» »

Nokia C7

Nokia C7

«
1
2

Yoxi ::

Danes kupil v redni prodaji....naravnost fenomenalna. Če pa imaste prost aneks pr S..... pa pride zdele v decembru v ponudbo.

:-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

meXem ::

klump od klumpa ...

Yoxi ::

meXem je izjavil:

klump od klumpa ...


Kakor za koga. Za nekoga k je že skos na Nokiji in Symbianu...... men je fenomenalna.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

denabiker ::

če še nisi preizkusil druge telefone in OS-e potem ti verjamem, drugače je pa isto kot da govoriš o svoji punci, da je najboljša v postelji od vseh :))

dmk ::

@Yoxi, kje in za koliko si pa kupil ta telefon?

@meXem in denabiker, a vidva sta ta telefon že imela v roki?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

meXem ::

Seveda sem ga imel v roki, imel pa sem tudi samsung wave in galaxy S in zato je moje mnenje takšno kot je o c7 ...
Realna cena zanj bi bila 50e in ne 150 (v paketu) potem bi lahko govorili kot dober telefon v najnižjem razredu

dmk ::

Kaj ti pa ni bilo všeč na njem? Moja sestra ga namreč ima namen kupiti, jaz pa ji svetujem.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

meXem ::

Glej če se ne spoznaš kaj dosti na telefone in ga imaš samo za klicanje pol je ok (oblika je tudi lepa)

kar se pa tiče ostalih stvari pa ni ok ( pri kakšnih programih je zelo počasen zaradi slabega procesorja, net je počasen, zaslon je navaden, fotoaparat je tak tak ...)

Byla ::

lol...

v resnici je to odlicni telefon. In ne, nima androida gor ali iOS, kot bi si nekateri zeleli, a je se vedno spica telefon. Z vsemi prednostmi in slabostmi symbian 3-ja in Nokie kot take. Odlicni build quality, odlicni signal, odlicni battery life, slab app market, ne ravno blescec usability OS-a.
www.thirdframestudios.com

meXem ::

kolko mhz ima ... ?!

Byla ::

pri operacijskem sistemu, ki je bistveno bolj clock wise optimiziran kot kater kol drugi smart phone OS? 680 mhz ni dost? In govoricenje o slabem ekranu, capacitive amloed ni ok? 8 m pixlov je premalo?
www.thirdframestudios.com

js osebno ::

Byla, biješ boj z (samooklicanim) mlinom na veter..

Yoxi ::

Lej jst sm jo kupil v prosti prodaj za 365EUR v BTCju v Lj. Jst sm s tem telefonam full zadovoln. Uporabljam ga že en teden pa se mi ni niti enkrat še resetiru, baterija je za moje pojme ok, glede na to da kr naprej tipkam po njem, odzivnost gladka, brez zatikanj, slike ...tist k bo reku da niso dobre je zame kreten, kr za dobre fotke imamo seveda digitalca. Pa še urejevalnik slik imaš gor,da se malce igraš z efekti slike in podobno. Signal je ok, glede da sm predhodno uporabljal Nokio E52 k sm jo po enem tednu uporabe prodal ker takoj k sm jo prijel je zmanjkal signala na njej, na C7 le tega ni.
Zaslon je men osebno the best, ker je črna res dobesedno črna, tudi če pogledaš zaslonček pod kotom ni sivega sijaja kot pri navadnjem lcd zaslonu. Pa še velik je.
Super se mi zdi tudi funkcija FM oddajanja, lahko sedaj poslušam v službi musko direktno iz mobetela.
Predvaja HD filme brez zatikanja kar sem bil presenečen. Podpira veliko formatov.
Če imaš ta pravi kabelček, ki pa ni priložen gsm-u lahko na gsm priklopiš usb ključ. Pravtako lahko gsm pliklopiš na lcd tv ampak tudi tega kabla ni poleg. Pa komu bo to.
Pri Nokiji E52 me je tudi to motilo ker je imela mini usb priklop za polnenje gsm, posledično se mi je gsm filal celo noč da je bil poln.
Pri C7 lahko polniš s standardnem hitrem polnilcem z 2mm vtičem ali preko usb priklopa.

Glede KAO POČASNEGA NETA !!! To sploh ni res, net dela hitro in brez problema. Če bi pogledal na youtube k so primirjal C7 in N8 spletni brskalnik, se je C7 odrezala za polovico hitrejše od N8. Jst sem pogledal veliko posnetkov od C7, preden sem se odločil za nakup, pa mi niti malo ni žal.

Kar se tiče samega izgleda mi je superca, mogoče majhen minus kar se poznajo prstni odtisi, kar pa me ne moti.
Tudi sama kvaliteta gradnje telefona je ok, kar pri E52 so vsepovsod vn sijale lučke, mimo tipk pa to.
Edino kar imam še v planu je da kupim silikonski ovitek, da bo manj drsel z roke pri celozaslonskem tipkanju oziroma če mi slučajno pade z rok.

Všeč mi je tudi to da ti gsm javlja sms ali neodgovorjen klic k utripajočo lučko na tipki menija,kot npr. pri E50, e51, e52...

Pa naj še kdo reče da ni dobr fon.

Zdej je pa men totaln vseen kva si drugi nepristaši Nokie mislite in pluvate čez ta gsm, jst sm s C7 ZELO zadovoln.

AJa meXem pa zaslon ni navadn ampak je AMOLED. Žive barve in črna, dobesedno črna.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

Yoxi ::

No to pa tut ne smem pozabit. Vsi iščete po netu programčke za Torch oziroma da uporabljate fleš kot baterijo...
Pri C7 tišiš tipko za odklep zaslona malce dlje in se ti oba fleša uklopita in ga lahko uporabljaš kot baterijo.

Ni de ni...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Byla ::

to, da se c7 odziva hitreje od n8 je zelo cudno. Sta po specsih takorekoc identicna telefona. Zna bit da je mel n8 starejsi firmware, kar se v telih zgodnjih symbian 3 generacijah ocitno ful pozna.

c7 je resnicno dober telefon, pa se ravno prav velik je. n8 je namrec kar prevelik, e7 pa sploh.
www.thirdframestudios.com

js osebno ::

Ni fora "starejšega firmwarea", ampak designa telefona. Pri N8 je touch screen malce počasnejši pri odzivnosti od tistega v C7. kriva je pa menda "ozemljitev".. Sicer je to namerno narejeno, saj naj bi v prihodnjih posodobitvah programske opreme prišla funkcija "one-finger-pinch-to-zoom", kjer se izkorišča ozemljitev okoli telefona...

Tisto o hitrejšemu spletnemu brskalniku so pa bučke IMO.

meXem ::

OK zapuščam to debato, samo kot primer, kakšne eni sekate o tej c7, je podobno kot da bi novi fiat punto (grande) bil vsaj tako dober če že ne bolši kot novi audiji (a5 6 7 8) ali kakšni bmw-ji) ... Pa ja saj morda je ... NOT !!

denabiker ::

ne razumem zakaj nima autofocusa? pa kaj so študirali, kriza ej? marsikdo uporablja fotič za slikanje kakšnih dokumentov in detajlov...
pa tako malo rama, potem pa imaš par aplikacij odprtih in ti vse šteka oz. dela zelo počasi. Za tak telefon in tako ceno bi lahko dali vsaj dvakrat več rama.

denabiker ::

@yoxi:

preizkusi še ostale telefone in ostale OS pa potem komentiraj. V službi lahko vzamemo vsako leto nov telefon in sodelavci imajo od A do Ž telefonov v visokem razredu tako da se dosti "špilam" z raznimi modeli. Nima smisla, da hvališ nokio...

meXem ::

@denabiker se podpišem !
kaj je to sploh nokia ??

Byla ::

to, da ima symbian (3) pravi multitasking, je seveda potencialni problem, ker v resnici lahko zmanjka rama pri vec odprtih aplikacijah. Povecevanje rama bi seveda delno odpravilo ta problem, ampak samo do dolocene stopnje. Zakaj c7 nima vec rama in autofokusa? Zaradi diferenciacije modelov med seboj in cenovne vojne konkurentov. To, upam, da je jasno vsem. c7 je brez vezave okoli 350 evrov, iphone okoli 800, galaxy S 550, etc. Torej ja, obstajajo razlike med telefoni.
www.thirdframestudios.com

IceIceBaby ::

denabiker, nekateri smo že sprobali marsikaj, pa smo vseeno na nokiji. iPhone 2g, 3g, 4g, par Android telefonov, 2 blackberryja pa še kaj bi se našlo v zadnjih letih.

Nokia še vedno dela nekaj dobrih telefonov, taki komentarji so povsem odveč. Za vsak telefon je možno najti napake, ki določenim ljudem ne pašejo. Bolj konstruktivno je, če se osredotočiš na pozitivne stvari.

meXem ::

Pri Nokii te lahko pritegne še samo zgodovina in ime

IceIceBaby ::

Odličen argument, ni kaj.

Vsi tisti, ki po raznih testih dajejo pozitivne ocene Nokiam verjetno tudi še niso sprobali drugih telefonov ne?

klemen91 ::

Pri meni nokie več ne bo! Klump od klumpa.

denabiker ::

nokiji se slabo piše, v Indiji je prodaja zelo upadla. Menda je pa Indija drugo največje tržišče za nokijo. Potem pa berem novice, da glavni inženirji bežijo iz nokije. Po mojem so dosti zaje**l, ker niso spustili androida na svoje aparate.

Bartimaeus ::

^Niti ne, glede na to da MeeGo pride kmal...
Drgač pa, Symbian^3 je izjemno prlagojem počasnejšmu CPUju in dela tko rekoč brez zatikanja... Interface ba baje temelji na grafični tut dost, ki pa je v novih Nokiah odlična.
Tisto o bolj odzivnem zaslonu na C7 je zame novica, vem pa da ma C7 že prednaloženo verzijo Symbianovga browserja, ki je bl prilagojen in se po performancu kosa z drugimi High end telefoni. nokia N8 ga dobi enkrat začetk 2011 z upadtam...

Še ena stvar, symbian^3 ni igrača, OS ni namenjen igračkanju ampak za kkšn bl resn del s telefonam, za razliko od Androida in iOS, ki jima na čelu z bold pisavo piše EYECANDY... Je pa zato lih tok zmogliv, če ne še bl, in omogoča velik več prilagoditev...
+ Homescreen v landscape modu je epic!

Mavrik ::

Tisto o bolj odzivnem zaslonu na C7 je zame novica, vem pa da ma C7 že prednaloženo verzijo Symbianovga browserja, ki je bl prilagojen in se po performancu kosa z drugimi High end telefoni. nokia N8 ga dobi enkrat začetk 2011 z upadtam...


Daj no, to pa ni res. Vgrajeni browser je preprosto grozljiv z uporabniškega vidika (nerodno nedostopne tipke za navigacijo, nerodno renderiranje strani, problemi z javascriptom in kar opaznim sesuvanjem), obenem pa zahteva neprestano preklapljanje pogleda s fullscreen v nerodno tipkovnico pri normalni navigaciji.

Še ena stvar, symbian^3 ni igrača, OS ni namenjen igračkanju ampak za kkšn bl resn del s telefonam, za razliko od Androida in iOS, ki jima na čelu z bold pisavo piše EYECANDY... Je pa zato lih tok zmogliv, če ne še bl, in omogoča velik več prilagoditev...


Symbian^3 je grozljiv OS, ki ti je večino časa samo v napoto in ti konstantno teži za vsako malenkost (poglej si samo povezovanje na omrežja v tem C7, kjer moraš potrdit vsaj 4 dialoge da se poveže na WPA omrežje, Enterprise nastavitve so tako razpršene da ni šanse da ti uspe EAP-TTLS/PAP nastavit v prvo, obenem pa še vedno gnjavi za AP kljub nastavitvi prioritet... za povrh pa noče izklopit WiFija ko si blizu poznanega omrežja). In nikakor ni ne po odzivnosti (apliakcije se nalagajo dolgo in delajo počasi, poglej si za primer Ovi Store in "Družabna omrežja" aplikacijo, ki sta grozljivo hroščati in počasni v primerjavi s svojimi iOS/Android ekvivalenti) ne po uporabnosti kakršnakoli konkurenca Androidu ali iOSu.
The truth is rarely pure and never simple.

Bartimaeus ::

"Daj no, to pa ni res. Vgrajeni browser je preprosto grozljiv z uporabniškega vidika (nerodno nedostopne tipke za navigacijo, nerodno renderiranje strani, problemi z javascriptom in kar opaznim sesuvanjem), obenem pa zahteva neprestano preklapljanje pogleda s fullscreen v nerodno tipkovnico pri normalni navigaciji."



A si zih d istga mislva?


"Symbian^3 je grozljiv OS, ki ti je večino časa samo v napoto in ti konstantno teži za vsako malenkost (poglej si samo povezovanje na omrežja v tem C7, kjer moraš potrdit vsaj 4 dialoge da se poveže na WPA omrežje, Enterprise nastavitve so tako razpršene da ni šanse da ti uspe EAP-TTLS/PAP nastavit v prvo, obenem pa še vedno gnjavi za AP kljub nastavitvi prioritet... za povrh pa noče izklopit WiFija ko si blizu poznanega omrežja). In nikakor ni ne po odzivnosti (apliakcije se nalagajo dolgo in delajo počasi, poglej si za primer Ovi Store in "Družabna omrežja" aplikacijo, ki sta grozljivo hroščati in počasni v primerjavi s svojimi iOS/Android ekvivalenti) ne po uporabnosti kakršnakoli konkurenca Androidu ali iOSu."


Nevem no, men se UI zdi kar snappy...

Za razliko od recmo HTC desire Z...
http://www.youtube.com/user/gsmarena07#...

Drgač pa, whatever floats your boat, or finds your lost remote, ane...
JSt ne pravm d sta Android pa iOS zanč, nasprotno, men se zdita obadva ekstremno dobra OSa, tut ne bom reku d je Symbuian^3 boljši, pravm samo d se kosa tut s tema dvema. Pač, usak ma svoje slabe pa dobre strani, iOS je za folk k se mu ne da preveč ubadat z nastavitvam, use je lepo na srebrnmu pladnu prnešen.
Android je neki umes, je fajn za casual userje pa tut mal bl high end userje, k bojo znal izkoristt potencial (npr. d ga bojo rootal...)
Symbian je pa, saj IMO, namenjen bl takmu folku, k se mu da z raznimi nastavitvami ubadat na telefonu, s ciljem d bi ga čim bl seb prlagodil, pa bl poslovnežem...

koro13 ::

Kaj pa bada?

Mavrik ::

A si zih d istga mislva?


Razen če ima moj C7 kakšnega drugega... potem ja.

Nevem no, men se UI zdi kar snappy...


Premikanje po tekstu, twitter/facebook clientih, kontaktih začne kar precej štekat, ne mi reč da tega nisi nikoli opazo?
The truth is rarely pure and never simple.

Byla ::

probejte Toshl na c7... kot intermezzo :)
www.thirdframestudios.com

Margecan ::

hahaahh samo smejim se lahko tistim ko praviji da nokia c7 ni fenomenalen telefon xD

vglavnem prvo si telefon kupite tisti ki pravte da ni vredu potem pa komentirajte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Margecan ()

meXem ::

Imel in hitro prodal, sedaj imam samsunga in ni primerjave.
C7 je dober za preproste uporabnike (fotoaparat ima zelo dober, klicat pa se tudi da)
Za kaj več pa ni :)

IceIceBaby ::

kaj konkretno pa je to "kaj več"?

meXem ::

če sam ne veš oz. ne uporabljaš, ti bo tudi razložit težko ...
Tudi deda ima telefon za klicanje in se ne obremenjuje z drugimi stvarmi, ki bi jih lahko počel z kakšnim drugim telefonom.

IceIceBaby ::

Sprašujem zato, ker s svojo nokio e52 počnem kar precej stvari. Pač, uporabljam kot business phone. Gor berem maile vključno s priponkami, uporabljam za dostop do službene aplikacije, uporabljam za navigacijo, koledar, včasih se na domači računalnik skonektam za kakšno enostavno zadevo...

Zato me pa zanima konkretno kaj pomeni "kaj več", da vidim kaj zamujam z nokio.

Adrijan0 ::

kst, en pdf začni na tvojemu telefonu gledat, alpa na enemu z androidom. Ni potrebno it u neke skrajnosti, že pri temu vidiš razliko v uporabnosti.

PS: imam nokio in menim da je symbian glup. Imamo jo pa zato, ker baterija zdrži neverjetno dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

IceIceBaby ::

Kakšne težave pa imaš s PDFji? Dobro, na e52 je zadeva zasilno uporabna zaradi majhnega zaslona. Ampak na C7 pa čisto solidno dela.

In ja...sem že probal androida in praktično vse iphone. So določene stvari na symbianu malo neumno narejene, ampak overall ni neke hude razlike.

Adrijan0 ::

Imam e63, pdf odpira obupno. Vem da ga ne morem primerjat z c7, ampak da pri vsaki strani nalaga par sekund je to zame fail. Drugače pa sam UI pri symbianu mi ni ušeč. Sem probal par teh noki s touchom pa nism biu zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Tilen ::

Počakajte na WP7:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IceIceBaby ::

Meni na e52 lepo delajo tudi večji PDFji (več mega, kakšnih ekstremov pa še nisem poskusil). Je pa res da ima hitrejši procesor. C7 je pa še hitrejša.

UI bi pa lahko posodobili ja. Čeprav je v zadnji različici precej boljši.

Adrijan0 ::

Tilen, to je rešitev ja :D ampak bom en lep čas čaku.

RejZoR ::

meXem je izjavil:

Imel in hitro prodal, sedaj imam samsunga in ni primerjave.
C7 je dober za preproste uporabnike (fotoaparat ima zelo dober, klicat pa se tudi da)
Za kaj več pa ni :)


Tle se ne morem ravno strinjat. Ima fiksni fokus kar je velik no go če hočeš slikat karkoli na blizu. Najmanjša fokus oddaljenost je 50cm.
Če na tej razdalji slikaš text nastane problem ker črke uniči algoritem za odstranjevanje šuma/sharpen filter. In tud nasplošno preveč umetno izostri sliko (kar so skritiziral na GSM Arena). Sicer se da zmanjšat sharpen efekt ampak je še vedno problem fiksnega fokusa na majhnih razdaljah.

Drugače pa je lušten telefon. Če ne bi zašuštrali kamerce bi bil izjemen aparat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WODAK ::

Tilen je izjavil:

Počakajte na WP7:)

WP7?
a ta WP7, ki ne omogoča instalirat aplikacij, če niso odobrene od MS-ja,ki nima niti copy/paste, ki nima multitaskinga,ki ne omogoča prenosa podatkov z bluetooth med dvema telefonoma, ki je dobesedno slabša kopia IPhona 3, z edino bolj spuliranim UI-jem?

WP7 je pa res a must have:)
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

glistovje ::

WODAK je izjavil:

Tilen je izjavil:

Počakajte na WP7:)

WP7?
a ta WP7, ki ne omogoča instalirat aplikacij, če niso odobrene od MS-ja,ki nima niti copy/paste, ki nima multitaskinga,ki ne omogoča prenosa podatkov z bluetooth med dvema telefonoma, ki je dobesedno slabša kopia IPhona 3, z edino bolj spuliranim UI-jem?

WP7 je pa res a must have:)


daj mu malo časa, da ga še razvijejo. tud android ni na začetku trgal gate.

Tilen ::

WODAK je izjavil:

Tilen je izjavil:

Počakajte na WP7:)

WP7?
a ta WP7, ki ne omogoča instalirat aplikacij, če niso odobrene od MS-ja,ki nima niti copy/paste, ki nima multitaskinga,ki ne omogoča prenosa podatkov z bluetooth med dvema telefonoma, ki je dobesedno slabša kopia IPhona 3, z edino bolj spuliranim UI-jem?

WP7 je pa res a must have:)


Multitasking deluje na enak način kot pri iPhone 4 (uporabi Google), copy paste bo popravljen naslednji mesec (iPhone je imel na zacetku enako težavo) v patchu za WP7, prenosa BT data podatkov med dvema telefonoma privzeto ne omogoča niti iPhone4. Iz novice Nokia + Microsoft prav tako lahko izveš, da lahko vse te trenutne lastnosti Nokia modificira in bodo definitivno bolj odprli platformo kot je trenutno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WODAK ::

to kaj ima IPhone ni pravi multitasking...vprašaj strica googla kaj je pravi multitasking....hjam symbian vse to že podpira....pa pravite da WP7 trga gate....vse kaj je prednost je samo spuliran UI...to je to in nič druga...ostalo je pa nevednost uporabnikov...
aja glede odprtosti platforme? nokia je postala samo nova ameriška ovca...kaj bo reko ata MS, tak tudi bo....a niso Elopa na konferenci vprašali kako je z odprtostjo..pa je prvo rekel da platforma bo odprta...v naslednjem stavku pa je sam sebe zanikal in se začel ven vlečt.....dvomim o taki odprtosti...vse kaj bo Nokia tukaj je samo hardware manufacturer in pa ponudnik par svojih servisov (OVI maps itd.)....v glavnem so se MS-ju prodali za 0$....
aja...pa svet se še kr naprej vrti :)
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

WODAK ::

glistovje je izjavil:

WODAK je izjavil:

Tilen je izjavil:

Počakajte na WP7:)

WP7?
a ta WP7, ki ne omogoča instalirat aplikacij, če niso odobrene od MS-ja,ki nima niti copy/paste, ki nima multitaskinga,ki ne omogoča prenosa podatkov z bluetooth med dvema telefonoma, ki je dobesedno slabša kopia IPhona 3, z edino bolj spuliranim UI-jem?

WP7 je pa res a must have:)


daj mu malo časa, da ga še razvijejo. tud android ni na začetku trgal gate.


kak zdaj misliš, daj mu malo časa....pri symbianu ni bilo časa, da bi nove verzije in popravki ven prišli....se je vse špukalo povprek...pri WP7 pa rečemo daj mu malo časa :) je res, da je WP7 mlad sistem...ampak z takimi pomanjkljivostmi v letu 2011 je še daaaaaaaaaaaleč za symbianom...sploh ne vem kako lahko taka dva sistema primerjamo, če še WP7 nima osnov porihtanih....
huh? :)

Tilen ::

WODAK je izjavil:

v glavnem so se MS-ju prodali za 0$....
aja...pa svet se še kr naprej vrti :)


Najlažje je res klatiti neumnosti in prazno slamo.


o get Nokia to switch, Google and Microsoft are offering hundreds of millions of dollars worth of engineering assistance and marketing support, according to a person who has done consulting for the company and was told of the talks.


http://www.nytimes.com/2011/02/10/techn...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001
»

Za Symbian še vedno načrtovani popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5313136 (10974) pleomax
»

Pekel je zamrznil, Windows Phone 7 prihaja na Nokie (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
17449266 (43328) Bor H
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7624914 (22104) LordPero
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426393 (5430) dgrude

Več podobnih tem