» »

Težave z Nokio N8

Težave z Nokio N8

Heise - Nedavno izdani novi pametni telefon s Symbianom^3 iz Nokie povzroča proizvajalcu kar nekaj sivih las, saj ga tare nekaj težav. Nokia je namreč v petek priznala, da del izdanih telefonov N8 ne deluje ves čas pravilno. Okvarjene naprave naj bi se brez razloga izklapljale in se nato ne bi hotele več vključiti. Finci sicer zagotavljajo, da je prizadet le manjši del N8, a na ugled znamke že druga težava - N8 je namreč zamudil - ne bo pozitivno vplivala. In Nokia na N8 polaga velike upe, saj se je v zadnjem letu del Symbiana skrčil s 45 na 36 odstotkov.

21 komentarjev

klinker ::

Nokia pac :)

dunker ::

Dejansko se mi zdi neverjetno, da je delež Symbiana še vedno 36% ... ta zadeva je ostala tako zelo zadaj v vseh ključnih aspektih, da ne spada niti v leto 2008, kaj šele 2010 na prelomu v 2011.

Bor H ::

No no, očitno so problemi s HWjem, ki je pa praviloma pri nokiji zanesljiv, tako da tukaj komentarji "nokia pač" ali pa "eh, pač symbian" brcajo v temo

RejZoR ::

Okvarjene naprave naj bi se brez razloga izklapljale in se nato ne bi hotele več vključiti.


A ni to like z vsemi Nokiami? :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

js osebno ::

Pa tudi za HW težave tukaj Nokia AFAIK ni nič kriva, probleme imajo s kakovostjo komponent nekaterih dobaviteljev. Kombinacija dveh slabih komponent pa baje povzroča te težave..

Elysium ::

Pač, nobena stvar ni večna. Tudi Nokia ne. Imeli smo obdobje Ericssona, potem je prišlo obdobje Nokie, Black Berry-a, potem je bilo obdobje Apple-a z iPhone-om, katerega tržni delež je že v upadanju, trenutno je v vzponu Android,... Kaj bo za Androidom, bomo pa še imeli priložnost videti.

_Dormage_ ::

Elysium je izjavil:

Pač, nobena stvar ni večna. Tudi Nokia ne. Imeli smo obdobje Ericssona, potem je prišlo obdobje Nokie, Black Berry-a, potem je bilo obdobje Apple-a z iPhone-om, katerega tržni delež je že v upadanju, trenutno je v vzponu Android,... Kaj bo za Androidom, bomo pa še imeli priložnost videti.


Jaz stavim na Phone 7 za naslednjika. Tukaj so se pa res potrudli, stvar dela neverjetno lepo in se bo pomojem primla.

dvihtelic ::

Sam imam nokio n8 in nimam nobenih težav. Je pa res, da čedalje več aplikacij raste na androidu.

LordPero ::

Hm, a ne Nokia polaga upe v S? samo kot prehodno obdobje do MeeGota (torej recimo še kake pol leta iz PR vidika)?
(in ja, meni je MeeGo zelo všeč, dela hitro, imho lepo prenese prednosti Maemota naprej, nima pa sicer še velike software podpore -tiste, namenske mislim, ne vseh linux programov)

WP7 pa je ena taka reč, kot iOS (in kar sem se bal, da bo Android bil). In točno to, kar mase potrebujejo ter kupujejo.
Če se bodo še naprej tako trudili z reklamiranjem (v zadnje par mescih je vsaka čezlužna serija imela sedma wakna, natelefonska in namizna za par sekund čez cez celoten zaslon) in mogoče nenamerno podporo slavnih ... ja, mastnodenarna prihodnost.
LordPero

AvtoR ::

Mah, sem malo razmišlja da bi po n95 mogoče nabavil N8, pa se vedno bolj oziram prodi androidu, konkretno proti HTC Desire...

mtosev ::

ah, ta Nokia. zdi se mi da ze dolgo casa niti to kar so bili prej. kvaliteta gre downhill
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c00L3r ::

Nokia je ustaljena blagovna znamka in veliko ljudi jo asociira z neko preverjeno kvaliteto. To v veliki meri tudi drži za E in N serije. Tudi sam sem imel več Nokia telefonov, s katerimi sem bil zelo zadovoljen. Njihovi touchscreen telefoni pa imajo težave vse povprek.

RejZoR ::

Sem imel Nokia 3110c. Lušten telefon, ki pa se je točno po izteku garancije začel ugašat. In ko sem na blogu napisal o tem se je usul plaz komentarjev, da ima folk podobne probleme. Škoda, ker design je bil dober, izgled isto, prijeten za držat, nastavitve in menuji so bili lepo organizirani in hitri.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Seto ::

Čeprav fotoaparat ma pa tale Nokia N8 zelo dober. Želim si, da bi tut kak Android telefon imel podobnega. Drugače pa jst pričakujem, da bo rast Androida še kar nekaj časa šla navzgor, ker so dobre naprave komaj dobro začele prihajat. Windows 7 bo težko konkuriral zarad tega, ker je mal bolj vseeno namenjen advanced userjem, Android in Apple pa se oglašujeta, kot da sta namenjena vsakomur. In pa tut težko je s tega položaja štartat, ker Apple in Android userji, pa tut BB userji, ki majo skup okrog več kot pol trga pametnih telefonov, se ne dajo kr tko brez nekega res velkega razloga prepričat v zamenjavo za nekaj drugega. Tut Nokia userji so bli včasih taki, zdej pa jih vedno več opažam po novem z Android telefoni v roki. :) Kratek prispevek s statističnimi podatki na to temo sem pred dnevi zapisal tu.
Slovenski Android portal http://slo-android.si

r0ker ::

let the ship sink, its broken.
"Nokia je ustaljena blagovna znamka in veliko ljudi jo asociira z neko preverjeno kvaliteto." - natanko tako. žal so zaspali

lukar ::

Malo kreativne uporabe Nokie N8: http://vimeo.com/15874124

bmatko ::

Edino kar me zaenkrat vleče k Nokia-i pred android telefoni je (poleg kamere) trajanje baterije. Spodobnih par dni, če primerjamo recimo z Desire HD, ki ma cca. 14ur, pa še to če je dober dan:).

Brane2 ::

Nokiin predstavnik je še par tednov nazaj bluzil v LJ o tem, kako da Nokia totalka dominira oh-in-sploh, njen Symbian pa sploh.

Takrat je tudi navedel to cifro 45%. Ker nisem imel dostopa na net, tega nisem mogel preveriti že takrat. Ampak na vprašanje kako hitro ta cifra leze navzdol, je kar skupaj zlezel. Dal mi je vzitko s kontaktom ampak od takrat je "nedosegljiv"... :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Key Quest ::

RejZoR je izjavil:

Sem imel Nokia 3110c. Lušten telefon, ki pa se je točno po izteku garancije začel ugašat. In ko sem na blogu napisal o tem se je usul plaz komentarjev, da ima folk podobne probleme. Škoda, ker design je bil dober, izgled isto, prijeten za držat, nastavitve in menuji so bili lepo organizirani in hitri.


Imas an crappy telefon z dna njihove ponudbe, pa si takoj veliki poznavalec vseh njihovih produktov, haha.Nokia 3110c

js osebno je izjavil:

Pa tudi za HW težave tukaj Nokia AFAIK ni nič kriva, probleme imajo s kakovostjo komponent nekaterih dobaviteljev. Kombinacija dveh slabih komponent pa baje povzroča te težave..



A pol ti po posti posljejo zamenjavo za defektno elektricno/elektronsko komponento, pa si jo zamenjas sam al kako?

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Sam mam pa imam že enih 8-9 let Nokio 3510i, pa še vedno čisto vredu deluje. Edina stvar ki jo pogrešam jemalo bolj spodobn browser. Opera sicer deluje gori ampak je bolj malo zmogljiva. AMpak za klice pa SMS je čisto dovolj. Pa baterija tudi še drži.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

MobiMan ::

Zdravo.
Če še kdorkoli potrebuje kakšno pomoč ali servis telefona naj pokliče na 041 216 834. Z veseljem bom pomagal vsakemu, če pa rabi kak hitri servis na Telerayu (nokia) pa naj pove (poznam par serviserjev).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia bell

Oddelek: Mobilne tehnologije
283801 (2802) ;-)
»

Symbian Anna (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
688019 (5241) ;-)
»

HTC Desire vs Nokia N8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10215578 (11113) AvtoR
»

Nokia World: Nokia N9 je pravzaprav E7

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
326711 (5348) Elvin
»

Symbian odhaja z Nokijinih N mobilnikov

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
1922731 (21481) djurodrljaca

Več podobnih tem