» »

Trojica novih AMD-jevih procesorjev

Trojica novih AMD-jevih procesorjev

Phenom II X6 1100T - novinec je po izgledu enak vsem AM3 procesorjem

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Tik pred božično-novoletnimi prazniki so se pri AMD-ju odločili nekoliko osvežiti svoj nabor procesorjev z izdajo trojice novih modelov, ki vsak v svoji družini zasedajo (nov) vrh ponudbe. Gre za dva Phenoma druge generacije (Phenom II), dvojedrnega X2 565 ter šestjedrnika X6 1100T, medtem ko tretji novinec spada v družino procesorjev Athlon II, gre za trojedrni model X3 455. Spremembe so v vseh treh primerih glede na predhodnike iz družine popolnoma enake, množilnik frekvence je dvignjen za polovičko, s tem pa tudi delovna frekvenca samega procesorja - v primeru Athlona in šestjedrnega Phenoma na 3,3 GHz (200 MHz * 16,5), v primeru dvojedrnika pa na 3,4 GHz (200 MHz * 17).

Ostale specifikacije so enake predhodnikom, Athlon ima na vsako jedro po pol megabajta drugonivojskega predpomnilnika, skupno 1,5 MB, največja poraba znaša do 95 W, medtem ko ta pri Phenom II X2 565 znaša le do 80 W. Tudi ta ima na jedro pol megabajta drugonivojskega predpomnilnika, a je vključenega še 6 MB tretjenivojskega, deljenega med obe jedri. Zgodba s predpomnilnikom se ponovi še pri šestjedrnem Phenomu, le da je drugonivojskega tokrat namesto 1 MB skupno 3 MB zaradi trikratnega števila jeder. Največja poraba se bo gibala pod matičnim ploščam prijaznih 125 W.

Phenom II X6 1100T podpira še samodejno navijanje, ko je obremenjenih le do troje jeder, ki tokrat frekvenco dvigne do 3,7 GHz, prav tako kot v primeru delovne frekvence za 100 MHz več od počasnejšega modela X6 1095T. Teste šestjedrnika si lahko ogledate na različnih spletnih straneh, kot so AnandTech (tu so teste pognali na celotni trojici novincev), bit-tech.net, Hexus.net, HotHardware in drugih.

12 komentarjev

WamPIRe- ::

Zanimivo... So kar porihtal tale proces, da dosegajo takšne hitrosti.
A ni X6 1065T tudi nov procesor?
Frequency (MHz) 2900, Turbo frequency (MHz) 3400 (3 cores or less) @ 95W TDP.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Mitja358 ::

Tako je.

WamPIRe- ::

Pa še en OK review: klik
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Jst ::

Jaz sem kolegu priporočil nov računalnik. Človek se ubada z glasbo, ampak ni hotel dati goro denarja, zato sem se odločil, da mu priporočam AMD.

Pozabil sem točne specifikacije, vem le, da plata podpira USB3, ampak to ni važno. Na plati je namreč (pred parimi meseci najvišji) Athlon II z 4GB DDR3 pomnilnika.

In na moje začudenje je zadeva dejansko počasna. Ko ni imel računala, me je prosil, če mu lahko obdelam nekaj glasbenih datotek. On je tudi spisal skripto, kaj naj se nad njimi počne. (Jaz o obdelavi glasbe nimam pojma.)

Moj q6600@3.2 je porabil ~30min. Ko sva pa enako izvedla na njegovem računalniku je pa trajalo okoli 25min. On je bil super zadovoljen, ker je prej imel enojedrnega Athlona z 1GB in bi mu to trajalo več ur. Mene je pa presenetilo, ker je q6600 že tako star procesor z DDR2 (imam tudi 4GB). Obremenitev (vseh) jeder je bila v obeh primerih 100%.

Čudno tole...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

- hitrost je rezultat precej faktorjev
- Q6600 rulz ! ;)

PS: Bi bilo lažje komentirat, če bi vedeli kaki Athlon II je. Sicer Athlon II ni ravno vrh ponudbe AMD, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

- Q6600 rulz ! ;)


Samo ce je dobro navit. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ja, Athlon II je precej oskubljena zadeva, ki ima vsega skupaj pol MB predpomnilnika na jedro. Phenom II recimo doda še 6 MB deljenega, Q6600 ima pa samo drugonivojskega 8 MB, 2xpo 4 MB deljenega med dve jedri. Torej '2 MB na jedro' - štirikrat več od Athlona.

Je samo ena razlika, kjer efekti lahko precej variirajo med arhitekturami, arhitekturi sta različni, jada jada, rezultat je pa tukaj. Pa ta Athlon je bil koliko, 100 EUR? Pa Q6600? Pred pocenitvijo 500 EUR. Po pocenitvi 260 EUR. Malo denarja malo muzike. Vrži mu notri X4 965 za 150 EUR oz. X6 za malček več (če se bo poznalo - verjetno se bo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jst ::

Ja, tisti Athlon je bil najvišji na lestvici na AMDjevi strani pred parimi meseci in je stal enkaj čez 100 eur, če se prav spomnim. Full se mu pozna, da podhranjen z predpomnilnikom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Izbral si ga glede na samohvalo proizvajalca? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

V bistvu ja, bil je vrh ponudbe, in ko sva sestavljala računalnik, je rekel, da je pripravljen dati 1000EUR z novim monitorjem, kar je ostalo 600EUR za komponente.

Nisem pa nič vedel, kako bo zadeva delovala. Najcenejši Phenom je bil na sestavi.si, kjer sva naročila, dražji za 40-60EUR, in se ni cenovno izšlo.

V bistvu sem bolj presenečen, da je q6600 še vedno toliko sposoben, kot pa relativno slab performans Athlona x4.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jest10 ::

Jst je izjavil:



V bistvu sem bolj presenečen, da je q6600 še vedno toliko sposoben, kot pa relativno slab performans Athlona x4.

Saj q6600 in sorodniki so bili pri isti frekvenci čisto konkurenčni Phenomom 1. Phenom 2 pa je le malo hitrejši od Phenom 1(pri isti frekvenci).
Tako da ni nič čudnega, če sta Athlon X4 in q6600 pri podobni frekvenci pribljižno enaka

Jst ::

Pomoje ga je athlon prehitel v večini zaradi ddr3. Mojih 7000MB proti ~10000MB na tisti mašini in se časi kar poklopijo.

Phenomi so bili ob izidu bolj žalost (catch-up jim je le pogojno uspel), Phenomi 2 so pa že kar dostojne zverinice.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znane frekvence prihajajočih procesorjev FX, AMD pripravlja trojedrni Llano

Oddelek: Novice / Procesorji
244565 (3478) WamPIRe-
»

Labodji spev procesorjev Phenom - Phenom II X4 980

Oddelek: Novice / Procesorji
246879 (5702) FireSnake
»

AMD ponovno osvežuje linijo Phenomov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7617225 (14234) gruntfürmich
»

AMD osvežuje nabor procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
195337 (4239) Jst
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254533 (3682) PrimozR

Več podobnih tem