» »

Problem z računalnikom

Problem z računalnikom

Fendt ::

Stvar je v tem, da ko jaz igram naprimer kakšno bolj novejšo ali pa bolj zahtevno igro (npr. Medal of Honor 2010, Sniper Ghost Warrior) mi kar na lepem zašteka oz. zamrzne in tako mi ne preostane drugega kot, da ga resertiram s tipko. Ampak igram nekaj časa lepo normalno potem pa se to kar naenkrat zgodi. Imam zadnje update za grafično, sem že fromatiral računalnik (sem mislil, da je to zaradi virusov). Aha oz. to ni pri vseh igrah npr. pri FIFI 2011, GTA IV mi ne zamrzne. Kakšna ideja?

Prosim za pomoč

Lp
  • spremenil: Fendt ()

spaho ::

napajanje...mogoč imaš pvoh napajalnik za komp, lahko je pregrevanje....čist odvisno, morš napisat kak komp maš...specifikacije

Fendt ::

Grafična: 4890 HD (1GB)
Procesor: Core i7-920
Ram: 6 GB
Napajalnik: LC Power LC8850 "Arkangel" v2.2 (850 W)

#000000 ::

Pregreva se grafika al pa je v odhajanju

Fendt ::

#000000 je izjavil:

Pregreva se grafika al pa je v odhajanju

V odhajanju kk to misliš... pa mnde se ne more pregrevat sj je za te špile še čist dobra.

fosil ::

Seveda da se lahko pregreva.
Spremljaj temperature med igranjem.
Tako je!

Fendt ::

Kater program bi priporoču za temperaturo zmert. Al pa kk se na kompu pogleda (neki treba it pod Catalyst Control Center pa nwm kwa pol še).

Lp

Fendt ::

? Ej?
Prosim za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

spaho ::

Za merjenje na nvidii jst rabim riva tuner, sam ne vem če deluje na atijih... Drgače se grafična čisto lahko pregreva, ni odvisno za kateri špil je narejena... Grafika se med delovanjem igre segreje, zaradi prekomernega delovanja grafičnega procesorja na njej... To ni odvisno od špila... No če je špil bl zahteven se resda več segreje, vendar se segreva pr vsakem špilu. Čisto mogoče je da ti crkuje hladilnik na grafiki

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

DeeCoy ::

Kdaj je bila mašina sestavljena oz. nazadnje očiščena? Mogoče je noter praha za kakšno kilo? Če ni drugega, poglej ventilator na grafiki! mogoče se ne vrti XD

Fendt ::

DeeCoy je izjavil:

Kdaj je bila mašina sestavljena oz. nazadnje očiščena? Mogoče je noter praha za kakšno kilo? Če ni drugega, poglej ventilator na grafiki! mogoče se ne vrti XD

Hmmmm.... ne vem, mogoče bom pogledu... pa bom sporoču, ampk pomoje ni tok praha... aha pa pri cod 2 mi tut zamrzne hahahahah lol :D... JE{piiip}TI ATI RADEON... DRUGIČ BOM RAJŠI DAL 200 € VEČ ZA NVIDIO... mam usaj izkušne z ATI RADEON in tut vidm zakaj govorijo, da je NVIDIA bolš za igre!!!... xD

Fendt ::

Evo sm pogledu... tko k sm reku, da ne more bit prah kriu... ventilator na grafični "goni" na polno... vroča je pa kr ja, sm jo prjeu mal...:D Kok je npr. normalna temperatura za grafično (okoli 20?)

barocco ::

če te zanima tempeatura grafične kartice si potegn GPU-Z in boš vidu kake temp. ti meče med igranjem in ko grafična ni obremenjena.

Fendt ::

No zdj mi pa razlož kaj kj pomen (:P)... GPU Temp.(DISPIO), GPU Temp.(MEMIO) in GPU Temp.(SHADERCORE).
Drgač mam pa GPU Temp.(DISPIO) = Okrog 46, GPU Temp.(MEMIO) = Okrog 65, GPU Temp.(SHADERCORE)= Okrog 50 in GPU Temperature = Okrog 47.
Kaj je to normaln :D:D::D? xD Madonca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fendt ()

DeeCoy ::

To je popolnoma normalno, v bistvu malo za grafično kartico.. Zdržijo tudi do 120 stopinj..

Fendt ::

DeeCoy je izjavil:

To je popolnoma normalno, v bistvu malo za grafično kartico.. Zdržijo tudi do 120 stopinj..

Aha..... Ok bom probu pr kkšni taki igri, pri kateri mi zamrzne.

Fendt ::

No evo rešil problem (:P). U glavnem, predvčerajšnjem sem spihal računalnik s kompresorjem in ga drugi dan vsposobil in vžgal. Šel sem igrat Medal of Honor 2010 (pri kateri mi je računalnik zmrzoval) in jo obrnil brez, da bi mi zamrznil računalnik. Tako, da za vse je bil kriu PRAH (:D:D:D:D). Ampak vsi ventilatorji so delovali normalno. Si pa nisem mislil, da bi lahko to povzročil PRAH (:D:D:D::P). Moral se je vsesti točno na pravo mesto (:D).
PRIMER ZAKLJUČEN! (:P)

Vseeno hvala za pomoč.

DeeCoy ::

Mimogrede, prah je bil krivec, da se je računalnik šregreval in s tem zmrzoval! Zato vedno najprej vprašamo za temperature ;)

Fendt ::

DeeCoy je izjavil:

Mimogrede, prah je bil krivec, da se je računalnik šregreval in s tem zmrzoval! Zato vedno najprej vprašamo za temperature ;)

Ja sj, točno tko... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoka temperatura grafične v IDLU

Oddelek: Pomoč in nasveti
193248 (2934) s6c-gEL
»

Hlajenje grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10010437 (9089) joej970
»

windowsi zmrzujejo!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
453854 (3226) bmatko
»

HD 4890 vapor-x - visoka temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211448 (1063) DeeCoy
»

expertvision rd 4850

Oddelek: Strojna oprema
121387 (1158) rkajtn

Več podobnih tem