» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
86 / 256
»»

ColdCat ::

Novo na Mikileaksu!!
V drugem odstavku izvemo, kako se je mladi Miki nekoč s starši odpravil na Lošinj za prvomajske. Oče je vse potrebno nabasal v Lado!!! 8-)
Poleg Daretov, kraljev,... se zdaj na večih mestih pojavlja še Lada.

Matako ::

Uf, tale epizoda je meni osebno še najresnejša od vseh. Ne bom komentiral, ker ni prav, da pametujemo tokrat. Nisem vedel, da so imeli to sceno doma.... :/

Mi je pa všeč, da se mi je izpolnila želja in je v Mikiliksu omenjena afera Čepin. :D Tudi jaz se sprašujem: je naša t.i. elita res tako na psu, da morajo žuliti Urško? Recesija je očitno resno udarila!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sevigon ::

Jutri bo knjiga! Komaj čakam.

donfilipo ::

Lojze Peterle je nekoč ljubimkal z danes osovraženo Hildo Tovšak.


A jebemti selo:))

Ajde šverc orožja. Vem. Vedel med prvimi:))
Ajde prisluškovanja in sledenja na vse konce in kraje. Videl prvo Kosa, nato slišal od parih modelov 'paravoma' in ne samo od Mitje.

Ampak tole je pa special.
Lojze pa Hilda.

Mah klinc Hilda je res žleht, ampak Lojze pa ja ni tako čorav?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

sevigon je izjavil:

Jutri bo knjiga! Komaj čakam.


Moram priznati, da sem se dolgo časa poigraval z mislijo, da če karkoli od tistih prisluhov res obstaja, s pomočjo močnega levega sponzorja:D in vrhunske odvetniške ekipe, nekako prevzamem NASE vse tožbe in gorja, ki domnevno čakajo Mitjo.

Če bi se on dejansko bal in strinjal seveda.

Potem pa sem nekako obupal nad idejo. Em ne gre...em je knjig pa res že preveč in to povsod. Tudi jutri8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Ampak če je res, tole z Lojzom in Hildo...potem imamo pa dokončno pojasnjeno vso moralno kloako in propad slovenske politike od začetkov nove države pa do danes.

Ma ne bi nas rešil niti Kennedy kot predsednik (verjetno bi ga počili še prej kot v Texasu:)), niti Keynes, niti Friedman, niti Stieglitz.

Ma kaj celo mojzes ne8-)

No edino seveda spiritus sanctus...ta pa še vedno ostane8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Oldi ::

To o priležnici Hildi je opisal že davno tega na osnovnem blogu ali morda specialu - slabo berete.

donfilipo ::

Takole gre.

Najprej smo mislili, da bo razkritje posnetkov posledično zrušilo vse kar je kdarkoli vladalo v Sloveniji. Ne samo Janše, ker je ta v letih 91-94 bil še relativno podrejen koleselj8-)

In so bili skoki čez plot, kot žepar proti generalu Mladiču.

Danes se pokaže, da bo že sreča, če se da izluščiti iz šlamasla vsaj kak skok čez plot8-)

Ampak nekako se bo pokazalo, da nemara pa tudi iz tega ne bo nič8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

donfilipo je izjavil:

Ampak če je res, tole z Lojzom in Hildo...

Zaenkrat imamo samo njegovo pisanje po blogu. Od katerega zna ostati približno toliko kot od njegove knjige. :))
sudo poweroff

leiito ::

donfilipo je izjavil:

sevigon je izjavil:

Jutri bo knjiga! Komaj čakam.


Moram priznati, da sem se dolgo časa poigraval z mislijo, da če karkoli od tistih prisluhov res obstaja, s pomočjo močnega levega sponzorja:D in vrhunske odvetniške ekipe, nekako prevzamem NASE vse tožbe in gorja, ki domnevno čakajo Mitjo.

8-)


Kako si si pa to predstavljal izvesti?

Matako ::

Privoščil sem si krajši prvomajski oddih, dokler nam Jajo ne priredi lastne variante v avstralskih gulagih - menda imajo tam zgodovino penitenciarnega turizma.

Pridem nazaj in knjige ni, pizda! ;(

Drugače pa je domnevno mutenje Lojza in Hilde bilo že na dolgo in široko omenjeno v staremu Mikiliksu, tako da tisti, ki se sedaj čudite si zaslužite cvek iz mikilogije, še posebno, ker vem, da ste komentirali takrat približno. Mi pa ni jasno, kako je bila stvar sploh anatomsko možna!
Ampak ok, pustimo to. Kaj je z Založbo? Kaj je saj z Julianom? Ste saj dobro praznovali 27. april, dan "izida, ki še traja"?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Kako si si pa to predstavljal izvesti?


Scenarijev je nešteto.

Ampak denimo da je ogromno ljudi, ki nimajo nobene vizije prihodnosti in bi jih grožnje lojerjev in parahoma samo spravile v dobro voljo, v kolikor bi obetale arest!

Nekaj nujnih stroškov pa bi nemara pokrili tudi založniki.
Hrvaška obceščevalna, srbska obveščevalna itd...to gestapa:))

Zdaj če ne bi ponudil nihče nič, medtem ko vidimo jasno da risikrajo velike denarce, da se direkt delajo norca, ko snemajo seje vlade in celebrity maserko, seveda pa predvsem njene kliente radi eventuelnega izsiljevanja...no potem pa piši propalo na projekt Slovenija.

Ampak potem sem pa ruknil en malinovec na cocto in se spomnil, da tak scenarij verjetno vendarle stalno poteka in bi bil sam samo veliko smetalo. Torej dva hrabra agenta Sove, trije zmedeni strokovnjjaki od top copsov in x agentov tujih služb...ki so za zadeve sicer interesirani, poleg domačih novinarjev:)...ampak se pa na drugi strani bojijo kar takoj izdati poznanemu specialcu:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Vse je dobro!

Miki je le na počitnicah, zato toliko malo novic: fotke so prav simpatične.

http://mikstone1.blogspot.com/2012/05/v...

Upam, da ko pride nazaj, nadaljuje tudi Gate.. zgodba se je končala ravno tam, ko bi se morala Špela strgati s ketne v Teheranu. Najboljši del, skratka. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

http://mikstone1.blogspot.com/
Predsedniški kandidat zlorabljal hčerko - pa kaj, če je šla oddaja Dosje v veter. ;((

Matako ::

Na Balkanu je to itak tradicija: "za koga sem jo delal, če ne zase" pravijo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Bojan Požar je tip, ki je Sloveniji predstavil Mikstone special blog in posredno ostale Mikstone bloge. Zgodba ima že brado, dejstvo pa je, da je 29.12. 2010 Požareport objavil link, ki je zamajal marsikaj v glavah slovencev. Bojan hvala
Miki bi se v resnici moral zahvaliti Balandequeju in slo-techu, kjer se je o Mikstonu začelo pisati 20. 12. 2010. Požar je, kot običajno, samo povzemal.;)

O.

Matako ::

Nič. To je potem to. Knjige ne bo. Še nekaj tednov nazaj si nisem mislil, da bom obupal. Počasi se privajam na življenje brez vodila, brez luči na koncu tunela. Počutim se razžaljenega in zlorabljenega, kot kaka slabo plačana medicinska sestra. :'(

Zakaj, o, zakaj???
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Čemu si obupal, saj knjigo še vedno omenja in puške še vedno ni vrgel v koruzo, tožniki pa ponujajo mediacijo. Mar to ne govori v prid tezi, da knjigi obstajata.

Matako ::

Hm, mogoče imaš prav. Mogoče je luč na koncu tunela - in upam da ni le Jajo, ki si prižiga cigaro z vžigalico.

Ne ampak res, ne smemo obupati. Knjiga bo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Knjigi sta.

Matako ::

Dve kot... dva izvoda? WTF?

No kakorkoli... zelo kmalu lahko pričakujemo saj nadaljevanje blogov... Gate so postale kar dobro branje, škoda bi jih bilo pustiti.
/\/\.K.

Oldi ::

Dve izdaji, original in cenzurirana.
V najnovejši objavi na osnovnem blogu omenja, da se ta teden izteče še en rok - verjetno pogajanj med vpletenimi v zvezi s knjigo, dokumenti, blogom...

Matako ::

Oldi je izjavil:

V najnovejši objavi na osnovnem blogu omenja, da se ta teden izteče še en rok - verjetno pogajanj med vpletenimi v zvezi s knjigo, dokumenti, blogom...


Sem dosti obračal ta stavek v mislih.... in na osnovi operativnega čuta prišel do zaključka, da se ne nanaša na knjigo ampak na (morebitno) tožbo ** in ** glede izjav v blogu.Po vseh teh letih branja Mikija se mi zdi, da če bi šlo za knjigo bi se drugače izrazil.

Sploh pa sedaj ni več toliko aktualen datum ampak ime. Založbe.

To me zanima zdaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

JohanP ::

Matako je izjavil:


Sploh pa sedaj ni več toliko aktualen datum ampak ime. Založbe.

To me zanima zdaj.


Založba Sanje :D

Oldi ::

Ko sem kupil trilogijo, sem gospo na telefonu vprašal, če bodo oni izdali Mikijevo knjigo in je rekla, da verjetno ne. Upam, da nisem s temle koga zaj***

Matako ::

A? Kakšen odgovor je to "verjetno ne"? Jih je Miki kdaj kontaktiral, so sami kdaj razmišljali o tem? WTF?

Kakorkoli... ni še konec. Spet sem v igri! Čakam.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Meni je "verjetno ne" zelo veliko povedalo, edina razlaga je, da se še menijo ampak da kaže, da ne bo nič. To je bilo po tem, ko je Mitja omenil, da ima izdajatelja knjige.
Lahko pa da sva se narobe razumela, nič me ni vprašala na kaj mislim, vprašal pa sem zelo na kratko, ona pa odgovorila samo s tema dvema besedama, skratka kot da gre za eno povsem vsakdanjo stvar. Skratka vprašanje kaj je bilo na stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

papak ::

Ne bo nič no, sprijazni se. 1. Se je sam usral., 2. Nikol sploh ni mel nobenih materialnih dokazov., 3. Dobil ponudbo, ki je ni mogel zavrniti., 4. Se je zmenu, zdej pa benigno mal laja okol, da ga ne bojo čist vsi od*ebal.

Case closed, vsaj zame. Da je pa veliko politikov pa elite sprijene je pa že samoumevno.

Oldi ::

Če bi samo gofljo otresal, bi ga že davno tožili, tako pa se gredo kao tožbe, ki pripeljejo do mediacije, dlje ne upajo.

Marat ::

V izogib napačnim zaključkom bom ta ponedeljek objavil PDF obliko izvirnega teksta in material, ki gre zraven. Tisti, ki ste knjigo naročili pa boste dobili prvotno tiskano izdajo. Eni boste dobili brez ovitkov, zakaj pa bom pojasnil prizadetim. Takrat so stvari stale drugače.

Ker ponedeljek že? 14.05.2012 ( enkrat do 19 ure, za najbolj firbčne!)


Matako, dočakal si! :))

Ampak zakaj pa ne objavi že danes? >:D

VelikiTun ::

Hja, mora pogruntati, kaj PDF sploh je.

Matako ::

Ne vem koliko časa sem zrl v to gručo pikslov, takorekoč negibno. Počutim se kot papiga, ki ji je nekdo odpr okno, a ne poleti in samo gleda, ker ne dojema.

Knjiga bo. Ne "bo", ne "kao bo", ampak bo.

In potem... kaj potem? kaj bomo sedaj? Kako bom šel naprej brez urnika, brez predvidljive bibavice pričakovanja in razočaranja? Brez odštevanja do naslednjega konca tedna? Navadil sem se na bipolarno motno čakanja knjige, nevroni so se prevezali, nisem več isti.

Kar naenkrat, prvič po dolgem času... me je strah.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

U ne se dat Matako.

Stabilnost, konstanca in balanca. Pa makar je šefica slepa8-)

Tako iz izkušenj lahko povem, da pol litra šnopsa pomaga8-).

Kaki knjiga, a je treba mar kakšno napisat....., da je jajo prisluškoval?...in moram zdaj ravno jaz to napisat...uf kdo se je spomnil to zdaj, ko mi je valjar povozil glavo8-)

In potem se počasi vrne, kdo je Mikstone, kaj je napisal, kaj so mu pod grožnjo kosilnice, matilde in neke debele deklice prepovedali in kaj sploh ni napisal:))

Pol pa spet pol litrčka i ode8-)

Bipolarna motnja je odpravljena, je pa res, da se čez čas začnejo pojavjati lahko drugi problemi8-). Ampak do takrat bodo pa Mitja, Janko, Matej in Blaž, objavili že kakih 20 knjig in zadnje bodo že velespevi prisluškovanju in švercu pa nato krčenju javnega, ode prodoru Slovenije na vrh sveta...tako da bo tisti anarhični hudiček potonil v silnem zadovoljstvu nad glorijo naroda....počez in nasploh.

Boš videl da bo tako. Tale splošna stavkarija, kregarija in prepir okoli prazne malhe države in vedno večje število lačnih, obubožanih in to v sistemu, ki znanstveno dokazano vodi v velik napredek družbe, vse to je samo en tak privid. Fantom. Šnops ga prežene.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zeitgeist ::

Kakšne pravne možnosti ima nekdo, ki je naročil in plačal knjigo?

Jaz ga mam dovolj počasi. Sem mislil pozabit na ta denar, samo mi princip zadnje čase ne da miru :)

VelikiTun ::

Najprej zahtevek po vračilu denarja, nato prijava na policijo. Brumči jih je že fasal na ta način.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

In, pričakuješ, da bo denar vrnil? Da ga sploh (še) ima?
sudo poweroff

Oldi ::

Pa kaj vam je, saj boste dobili knjigo. Mar mislite tožiti zato, ker bo na voljo tudi pdf in boste lahko do knjige prišli brezplačno v svoji službi.
Sicer pa upam, da bo vsaj manjši del tistih, ki bodo printali pdf, poslalo vsaj 10€ na Mitjin račun.

@Matako: Jaz pa nisem zrl v to gručo pikslov, me je pa stisnilo pri srcu in v grlu. V kakšen drek smo Slovenceljni spravili to deželico in Mikija kot kolateralno škodo.
Kar se pa tiče čakanja pa ne bo krize, najprej bomo leta čakali, da bo kdo trznil, ko bo trznil pa še leta do trenutka, ko bo na vidiku izhod iz tega dreka, če sploh. Ječa narodov in Kraljevina bodo nostalgični spomini na urejen način bivanja iz naše zgodovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Spet bom ponovil pobudo o organiziranem downloadu spremnega gradiva. Računati je na blokado s strani para struktur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Matako ::

Oldi, ne skrbi. Če kdo, bomo tukaj na S-T, sekcija 91-94 med prvimi, ki bomo zvedeli in reagirali. Še vedno doslej smo. Saj imamo neke vrste Mikiwatch že leto in pol - pdf je na varnem. EDIT: še Požarja smo prehiteli pri odkritju bloga!!

PS. Če še nimaš šampanjca v hladilniku razmisli o nakupu. Smo K-4 (Knjiga-minus-štiri) :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Mislil sem na 2000 ali koliko je že spremnih fajlov in ker gre tudi za videe bi tega znalo biti za vsaj en DVD kar se pretaka počasneje od reakcijskega časa para struktur po naših telekom provajderjih. Koliko pa rabijo, da blokirajo določen IP, manj kot pol ure. Izbris iz DNS-ja jih itak ne reši sploh pa verjetno nimajo dostopa do vseh DNS strežnikov sploh do googlove osmice. Preko proxija pa bo šlo bogve kako počasi, pa še najti ga je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

VelikiTun ::

Itak, ker se bo kdo sekiral in tresel ob objavi tistih par fajlov. Jao.

Oldi ::

V pravni državi bi se res ne tresel, bi takoj zbežal v Avstralijo. Pri nas se bodo pa tresli pripadniki para****, ki bodo skušali omejiti posledice in težko da jim ne bo uspelo.
Sicer je pa Miki postal zelo učinkovit, spet nova objava Delta Force http://mikstone1.blogspot.com/2012/05/d...

VelikiTun ::

Če verjameš, da ima en random nedeljski vojaček res ful super duper skrivne posnetke.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Huh, da je bil zraven, ne dvomim. Da mu je kaj po žepih ostalo, tudi ne. Da pa bo to na internetih in do zdaj še ni zunaj, je pa vprašanje.

Marat ::

Nekaj zanimivosti, ki se tičejo nove Mikijeve objave:

Avtopralnica s tradicijo se nahaja na Viški cesti 4a kot ena prvih zgrajenih ročnih avtopralnic v Ljubljani. Marljiv kolektiv je očistil že na tisoče avtomobilov zahtevnih in malo manj zahtevnih strank, ki se rade vračajo. Mnogi avtopralnico še danes poznajo pod imenom avtopralnica Paleste, od leta 2011 pa se imenuje po družinskem imenu novega lastnika, Avtopralnica Javornik.


Bizi.si: Društvo avtomobilizma Paleste, zastopnik ALEŠ ČEPIN! (Bivši mož Urške Čepin?)

TASO ::

Lahko pa vzamemo to najavo PDF, kot začetek nove sage. Ponovno nova prestavljanja datumov izida in leto bo okoli.....juhu,gremo v novi krog...

Matako ::

Ja saj po vseh namigih, delnih razkritjih in analizah se mi že skoraj zdi... da sem knjigo prebral!

Ne rabimo knjige, vsak od nas je knjiga, parahomo nas ne more zlomiti!
/\/\.K.

sevigon ::

Še en članek starejšega datuma, kjer nastopa naš Mitko. Intervju z Vinkom Beznikom, glavnim silakom iz epizode z avtopralnico:

http://www.mladina.si/92441/brezigarjev...

Matako ::

Hm, v tem članku mi je padel v oči

Rečeno je bilo, če bi se slučajno počutila ogrožena, jo lahko pokličeva in bo ona poskrbela za najino zaščito. Ne vem pa, koga bi poklicala. Ne vem tudi, koliko je bilo to res, ker me je enkrat Kunstelj klical iz kafiča ob treh zjutraj, da ga hoče nekdo ustreliti.


Ima mogoče kdo od tukajšnih mikilogov kako idejo, kdo bi eventuelno takrat hotel počiti Kunstlja? Pustimo ali je res ali ne, zanima me akter. Malo navzkrižne analize za konec tedna, da bomo lažje čakali na ponedeljek. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Čakajoč na Godota

ampak Godo pa kr ne pride...
««
86 / 256
»»