» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
82 / 256
»»

HomeEdition ::

Boysi,
pozabte sponzorirano lado, ta je iz ene druge štorije, ki mi jo je enkrat pripovedoval udeleženec...upam da vas nisem razočaral.
sicer pa, še vedno obstaja možnost da sta bile v Teheranu sočasno dve sponzorirani ladi? :)
lp

nnn ::

na hard feeling, hvala :)

papak ::

ColdCat ::

Bravo papak!! 8-)
Sem pomislil, da samo jaz slišim to pesem. Pesem je bila za sestanek med trojico Miki, Peter in Smolnikar skrbno izbrana. Višji registri vokalov doprinesejo, da sogovornik naloži več, kot bi sicer.

Aha knjiga. Zaradi težav s tiskarji, ki so ti verjetno znane, imaš PDF. LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

čarli ::

HomeEdition je izjavil:

Boysi,
pozabte sponzorirano lado, ta je iz ene druge štorije, ki mi jo je enkrat pripovedoval udeleženec...upam da vas nisem razočaral.
sicer pa, še vedno obstaja možnost da sta bile v Teheranu sočasno dve sponzorirani ladi? :)
lp


Ja je bila samo ena sponzorirana lada:)
Prižgal sem čik in razmišljal, kje naj začnem razkopavat avto? Vasle je predlagal, da postavim trikotnik. Sam se tega nisem spomnil. Takrat je iz avta pomolila glavo Špela in vprašala. Kaj dogaja? Tamalga vprašaj, mojstra za vse, je bil siten Vasle. Štrom je crknil, bom pogledal kje so varovalke, sem ji odgovoril nadvse ležerno. Kot da je to nekaj najbolj samoumevnega na svetu. Špela se je skobacala na šoferski sedež, obrnila ključe in čudež se je zgodil. Avto je vžgal in vse je svetilo.

Koji vama je kurac, kaj se spet gresta, naju je okarala gospodična in še ona prižgala čik. Stali smo ob robu avtoceste, kadili vsak svoj čik in molčali. Kaj dogaja z Lumino nisem imel pojma. Naslednji mesec je elektika po dolgih vožnjah še nekajkrat odpovedala na isti način. Takrat smo počakali nekaj minut in elektika se je vrnila.

http://mikstoneirangate.blogspot.com/20...

Matako ::

ColdCat je izjavil:


Aha knjiga. Zaradi težav s tiskarji, ki so ti verjetno znane, imaš PDF. LINK


Tvoja nagrada je, če parafraziram Micha... prazna ostriga. :(
/\/\.K.

ColdCat ::

Miki je **** vprašal za razliko Istanbul-Carigrad
Bizanc ................ ime prve naseldbine na območju ožine
Konstantinopolis ...... prestolnica imperija (grško)
Istanbul .............. turško
Carigrad............... slovansko poimenovanje (Car + grad)

Za Črno morje je razlag več, npr. da so stari Grki strani neba imenovali z barvami, (črno pomeni sever), od podobnih razlag kot pri Mrtvem morju, da ni življenja, alg,...ostrig:))

Wikipedia :|

Matako ::

Maček, to je vse lepo in poučno... samo kje je knjiga?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

Je treba pozorno prebrati razpis. Nikjer ni govora o žanru knjige, kamoli o naslovu.
Enako je pri Mikijevih blogih..........sicer so pričakovnja lahko hitro prevelika.

Matako, kaj pa slike iz potovanja, kjer se bi vsak čudil, da je danes situacija war. No, Miki itak pravi, da ni nič pikantnega. Kakšna fotka na avtosprožilec, kjer Miki objema ****, Mikija pa *****.

poweroff ::

ColdCat je izjavil:

Aha knjiga. Zaradi težav s tiskarji, ki so ti verjetno znane, imaš PDF. LINK

Haha, kje si pa to dobil?

Te zadeve sem se svoj čas učil "na hard"... :))

(Uporabna knjigica, moram reči).
sudo poweroff

ColdCat ::

Iranske Tange

...bližamo se mejnemu prehodu, ni važno kateremu, od napetosti in strahu slišim tresenje ****-jevih tangic. ***** jih takrat ni nosila, še danes je baje tako, čeprav na govorice ne dam dosti.
Prehod preko meje je minil brez težav, ker je **** pomežiknila cariniku. Na poti nazaj je mežikal tudi ****, zato smo ga skoraj naje*ali, ampak o tem mnogo kasneje.
Lumino sem ustavil pri prvem hotelu. Na parkirišču so nas pričakali kdovemkdo, z eno roko v položaju bakšiš, v drugi pa kamen. **** je pokazala sredinca in pričela preklinjati po balkansko, seveda z namenom da bi vsiljivce pregnala. Tokrat se ni izšlo. Vsiljivci so zamenjali stance ortodox-southpaw, brez da bi izgubljali čas z preprijemanjem kamnov v močnejšo roko. Večletni treningi z najboljšimi inštruktorji mi niso pomagali. Dobro so obdelali Lumino. Od daleč je pločevina izgledala, kot bi bila polepljena s sponzorji. Toda ko bi le ostalo pri tem. Kamenja je bilo toliko, da se je zaoblena oblika Lumine vedno bolj spreminajla v oglato obliko Lade.
Zbežali smo v recepcijo in najeli sobo. **** je odprla vrata sobe in se pozdravila s ščurkom v kopalnici. Z **** sva se le presenečeno spogledala. Utrujen sem se zgrudil na posteljo, vendar mi ****-jev pogled izpred nekaj minut ni dal miru. Potem sem vendarle zaspal....

ColdCat ::

poweroff je izjavil:


Haha, kje si pa to dobil?

(Uporabna knjigica, moram reči).


Keijo Ruohonen je sošolec od Nykänena, Ahoneja in pazi to Magnusa Berglunda.
Ni Peter iz Sove kar tako hodil na Finsko.

young ::

A ste kaj opazili, da je Miki v gatah4 zelo strpen do sopotnikov. Podučila sta ga o imenu mesta, Špelca je popravila elektriko v avtu, Vašči je takoj predlagal varnostni trikotnik itd.

Matako ::

Gre za dramaturško napravo - zatišje pred viharjem. Epizoda je tudi kratka. Predvidevam, da se bo v 5 spet drlo in trlo.
/\/\.K.

Cervantes ::

Keijo Ruohonen je sošolec od Nykãnena, Ahoneja in pazi to Magnusa Berglunda.
Ni Peter iz Sove kar tako hodil na Finsko.


Maček, ti si neverjeten... ma kakšna UDBA... al pa Meršol... podn od amaterjev

poweroff ::

Mater, ampak bolj ko gledam tole tvojo knjigico Maček, bolj mi je všeč. Evo, jaz že imam nadomestek za Mikstonovo knjigo... ;)
sudo poweroff

Matako ::

Kako hitro zadovoljiš gika. No, jaz hočem _knjigo_. In posnetke. Zato Maček, ne igraj te igre, nisem bajka! Saj ne taka s srečnim koncem.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Ma kaj je sedaj to, v kontaktu z Mikijem sem dobil občutek, da knjige čakajo, v vnemi sem celo objavil njegovo privat cifro, pa nihče nič ne napiše, mar vsi sam berete.

papak ::

Ja pejt po knjigo ane ;).

Matako ::

Meni se tudi zdi, da v resnici eni knjige imajo in to skrivajo! ;(
/\/\.K.

HomeEdition ::

Jasno, knjige imajo in skrivajo distributerji - če niso že eliminirani - tako ali drugače, vse skupaj namreč že malo spominja na;
- :)

Matako ::

Mislil sem poleg distributerjev - ti se razumejo sami po sebi. Malo imam na sumu spet Mačka (vedno sumljiv), zadnje čase je kar malo preveč skuliran glede knjige, kot da ga ne skrbi več. In seveda Matthaia, ki je itak Mikijev liason.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

cilpet ::

Ali se je pokvaril fotokopirc ali pa vsi distributerji menjajo zimske gume.
Baje pa da bo knjigi priložena zapestnica "Patience" ...

Matako ::

Kakšen fotokopirec? Knjige so tiskane. Saj so menda parahomovci še celo enkrat napadli tiskarja ali nekaj.
/\/\.K.

cilpet ::

Lahko je tudi foto"tiskar".
Lahko tudi , da se je pokvaril kasetar za presnemavanje ali pa je zmanjkalo TDK kaset za posnetke s Sportstreeta .
Z Maxellovimi pa Miki ni zadovoljen.

Matako ::

Novi Mikiliks je tu! ("LOUD", WTF?)

Sicer ni omenjeno, a govori se, da bodo knjige, primite se za stole, ...

... naslednji teden.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Knjige so tiskane.
Še več, knjige so re-tiskane.

O.

cilpet ::

Okapi je izjavil:

Knjige so tiskane.
Še več, knjige so re-tiskane.

O.


Misliš tako : ren Patriotske_Igre_V1.pdf Patriotske_Igre_V2.pdf :))

ratkob65 ::

"imam poziva vernike k jutranji molitvi, mi je pojasnil Vasle in se obrnil k steni. To je bilo moje prvo srečanje z muslimanskim svetom in kulturo. V nadaljevanju potovanja smo odšli globoko v arabski svet in muslimansko državo z ortodoksnim režimom. Nepoznavanje običajev in kulture nas je nekajkrat spravilo v manjše ali večje težave. V Teheranu bi lahko Špela hitro končala pod točo kamenja ampak do Teherana je še daleč. Sonce nad Istanbulom je vzšlo. Življenje, ki ga v to mesto prinese dan je posebna izkušnja. Vseeno smo odspali nekaj ur, preden smo se odpravili na zajtrk. Zajtrk smo zamudili in odšli smo na potep po mestu in v lov za McDonald's restavracijo. Špela si je želela zajtrk v Mc-u."

Kaj ni bil mitja na služenju v Bitoli? Kolikor je meni znano je tam kar nekaj muslimanov in džamij. Turčija ima tam med drugim tudi svoj konzulat.

Matako ::

ratkob65 je izjavil:

Kaj ni bil mitja na služenju v Bitoli? Kolikor je meni znano je tam kar nekaj muslimanov in džamij. Turčija ima tam med drugim tudi svoj konzulat.


Izgleda ni dobil "izlaza".

 Bitola

Bitola

/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Kaj ni bil mitja na služenju v Bitoli? Kolikor je meni znano je tam kar nekaj muslimanov in džamij.
Samo v ex-jugi ni bilo ravno čutiti muslimanske kulture. Ne spomnim se, da bi kdaj slišal muezine klicat k molitvi, pa sem bil v precej muslimanskih krajih na Kosovu. V Bitoli sem bil sicer samo par dni, pa tudi razen kakšne džamije ni bilo čutiti nobene muslimanske kulture, tako da kar se tega tiče, je bil tudi zame pred davnimi leti ravno Istanbul prvo srečanje z muslimansko kulturo, pa sem bil pred tem prav tako pri vojakih v Makedoniji in potem še 14 dni na študentski ekskurziji na Kosovu.

O.

ColdCat ::

Iz gat 4:

... ker pravzaprav avte znam odlično vozit, vrtali po drobovju njih pa so ponavadi drugi


Miki odlično pozna tudi Formulo 1. Mikijievi kometarji iz začetka sezone 2010. Spomnimo, to je sezona, ko se je vrnil Schumacher. Tisto sezono sta komentirala dva druga komentatorja.
Miki je razočaran nad uvodno dirko
tudi jaz sem popolnoma razočaran,komentatorja na POP-u,živa tema,pogrešam dinamiko in Miranovo vpitje,sama dirka pa totalno razočaranje,nič akcije,pa takšna pričakovanja,Schumi pa nima več šans po moje,tri leta pavze so naredila svoje,prvak pa bo Vettel,če se mene vpraša.

link

Miki pokritiziral Eccelstona

o Berniju pa nimam dobrega mnenja,ga pa Miran tako dobro pozna,da nam lahko iz prve roke pove kako in kaj,a ne Miran.

link

Miki zagovarja dirkače

kakorkoli obračaš,na koncu še vedno nekdo sedi v teh bolidih in pritiska na gumbe in pedala,RB pa nima zgodovine in tradicije.

link

Miki pravi da formula ni šah, želi si prejšnjega komentatorja dirk

miran,prid nazaj komentirat,nobene dirke ne vidim do konca,vedno prej zaspim,kot takrat ko sem bil še mulo,pa sem vedno zaspal ob fotru,ko je komentiral Mihelič,pizda F1 je šov,spektakel,ne pa prvenstvo v šahu,amen

link

Miki o poplavljenih avtomobilih

Ko je avto potopljen,je konec z njim,ne slepite se.Zavarovalnice ne bodo izplačevale škode,zato nabacijo kao strokovnjaka Kuzmića,zna vozit,ni pa mehanik,bedaki ,da vse skupaj zavaja.Naj se on vozi v potopljenih jajcih.

link

papak ::

Boring, to si ze objavu.

Matako ::

Ja saj. Konci tedna so tukaj čas kislih kumaric, ko ponavadi ni novic in se čaka na začetek tedna - na nov cikel pričakovanja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

poweroff je izjavil:

Hja, to je tvoja (vaša) stvar. ;)

Ni pa v mojem slogu, da hodim naokrog. Jaz pokličem. 8-)

As I said: https://slo-tech.com/novice/t511312 :D
sudo poweroff

Matako ::

Sveže Gate so tu! 5. del, v katerem izvemo, da so Špelci poleg (koncentrirane) kapljice všeč oficirji in džentelmeni in v katerem Lumina utrpi še več škode. Sledi presenečenje nad Vaščijevimi skritimi talenti: je kot tjulenj - neroden na suhem a doma v vodi!

Sicer se Googlova kača podalša le za spoznanje.. Teheran je še daleč.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Hehe, kdaj pa bo novo nadaljevanje Mikijevega zabavnika?
sudo poweroff

young ::

Mikijev blog na Wordpressu znova dostopen???

ColdCat ::

Zanimivo

Kos in Smolnikar naj bi bila tudi dobra plavalca. Sploh Kos. Hrbtni slog.
V "KULTURNI DAN ali, pazi, da ti ne spodrsne, Drago", je Miki napisal
...še Štamcarja in Smolnikarja naj zaposli, pa boste spet "četverček" iz Ilirije.

leiito ::

Resno? To se vam zdi vredno branja, kamoli čakanja? Koga so fukali znani leta 94? Special je bil zanimiv in predvsem bistveno bolje pisan, zdaj je neko navijaško wannabe politično komentatorstvo, prison sux from page one, literally, Irangate pa res no, hardcore Obrazi. Retro verzija. Če se ti bere potopis, vzemi v roke Gradišnika, Strogo zaupno po Siciliji etc., eden redkih slovenskih avtorjev, ki bralca spravi do smeha.

Matako ::

Hm, leiito ima prav - novost hitro temni tudi pri 2.0.

Po mojem najbolje, da Miki zdajle kar udari ven s knjigo. Kar enega direktnega. Totalno presenečenje, še parahomo se ne bo uspel organizirati. Sliši se kot plan!
/\/\.K.

papak ::

Jap, tale potopis bi mogu izhajat v Mladini, takrat k je Vasletov v Delu. :)

Marat ::

men sta pa prison blog in iranske gate prou zakon bloga :) upam da bo miki nadaljeval tui prižonjerja

Matako ::

Marat je izjavil:

men sta pa prison blog in iranske gate prou zakon bloga :) upam da bo miki nadaljeval tui prižonjerja


Hja saj v Teheranu se Gate in Prižonjer za kratek čas celo tematsko zbližata.

V bistvu me ravno to najbolj zanima... zakaj res so šli v čuzo. :D
/\/\.K.

JohanP ::

Matako je izjavil:


V bistvu me ravno to najbolj zanima... zakaj res so šli v čuzo. :D


Glede na to kako je Mikijev Zabavnik razmetaval z bakšišem je verjetno naletel na koga, ki je zahteval plačilo v naturalijah.

Pri 23 letih pač ni znal skriti čustev in užaljenosti.

Ampak to so bolj zgodbe za UltraSpecial :D
Mogoče se pa vse zgodbe srečajo v Tehranu?

Matako ::

Novi Mikiliks je tu! Casablanca style. Epizoda v kateri Miki ugotovi, da novi družinski zakonik vendarle ne predstavlja neposredne grožnje Vaščijevega krušnega očetovstva in v kateri se ozre nazaj na čase, ko so nam usode krojili potniki, padalci, lingvisti in ostali udbo-liki. O knjigi nič novega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Najzanimivejša je štorija o izmišljeni Udbomafiji in Zagožnu, ki je prinesel šmajser, da bi Čanžek prerešetal Slivnikov avto - tako nekako sem razumel.
Kdaj jih bo Mikiju zmanjkalo, kot kaže še na pol ni prišel, saj je vse huje in huje.:)

Okapi ::

Zagožnu, ki je prinesel šmajser,
Verjetno ono plastično Gorenjevo brzostrelko.;)


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Cervantes ::

MGV = Mali Gospodinjski Vrtalnik

Matako ::

Tale MGV brzostrelka je bila veliko sranje. Znana po tem, da je rada šteknila, če si kaj preveč obračal v smeri z nabojnikom postrani - kljub temu, da naj ne bi (ima neke vzmeti v nabojniku, ki naj bi to preprečili). Gorenje pač.

Morala zgodbe: tipi, ki delajo dobre pralne stroje niso nujno isti tipi, ki delajo dobro orožje.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
82 / 256
»»