» »

Od kište neodvisno napajanje ventilatorjev

Od kište neodvisno napajanje ventilatorjev

kuglvinkl ::

Torej, potreboval bi neodvisno napajanje ventilatorj od računalnika. Ker želim uporabiti 12V vent., bom verjetno potreboval pretvornik. A kakšen? ...

Bi bilo OK, če bi uporabil kar stari AT trafo? Q's:

Ali je potrebno zvezati dva pina, da je trafa mnenja, da je priklopljena na plato in se sploh zažene?

Potrebujem 4 120mm vent.. To vzame pod full loadom okoli 30W. Kam z ostalimi 120W? Namreč, skrbi me, da ne bi to preveč pregrevalo napajalnik.

Če zgornje vprašanje ni relevatno, ali je potrebno trafo sploh hladiti oz. ali lahko izklopim vent.?

Bi bilo možno, da 12V napeljem do "kontrolne plošče", ki bi regulirala on/off/7V ? Ali moram za vsak vent. vleči kabel?

Zaenkrat + thnx za odgovore.
Your focus determines your reallity

Matek ::

Ti napelješ samo en kabel do "kontrolne plošče", pa pol lepo za vsak vent posebej od tam naprej.

Dve žički moraš povezat za vklop, ja.

Če hočeš, lahko gor priklopiš še cederome in disk, tvoj pravi napajalc pa sam na plato, da bojo voltaže bolj stabilne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Kako se pa s pregrevanjem trafe? Lahko vent. odklopim?
Your focus determines your reallity

Daedalus ::

Mogoče bi blo boljše, da vent samo upočasniš, da ne bi bilo kakšnih "presenečenj":D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kuglvinkl ::

Čak mal. Kaj je zdej s tem "presenečenjem" glede na to, da bo trafa zelo malo obremenjena? Ima to sploh veze? Prosim za ekzaktne odgovore, ker še enkrat, o teh stvareh ne vem prav dosti.
Your focus determines your reallity

Matek ::

Mah po moje ni treba venta, ker so se itak pred kratkim menil na forumu kak dolgo delajo ene kište brez venta v napajalcu, ti kr daj brez, po mojem ne bo hudega. Če se te da pa lahko tudi mrežico daš gor namesto pleha okoli.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IceIceBaby ::

Meni dela 300w napajalnik brez ventilatorja in skor brez zračenja v ohišju. Je mal vroč ampak ni krize. Osvisno je tut od napajalnika verjetno. Nekateri se bolj grejejo in so bolj občutljivi. Najboljš da probaš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik - zamenjava ventilatorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
225203 (4405) nightbird
»

Regulator obratov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
164090 (3730) stock
»

Kater upor naj uporabim?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282251 (1793) zlabo
»

Nov članek!

Oddelek: Novice / Nova vsebina
142211 (2211) Daniel
»

skurlo potenciometre

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202141 (1735) govno

Več podobnih tem