» »

Backup DVD-jev

Backup DVD-jev

axee ::

Pozdrav!

Čeprav celotna multimedijska zbirka na domačem serverju nam je še ostalo cca 20 starih DVD-jev. Sedaj jih želim shraniti na server, in sicer v ISO obliki (najbolj priročno in enostavno), tako bi tudi omogočil ogled preko WD TV Live.

Kako bi to storil na najlažji način, glede na to, da so DVD-ji seveda zaščiteni?
Naj še enkrat opomnim; lastim si originalne DVD-je in potrebujem samo njihov backup in kot dodatek ogled. Želim popolnoma legalno opcijo!

Hvala za odgovore!

Lonsarg ::

V sloveniji je to legalno. Ker so po zakonu dovoljene kopije, kot nadomestilo avtorjem, ki sicer niso dali pravice za to kopijo, pa slovenska država pobira davek preko praznih medijev/diskov.

Jah dober ISO creater program naredi pač popolni klon diska, z zaščito vred. Pač probavi pa boš videl, razni UltraISO programi in podobni.

axee ::

Aha potem sem se prav spomnil..

Kakšno priporočilo glede programa? Seveda free in lightware, bloatware sovražim.. Trenutno testiram z DVD Shrink in mi ni niti javil, daje DVD zaščiten (Misijon), tako kot ImgBurn, sedaj ga backupa v iso, vse izgleda vredu zarenrat..

SasoS ::

DVDdecryptor...žal ga je avtor nehal izdelovati, vendar daleč najboljši program za 1:1 image.

zavajon ::

ImgBurn

Edit:
Spregledal, da že imaš. Sicer pa je DVD Shrink namenjen stiskanju DL DVDjev v SL, tebi to ni potrebno, ker rabiš samo iso na disku. DVD Decrypter ti odstrani zaščito, ampak kot razumem, tega nočeš. Zato bo dober vsak burner v image.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

axee ::

ImgBurn, program zvesto uporabljam že dolgo časa, med backupiranjem DVD-jev me je opozadjal na neke napake z zaščitami, sicer je končalo ampak se mi vse skupj ni zdelo zaziher.

Sedaj sem za vse DVD-je uporabil DVD Shrink, odstrani zaščito, sam tudi ugasnem kompresijo tako da dobim 1:1 sliko.

Hvala za predloge!

zavajon ::

Aha, torej sem te narobe razume, la želiš ohraniti zaščito.
Ja, DVD Shrink ti pri izklopljeni kompresiji najbrž res naredi sliko 1:1.
Sicer sam za to uporabljam DVD Decrypter v Mode - ISO - Read.

axee ::

Vseeno mi je za zaščito, če lahko iso datoteko brez težav predvajam na katerikoli napravi ali računalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kopirat originalen DVD (zaščiten)

Oddelek: Programska oprema
73322 (3182) Beezgetz
»

program za snemanje dvd-jev

Oddelek: Programska oprema
155598 (5448) mirkuma
»

[DVD9 peka] triki & nasveti

Oddelek: Zvok in slika
253116 (2605) largie
»

Backup DVD-jev

Oddelek: Zvok in slika
51276 (1210) Quikee
»

tezave s kopiranjem dvd-ja

Oddelek: Zvok in slika
252377 (2010) frenkb

Več podobnih tem