» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
2 / 256
»»

Brane2 ::

poweroff je izjavil:

Huh, sem prebral vse.

Na dušek.

Tip ima žilico za pisanje. Slog je fenomenalen. Sicer se iz teksta vidi, da je "pristranski", se pravi dogajanje podaja skozi svoje oči, ampak nič hudega - to daje tekstu še dodatno verodostojnost.

Komaj čakam na nadaljevanje. In če bo kdaj izdal kot knjigo, jo definitivno kupim.


To je zato, ker je tip v bistvu Srb. Pa ne mislim genetsko ampak mentalno.

Prve dele začne, kot preplaše slovenček, ki beži iz objema komunizma v Kraljevini Paprike ( Makedonije) pred prekletimi kurčevimi Srbi.

Pristane pri plemenu, ki ga povzame za svoje - "Naših Fantih" in - počasi postaja Srb. Količina genitalij v tekstu počasi narašča, percepcija človeškega gnoja ravno tako, toleranca do slednjega v svojih vrstah isto itd.

Tudi veliko tipičnih srbskih filmskih izjav pada v tekste- recimo tista "Pa nije ti ovo Ognjište, pederu!"- v slovenski inačici,seveda.

Cela stvar je videti počasi kot legendarni film "Rane", vendar s slovenskim zvokom in slovenskimi podnapisi, prevedenimi z GoogleTranslate.

Tam pri enajstem poglavju je tip tipična "Srbenda s slovenskimi podnapisi", sploh ne toliko različna od likov, ki jih je na začetku sovražil.

Pravzaprav bi pri koncu on lažje na podlagi dobil srbsko državljanstvo od mene, samo s kopijo bloga bi se sprehodil tja in bi opravil daleč pred menoj.

Nekako pričakujem da bo v naslednjih poglavjih naredil tranzicijo na cirilico in bomo priča uspešno prevedenim stereotipom o "Janezima", "Bečkim Konjušarima" itd.

Pod vsem se IMHO skriva prikrita fascinacija nad Srbi, ki ji v Sloveniji nekako nihče ne uide.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Balandeque ::

Kunstelj ni bil samo džanki, bil je tudi obsojen za bizarno krajo plastičnega dinozavra v trgovini. :P

Po mojem ga tožili ne bodo, ker ziher obstaja še kakšen zagrenjen član tedanje ekipe, ki bi lahko na sodišču kaj potrdil.

Lahko gre čelno v šleper, samo potem bo vse res. Lahko ga kupijo, ampak se mi zdi, da je fant to fazo že prešel.

Tako da ga bodo najbrž samo osmešili. Džank in dinozavrčki bodo zadostovali, da bo postal verodostojen kot Troha in vsi ostali, ki so doslej stegnili jezik.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Snohman ::

Brane2 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Huh, sem prebral vse.

Na dušek.

Tip ima žilico za pisanje. Slog je fenomenalen. Sicer se iz teksta vidi, da je "pristranski", se pravi dogajanje podaja skozi svoje oči, ampak nič hudega - to daje tekstu še dodatno verodostojnost.

Komaj čakam na nadaljevanje. In če bo kdaj izdal kot knjigo, jo definitivno kupim.


To je zato, ker je tip v bistvu Srb. Pa ne mislim genetsko ampak mentalno.

Prve dele začne, kot preplaše slovenček, ki beži iz objema komunizma v Kraljevini Paprike ( Makedonije) pred prekletimi kurčevimi Srbi.

Pristane pri plemenu, ki ga povzame za svoje - "Naših Fantih" in - počasi postaja Srb. Količina genitalij v tekstu počasi narašča, percepcija človeškega gnoja ravno tako, toleranca do slednjega v svojih vrstah isto itd.

Tudi veliko tipičnih srbskih filmskih izjav pada v tekste- recimo tista "Pa nije ti ovo Ognjište, pederu!"- v slovenski inačici,seveda.

Cela stvar je videti počasi kot legendarni film "Rane", vendar s slovenskim zvokom in slovenskimi podnapisi, prevedenimi z GoogleTranslate.

Tam pri enajstem poglavju je tip tipična "Srbenda s slovenskimi podnapisi", sploh ne toliko različna od likov, ki jih je na začetku sovražil.

Pravzaprav bi pri koncu on lažje na podlagi dobil srbsko državljanstvo od mene, samo s kopijo bloga bi se sprehodil tja in bi opravil daleč pred menoj.

Nekako pričakujem da bo v naslednjih poglavjih naredil tranzicijo na cirilico in bomo priča uspešno prevedenim stereotipom o "Janezima", "Bečkim Konjušarima" itd.

Pod vsem se IMHO skriva prikrita fascinacija nad Srbi, ki ji v Sloveniji nekako nihče ne uide.


Ja tako tako. Srbija do Tokia. Brez njih/vas bi sedajle Slovenija životarila, Slovencev bi bilo samo še 112.000 in bi živeli v jamah.
Prepričan sem celo da je Srbija rešila svet leta 45, najbrž so bili ključni ljudje v sovjetski vojski Srbi, to da je bil Montgomery Srb je pa itak že dalj časa znano. No, tudi padalci iz 101., 82. in pehota iz bataljona Big Red One so bili vsi Srbi.

Mislim, daj, a lahko še kake buče vališ no. Mogoče bi te mogli pa na spletno oko zaradi podpihovanja sovraštva prijavit'?


Sicer zelo zanimivo branje, če je res kar opisuje Kunstlj. Očitno se ''vojna titanov'' vleče že 20 let, pa še ni izumrla. Mogoče pa zgodbe o vplivnem človeku iz Murgl le niso tako za lase privlečene?

Brane2 ::

Ne, moj point je, da so nas v šoli učili o turških janičarjih.

Nov fenomen je srbska verzija "More real than teh real deal" Slovenske Srbende.

Nekako tak paradoks kot balkanski naciji itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Snohman je izjavil:


Sicer zelo zanimivo branje, če je res kar opisuje Kunstlj. Očitno se ''vojna titanov'' vleče že 20 let, pa še ni izumrla. Mogoče pa zgodbe o vplivnem človeku iz Murgl le niso tako za lase privlečene?


Kako so lahko za lase privlečene, če so glavni akterji plešasti ?

Sploh pa mi ni jasna osnovna logika teh zgodb.

Po njih naj bi hrabri domoljubi zjebali in spakirali JNA tip-top, med tem ko so z levico krivili cevi na tankih in z desnico držali sendvič, potem pa naleteli na Murgelskega Palčka, katerega center rdeče moči jih je totalka zjebal in ustavil.

WTF ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

djordjevic ::

Brane2 je izjavil:

Po njih naj bi hrabri domoljubi zjebali in spakirali JNA tip-top, med tem ko so z levico krivili cevi na tankih in z desnico držali sendvič, potem pa naleteli na Murgelskega Palčka, katerega center rdeče moči jih je totalka zjebal in ustavil.

WTF ?

Tole je v bistvu kr dober point. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

Prav res.

Proti tem zgodbam je "Kosovo Polje" izvedenska simulacija dogodka. :))


BTW: Ma kdo kak link na kak pošten iskalnik po WikiLeaksovih dokumentih ?

Prav zanima me, kaj bi izvrgel za "Kučan RedMojo" :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

urban99 ::

Tole so zanimive stvari,ki jih je treba jemati z veliko rezervo. Ampak bo še pestro,ko bodo vsi junaki stari čez 60 let in se bodo začeli do konca trkati po prsih. Komaj čakam veliki obračun... ta bo hec. Pa da iz omar padejo še naveze z "neodvisnimi" novinarji ipd. že zdaj je hecno brati Okope,Premike,Tihe majorje in intervjuje v Mladini (spmnite se državnega udara)... pa primerjati stvari. Kaj šele bo :)
Meni je npr prav hecno gledati Peterleta,ki se spet bori za blagor očetnjave,odpikali so ga pa praktično prav vsi stari kolegi in tip že lep čas ni več 'enak med enakimi'. Iz nekega pomembnega sestanka iz časov priprav na osamosvojitev so ga menda kar spodili,medtem ko model še vedno misli,da je bil tam glavni :) Teh (mis)interpretacij bo samo še več...

Sicer pa vidim, da vas ima kar nekaj odličen spomin,tenkjulord.

lexios ::

Vso zabavo si nam pokvaril. :))


Don`t worry! Zabava (če prav razumem) še pride!;)
Kot vam je najbrž po 20 letih že jasno in se v zgodbi (džankija, a jebiga...) že menda počasi kaže med "našimi" in "vašimi" nihče ni čisto zares "čist"! ;((

Mnenje večine borcev TO o družbi, politiki in Sloveniji danes pa vam je tudi že dlje časa znano, ne? Marsikoga je sram, za kaj se je boril...

To je zato, ker je tip v bistvu Srb. Pa ne mislim genetsko ampak mentalno.

Prve dele začne, kot preplaše slovenček, ki beži iz objema komunizma v Kraljevini Paprike ( Makedonije) pred prekletimi kurčevimi Srbi.

Pristane pri plemenu, ki ga povzame za svoje - "Naših Fantih" in - počasi postaja Srb. Količina genitalij v tekstu počasi narašča, percepcija človeškega gnoja ravno tako, toleranca do slednjega v svojih vrstah isto itd.
...


So what? Tip ima svoj slog...

In ker te njegov slog, slovnica, samohvala in "par" kletvic moti, upam da ne namiguješ na to, da si sam čistokrven, skromen, marljiv in krščen, lepo vzgojen Slovenec? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Brane2 ::

lexios je izjavil:


So what? Tip ima svoj slog...

In ker te njegov slog, slovnica, samohvala in "par" kletvic moti, upam da ne namiguješ na to, da si sam čistokrven, skromen, marljiv in krščen, lepo vzgojen Slovenec? ;((



ne štekaš.

1. Moji so iz Srbije. No Vojvodine. No, po fotrovi strani.

2. Mogoče sem preobčutljiv, ampak stvar mi je dopizdila. Nekako tako kot burek albancu. Saj v začetku je simpatična, je nekaj solidnih filmov na to temo, ćevapi niso slaba stvar. In nenazadnje, ne glede na to, kar pravijo v javnosti, ženske se palijo na južnjake, vsaj občasno. In vsake toliko komu paše ta vloga, čeprav namišljena.

3. Cel ta fenomen se je totalka izrodil. Tako privrženci kot nasprotniki nepričakovano močno tripajo na "srpske hormone". Tu se to vidi v tem čudnem protislovju. Tip je kao ThePatriot. Nenavadno alergičen na "ČefurjeTM". Ampak vsak njegov stavek in vsi miselni poteki so naravnost utrgani iz srbskih kultnih filmov, od Maratoncev, Ran, preko Profesionalca, Bureta Baruta, vse do "Ćao Inspektore", pa verjetno je še kaj "Otpisanih" in kak "Valter Brani Sarajevo". Vse jasno, "s slovenskimi podnapisi, a v cirilici".
On the journey of life, I chose the psycho path.

lexios ::

Jebiga, imho odraščanje v takratnih časih in jugo-balkan mix kulturi pusti svoj davek...

Je pa to v sami zgodbi sekundarnega pomena!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Brane2 ::

Od tod najbrž toliko črnih KuKluxKlanovcev v Ameriki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

A dej no, a se zezaš?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

V bistvu ne. Mislim kar se Balkanijade tiče...
On the journey of life, I chose the psycho path.

donfilipo ::

'Balkan turbo mix' namreč ni samo srbstvo. Vsaj jaz ga vidim zelo malo. Vidim nekakšen beli gangsta rap in ja, kar je treba priznati, strašne mace:) NO glasba je pa pač atomic harmonik na srbsko-turške-grške viže.

Ko sem bil tam v vojski leta 1980, je bilo od tega videti nič. 0. No mace so bile pa že takrat:)

Konec koncev tudi Zuckerberg po moje celo danes, čeravno vaga 10 ton dolarjev, težje najde res strastno maco, kot en raper. Profesionalke izvzamem seveda:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

Ampak vsak njegov stavek in vsi miselni poteki so naravnost utrgani iz srbskih kultnih filmov,
Ebiga, Nimic sicer misli drugače, ampak smo vseeno Slovani in Balkanci in to se mora nekje poznati;)

Drugače pa ima donfilipo seveda prav, to v resnici ni toliko srbska scena, kot "mi-smo-težki-frajerji" scena, ki je zaradi globalizma povsod po svetu precej enaka, s krajevnimi odtenki.

O.

Tarzan ::

Nisem se še uspel prebit čez vse skupaj, se pa nameravam. Mene ne moti, da je veliko napisanega avtorjev tok misli, ki mogoče ni 100% enak, kot je dejansko bilo, je pa lahko zelo dober približek realnega stanja v opisovanih trenutkih. Kletvice in slovnične napake, ki jih ne manjka mene osebno ne motijo preveč, čeprav, priznam, sem na slovnico iz leta v leto bolj občutljiv. Da je težek drogeraš precej dvomim, lahko, da je po vojni imel probleme z drogami zaradi psihe - glede na vse, verjetno tudi zapisano, pri višjih vojaških činih (in tudi nižjih) to ni preveč čudno. Bomo videli. :) Keep it up!

Upam, da se čim več tega objavi in, kot je rekel Matthai, po vsej verjetnosti bi knjigo nabavil tudi sam.

Če že nimamo slo-Wikileaks, bomo pa vsaj imeli zanimivo čtivo za dolge zimske dni.

Okapi ::

Da je težek drogeraš precej dvomim,
Več let na horsu, kako točno je z njim sedaj pa ne vem.

O.

krucymucy ::

O drogi in podobnem pa piše v drugem ... blogu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

donfilipo ::

Jap in fant je ven iz droge, ima ljubezen in psa. Piše dovolj dobro in zgodovino ima za pravega, pa tudi uličnega desperado junaka. Zgodba je skratka pravljična za pametne založnike, nemara take, ki obvladajo jugo in ne samo slovenijo.

Ni seveda rečeno, da ima ravno on najbolj iskrene misli o politiki v sloveniji in da je njegov subjektiv lahko kar splošni objektiv. Ampak bi bilo pa škoda, če Slovenci fanta ne bi prebirali. V teh zgodbah je po moje namreč dovolj iskrenosti, da mirne duše lahko vzamemo tudi recimo tole cvetko:

Zalar je kar je,Kresalka pa je posebna zgodba,poznam dobro,Rajko Rotner(njen stric) je moj sodelavec iz vojske,diler ki je zalagal potrčka,ki je prihajal iz Seničinega brloga zraven Francoske ambasade,pa moj "frend".Nekajkrat sem zbodel Kresalko z komentarji in objavami dejstev,pa so začeli postopek,kakšen ne vem,pred tednom dni so mi ukinili FACEBOOK račun,sovražni govor .....!Sranje


Skratka fant je 'over the dark clouds'. In zdaj so na vrsti denarci. Mitja več jih boš imel, manj ti bomo verjeli, ampak hej, kaj potlej...pa začneš pisati fiction. S pripisom:

'Vse osebe so izmišljene. A sem jaz kurac kriv, če jih nekateri posamezniki v realnem življenju kopirajo!

Ne boš verjel, ampak mi stečejo solze, če vidim, da se je pa le vsaj eden izvlekel.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Snohman je izjavil:


Sicer zelo zanimivo branje, če je res kar opisuje Kunstlj. Očitno se ''vojna titanov'' vleče že 20 let, pa še ni izumrla. Mogoče pa zgodbe o vplivnem človeku iz Murgl le niso tako za lase privlečene?

Mogoče. Samo potem tudi zgodbe o Janševem državnem udaru niso.

Brane2 je izjavil:

Po njih naj bi hrabri domoljubi zjebali in spakirali JNA tip-top, med tem ko so z levico krivili cevi na tankih in z desnico držali sendvič

Ja, dosti lame je bilo vse skupaj. Da kar tipa direkt po prebegu dajo med specialce. Ampak to se dejansko je dogajalo takrat.

V glavnem se mi zdi kar dober odraz tedanje zmedene scene. Predvsem pa ima tip res žilico za pisanje.
sudo poweroff

kuglvinkl ::

Brane, tut ti imaš par dobrih prijemov glede pisanja (aj bi hrabri domoljubi zjebali in spakirali JNA tip-top, med tem ko so z levico krivili cevi na tankih in z desnico držali sendvič) :) V bistvu dost boljš od tega Kunstjla.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ja. Mogoče bi moral začeti pisati blog. Resno pravim.
sudo poweroff

nnn ::

WTF ? da pišem dalje na srpskom? i feel slovenija right now haha.

Brane2 je izjavil:

lexios je izjavil:


So what? Tip ima svoj slog...

In ker te njegov slog, slovnica, samohvala in "par" kletvic moti, upam da ne namiguješ na to, da si sam čistokrven, skromen, marljiv in krščen, lepo vzgojen Slovenec? ;((



ne štekaš.

1. Moji so iz Srbije. No Vojvodine. No, po fotrovi strani.

2. Mogoče sem preobčutljiv, ampak stvar mi je dopizdila. Nekako tako kot burek albancu. Saj v začetku je simpatična, je nekaj solidnih filmov na to temo, ćevapi niso slaba stvar. In nenazadnje, ne glede na to, kar pravijo v javnosti, ženske se palijo na južnjake, vsaj občasno. In vsake toliko komu paše ta vloga, čeprav namišljena.

3. Cel ta fenomen se je totalka izrodil. Tako privrženci kot nasprotniki nepričakovano močno tripajo na "srpske hormone". Tu se to vidi v tem čudnem protislovju. Tip je kao ThePatriot. Nenavadno alergičen na "ČefurjeTM". Ampak vsak njegov stavek in vsi miselni poteki so naravnost utrgani iz srbskih kultnih filmov, od Maratoncev, Ran, preko Profesionalca, Bureta Baruta, vse do "Ćao Inspektore", pa verjetno je še kaj "Otpisanih" in kak "Valter Brani Sarajevo". Vse jasno, "s slovenskimi podnapisi, a v cirilici".


no man's land,edina filmska izkušnja kot "orožar",seveda v kompletu z vsestranskim Njavrom,.....OSKAR ni izostal,pečat pustimo povsod,srbski filmi????? i'm impress ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nnn ()

nnn ::

donfilipo je izjavil:

Jap in fant je ven iz droge, ima ljubezen in psa. Piše dovolj dobro in zgodovino ima za pravega, pa tudi uličnega desperado junaka. Zgodba je skratka pravljična za pametne založnike, nemara take, ki obvladajo jugo in ne samo slovenijo.

Ni seveda rečeno, da ima ravno on najbolj iskrene misli o politiki v sloveniji in da je njegov subjektiv lahko kar splošni objektiv. Ampak bi bilo pa škoda, če Slovenci fanta ne bi prebirali. V teh zgodbah je po moje namreč dovolj iskrenosti, da mirne duše lahko vzamemo tudi recimo tole cvetko:

Zalar je kar je,Kresalka pa je posebna zgodba,poznam dobro,Rajko Rotner(njen stric) je moj sodelavec iz vojske,diler ki je zalagal potrčka,ki je prihajal iz Seničinega brloga zraven Francoske ambasade,pa moj "frend".Nekajkrat sem zbodel Kresalko z komentarji in objavami dejstev,pa so začeli postopek,kakšen ne vem,pred tednom dni so mi ukinili FACEBOOK račun,sovražni govor .....!Sranje


Skratka fant je 'over the dark clouds'. In zdaj so na vrsti denarci. Mitja več jih boš imel, manj ti bomo verjeli, ampak hej, kaj potlej...pa začneš pisati fiction. S pripisom:

'Vse osebe so izmišljene. A sem jaz kurac kriv, če jih nekateri posamezniki v realnem življenju kopirajo!

Ne boš verjel, ampak mi stečejo solze, če vidim, da se je pa le vsaj eden izvlekel.


Izvlekel od kod? Primeža drog ali slo scene? Solze iskrene ali "slovenske"? klapEND

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nnn ()

donfilipo ::

Izvlekel od kod? Primeža drog ali slo scene? Solze iskrene ali "slovenske"?


Šraubštok drog v kombinaciji z narkomanko je lethal. Preverjeno:)
Slo scena? Kako že pravi Zlatko? Ti lahko pobengneš iz Slovenije, ampak Slovenija ne pobegne iz tebe:)
Solze?
Hollwoodske. Potem ni treba niti scat cel teden:)

Jaz nič ne bašem, ko ocenjujem, da imaš glede na voljo, talent, predvsem pa doživljeno in top sekretirano:), trenutno najboljše delnice med bodočimi slovenskimi pisci uspešnic. Kaj točno to pomeni in ali tudi drugi vidijo tako, pa naj tudi drugi spregovorijo. Od mene....respect!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Brane2 ::

nnn je izjavil:


no man's land,edina filmska izkušnja kot "orožar",seveda v kompletu z vsestranskim Njavrom,.....OSKAR ni izostal,pečat pustimo povsod,srbski filmi????? i'm impress ...



V bistvu je IMHO bližje "Profesionalac". Ko fotr ni mogel več hodit naokrog zaradi raka, sem ga skušal kratkočasit in sem mu nabavil DVD player in posnel kup domačih filmov. Vse ostalo je doživelo "meeh" odziv, a "Profesionalac" mu je sedu 100%- zanj je reku, da v bistvu ni film ampak slika morbidne realnosti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

oldguy ::

Mikstone, prebral in nekako verjamem kar dosti scenam. Smrad v državi je namreč približno enakega okusa kot ga vonjam iz tvojega bloga. Please, do continue...

poweroff ::

Pozdravljen Mikstone. Najprej par pojasnil - na forumih so ljudje v povprečju precej kritični in pogosto tudi primitivni (v realnem življenju pa seveda lepo tiho tudi takrat, ko bi bilo treba stegnit jezik - tipično slovensko).

V glavnem - ne se sekirat zaradi kritik. Pišeš zelo dobro. Po moje bi se dalo še kakšen film posneti (sam ne slovenski, bohnedaj :)) )

Drugače pa ko praviš, da je ta država "poden". Se povsem strinjam, ampak mogoče je del odgovornosti za to tudi pri "tvoji generaciji".

Dejansko so bila prva leta samostojne države precej kavbojska. Ampak po drugi strani - če pogledaš kakšno sranje se je dogajalo drugod (npr. "jedinica" v Srbiji)... pol še ni bilo tako hudo. Pač, faza odraščanja.

P. S. Brane, tisto kar moti tebe (nastrojenost proti "čefurjem", itd. - to vidim jaz kot literarni prijem, odraz tedanjega stanja, neke vrste literarni opis občutenj glavnega junaka. Pač, folk se je takrat tako počutil - kao zmoremo vse, smo ta glavni, itd. Pol pa pride streznitev po nekaj letih.
sudo poweroff

lexios ::

Jaz nič ne bašem, ko ocenjujem, da imaš glede na voljo, talent, predvsem pa doživljeno in top sekretirano:), trenutno najboljše delnice med bodočimi slovenskimi pisci uspešnic. Kaj točno to pomeni in ali tudi drugi vidijo tako, pa naj tudi drugi spregovorijo. Od mene....respect!


+1 Vsaka čast! Po dolgem času zopet zanimivo branje...

Brane2 ::

P. S. Brane, tisto kar moti tebe (nastrojenost proti "čefurjem", itd. - to vidim jaz kot literarni prijem, odraz tedanjega stanja, neke vrste literarni opis občutenj glavnega junaka. Pač, folk se je takrat tako počutil - kao zmoremo vse, smo ta glavni, itd. Pol pa pride streznitev po nekaj letih.


V bistvu me ne moti to. Blog se mi zdi precej iskren in dober. Moj problem je to, da poskušam preveč stlačiti v premalo besed in potem pustim preveč odprtega lufta za drugačne interpretacije.

Glede ElDorada itd nikoli nisem niti pomislu kaj v stilu "Glej, kaj so storili ubogemu Mišotu". Niti ne gledam na kojekakva lokalna južna junaštva kot na karkoli kakorkoli pozitivnega.
Sploh ne dvomim, da bi imel o tipu povedati kaj zelo slabega tudi kak navadni smrtnik.

Tudi na položaj, v katerem so zgodbe prihajale do mene, sem vedno videl kot recimo na delovno mesto razvažalca prehrane v norišnico.
Si v položaju, ki je naravnost raj za nekoga, ki zbira vice o norcih, ni pa downsideov.

Vsakodnevno na dvorišču skadiš cigaret s simpatično odbitimi tipi s skrajno barvitimi "filozofskimi načeli" - se pravi vidiš njihovo "zabavno" stran, ni se ti pa treba ukvarjati z mračno platjo, ko se recimo nekdo med delitvijo večrje odloči, da bi ti odgriznil palec ali kaj podobno vsakdanjega.

Tako recimo prideš do poslovnega modela tipa, ki bi rad pošteno zaživel in odprl d.o.o. v katerem bi sprostil svoje kreativne talente, vendar v otvoritvenem gambitu izvede oboroženi napad na blindirano vozilo z denarjem, ker potrebuje začetni kapital za pisarniško opremo in računalnik. S tiskalnikom, seveda.

Sebe nikoli nisem videl kot pripadnika naroda ampak kot državljana- v bistvu bolj meščana. Pa ne v smislu pripadnosti točno določeni, nespremenljivi lokaciji, ampak kot pač del okolja, kjer si se namenil živeti- kjerkoli to že je. Za moje pojme je država le infrastruktura, ki ti zagotavlja določene storitve, tako kot recimo elektro omrežje ali komunalno podjetje itd.

Zato sem bil vedno nekako izdajalec. Vsi imajo neke velike zgodovinske ideje, artefakte, običaje, celo pisave ki jih je nujno treba ščititi za vsako ceno, ker bo sicer trpela čast in večni pokoj prapra.... - povečini glorificiranih morilcev, psihopatov, lažnivcev itd.

Tako so eni hodili okrog z zemljevidi Karantanije, drugi so se navduševali nad kojekakvimi razmejitvenimi črtami, kar naenkrat so postale bosanske džamije "moteče za okolje", ravno tako neHrvati, pravoslavne in ostale cerkve so postale "svetilniki izgubljene modrosti" itditd.
Pravi ognjemet nanovo odkritih zgodovinskih in kulturnih vrednosti na vseh straneh.


Prišla je torej osamosvojitev in z njo povezane izgube- neposredno v ubitih ljudeh, skozi prekinjene ekonomske vezi, skozi nemire in kojekakva poznejša nasilja itd.
Kar je mene presenetilo, je bila ta sovražnost. V zraku je bila nekakšna "slovenska ideja", nihče pa nikoli ni javno konkretiziral, kaj hudiča to pomeni. A je to izgon vseh neslovencev ? Ali samo častnikov JNA ? ALi mogoče ukinitev kakih bistvenih pravic neslovencev ? Ali kaj petnajstega ? Kdo sploh je neslovenec po novih pravilih ?


V tej luči gledam blog avtorja. Začne s "slovensko idejo" in z begom iz zlobnega kraljestva. Nikoli pa nič konkretnega, kaj točno ga žuli.
Razen tega, da mu je kreten v Bitoli onemogočil obkrožiti ne-Kučana na glasovnici. Big deal. Poznejši blog pokaže, da je bil ravno Kučan najrazsodnejši v skupini, tako da gre potem za neke sorte insajdersko informacijo...

O.K. Pristane v Sloveniji med svojimi, kjer hkrati ugotavlja nemoč (v stilu da "Unih pijancev v CD nimajo šanse zaščitit v primeru napada") in neko potenco - kjer se spušča v konflikt s 150-krat številčnejšim nasprotnikom. Ampak po tretji strani iz teh prihaja z manj poškodbami, kot jih dobi izterjevalec v domu penzionerjev ( zvit gleženj itd).
Po četrti strani ostaja vedno možnost, da ima penzioner pištolo, torej stvar le ni brez rizika.
Pravzaprav, po opisu situacije sodeč je bila glavna nevarnost igra živcev, ko bi lahko kdo izgubil življenje povsem po nepotrebnem.
Ampak dobro, to je razumljivo glede na okoliščine.

Pri tem napreduje in zaupajo mu vedno več nalog v okolju, ki se spreminja. Ljudje prihajajo in odhajajo, narava nalog se spreminja, on pa postaja vse bolj orodje v posegih, ki so videti čedalje bolj kavbojsko. Vse se dela brez papirjev, "na besedo" in kar je najzanimivejše, mimo kakršnihkoli jasnih pravil in zakonov. Za to, da te napadejo zamaskiranci, ti sesujejo stanovanje in te vklenejo ugrabijo sredi mesta je treba manj papirjev kot za nakup štruce kruha.

Sčasoma avtorjeva frustracija raste. En del je očiten- ta da ga uporabljajo kot orodje in izdajajo ljudje, katerim je bil nekoč pomemben. Ni pa jasno, ali je to edini vir.
Stvar kulminira, ko mu hkrati ukažejo lagati o poslih, ki so mu jih prej zaukazali izvesti in njih okoliščinah, za nameček pa ga postavijo pred komisijo, v kateri sedijo ljudje,ki so mu te zadeve ukazali. Tip konča v zaporu.

Ni jasno, a gre za moment "Pizda, dost vas mam, sedaj bom natresu še nekaj dreka po vas" ali gre za moment "A mi lahko kdo pojasni, za kaj točno smo se borili- ker tole sranje diši nekako znano" ?
Ali mogoče kako mešanico vsega ?

Na tej svoji poti pa vsaj po blogu sodeč razvije nekakšno mentaliteto plačanca. Nekaj v smislu "vsi so gnoj, za ideale ginu budale itd."

Od začetne želje po samostojnosti ostanejo sicer "čefurji" a zbrane izkušnje prinesejo neko novo "Ma da jim je*em mater svim zaslužnim drugovima" perspektivo.

To me je rahlo presenetilo. Sin slovenske revolucije je šel skozi metamorfozo in je postal tipičen Srb, ajde recimo Jugoslovan.

Povzel je vse kletvice in ljudi deli na kategorije: pizde, ped/e/ri, mudonje, kur/v/b/e, govna, govnari, "naši ljudi", "borci" itd.

In, tako kot je v navadi, dostikrat lahko vidimo isto ime v več kategorijah - Tu izstopa recimo Njavro. Po blogu sodeč je "naš čovek" ( = ima srce na mestu) ampak tudi "mudonja" ( zaradi percipiranih jajc je neroden pri poslih, ki bi jih pa ja moral obvladat). Semtertja tudi "jede govna" ( nenamenoma prikazuje neresnična dejstva ). JJ tu pade v kategorijo "Peder" z velikim "P" (= kdor grobo prekrši obljubo, ki ti jo da, ko te gleda v oči), ne pa z malim "p" ( saj je "žgal" _kako_ji_je_že_ime ) itditd.

Ja toliko, drugovi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

djordjevic ::

Jebeštrga, ti si tud skrajno slikovit. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

poweroff ::

Brane2 je izjavil:

Sebe nikoli nisem videl kot pripadnika naroda ampak kot državljana- v bistvu bolj meščana. Pa ne v smislu pripadnosti točno določeni, nespremenljivi lokaciji, ampak kot pač del okolja, kjer si se namenil živeti- kjerkoli to že je. Za moje pojme je država le infrastruktura, ki ti zagotavlja določene storitve, tako kot recimo elektro omrežje ali komunalno podjetje itd.

Ja, in to je tudi večinoma moje gledanje. Južnjak, severnjak, cigan, whatever - dokler se drži pravil okolja in se ne vtika vame, nimam problemov z njim.

Pa da smo si na jasnem - ne pomeni to, da ne smeš biti patriot in narodno zaveden. Kultura (v smislu jezika, poznavanja zgodovine,...) se mi zdi dosti pomembna. Nimam pa problema s tem, da ima za soseda človeka druge narodnosti. Dokler se drži pravil okolja.

Brane2 je izjavil:

Kar je mene presenetilo, je bila ta sovražnost. V zraku je bila nekakšna "slovenska ideja", nihče pa nikoli ni javno konkretiziral, kaj hudiča to pomeni. A je to izgon vseh neslovencev ? Ali samo častnikov JNA ? ALi mogoče ukinitev kakih bistvenih pravic neslovencev ? Ali kaj petnajstega ? Kdo sploh je neslovenec po novih pravilih ?

Do te sovražnosti je po moje prišlo malo iz upora proti dotedanji "represiji" (če nihalo porineš močno v eno smer bo potem zanihalo tudi močno v drugo smer). Malo pa iz lastne negotovosti, ki izvira iz hlapčevske mentalitete. Če se počutiš negotovega se potem pač toliko bolj napihuješ. Nekako tako kot majhen pes, ki se trudi biti glasen in si zvišati imidž pomembnosti.

Brane2 je izjavil:

V tej luči gledam blog avtorja. Začne s "slovensko idejo" in z begom iz zlobnega kraljestva. Nikoli pa nič konkretnega, kaj točno ga žuli.

Hm, saj po moje še sam ne ve točno tega. Mislim, se spomnim ene raziskave o tem koga ne bi želeli imeti za soseda. Pa je bil dosti velik odstotek ljudi, ki so obkrožili, da ne bi želeli za sosede Židov. Slučajno sem poznal enega slovenskega Juda (zdaj je že pokojni) in mi je povedal, da sta bila v Sloveniji v tistem času kot pripadnika judovskega naroda registrirana točno dva osebka.

Se pravi folk ni maral za sosede Judov, pa sploh nobenega (osebno) poznal ni... :))

Po moje je bilo tukaj podobno. Enostavno je šlo bolj za to, da so se gonili neki blesavi stereotipi, in avtor bloga je bil pač del tega okolja, kjer se je to dogajalo.

Brane2 je izjavil:

O.K. Pristane v Sloveniji med svojimi, kjer hkrati ugotavlja nemoč
...
Pri tem napreduje in zaupajo mu vedno več nalog v okolju, ki se spreminja. Ljudje prihajajo in odhajajo, narava nalog se spreminja, on pa postaja vse bolj orodje v posegih, ki so videti čedalje bolj kavbojsko.

Ja, to mi zveni kot zelo avtentičen opis Slovenije pred 20 leti. Hmm, je danes bistveno drugače (razen, da se po kavbojsko dela z milijardami)?

Brane2 je izjavil:

Na tej svoji poti pa vsaj po blogu sodeč razvije nekakšno mentaliteto plačanca. Nekaj v smislu "vsi so gnoj, za ideale ginu budale itd."

Mislim, nočem tlele izpasti kot nek dežurni psihoanalitik, ampak po moje se tip globoko v sebi zaveda, da je tudi sam "kriv" oz. "zaslužen" za tole sranje, ki ga danes imenujemo Država. Kriv mislim v prenesenem pomenu: preveč naiven, premalo odločen,da bi se uprl, itd. In potem skuša s tipično psihološko obrambo sebe "naduvati" in se s tem opravičiti pred samim sabo.

Sorry, no, pa sem se zapsihoanaliziral... :D
sudo poweroff

donfilipo ::

Na zdaj pa ima, kot bi ga začel hvaliti Žižek8-)

Ma zajebavam se Matthai, tema postaja top nivo!

Ampak še vedno prosim dedka mraza, da se pojavi še kak Mazzini ali Okorn, zadevo pogledata in povesta, ali sem pravilno zaslutil, da se tu skriva en tak že skoraj Hollywoodski potencial, nedvomno pa 'top shot' za slovenske razmere.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nnn ::

impresivno doživeto opisovanje!samo opisuješ svoje frustracije potolčenega naroda,ki ga nebo ne pogleda več,iščeš pozornost s seciranjem zrcalne refleksije svojega mesije,mene pač ne, nisva in ne bova na nobeni enaki, isti ali podobni ferkvenci, ocenjevati iz varnega fotelja nafilan z JNA ideologijo (stari ti je bil zastavnik), izvoli, oder je tvoj, občudovalce in kimavce imaš, moji Janezi so pač ...(stoletno breme Cankarjevo ), odtavaj v svoje retro jugo okolje, malikuj izgubljene bitke in liderje v Haag-u, maćo.

tony1 ::

Mojster, tvoj blog izjemno zanimivo branje! Zakon!

Držim pesti, da boš napisal še kaj...

BTW. kakšno je tvoje mnenje o trditvah enega pisca knjig, da je Njavro še pred l. 91 Šefketu Suljeviču nosil zaupne podatke o Kočevski reki? Je res lahko kaj na tem?

nnn ::

tony1 je izjavil:

Mojster, tvoj blog izjemno zanimivo branje! Zakon!

Držim pesti, da boš napisal še kaj...

BTW. kakšno je tvoje mnenje o trditvah enega pisca knjig, da je Njavro še pred l. 91 Šefketu Suljeviču nosil zaupne podatke o Kočevski reki? Je res lahko kaj na tem?


Njavro je bil do začetka spopada l.91 dvojni agent,bil je obveščevalec od Suljeviča,ampak ga je nasadil in stekel Krkoviču v objem.Takratno vlogo je baje odlično odigral,zato tudi njegov izjemno priviligeran položaj že junija 91.Se je pa Suljevića bal kot hudiča. Njegovo aretacijo je spremljal iz osebnega vozila in se ne vpletal.Kasnejše interpretacije so zlonamerne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nnn ()

Brane2 ::

nnn je izjavil:

impresivno doživeto opisovanje!samo opisuješ svoje frustracije potolčenega naroda,ki ga nebo ne pogleda več,iščeš pozornost s seciranjem zrcalne refleksije svojega mesije,mene pač ne, nisva in ne bova na nobeni enaki, isti ali podobni ferkvenci, ocenjevati iz varnega fotelja nafilan z JNA ideologijo (stari ti je bil zastavnik), izvoli, oder je tvoj, občudovalce in kimavce imaš, moji Janezi so pač ...(stoletno breme Cankarjevo ), odtavaj v svoje retro jugo okolje, malikuj izgubljene bitke in liderje v Haag-u, maćo.



1. Postavil sem nekaj vprašanj. Ne bom dobil odgovora na nobenega ?

2. Ja, fotr mi je bil zastavnik v JNA. Tega nikoli nisem skrival, od bombardiranja Srbije sem pa ponosen na to. Drugače se ne palim na te zadeve.

3. Kdo je koga filal z ideologijo, je relativno vprašanje. Če bi fotr zvedu, da sem zasral karkoli ilegalnega, bi policija prišla samo zato, da me fotr ne ubije. Tudi zaradi fotrove "ideologije" nisem končal v zaporu, bil prisiljen krivo pričati itd itd.

4. Nimam nobenih problemov s tem, kdo je končal v Haagu. Zdi pa se mi problematično kdo ni, pa bi moral.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, še eno vprašanje:

Stalno se stvari vrtijo okrog tega kdo je koga "nasadil", kdo je dvojni/trojni/etc agent.

Kot laiku pa mi niso jasne posledice tega za državo.

Recimo, da bi se v duelu Njavro/Suljevič stvar obrnila v drugo smer.

Kaj bi se spremenilo konkretnega za Slovenijo ?

Mislim, bi s tem opazno upadla njena varnost pred recimo kako realno zunanjo agresijo ali kaj drugega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Eh brane2, zgleda naj bi bila to boljša kariera ali kaj...

http://24ur.com/novice/slovenija/franc-...
Dve šivanki...

Brane2 ::

Double_J je izjavil:

Eh brane2, zgleda naj bi bila to boljša kariera ali kaj...

http://24ur.com/novice/slovenija/franc-...



Čaki mal, jaz sem razumel da je govoril o Dragu Kosu, ne Franciju...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Pa sej verjetno je... to samo malo zbadam, kakšno kariero imaš lahko če ti Srbi bolj pašejo.:)

Drago Kos pa se meni prav tako ne zdi neka pozitivna oseba.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Drago Kos je policaj. Policaj je lahko tudi 'ljudina'. Lahko pa je zagaman in paragrafarski. Pri paragrafarjih ni rizika za sodelovanje z mafijo.
Ali pa je Kos res brez sodelovanja z mafijo, pa naj pove Mikstone, iz svojih izkušenj! Jaz samo vem, da ima Kos luštno sestro. No je bila davno še bolj luštna:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Double_J je izjavil:

Pa sej verjetno je... to samo malo zbadam, kakšno kariero imaš lahko če ti Srbi bolj pašejo.:).


Aha, o hrvaškem županu, ki je klal civiliste po Osijeku, pa niti besede.


Jebiga, ni baš neka kariera. Saj razumem.
BTW: V Osijeku sem odraščal in spoznal kar nekaj ljudi. Mnogi so izginili - kot civilisti jasno.

Ne čudim se nad navdušenjem tipa da na "Srbe nikoli ne posije nebo".

Čudi me, da nikomur ni žal drugih nehrvatov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nnn ::

Iz tvojih zapisov sem zaznal ideologijo priseljenih družin iz "juga",družin podčastnikov JNA,družin,obsojenih na životarjenje.Od tod izvira prikrit bes, gnev in sovraštvo do vsega, kar vam je bilo nedosegljivo. Ne bom s teboj polemiziral, če bi v tvojem tonu zaznal iskreno zanimanje, bi ti odgovoril, na marsikaj, ampak za ljudi tvoje sorte resnica ni primarnega značaja, bolj ste za cinizem in po vaše "zdravo podjebavanje".Moja sposobnost profiliranja ljudi na psihološki bazi je nezmotljiva, te ni zbodlo, ko sem uganil, da si sin zastavnika? jaz narkoman in kaj že..... ? Tat,lopov,aja lažnivec, Profesionalec,dobro ti tata rekao,slušaj ga sine,ima tu istine,
ko je šlo vse u kurac, sem kupil par taksijev in fural ilegalce.....kako "naše", je li.....!!!

Grem spat.

Brane2 ::

Torej me razoroži z resnico.

Če imaš argumente, jim ne bom mogel logično oporekat.
Kar naprej.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, še tole:

Moja sposobnost profiliranja ljudi na psihološki bazi je nezmotljiva, te ni zbodlo, ko sem uganil, da si sin zastavnika?


Bilj me je zbodlo zakaj moraš ugibat. In zakaj je sin zastavnika poseben profil ?
In če je, po katerih lastnostih mu ustrezam ?

ko je šlo vse u kurac, sem kupil par taksijev in fural ilegalce.....kako "naše", je li.....!!!


Tega resno ne razumem. Govoriš o sebi ali o meni ?
Če govoriš o meni, ti povem, da:

- sem zadnja leta bolj malo hodil čez mejo
- nikoli nisem bil kaznovan za kaj več od prehitre vožnje
- pojma nimam o švercanju ilegalcev. Tudi če bi hotel, ne vem kako bi se tega lotil

Če govoriš o sebi, a ni to rahlo "problematičen" način "poštenega" služenja za kruh ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Double_J ::

Drago Kos je policaj. Policaj je lahko tudi 'ljudina'. Lahko pa je zagaman in paragrafarski. Pri paragrafarjih ni rizika za sodelovanje z mafijo.




Dobro se je ujel...;)
Dve šivanki...

donfilipo ::

To pa jest vidim kot čist poizkus korumpiranja državnih organov slovenije;((
No...vidiš. Sam 'kšeft' je tak, da boš težko našel angelna:)
Ampak ok. Kšeft je tudi tak, da imaš lahko vmes prave mafijce in ne 'amaterje undercoverja'8-) No tu jaz morda naivno mislim Kos NI! Ampak bojim se pa da je kar nekaj drugih. In kar je še huje, ne vem, da bi obtsjala ena efektivna služba ali organ, ki bi jih lovil! Kot nek Internal Afairs in FBI-v ameriki.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Brane2 ::

Dobro, spet Depala Vas.

Apak a lahko že kdo hudiča odgovori za kaj se je _dejanjsko_ šlo tam, razen za stolčke par uradnikov ?

O.K. Šverc orožja, provizije, kdo-bo-koga itd.

Ampak kaj od tega pomembno za Slovenijo kot celoto ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
2 / 256
»»