» »

Windows 2003 server težava z dostopom

Windows 2003 server težava z dostopom

enroberte ::

Na našem strežniku nikakor ne morem dostopati do spletne strani sunbeltsoftware.com. Z drugih PC-jev v naši domeni pa lahko normalno odprem taisto stran. Na strežniku sem opravil pregled za malware pa je vse ok. Pregledal sem ali je slučajno vklopljen IP filtering pa ni. Iskal sem tudi ali je vklopljen interni firewall na serverju pa ni.
Kaj mi je storiti? Problem je v tem, da smo kupili anti-spam za exchange od sunbelta, pa ga zaradi te težave ne morem registrirati in niti posodobiti. Spam pa kar leti v exchange.

Že vnaprej hvala za odgovore.

Robert

Duhec ::

V brskalnik vpiši namesto http://www.sunbeltsoftware.com/ enostavno njihov IP, ki je:
64.128.133.140
da vidiš, če te kaki dns-ji hecajo.

enroberte ::

Hvala duhec, sem poskusil in je res težava očitno v dns-jih. Sem pa gledal in imam pod lastnostmi TCPIP vnešene enake naslove DNS strežnikov kot na PC-jih kjer je teh problemov ni.
Kako bi odpravil to težavo z DNS-ji?

Hvala,
Robert

noraguta ::

eh itak maš vse narobe skonfiguriran http://technet.microsoft.com/en-us/libr...
tole je minimum za prebrat in razumet. bi ti dal še kak namig , pa je kar bolš VSE prebrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

enroberte ::

Ja hvala za "tako" pomoč. Ja kot razumem imam samo težavo na serverju. DNS server in DHCP server delata ok, saj se lahko vsi PC-ji v naši domeni dostopajo do omenjene spletne strani. Na serverju sem preveril NSLOOKUP in pravilno kaže na www.sunbeltsoftware.com. Prav tako sem naredil flush dns in register dns (v event viewerju po registraciji ni bilo nobenih napak), pa je zadeva enaka. V DNS events vsake toliko časa dobim error event id 6702.
Čudno pa je, da mi je pri stari verziji Vipreja, ki sem jo odstranil 29.11.2010 vse normalno delalo. Po instalaciji nove in resetu strežnika pa nagaja.

Še kakšna ideja?

fosil ::

Ping dela?
Si pogledal hosts datoteko?
Imaš v IE naštiman proxy?
Probaj z firefoxom.
Tako je!

enroberte ::

Če pingam po naslovu to je www.sunbeltsoftware.com ping ne dela. Če pingam direktno po IP-ju pa dela. V IE-ju nimam proxya. Pri firefoxu mi prav tako ne deluje.
Bom pogledal še HOST datoteko.

enroberte ::

Torej problem je bil malware, ki sem ga odstranil z microsoftovim malicious software removal toolom. Zanimivo je, da mi malwarebytes anti-malware s katerim sem najprej opravil pregled, tega ni odstranil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napaka pri nalaganju strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
281930 (1158) jedateruk
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436493 (5694) s6c-gEL
»

Tezave po kloniranju diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
562918 (2515) bosmla
»

Nadloge interneta - spyware

Oddelek: Programska oprema
171863 (1702) darkolord
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft

Več podobnih tem