» »

Ubuntu Wubi suxage

Ubuntu Wubi suxage

MrStein ::

Z http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt... downloadam Wubi, startam, kliknem Install, po minuti crkne:
An error occurred:
Permission denied
For more information, please see the log file: c:\docume~1\stein\locals~1\temp\wubi-10.04.1-rev190.log


Po logih vidim, da download ne gre (čeprav error dialog pravi nekaj čist drugega).
Downloadam ročno, amd64 verzijo, dam v isto mapo kot Wubi.
Ne najde.
Zadnji ISO je namreč v10.10, a Wubi bi rad 10.04.1 ... Tega na download strani nič ne piše, da je Wubi verzija eno generacijo zadaj.

Za češnjo na tortici pa na eni strani za support forum navajajo Installations & Upgrades , na drugi pa Wubi forum ("General Help" v resnici).

Wubi/Ubuntu primeren za začetnike?
Yeah right. Takoj zraven Dedka Mraza...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boogie_xlr ::

Hmm.. Rešitev za tvoje probleme bi bila, da zapečeš ubuntu na cd in instaliraš. Lahko narediš tudi dualboot. No rocket science.

Poldi112 ::

Pusti ga, on živi za to, da joka po forumih, kako ne zna instalirat linux-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Nimam pri roki CD-ja.
Razen tega je na disku hitreje.
(niti USB ključka nimam tule).

Škoda da nisem prej napisal "stavim gajbo, da se bo v naslednjih 5 minutah spet nekaj zalomilo", čeprav sem mislil. Namreč:

Sem na roko downloadal drugo verzijo wubi.exe in ubuntu iso fajl.

Je instaliral, rebootal... in naložil Windows. Moral bi se boot menu pojavit.

Hmm, Windows se ni naložil do konca. Črn ekran.

(jupi, že grem svetovat instalacijo svojim prijateljem!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

boogie_xlr je izjavil:

Hmm.. Rešitev za tvoje probleme bi bila, da zapečeš ubuntu na cd in instaliraš. Lahko narediš tudi dualboot. No rocket science.

Saj wubi naredi dual boot.
A CD omogoča instajacijo na ntfs particijo, kot wubi?

Imam namreč tipično "wubi" situacijo:
- Windows instaliran
- laufa (Windows je pognan...)
- ni neparticioniranega prostora na disku
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Downloadaj .iso trenutne verzije Ubuntuja, mountaj (http://www.howtogeek.com/howto/windows-...) ter zaženi autorun.exe, kjer izbereš namesti na Windows (ali nekaj v tem smislu) in slediš navodilom.

Vsaj na 10.04.* je bilo tako, mogoče so zdaj kaj spremenili.

Wubijev dual boot ni ravno normalen dual boot, saj ustvari navidezno particijo kot datoteko na Windows particiji, poleg tega pa doda zapis v Windowsov boot loader.

Najboljša in najbolj zanesljiva rešitev je LILO ali pa GRUB in vsak OS na svojo particijo. Imaš na netu polno programov, ki ti omogočajo skrčenje particije (npr. GParted).

MrStein ::

Saj wubi rev 197 in ročno downloadan iso 10.10-amd64 je točno to (ISO ima gor taisti wubi.exe).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Saj pravim, namesti na svojo particijo.

MrStein ::

Sorry, letošnja šansa Ubuntu je uradno pravkar mimo.
Čas "smrti" : 17:47.

Začel sem namreč pred dvema urama.
V tem času ni uspel niti kernela bootnit.

Žalitve fanatiki zadržite zase.

(vsi ugotovljeni bugi dokumentirani in zavedeni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sims ::

Tebe se pa res drži neka smola. Morda je karma kriva. Pomagati ti pa ne znam ...

Tarzan ::

Sorry, letošnja šansa Ubuntu je uradno pravkar mimo.


Še dobro, da je že konec leta. >:D

Drugače pa, zadeva bi morala delovati. Sam sem imel probleme z zaganjanjem le pri neki pre-alpha verziji 10.10ke. Od takrat dalje, vse štima.

Roadkill ::

Ü

MrStein ::

Če koga zanima:
boot.ini je iskal na F: namesto C: in zato ni točke v menu dodal.

(https://bugs.launchpad.net/wubi/+bug/69... , drugi so 690232 in 690229 )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Saj pravim, LILO/GRUB je tvoja rešitev.;)

MrStein ::

OK, povej mi ko to rešitev integrirajo v naslednjo verzijo Wubi. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Če bi se ti to zgodilo pri Windowsu vsekakor ne bi 2x pomislil preden bi šel iskati alternativo rešitev.

Icematxyz ::

Sorry, letošnja šansa Ubuntu je uradno pravkar mimo.


No saj naslednji poskus ni tako daleč. Tako da.

Drugače pa glede Wubi v eni drugi temi sem opisal eno drugo težavo, ki jo zaenkrat ima. Za to se kar strinjam, ni treba da začetniku najprej ponudiš Wubi. Zaenkrat priporočam:

-LiveCD (LiveUSB) in poskusiš zadevo kako se obnese na tvoji strojni opremi (v okviru odprto kodnih gonilnikov) in seveda, če ti je Ubuntu sploh všeč. Če nimaš CD ploščka ali USB ključa ga pač nekje dobiš ali si ga pač sposodiš. Ni bolj globoke logike za tem.

Potem pa se pač moraš odločiti. Kot pri vsaki drugi zadevi v življenju, ki potrebuje odločitev.

-Ali boš uporabljal Ubuntu ali ne. Ali boš ga namestil ali pa uporabljal samo v okvirih LiveCD (LiveUSB). V primeru, da ga nameravaš uporabljati, kot primarni OS ga boš pač namestil na razdelek na trdem disku. Če tega ne znaš sam, naj to stori nekdo namesto tebe. Če gre za "dual boot" namestiš Ubuntu po možnosti po tem , ko si namestil Windows OS (oziroma kakšen drug OS).

To je načeloma to.

Se pravi:

(jupi, že grem svetovat instalacijo svojim prijateljem!)


Prva opcija ne spremeni na računalniku NIČ. To priporočaj začetnikom in to je primerna opcija tudi za začetnike. Torej ne rabiš jim svetovat namestitve, ampak za nekaj dni jim daš USB ključ ali CD plošček. Po možnosti njihov, da ti ga ne odtujijo skupaj z Ubuntu. Pa si potem brez vsega...


Druga opcija pa spremeni prav vse. Tukaj pa boš šel ti do svojega prijatelja in mu namestil Ubuntu na trdi disk, tako kot mu sedaj Windows OS. Če si zna sam namestiti Windows OS, bo si pa najverjetneje znal sam tudi Ubuntu!

Zgodovina sprememb…

the_game ::

Eno vprašanje na uradni strani sem dobil datoteko Wubi install za windows inštaliram Ubunta lepo mi na začetko pokaže boot meni za Windows 7 al pa za Ubunt vendar, ko mi naloži ubunta je zaslon temen sicer v ozadju se rahlo vidijo ikone ter pojavno okno. Kakšna ideja kako rešiti svetlost zaslona? aja pa to je na prenosniku Acer TravelMate 5735
ASUS M2N-SLI DELUXE|AMD Athlon X2 6000|HD3870 512MB|PATRIOT 2x1GB 800Mhz CL.4|

5er--> ::

Posodobi bios?

the_game ::

Bios mam že posodobljen :D aja pa mam Ubunta 11.10 dual boot windows 7 pa Ubunt, zgleda bi mogo pri bootanju Ubunta odpret konzolo sam kot novinec pri Linuxu še nisem čist prepričan kak je, da bi kakšen kontrast nastavo lahko?
ASUS M2N-SLI DELUXE|AMD Athlon X2 6000|HD3870 512MB|PATRIOT 2x1GB 800Mhz CL.4|

MrStein ::

Na tipkah za kontrast ne "prime"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

the_game ::

Že zrihtal:D preden pride do boot menija se pravi, ko vklopiš računalnik tam, kjer lahko tudi v bios prideš, sem stisnil FN + povečanje kontrasta pol pa sm zagnal Ubunta pa je blo normalno svetlo pa je zaznalo, da lahk kontrast nastavljaš vendar mi dejanske grafične ne zazna v Ubuntu.
ASUS M2N-SLI DELUXE|AMD Athlon X2 6000|HD3870 512MB|PATRIOT 2x1GB 800Mhz CL.4|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134699 (97585) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648641 (38503) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165520 (55604) Icematxyz
»

ubuntu 10.10 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161708 (1414) jamabama007
»

Ubuntu 10.04/ Ubuntu 10.10 error

Oddelek: Operacijski sistemi
9883 (734) Icematxyz

Več podobnih tem