» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
89 / 256
»»

sprasujem ::

Matako ::

Ta posnetek je tečen za gledati. Če hočeš kaj preskočiti (in hočeš!) spet zaslišiš Eleno od začetka. Ne vem, ampak njen glas me vedno spomne na parapsihologinjo iz filma Poltergeist...

Sploh pa za kurca, ne rabimo Šurca! Mikijeva knjiga nam manjka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa če smo zamudili in je pdf-jev na hitro zmanjkalo? Jaz nisem ravno non-stop dežural in čekiral bloga.

O.


Hm ideja... za založnika bi moral Mitja izbrati Hofer. Knjigo bi ponudili kak dan v akciji v omejeni nakladi. Kot je znano navala Hoferjevih kupcev ne more zaustaviti nihče, še paravomo ne.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Ne gre Hofer.
Kottan odred Hofferja je sodeloval pri švercu:))

Po mojih najnovejših CIA informacijah (sem sicer plačan 1 pivo na leto za borbo proti njim...ampak ko zagrozim da jih bom skloftal, vse povedo:) so edini primerni Ćrnogorci. Oni še ko so bili v vojni, niso opustili misel na bratstvo in jedinstvo.

In ko bo črnogorska založba boš pa videl: 'Evo sad če!'

Čeprav nekaj podobnega mamo zdaj?
8-O
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Matako ::

V pomankanju knjige, novih epizod, čivkov.. česarkoli sem šel prebirat bmwslo forum. Jbg, praskam po dnu soda.

Tudi ljubitelji bavarske pločevine tonejo v cinizem: http://forum.bmwslo.com/showpost.php?p=...

Rabim.
/\/\.K.

ColdCat ::

Jaz v obupu čekiram še alter, ki je bil nekoč glede Mikija s prodornostjo primerljiv z S-T. Zadnji post tam je iz 10.3......"Naš specjalc...", pravi uporabnik XXXL.
Ni Miki zastonj v svojih zadnjih postih na S-T pred nekaj meseci, pisal "I'm impress":D in nekaj v stilu "pridem pogledat čez nekaj mesecev, če bo še tema odprta."
S-T-jevci pademo zadnji...če sploh...če ne drugega ima smisel čakati Mikija.....Čakajoči Mikija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Matako ::

ColdCat je izjavil:

Jaz v obupu čekiram še alter, ki je bil nekoč glede Mikija s prodornostjo primerljiv z S-T.


Bemzel, Alter... poceni kurbe sva postala, Mač'k. Me že kar malo skrbi, da tale alternativna mikistonska realnost vpliva na... ono drugo. Ne funkcioniram več normalno. Ponoči sem imel neko moro v zvezi s knjigo samo je zjutraj prehitro zbledelo.

Mar se zgubljam?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

sevigon ::

Fanta, nista sama.
Tudi sam moram priznati odvisnost od Mikstonske pararealnosti.
Razmišljam o klicu na SOS telefon ...
... pa imam občutek, da mu prisluškuje paravomo.
HELP!

Matako ::

sevigon je izjavil:


Razmišljam o klicu na SOS telefon ...


... pa imam občutek, da mu prisluškuje paravomo.


Klic na SOS telefon se mi zdi pretiravanje.

To, da mu prisluškuje paravomo pa začuda ne. :|

Hm.
/\/\.K.

TASO ::

Kurc, jaz sem vzel cel teden dopust, da bom v miru prestudiral PDF. Mi ne ostane druzga, kot da ubodem plavga, dopusta namrec nimam vec...
Miki,mi cakamo

donfilipo ::

Kaj pa stavks?
Na daljavo?
Se reče napoveš in te ni?
Saj je isti efekt a ni?
8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ne bi rad zganjal panike ampak to sporočilo je zginilo z Mikstona:

cilpet je izjavil:


PDF tekst in ostalo, kar spada zraven, bo objavljeno na special blogu oz. bo tam povezava do obljubljenega gradiva. Zaradi obilice dela okoli tega bo objava dan ali dva kasneje.


Zdaj... ali zato, ker ni več točno, ali... :O
/\/\.K.

bluefish ::

Počakaj, da se Miki spomni kaj novega. Morda bo idejo našel v enem od prej citiranih prispevkov z bavarskega foruma.

leiito ::

Je pa medtem svoj drugi prvenec izdala Nana Zeneli. Globoko čtivo, po ekscerptih sodeč.

donfilipo ::

A kej smučajo?

Ma ne ni dobro. Rekel si Nana Zaneli. To ni avatar. Se ne spodobi opravljat. Če jo prekrstimo v pravegs avatarja nanočka recimo, potem se lahko prašamo.

Ali so karte za smučanje po belini privedle do grabljenja po trgovini:))

Če je odgovor da, je naslednje vprašanje: zakaj vlada ne nameni skromnih sredstav za partizansko borbo proti narko-pajzlom...saj kartel še vedno ne moremo rečt...ne?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Hm, mogoče pa vseeno obstaja kaka vzporednica

Nana: "Počasi bom dala mal teksta gor, tko za pokušino ;)"

Tako je začel tudi Miki z blogom. Nakar smo postali odvisni in sedaj ne vem kaj bo, če ne bo! :S
Prvi šus je vedno zastonj, pravijo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Prvi šus je vedno zastonj, pravijo.


Pregovori so včasih laž.

Prvi šus v veno, sem moral plačati 5-kratno, da sem ugotovil, da je heroin podobno za mene, kot močan apaurin. Za junkije pa kot odrešitev. Sem raje nehal....pregnal lepotico in prasico v spremljavi in prešoltal nazaj na malo vodo. Potem pa tudi ruse poslal u kur..:) Cocta...e to pa je ta pravi gift:))

Resnica je takale. Enim potegne mood in tajna scena greha, tako zelo, da se navadijo. Će si izkušen z gifti, pa vidiš, da medicina pozna nadomestil s podobnimi učinki morje. In si jih nekaj zaradi let že jedel na recept...kad tad:))

No Nana je pa eno knjigo že napisala, o Urški Čepin v zlati kletki, če se ne motim.....potem pa je Požar ugotovil s posnetki, da je beg iz kletke pomenil ročno sodelovanje z neko tujo obveščevalno silo:))

Ampak iz posnetka se pa vidi, da urša podrgne junački:)) Jaz sem takoj dobil privid, da sicer precej skopi privatnik, (ker sklonjnen šteje evre, da ne bi od bankovcev na tla padel kak kovanec):D...ko torej ta privatnik po merjenju trdnosti, takoj izpljune v kot še 300€ in udri. Potem pa sem spoznal, da je posel tu maksimalno korekten in da so samo mene veliko bolj nikakve izbrane device iz tujinske prasice:), tako nategovale...pa je prišlo do defekta.

Skratka rumeno bo nanočka prodala. Mikstone pa na nek način tudi, brez da bi sploh napisal. Moram rečt da se to verjetno še vedno ne da primerjati z v Sloveniji in deželam sjuga najbolje plačanimi poklici (recimo consiogliere:)...ampak nekaj je pa le.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Matako ::

Jutri bo knjiga. Bodite pripravljeni, da vas ne bodo potem otroci spraševali "oči, kje si bil, ko je Miki knjigo ven dal?"
/\/\.K.

donfilipo ::

Dobro da si povedal. Grem peš raje v Avstrijo.

Da se prijavijo vsi potencialni otroci v teh hudih časih je pa mal too much;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Danes bi morala biti knjiga.

Je pa res, da dežuje.
/\/\.K.

imagodei ::

Včasih se sprašujem, kaj bo, če bo Mitja končno le izdal to knjigo... Sej boste vsi odvisniki od te teme čist nakrizirani.

Kera ironija - navlekli ste se na igrico, ki se jo z zainteresirano publiko špila narkoman. :D

Sej ne vem več, kdo koga trola. In očitno, kot je ta tema dokaz, to sploh ni važno. Glavno, da razpravljate o odprtju študijskega programa Mikstonologije in da cele dneve sledite, kje Mitja še objavlja.

Sej nič ne rečem - prosti čas je treba nekako zapolnit ;)
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

imagodei je izjavil:

Včasih se sprašujem, kaj bo, če bo Mitja končno le izdal to knjigo... Sej boste vsi odvisniki od te teme čist nakrizirani.


O teh strahovih sem že sam pred časom.

http://slo-tech.com/forum/t446423/p3541...

Ne vem, kaj bo. Ne vem tega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Eh, brez panike, iz dobro obveščenih virov sem izvedel, da skupaj s knjigo pride tudi prednaročilnica za Patriotske igre: drugi del (ki bo izšel čez 3 mesece).

O.

Cervantes ::

Check Special.

Oldi ::

:( Ja, novi special a nikjer nič o knjigi, počas tole postaja že mal tumač. Včasih sem verjel, da ko obmolkne, se bliža odločilni trenutek. :(

Ejsi_Disi ::

Saj je v četrtek rekel, da ne bo več kot en teden zamika in da mu je ful bad.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Matako ::

Poleg novega SPeciala je tu tudi novi Mikileaks.

http://mikstone1.blogspot.com/2012/05/o...

Poln stvari, ki jih nismo vedeli ... NOT!

Mi je pa zanimivo, da se zadnja epizoda Speciala stilsko približuje našemu Ultraspecialu, če se ga še spomnete. Konkretni objekti in subjekti so različni, atmosfera in zaplet pa so prekleto podobni!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Saj je v četrtek rekel, da ne bo več kot en teden zamika in da mu je ful bad.

Kot sem razumel, se je ta teden končal danes ob 19h.

Matako ::

Ja to je bilo dvoumno... omenjal je (prejšnji) ponedeljek "z brado" in ne več kot en teden zamude. To je šlo mimo danes. Ampak zares bad mu je postalo šele v četrtek.

Tako da ni čisto jasno pri čem smo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Feni to beremo, da bo knjiga v četrtek.;)

O.

poweroff ::

Leta?

:))


Special _____________

DEA?

Stvar postaja napeta. 8-)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

ColdCat ::

Zanimivo, podobno kot kralj povsod vidi zaroto CIE, je tudi Miki sprva agente ozmerjal z CIO. No, gotovo ima CIA svoje lovke tudi v DEA.
Zdaj, ko je Miki sedel pred agente DEA (Drug Enforcement Administration) je čas, da se v zgodbo vključi kralj. Neformalni šef celega DEA mogoče??

Ejsi_Disi ::

Okapi je izjavil:

Feni to beremo, da bo knjiga v četrtek.;)

O.


Čeprav bi bilo v ponedeljek boljše...
Rock n' roll ain't noise pollution!

ColdCat ::

DEA je morda kratica za Dajte Elko v Ambrus. A niso zdaj nekje okoli Črnuč? Tudi Miki izhaja iz Črnuč.

Matako ::

DEA v nekem smislu uteleša več travm in osebnih strahov naenkrat. Miki na začetku epizode opomni, da je šel v Afganistan odvisen od opiatov. Na koncu se sreča z organizacijo, podobno paravomu a neskončno močnešo in vpleteno v mamilaške zdrahe.

Neke vrste narko angel smrti. CIA (je še kaj hujšega kot to?), ki pospravlja narkomane ali nekaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Podal sem se v mesto poiskat kakšno knjigarno. Najel sem domačega spremljevalca, kar tam ni bila slaba naložba. Odpeljal me je na vse kraje, za katere sicer ne bi vedel. Da v večini taisti "spremljevalci" delajo za domače knjižnice, pa mi je bilo znano. Nisem se obremenjeval s tem, ker nisem iskal stripov, filmov ali česarkoli, kar bi me uvrščalo v njihovo interesno sfero. Od spremljevalca sem hotel, da me odpelje na kraj, kjer lahko kupim Knjigo. S tem ni bilo težav. Po nekaj ozkih uličic sprehajanja se je ustavil in dal sem mu nekaj evrov. Izginil je v temo in se vrnil z nekaj sveže natisnjenimi izvodi. Tistih nekaj izvodov za prgišče evrov ni nikomur zbujalo pozornosti. Načitanih knjižničarjev in civilov je v Ljubljani kot peska v puščavi. Predstavljal sem le peščeno zrnce več.

Jaz pa nisem prišel po to prgišče ampak sem hotel spoznati veletrgovca, veleposestnika!!! Da za drobiž dobim nekaj palet in zaslužim za celo življenje. Sanje vsakega bralca! Nekoč so v terencih iz Kočevske reke podjetni SDS-ovci pripeljali Janezovo knjigo na ljubljanske ulice. Janez je postal kralj, nadaljevanje poznate. Knjiga nikomur ni prinesla sreče. Bogastvo da! Nesrečo in na koncu zapor pa vsem, celo Janezu. Če so seveda imeli to srečo, da so ostali živi. Vedno pa se najde nov idiot, ki misli, da je večji od usode in življenja!

I want more! To sem ponavljal spremljevalcu in težil, da mi predstavi vezo! Spremljevalec je bil policist iz prejšnjega režima, ki je bil že skoraj pet let brez službe in se je preživljal s priložnostnimi deli in drobnim kriminalom. Neobrit, zanemarjen in vedno s cigareto, ki jo je zapletal v neurejene in požgane brke. Ni bil navdušen, da mi koga predstavi. In tako se je čas iztekal. Ko sem ga odslovil in mu v roke stisnil nekaj evrov in en izvod knjige, se je hitro pobral. Počakal sem nekaj minut in se vrnil na mesto, kjer je on odšel v temo do tiskarne. Hodil sem po uličicah in iskal, kam bi tip lahko zavil. Vrnil se je v petih minutah!!! Nikamor ni mogel v tem času, nikjer vrat ali vhodov, oken, česarkoli??? Spoznal sem, da me ima tip za norca. Tiskarne ni! Knjige ima pri sebi, potem pa me sprehaja po mestu uro ali dve. Jutri bo doživel presenečenje, če bomo ostali tukaj!

Vrnil sem se v varovano cono in v hotel. Izginil sem v WC v predverju in na hitro preletel uvodno poglavje. Ko sem se deset minit kasneje vračal mimo recepcije in kupa varnostnikov, sta me ustavila dva tipa. Po naglasu sem takoj vedel, da sta državna uradnika in ne kakšna "občinarja" s katerimi smo imeli opravke. Povabila sta me, da sedem z njima. Ni mi bilo do druženja in sem zavrnil povabilo. Hotel sem oditi, pa sta se postavila pred mano. Večji je s prstom pokazal na vrata za recepcijo in namignil, da stopimo tja. Paravomo, me je prešinilo?

"Nimam časa za klepet, fantje", sem jima zabrusil in nadaljeval pot v drugo smer. Takrat me je obstopilo še več tipov. Prav, sem si mislil. Nisem hotel več trmariti, ker so bili zelo odločni. Stopil sem obkrožen s peterico skozi vrata za recepcijo. "Kaj hudiča hočete od mene?", sem se zadrl, ko je zadnji zaprl vrata.
"Fucking rats, fucking paraVOMO", sem nadaljeval. Ko sem utihnil, mi je eden od njih z dolejnskim naglasom skulirano rekel, "usedi se, stari"!


Užaljeno sem sedel in prižgal cigaret. Tip se je usedel nasproti mene in se predstavil. "Jest sem Vinko". Potem je naredil presledek in dodal. Ministrstvo za kulturo!
sudo poweroff

Matako ::

Dobra, Matthai! Spominja me na zlate čase Ultraspeciala. :D

Hja, tako bo tudi tukaj v četrtek, ko knjiga izide. Pazljivo! Imate pripravljeno vse za ilegalo? Tam ni šale.

Jajo je iz Slovenije naredil Afganistan!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Izgleda, da se je Miki preko zasebnih (?)hekerjev dokopal do zaupnih informacij. Kaj manj sploh nisem pričakoval.Me pa spet preseneča Jajova predrznost. Tip sploh ne poizkuša prikriti sledi. No, no Jajo - da ne bo ta konec tedna tudi tvoj konec!

Ej, Matthai, daj prevedi tole tehno-latovščino:

"Maili so poslani iz dveh ID priključkov, ki jih plačuje SDS na Trstenjakovi! V zaključni elektronski "paragrafi" je podpis, ki ga poznamo vsi, ki smo kdaj kršili zakone za Majerja in njegovo udbovsko rit! "

Kaj za vraga je ID priključek?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Wikipedija ima odgovor: Id, ego and super-ego @ Wikipedia

Gre za priključek na super-ego. Ve se čigav! :))
sudo poweroff

Matako ::

poweroff je izjavil:

Wikipedija ima odgovor: Id, ego and super-ego @ Wikipedia

Gre za priključek na super-ego. Ve se čigav! :))


Če je na Trstenjakovi, potem na Jajovega! Sliši se logično - tako vodi trume svojih vojščakov! So pod njegovim direktnim nadzorom preko ID priključka.

Grozljivo.
/\/\.K.

Matako ::

Miki je prestavil v višjo, nove epizode kar letijo:

http://mikstone1.blogspot.com/2012/05/d...

in v njem standardna razkritja. Ali ste vedeli, na primer, da so materiali Andreja Širclja (Jajov sluga v boju proti Zokiju) vroča roba na t.i. črni mreži? Hekerji na veliko trgujejo in kujejo bajne dobičke z informaciji naših pokvarjencev in prav je tako!

Ampak za nas je pomembno predvsem:

Do konca tega meseca bom končal odprte stvari. Poslal, kar moram poslati, objavil, kar čaka na objavo. V Juniju bom naredil, kar obljubljam že leto dni.


1.6. 19:00 je nova tarča!

EDIT: aja.. _v_ juniju. Mogoče ne ravno 1. ampak enkrat takrat. Bomo že zvedeli pravočasno.. do zdaj smo še vedno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

l = n ? :))
sudo poweroff

donfilipo ::

Ja ne tako črnogledo.

Meni so zanesljivi viri zagotovili, da knjige ne bom videl.

Samo ne bom prav dolgo>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Janac ::

o beeed pol pa na netu iščete informacije klošarji eni!! pejte raj v knjižnco

Matako ::

Janac, sedaj se informacije dobijo na Črni mreži (black net, stari!) - tam je zdaj akcija.

Kaka knjižnica.

EDIT: a Mikiju pa ni več BAD?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Kudos Matthai. I'm impress. No hard on feeling Mikčo.

DEA pa svaka čast, nip it in the bud pa to, očitno v Afganistanu operativno obdelujejo tudi plankton podzemlja. Drugi viri sicer poročajo, da gopherji stojijo kar ob ogradah koalicijskih baz in dostavijo na željo to, kar v Kabulu sicer pod pultom prodaja vsakdo s podjetniško kapilarico, ampak očitno trud DEA ni bil zaman.

Marat ::

Matako je izjavil:

Miki je prestavil v višjo, nove epizode kar letijo

Hmmm, mogoče pa Mikijeva obvestila o skorajšnjem izidu knjige niso dobesedno to, ampak šifre za val novih objav! 8-)

Oldi ::

Človek že dobi občutek, da ima vse to prestavljanje eno logično razlago, rekordni obisk, nato pa napoved v nasprotni smeri in zopet mi ni nič jasno.

ColdCat ::

Zanimivo, Miki v Mikiliksu nič ne pokomentira aktualnih dogodkov glede družine Strojan. V preteklosti se je tudi te tematike rad dotaknil.
Link 1
Link 2
Bolj podučeni bralci te teme verjetno še pomnite, da je Miki z enim izmed Strojanovih že imel opravka.
Link do Večerovega članka (december 2009). Zanimivo, mesec kasneje (januar 2010) je Miki začel z Mikiliksom.
Avtorica članka je Žistova. Ko je delala še pri Dnevniku, je skupaj s Peričem obiskala Mikija na Povšetovi.
Tako Miki pravi sam-Link 1 zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

sevigon ::

««
89 / 256
»»