» »

"domač" antenski ojačevalec

"domač" antenski ojačevalec

xyd1 ::

Lep pozdrav.

Zanima me če ima kdo shemo za antenski ojačevalec DVB-T. Zaželjeno je da je 0-40db+, oz da je nastavljiv. Večje kot je ojačanje bolje je. Potrebujem ga ker imamo po hiši speljano cca 30 metrov kabla in je signal zelo šibek.

Izdelal bi ga sam, komponente poznam, spajkanje mi ne predstavlja problema, vendar sheme ne znam sestaviti. Torej potreboval bi samo shemo.

Že vnaprej se vam zahvaljujem.

fpbs ::

Koliko pa imate TVejev v hiši. Ni potrebno, da je nastavljiv. Za 30m rabiš ojačanje 10-20 dB. Dvomim, da se ti ga splača delat.

xyd1 ::

1 tv, en usb dongle, torej 2, povezava je deljena z T členom, mislim da ne bi škodlo da samo izničim izgube, temveč še malo pojačam signal. Glede na to da so ojačevalci 20-50EUR in delajo tako tako, vseeno predvidevam da je bolje narediti svojega. Napajanje 3, 5, 6, 12 V že imam. Vsekakor še en izziv zame...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyd1 ()

fpbs ::

In kaj boš storil, če boš sestavil ojačevalec, pa ti nebo delal,oziroma ne bo delal na področju, kjer ti želiš. Nimaš potrebnega instrumeta, da bi to izprobal, nimaš izkušenj z visokimi frekvencami.

xyd1 ::

Saj sem napisal da potrebujem samo shemo, sestavil ga bom sam, sem že sestavljal vezja in so bila vedno delujoča. Tudi primerno opremo imam (multimetri, oscilator,...). Potrebujem samo shemo ki preverjeno deluje na določenem frekvenčem območju, zato pa pišem tukaj?!?!?!

PS: očitno sheme tukaj ne bom dobil, zato se bom obrnil na drugi forum, pa hvala za vzpodbudo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyd1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Entity framework 6 database first

Oddelek: Programiranje
361453 (362) acookook
»

Težave z internetom in IPTV

Oddelek: Omrežja in internet
61424 (1313) NeMeTko
»

LCD termometer (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
697389 (6377) julah
»

mešalna miza

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8957 (814) e-jay
»

Ojacevalec

Oddelek: Zvok in slika
5838 (616) genni

Več podobnih tem