pri ilegalnih... ampak to so bile bolj znane stvari in zgolj vrh ledene gore.

Bistveno bolj zabavne stvari so se dogajale, ko se je kak kontejner že davno proizvedenega orožja (že rahlo zastarelega celo) znašel v določeni afriški državi ali kaj podobnega.. in hkrati izginil iz vseh evidenc v Jugi (EDIT: ali še bolje.. ni izginil). Tu je bila "puna šaka brade" precej bolj omejena na ožji krog izbrancev. Samo za te bi rabili nov Mikiliks, ker so ostali dokaj neznani. Profesionalci pač nikoli ne delajo tako, da cele firme vedo kaj se dogaja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Fritz ::

Imaš popolnoma prav. V tistih istih časih so tudi naši 'demokratični' ameriški prijatelji in 'socialistični' sovjetski prijatelji, to počeli na nešteto bolj ali manj podobnih načinov (Irangate, semtex - IRA, RAF idr.).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Matako ::

Saj ravno to je ta zabaven del. Ilegalna trgovina z orožjem je saj v 20. stoletju imela tipično ta scenarij.

1. Države se v na skupščini OZN ali kaj takega zmenijo za odločno noto proti oboroževanju te in one frakcije v neki vukojebini. Za nameček sprejmejo resolucijo, da bo ja držalo!

2. Orožje iz tovarn in skladišč v omenjenih državah se znajde v točno isti vukojebini po večkratni ceni legalnega orožja.

3. Profit. Pa še z reklamacijami in pogodbenimi obveznostmi se ni treba zajebavati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Mja, pretepanja v OZN so bila predvsem ideoloske narave, dostavljeno orozje proxyem pa je bilo prakticno gratis, vsaj ce je slo za "visji cilj". Kdo bo v Kongu sef, pa nikogar ne briga in tam je prostor za privatni orozarski crni trg. >:D

Matako ::

Mimogrede, Mikiju ta teden ni uspelo izpolniti napovedane kvote 4 epizod (vsak blog 1). Sicer ima 3 od 4, kar ni slabo sploh, hecno je, da manjka ravno epizoda Speciala, kjer se Vašči in Špelca sploh ne pojavljata ...
/\/\.K.

Matako ::

Nov Prižonjer.

http://mikstoneprison.blogspot.nl/2012/...

Tokrat se bo bežalo iz zapora!
/\/\.K.

ColdCat ::

ColdCat ::

Miki si je med pogovorom privoščil tortico.
Tale slaščičarna bi lahko bila prvi resnejši Mikijev sponzor.

Matako ::

Vse je zamočil moj prejšnji odvetnik Klun, ki sem ga zamenjal z drugo odvetniško pisarno, saj je pozabil (beri: zamudil) rok za odgovor na tožbo.


Je Klun tisti odvetnik, ki mu je miki zaupal 18 let in zaradi katerega je bil le 2x v zaporu? Ne vem, ampak zamuditi rok za pritožbo je kar precej hud primer šlamparije.
/\/\.K.

poweroff ::

Heh, mislim, da se je zgodilo nekaj drugega. Gre za izjasnitev v civilnem postopku. Civilne tožbe praviloma trajajo kar dolgo, ampak če se nasprotna stran ne izjasni o tvojih navedbah, je zadeva zaključena v par mesecih. Sklepam, da je odvetnik vprašal svojo stranko kaj naj navede kot argument, stranka pa se ni odzvala.

Odvetnik si pa tudi ne more nekih argumentov izmišljevat in posledično na obravnavi ni bilo nikogar iz tožene strani.

Glede odškodnine. Take odškodnine niso tako nenavadne. Je pa res, da je odškodnina bolj na vrhu lestvice. Ampak nič posebnega.

Kaj sledi? Verjetno Miki ne bo umaknil zapisov, torej bodo stroški šli do maksimuma. Potem pa pride izvršitelj. Sicer Miki verjetno nima prav dosti denarja, ampak tiste donacije na TRR bo sodišče z veseljem zaseglo (hihi, kdor mu bo nakazal support money, bo v bistvu nakazal Vasletu in Predanovi :))), potem pa bo izvršitelj odkorakal k Mikiju domov in pogledal če se daj kaj zapleniti.

Recimo računalnik (no more blogging? :8)), celotno naklado knjig (!), ki jih bo morda celo odkupil Jajo in s tem pokril vse stroške (tukaj bi pameten izvršitelj lahko ceno pošteno navil :))). Ali pa bomo knjige lahko kupili od Špele in Vinkota - če bosta pri volji za prodajo, seveda. :D Itd.

Ker se bo sodišče usedlo na njegov TRR, bo verjetno šla tudi naročnina za internet, itd. Sledi pa še kakšna zahteva za umik blogov - če bodo odvetniki pametni bodo šli na copyright infridgement (Miki je objavljal slike na blogih) in stekel bo notice-and-takedown postopek. Na te zadeve so namreč v ZDA zelo občutljivi. Bloge bodo lepo zaprli, nakar bodo Mijija po notice-and-takedown obvestili, da se izreče o domnevni kršitvi. Ker Miki ne bo promptno odgovarjal na maile, bo umik obveljal. In seveda ima nasprotna stran lahko v rokavu še nekaj asov (vsaj jaz bi jih imel, če bi bil vpleten v takšno zgodbo)...

Skratka, knjigam, verjetno pa tudi blogom, se slaba piše.

Se da kaj narediti?

Dalo bi se. Z nekaj poznavanja pravnih trikov - govorim o poznavanju internetnega prava v ZDA in Sloveniji - bi se dalo narediti marsikaj. Ampak tega poznavanja večina odvetnikov v Sloveniji nima. Izjema je v bistvu le ena (to odvetniško sceno kar dobro poznam) - Nina Zidar Klemenčič (ki ga pa zagotovo ne bo zastopala). Poleg tega bodo odvetniki hoteli denar, tega pa Miki nima oz. ga ne bo imel, ker bo zaplenjen iz TRR-ja.

V glavnem, Miki bi sedajle potreboval nekaj zelo dobrih nasvetov in predvsem načrt, ki bi se ga moral držati. Ampak pravne bitke niso njegov teren, poleg tega se je zameril večini ljudi, ki bi mu lahko pomagali, zato dvomim, da mu bo kdo pripravljen pomagat. Bi bilo pa fer, da mu pomagajo kakšni njegovi prijatelji, recimo... D., da ne naštevamo imen. ;)

Jebat ga, nerodna zadeva, kaj? :))
sudo poweroff

donfilipo ::

Je Klun tisti odvetnik, ki mu je miki zaupal 18 let in zaradi katerega je bil le 2x v zaporu? Ne vem, ampak zamuditi rok za pritožbo je kar precej hud primer šlamparije.


Ni tako hudo Matako. Poznam primere, ko so podobne slučaje (ne dobesedno ampak strokovno pa:) odvetniki strankam 15 let, opisovali kot praktično dobljene, in prelagali proces za 20 let, dokler nekdo ni ponorel in je bila sodba viharna in nelogična:))

Morda je recimo to drastika za kakega Čeferina, ali Matoza, ...potem gre pa že bolj na pesem 'Ederlezi':) No vsaka čast izjemam in morda tistemu, ki bo iz slike neke pravniške zbornice, ki danes zgleda nekakšna mešanica vampirsko exsocialstičnega plemstva naredil stroki in leviatahnu strogo zavezan ceh:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Je Klun tisti odvetnik, ki mu je miki zaupal 18 let in zaradi katerega je bil le 2x v zaporu?
Ajoj, kakšen si ti mikstonolog?;) Tisti je bil Hribernik.

Sicer Miki verjetno nima prav dosti denarja, ampak tiste donacije na TRR bo sodišče z veseljem zaseglo
Menda ne misliš, da denar hrani na banki? Takšne, kot je Miki, zaseg trr, na katerem itak nimajo nobenih prihrankov in nobenih rednih prihodkov, niti malo ne prizadane. Če bo hotel še naprej nabirati prispevke, bo objavil račun kakšnega prijatelja. Tudi internet lahko plačuješ z gotovino na pošti, ali pa gostuješ pri znancih (ali na nezavarovanem sosedovem wifiju:-).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matako ::

poweroff je izjavil:

...če se daj kaj zapleniti.


Dalo bi se zapleniti Beretto, a ravno ta zna predstavljati težavo pri rubljenju...
/\/\.K.

amigo_no1 ::

iVan JJ ga nič ne toži ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Matako ::

Si ne upa, ker bi s tem priznal, da je vse res.
/\/\.K.

donfilipo ::

Aha, jebemti jaz sem bil pa prepričan, da je Patrija novinarski kontrukt. Najprej tuj potem naš. Ampak zdaj, če gledam novinar, ki ga je tožakal, dela z Mathaijem v eni najbolj pomembnih državnih agencij.....

Jebmeti, kaj pa če je novinar priznal, da je vse res:))

Ali pa jajo le ni taka moč in veličina?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
««
104 / 256
»»