» »

Posrednik zavrača povezave

Posrednik zavrača povezave

Lycos7 ::

Do nedavnega mi je vse delovalo brezhibno, nakar se naenkrat pojavit spodaj navedeno sporočilo in od tega trenutka dalje se več ne morem povezat na internet - ne morem povezat na internet preko brskalnikov Mozilla Firefox, IE, Opera, ect. ... preko nobenega, a kot "zanimivost" naj omenim, da lahko vlečem obstoječe torrente (torej, prenos podatkov je aktiven) ter lahko se loggiram preko MSN Messengerja...

V čem je torej problem oz. rešitev za obstoječi problem?

Že vnaprej vsem hvala za argumente in pomoč!

(1) Mozilla Firefox :

POSREDNIK ZAVRAČA POVEZAVE
Povezava do posrednika, ki ste ga nastavili, je bila zavrnjena.
- Preverite nastavitve posrednika in se prepričajte, da so pravilne.
- Pri skrbniku svojega omrežja preverite, da posrednik deluje.

(2) Opera :

COULD NOT CONNECT TO PROXY SERVER. ACCESS DENIED.
You tried to access the address http://www.google.com/, which is currently unavaible. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
- Make sure your internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.
- Check that the setup of any security software is correct and does not intefere with ordinary Web browsing.
- If you are behind a firewall on a Local Area Network and think this may be causing problems, talk to your system administrator.
- Try pressing the F12 key on your keyboard and disabling proxy servers, unless you know that you are required to use a proxy to connect to the internet. Reload the page.

Goldee ::

Predvidevam, da govoriš o računalniku, ki ga uporabljaš v službi.

- Pri skrbniku svojega omrežja preverite, da posrednik deluje.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Lycos7 ::

Žal ne, govorim za tega, ki ga uporabljam doma - privat.

Brskalnik ne deluje niti če ga direkt povežem s kablom, niti preko wirelessa ne..

Uporabljam pa OS Windows Vista.
Sem že vmes naložil drug antivirusni prog., pa ni spremembe, .. Sploh več ne vem, kaj naj še storim, bi pa rad najprej sam razrešil ta problem .. Oz. z vašo pomočjo ..

misek ::

A imaš nastavljen kakšen proxy strežnik v brskalniku? Vsaj glede na Opero sklepam tako. Poglej Opera proxy.

Lycos7 ::

misek je izjavil:

A imaš nastavljen kakšen proxy strežnik v brskalniku? Vsaj glede na Opero sklepam tako. Poglej Opera proxy.


Nimam pojma, bom poskušal sedaj še to pogledat, hvala za nasvet.
Se mi pa zdi zelo čudno, ker nisem ponastavljal nobenih nastavitev pa nič!

Lycos7 ::

Zadeva rešena! Hvala! Bil je res nastavljen proxy...

misek ::

In kaj je bilo nastavljeno? Da ni morda kakšen trojanec to nastavil. Se mi zdi čudno da je bil nastavljen v obeh brskalnikih.

Lycos7 ::

V vseh treh, če smo precizni: v Mozilli, v IE ter v Opreri.

V Opreri je bilo nastavljen HTTP 127.0.0.1 , Port 25442 .

V IE sem dal ponastavitev nastavitev ; obenem je začel delovati IE in Mozilla Firefox, kar se mi zdi še najbolj fascinantno, glede na to, da nisem spreminjal nastavitev v M.F.

amigo_no1 ::

Naredi full Av/sypware scan (nekaj imaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ST-kaj se dogaja

Oddelek: Slo-Tech
191827 (1033) Urc
»

sekuriti

Oddelek: Informacijska varnost
111325 (961) KoMar-
»

Izšel Firefox 3.6, podpora odslej tudi v slovenščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8811671 (7310) Jst
»

XiTi Monitor: Slovenija trenutno z najvišjim deležem uporabe Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9110600 (7179) amigo_no1
»

Kako bi nastavljali Firefox? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
597807 (6042) Gandalfar

Več podobnih tem