» »

Pasivno hlajenje, 0 Db hlajenje, hlajenje brez uporabe ventilatorjev za PC ?

Pasivno hlajenje, 0 Db hlajenje, hlajenje brez uporabe ventilatorjev za PC ?

revvs ::

Kakšno hlajenje razen ventilatorjev uporabljate ? Kakšno hlajenje je najboljše po vaših izkušnjah ? Bolj me zanima doma izdelano hlajenje in me ne zanima hlajenje za grafične in diske ker s tem nikoli nimam problema. Ima kdo doma izdelano hlajenje za računalnik ?

galu ::

Zanima ga, katera hlajenja brez ventov uporabljamo/te (torej, pasivna), katero priporočamo, ter če je kdo že naredil DIY pasivno hlajenje (doma narejeno).

Nekako tako sem ga jaz razumel:)

Anyway, poglej malo za peltier hladilnimi ploščicami, ali pa kak Megahalems kuler (npr, baje so zelo dobri), kjer je kaka besedna pripona 'passive'.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Dlake na koži so moje pasivno hlajenje. 8-)
Za računalnik pa obstajajo "Heatpipe" hladilniki, ki procesor hladijo dovolj brez ventilatorjev. Npr. Thermalright.

revvs ::

Kaj ti sploh hoces?
Hočem da mi otročički ne odgovarjajo, to je razlog za to tebi zapleteno vprašanje.

+1
Ti si otročiček, zato nočem slišati tvojih noob odgovorov v zvezi s tvojimi problemi pri igranju igric.

galu je izjavil:

Anyway, poglej malo za peltier hladilnimi ploščicami, ali pa kak Megahalems kuler (npr, baje so zelo dobri), kjer je kaka besedna pripona 'passive'.

Hvala, nekaj takega že imam v omari. Za zdaj se mi nobena enota ne pregreva in vse je 0 Db. Zanima me še samo če kdo ve za kakšno alternativno metodo, npr. za napajalnik.

mikimisek ::

Pasivno (heatpipe).
Zracno (ventilatorji).
Jaz ne.

Lp

revvs ::

Ne ti o bontonu, če ne znaš postavit niti normalnega vprašanja. ;((


Hlajenje = Pomeni odvajanje toplote.
Pasivno hlajenje = Pomeni da se ne rabijo mehanične komponente ki rabijo energijo. Energija je v računalniškem svetu električna energija.
0 Db = nič decibelov. Decibel se rabi za merjenje zvokovne širine.
hlajenje brez uporabe ventilatorjev = Ventilator (lat. ventilare, prezračiti) je puhalo, vetrilo, naprava, ki s potiskanjem zraka (ali drugih plinov) ustvarja zračni tok oz. umetni veter.
doma izdelano hlajenje = Doma izdelano pomeni da je narejeno z lasnim delom.
Izkušnje = Znanje, ki ga pridobiš ko nekaj veš na določen področju.

Ni problema, z veseljem dam odgovor in poučim. Še kaj nerazumljivega ?

5er--> ::

Na vse komponente, ki jih misliš hladit, daj vodne bloke. Verjetno bo največji problem z napajalnikom, ampak tudi to so že naredili. V zemljo zakoplji dovolj velik rezervoar (tam je konstantna temperatura) in ga poveži z sistemom. Nekam v sistem dodaj še čim tišjo vodno pumpo. Če misliš, da se bo nabiral kondenz, lahko vse skupaj še dobro (v ohišju) izoliraš (tako kot se to dela pri kompresorskem hlajenju).
Tega sam nimam, je bila pa (pred n leti) verjetno celo debata tukaj na slo-techu.

revvs ::

5er--> je izjavil:

Na vse komponente, ki jih misliš hladit, daj vodne bloke. Verjetno bo največji problem z napajalnikom, ampak tudi to so že naredili. V zemljo zakoplji dovolj velik rezervoar (tam je konstantna temperatura) in ga poveži z sistemom. Nekam v sistem dodaj še čim tišjo vodno pumpo. Če misliš, da se bo nabiral kondenz, lahko vse skupaj še dobro (v ohišju) izoliraš (tako kot se to dela pri kompresorskem hlajenju).
Tega sam nimam, je bila pa (pred n leti) verjetno celo debata tukaj na slo-techu.

Nekaj takšnega sem že s prijatelji naredil, vendar bolj za ostale enote kot je grafična, procesor in diske. Mogoče bi najbolje bilo s tekočim dušikom, vendar to ne traja :)

kuglvinkl ::

Zdej, če mislte motovilit, nikar. Malo rdeče barve sem polil.

Kar se tiče vprašanje. Doable je samo, če ti zrak uspe odvest toploto.

In ključno vprašanje je, kolk naj bi bila ta kišta zmogljiva. Če govorimo o atomu, je to piece of cake.

Če govorimo o resnih mašinah se prav 4 jedra na 4 GHz + neka spodobna grafika, je to no go.

Kar je pa go, je pa uporaba velikih počasnih ventilatojrev, ki vlečejo zrak čez ohišje.

Če že maš narejeno, prilepi kakšno sliko.
Your focus determines your reallity

axee ::

Potrebno se je zavedati, kaj potrebujemo. Če hočemo pasivno hlajenje iz principa, da se lahko pohvalimo, je pri močnejših mašinah kar problem. Če res računalnik nimaš 15cm od glave ter ga ne uporabljaš sredi noči (brez glasbe in prometa v radiju 2km), že ventilator z >500RPM naredi nalogo dokaj enostavno.

Samo za primer, računalnik v podpisu (sedaj imam Thermalright HR-02), ima 2 ventilatorja, ki sem ju uspel zbiti na 450RPM. Če bi nabavil pasivni napajalnik (pri meni nepotrebno, saj se ventiltor vrti z 400RPM), bi mi tako ostala samo 2 ventilatorja, vsak po 450RPM. Pospešita samo pri sintetičnih testih ter pri encodiranju, na 600RPM. Tega ne slišiš tudi iz bližine 5cm, pri 600RPM pa se sliši tulenje zraka mimo reber in drugih preprek.

Če gledam, da bi moj procesol zamenjal za kakšen i5, in ga navil tam čez 3,6GHz, je torej mogoče, da je taka mašina hlajena samo z enim ali dvema ventilatorjema.

Nekje na SPCR sem videl, da je nekdo i7 920 pasivno hladil, tunel do napajalnika (mislim da je biu nek enermax ali nekaj podobnega).

Nevem, meni se zdi, da je treba samo preceniti, v kakšnem okolju je mašina in spraviti glasnost na neslišno točko - ko je mi ne slišimo več. To je pravzaprav namen tišanja računalnika, da v končni točki ni več opazen v okolju.

Zdej pumpanje ega z tem, da imaš 100% pasiven sistem, je pa nekaj drugega, kar je podobno kot to, kamor je prilezel cable management; iz večanja funkcionalnosti in pretoka do popolne nevidnosti in norih skrajnosti, ki celo zmanjšajo praktičnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Steinkauz ::

No moj sistem v podpisu je tut precej tiho.
Sedaj sem še nabavil SSD in bom tega samsunga menjal za wd green 2tb, ker trenutno je še najbolj slišat disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasivno hlajenje i3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383966 (3147) hojnikb
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153717 (36827) Dr_M
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
82647 (2609) Janac
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456836 (5531) gregor
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028861 (26906) kuglvinkl

Več podobnih tem