» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
87 / 256
»»

imagodei ::

"Čakajoč Godota", kolikor vem. Brez "na".
- Hoc est qui sumus -

JohanP ::

Smole nekje vmes omenja, da to niso več heci..... :D

Matako ::

Čakali smo Godota.. dočakali pa Jajota. Fsck dat. :S

Ampak ni še konec. Upam na najboljše!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Matako ::

No v tem članku je seveda tudi kar precej ostra obtožba Mikija - češ, da je mazohist:
Ne vem tudi, koliko je bilo to res, ker me je enkrat Kunstelj klical iz kafiča ob treh zjutraj, da ga hoče nekdo ustreliti. Mogoče je bilo to zaigrano, ker so slutili, da nočem sodelovati. Šel sem ga iskat in ga odpeljal. Enkrat je tudi prišel k meni s prerezano hlačnico, vendar ne globoko. Obstaja celo zapisnik, ker so prišli trije kriminalisti, ampak Kunstelj je bil vsega zmožen, sumil sem ga, da si je to naredil sam - za imidž.


No še zanimivejši je bil Jajov odziv takrat:

Kako sta se odzvala Janez Janša in Barbara Brezigar in kaj sta zanikala

Izjave Vinka Beznika v prejšnji Mladini so dvignile veliko prahu, zlasti v krogih okrog predsednika SDS. Toliko, da je Janez Janša s svoje ponedeljkove novinarske konference enostavno pobegnil. Ni namreč hotel odgovoriti na novinarsko vprašanje, kako komentira izjave Beznika, da so v 1. specialni brigadi Moris v času pred Depalo vasjo pripravljali tudi resnejše posege v civilno sfero ter da vaja Manever ni bila nekaj običajnega, kot to želi prikazati sam. Še bolj so ga razjezila naša vprašanja, ki smo mu jih poslali po elektronski pošti. Spraševali smo ga, če je vedel za sestanke Barbare Brezigar in Tomaža Miklavčiča z vojaki in ali je tudi on sodeloval pri pripravljanju aretacije civilista Milana Smolnikarja. Njegov odgovor se je glasil: "Ali imate danes posebej slab dan ali ste vedno tako pametni?"


Živčki živčki, Jajo!
Pomenljivo, nadvse pomenljivo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_z...

Posameznik, ki je trgovino z orožjem najbolj izkoristil, Janez Janša. Osebno nimam nič proti njemu ali komur koli drugemu, kot novinar pa sem proti temu, da stvari delujejo na tak način. Janša je bil kot obrambni minister neposredno nadrejen strukturam vojaške tajne službe in tudi objektivno odgovoren. Nad njim, ministrom, pa je bil še predsednik vlade. Takrat sta bila to najprej Lojze Peterle, nato pa Janez Drnovšek. Tudi za njiju se lahko vprašamo, ali nista hotela vedeti, ali pa sta vedela in sta gledala skozi prste. Zato tudi oba takratna premierja nosita del odgovornosti in jima zagotovo ni bilo do tega, da se to razčisti. Vedno, ko se je poskusilo kaj razčistiti, se je ugotovilo, da so pravzaprav vsi umazani.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

imagodei ::

Cervantes je izjavil:

http://samuel-beckett.net/Waiting_for_G...

:))

Sej nisva govorila o angleškem naslovu, ne? V slovenščini:

Čakajoč Godota

Nič ne de
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

leiito ::

Oldi je izjavil:

Pa kaj vam je, saj boste dobili knjigo. Mar mislite tožiti zato, ker bo na voljo tudi pdf in boste lahko do knjige prišli brezplačno v svoji službi.
Sicer pa upam, da bo vsaj manjši del tistih, ki bodo printali pdf, poslalo vsaj 10€ na Mitjin račun.

@Matako: Jaz pa nisem zrl v to gručo pikslov, me je pa stisnilo pri srcu in v grlu. V kakšen drek smo Slovenceljni spravili to deželico in Mikija kot kolateralno škodo.
Kar se pa tiče čakanja pa ne bo krize, najprej bomo leta čakali, da bo kdo trznil, ko bo trznil pa še leta do trenutka, ko bo na vidiku izhod iz tega dreka, če sploh. Ječa narodov in Kraljevina bodo nostalgični spomini na urejen način bivanja iz naše zgodovine.


Kako to misliš pdf brezplačno v službi, valjda kjerkoli, če že, vsekakor pa lepa gesta s strani založbe, ki je "odkupila stroške" in bo morala, če je prevzela pravice in obveznosti, prednaročnikom nakazovati še z zakonom predpisane zamudne obresti.

ColdCat ::

Iz Bemfl foruma:
uporabnik z imenom "umavri" odgovarja uporabniku z imenom "Lethal", ki je objavil povezavo do Mikijevih slik iz Cresa. Takole pravi ljubitelj bmw-ejev "umavri":

S temi slikami se Vam verjetno zahvaljuje za donacije v obliki prvomajskega dopusta.

Uporabnika "Lethal" to vzpodbudi da objavi TALE POST.

Celotna tema:
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?...

ColdCat ::

Mikija res ni več na twitterju. Odgovor zakaj, v naslednjem delu Mikiliksa.

[Dare je opravil nadaljevalni tečaj iz računalništva.]

ColdCat ::

Na palicaj forumu in monarh.si pa nič novega.8-).........:))

EDIT: Micha nisem čekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Cervantes ::

OT

@imago dei

kaj si mislim o slovenskih prevajalcih (JM, BG & al.) ni za ta forum, bi me primož hiter skenslov, itak.

Maš pa prov, ja.

V slovenjščensini je naslov Čakajoč Godota.

:)).

Matako ::

ColdCat je izjavil:


Celotna tema:
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?...


Ti bemzlovci se samo norca delajo. ;(

Samo imajo prav... Miki se je nekako umaknil, kar ni dobro. Tudi manj piše v bloge, oziroma so članki vedno bolj skopi... da ni tudi njega depra bipolarka stisnila?

PS. In kaj je s tisto Ace Ventura sliko na Ksihbukli?

 Miki Ventura

Miki Ventura

/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Če prebereš linkane članke v bistvu Jajo in kompanija niso nič krivi, oni so pač varovali državo pred komunajzarsko zaroto in boj še vedno traja - sveti boj za demokracijo in domovino v katerem so dovoljena vsa sredstva.
Sem pred resno dilemo kaj se plete v poveljnikovi glavi, ali se zaveda vseh teh barabij in je zgornji odstavek samo paravan za barabije, ali pa je to to kar živi. Je možno, da je samo vasezaverovan paranoik.

Matako ::

Na vsa ta vprašanja si bomo lažje odgovorili, ko bomo imeli knjigo.

Jutri.
/\/\.K.

čarli ::

poweroff ::

Kolikor me jezi njegovo nategovanje s knjigo, pa moram priznati: kapo dol, tip ima literarni talent!
sudo poweroff

ColdCat ::

Mikstone is back!!

Takega smo imeli radi. Jajo, jebač! V kabinetu pofuka Rosvitko, zvečer poriva Špelco, zjutraj pa mu ga potegne Nika. Minister, ki ima moč, armado, keš in ga pičke obožujejo!


Malo reklame za trilogijo:
Tri knjige, ki sta jih pred kratkim izdala Šurc in Zgaga so dokaz, da smo bili na delu diletanti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Matako ::

Moram priznati, da zna igrati na strune (skorajšnih) bralcev. Skoraj smo že pozabili na Špelco in posnetke ... :D
/\/\.K.

ColdCat ::

Realna ocena stanja s strani Mikstona, ki jo pred letom in pol pri Mikiju ni bilo moč zaznati...vsaj ne v taki meri.

...ko sem fit mladenič, natreniran in domoljuben začel vojaško kariero v Specialni Brigadi Moris. Specialci so nam rekli, čeprav razen uniform in opreme nismo bili specialci. Prej individualci! Vsak je bil zase posebnež in svoje vrste specialec. Takrat sem bil prepričan, da smo nepremagljivi. Ta večer v Afganistanu mi je šlo na smeh. Zavedeni otroci, nič drugega. Dobro, da nismo v kakšno resno vojno zabredli, ker nas ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Matako ::

Hm, kaj ni že v Specialu 1.0 omenjal, da so dobili beretke in to je bilo to - postali so specialci? V tistih epizodah, ko je stražil nažganega Kacina in presrane like tipa Peterle in Tužne Oči v Cankarjevem domu?

No če bo v 2.0 kaj več iz Afganistana, zna biti to dejansko precej dober blog in ne samo ponavljanje. Bomo videli!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

Ja, v ver1.0 si dobil občutek, da so bili res hudi specialci, čeprav na nekaj mestih Miki zapiše "bil sem mlad in naiven", "naivno sem verjel ministru", ali pa "pridi da vidiš kaj je prava vojna", in Dare pokaže slike vojne v BiH,....
Ampak potem se je Miki spet zapletal v provokacije po forumih v stilu: "V SEP-u so pivci piva", "oni niso S od specialca", "po 6 mesečnem usposabljanju v Aspnu vas pojem",...

amigo_no1 ::

Za jutri je napovedana knjiga (piše na blogu) http://mikstone1.blogspot.com/2012/05/p...
be ready !

Matako ::

Saj se že cel teden govori o tem! Nekaj se je govorilo, da bi organizirali download straže (t.i. downloadbranci), da nam ne bi slučajno Parahomo pravna ekipa prej skinila gradiva, kot bi ga uspeli dol povleči.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Zdaj pa jutri refresh stiskat - do 19h ure.

Oni gumbki (odzivi) spodaj so pa tudi zanimivi...
sudo poweroff

poweroff ::

Matako je izjavil:

Saj se že cel teden govori o tem! Nekaj se je govorilo, da bi organizirali download straže (t.i. downloadbranci), da nam ne bi slučajno Parahomo pravna ekipa prej skinila gradiva, kot bi ga uspeli dol povleči.

Heh, sem že mislil da bi napisal skripto, ki bi preverjala spremembe na strani in jih javila na mail (v stilu "curl -silent http://mikstone1.blogspot.com | md5sum"), pa se je zataknilo, ker se vsebina spreminja.

No, mogoče se pa datum samodejno odmika z vsakim novim refreshem... :))
sudo poweroff

Matako ::

Ja saj - spreminja se bolj BS ob strani, kot zgodba.

Nič... tole bo treba narediti po starem s "čakanjem v grmovju".
/\/\.K.

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Zdaj pa jutri refresh stiskat - do 19h ure.


Komaj čakam, da slišim naslednji izgovor.

Matako ::

Ej drugače, brez panike. Kolikor vemo se z javnih servisov zelo težko kaj na hitro skine. Spomnimo se Wordpressa.

Saj pravim... to so sladke skrbi. Najprej moramo priti do situacije, kjer bo parahomo sploh imel kaj za skiniti ;)

Drugače če kdo stakne lahko verjetno s prijatelji deli kak kak Dropbox javni url na datoteko ali kaj takega. Ne morem vam zagotoviti, da vas parahomo po njem ne bo izsledil, samo čisto na prvo žogo vas pa tudi ne bodo našli.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

To se mi zdi zanimivo:

Lepi Goran ima ljubico. Kaj poreče debelinka, ki ima več ljubimcev? Vse ostane v družini, tudi zaupni dokumenti, ki jih Klemenčič pošilja Janši. Debela deklica kot kurirka zaupnih dokumentov?


Kakšni dokumenti? Tukaj bi lahko nekateri (žmig,žmig) uporabili svoje veze pri KPK, da pridemo do informacij o NZK ;).

In btw, sploh ni tako zelo debela!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Matako je izjavil:

Tukaj bi lahko nekateri (žmig,žmig) uporabili svoje veze pri KPK, da pridemo do informacij

Sem nekaj slišal ja, da je nekdo tule svetovalec ali kaj že pri Klemenčiču.

Gregor P ::

Nazadnje sem to temo obiskal nekje okoli novembra prejšnje leto in vidim, da se niste premaknili niti za milimeter:D:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TASO ::

Gregor P je izjavil:

Nazadnje sem to temo obiskal nekje okoli novembra prejšnje leto in vidim, da se niste premaknili niti za milimeter:D:))


no, to ne bo drzalo premaknili smo se vec kot za milimeter, samo ne v pravo smer:)

cilpet ::

TASO je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Nazadnje sem to temo obiskal nekje okoli novembra prejšnje leto in vidim, da se niste premaknili niti za milimeter:D:))


no, to ne bo drzalo premaknili smo se vec kot za milimeter, samo ne v pravo smer:)


za cele 4 znake - Patriotske igre.pdf . . . :)) :)) :))

Ampak mora pa biti dolg fajl , da ga Miki še kar uploada ...

Matako ::

cilpet je izjavil:


Ampak mora pa biti dolg fajl , da ga Miki še kar uploada ...


Mogoče je po pomoti vključil notri film/avdio posnetek s Špelco? Je tehnično možno vendar ni pametna ideja. Človek se je pač učil IT veščin na S-T. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Matako je izjavil:

Kakšni dokumenti? Tukaj bi lahko nekateri (žmig,žmig) uporabili svoje veze pri KPK, da pridemo do informacij o NZK ;).

Hja, ko jaz prebioram Mikijeve zapise o "lepem Goranu" se po navadi na glas krohotam. :))

In nisem edini, če me razumete kaj hočem reči. :D

Miki glede njega pač bluzi tako, da res ni. Ampak kaj hočemo, zabava mora biti...

Matako je izjavil:

In btw, sploh ni tako zelo debela!

Saj ne vem od kje ideja, da je debela. Mogoče je Miki pozabil na veščine pravega specialca in je opustil mukotrpno terensko delo - in uporablja zgolj internet. (Kar je kot vemo bolezen številnih sodobnih obveščevalnih služb od 9/11 dalje).

Pri čemer postavljam teorijo, da si je na monitorju nastavil napačno resolucijo in so vse slike raztegnjene po horizontali! :))
sudo poweroff

Matako ::

poweroff je izjavil:



Matako je izjavil:

In btw, sploh ni tako zelo debela!

Saj ne vem od kje ideja, da je debela. Mogoče je Miki pozabil na veščine pravega specialca in je opustil mukotrpno terensko delo - in uporablja zgolj internet.


Ja saj. Jaz sem dobil občutek že v Specialu, da so fantje tudi malo zbirčni - razen Šefa, ki mu ni bilo odveč brusiti takih in drugačnih novinark, medtem ko so ostali nergali.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

Napetost raste! Samo še 10 min:)

papak ::

PDF tekst in ostalo, kar spada zraven, bo objavljeno na special blogu oz. bo tam povezava do obljubljenega gradiva. Zaradi obilice dela okoli tega bo objava dan ali dva kasneje.


:))

VelikiTun ::

Heh, tale Miki je poln smeha.
Najprej zamik za en teden, nato dva, potem dva meseca,...

Kaj mislite, da bo naslednja ideja distribucije? Knjiga je šla, PDF-ju slabo kaže.

Zgodovina sprememb…

cilpet ::

"MIKSTONE REPORT !!!

PDF tekst in ostalo, kar spada zraven, bo objavljeno na special blogu oz. bo tam povezava do obljubljenega gradiva. Zaradi obilice dela okoli tega bo objava dan ali dva kasneje. "


Dva dni !!! Kdor nima optika odpade. Po moje bo to 3D SBS format ... :)) :)) :))

VelikiTun ::

Posnetki morajo biti vsaj v 4K resoluciji, PDF pa pretvorjen v vse možne formate e-bralnikov. Pa kar se le da interaktivno.

poweroff ::

Debela pa je, debela!

Tale s knjigo namreč. :)):D:))
sudo poweroff

Okapi ::

O ye of little faith;)

Cervantes ::

Faith is the last refuge of the incompetent.

Matako ::

Po mojem gre le za manever, da se zmede Parahomo. Čakali so v zasedi za ponedeljek - knjiga pa bo na izi sredi tedna. Downloadali bomo počasi in z užitkom. O ja!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

poweroff je izjavil:

Hja, ko jaz prebioram Mikijeve zapise o "lepem Goranu" se po navadi na glas krohotam. :))

In nisem edini, če me razumete kaj hočem reči. :D

Miki glede njega pač bluzi tako, da res ni. Ampak kaj hočemo, zabava mora biti...


A se ni ob namočitvi Kresalke (prostori za NPU) z Goranom nekaj zgodilo, nimam nobenih insajderskih informacija, samo da je pred Goranom PKK satanizirana, nato pa Janševiki začnejo vabiti ljudi naj prijavljajo. Meni tu nekaj zlo smrdi.

poweroff ::

Kaj točno naj bi se zgodilo?

Morda je problem, da se je začelo resno delat? ;)
sudo poweroff

Matako ::

Ja no Matthai, Mitja namiguje, da potujejo sem ter tja med Jajom in Komisijo neki "dokumenti". WTF?

Kolikor poznam mehaniko insiderskih informacij gre bržkone za namig, da Jajo po NZK dostavlja Goranu pravno municijo v borbi proti Zokiju.

Samo ideja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Utk ::

poweroff je izjavil:

Kaj točno naj bi se zgodilo?

Morda je problem, da se je začelo resno delat? ;)

A ni bla zate Kresalova včasih pol-boginja? Vsi, ki so imeli kaj proti njej, pa zaplankani nevoščljivci.
««
87 / 256
»»