» »

(prtljažna) polica za avto zvočnike?

(prtljažna) polica za avto zvočnike?

guest #44 ::

Kateri materijal je še najbolj primeren za domačo izdelavo police zadaj. Jz sem največkra vidu iverko, ampak ta mi ni všeč ker je pretežka in debela. Razmišljal sem o do 1 cm debeli vezani plošči. Vezana plošča pa je tud dost bolj trpežna kot iverka.
Glede akustike, je vrjetno slabša od težje iverke ne?

Pyr0Beast ::

Isti dre* bo, ker prtljažnik ni namenjen kot zvočniški prostor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Če zadeva ne bo nikamor fiksirana, je najbrž bolje da je malo težja, drugače bo vse rešklalo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Spajky ::

Ne bo, saj bo teža zvočnikov naredila svoje, IMHO varianta z vezano ploščo bo kar v redu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MadMax ::

Pri postavitvi preveri stabilnost v primeru čelnega trka.
Da ne bodo glave padale po tleh...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

WamPIRe- ::

Jaz sem jo imel iz mediapana (MDF) in tapicirano, spodaj pa ojačano s hrastovo deščico. Deščica je bila pobrušena malo kontra in privijačena na polico in jo je lepo "napenjala", da je ostala ravna.

PS: za najboljši izkoristek spodaj zvočnike "zapri" s škatlami :)

guest #44 ::

Dobro torej bom kr vezano uporabu. Nevem pa če se mi bo dalo jih zapirat spodaj z škatlami, en kup dela pa vprašanje kolk lepo bo sploh zgledalo.

koyotee ::

kupi mediapan, namenski les za avtoakustiko. Če boš v prtljažnik dajal nizkotonca, na polici zadaj ne imej zvočnikov!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

guest #44 ::

Ne, ne bo nizkotonca zadaj.

Vikking ::

koyotee je izjavil:

kupi mediapan, namenski les za avtoakustiko. Če boš v prtljažnik dajal nizkotonca, na polici zadaj ne imej zvočnikov!


Kar se tiče akustike in nosilnosti ni večje razlike med navadno iverico in Mediapan ploščami (tako da imenovati mediapan za namenski les za avtoakustiko je absurdno).

Za zadaj pokni vezano ploščo!

guest #44 ::

Will do! Grem jutr pogledat ceno

Good Guy ::

Vikking je izjavil:

koyotee je izjavil:

kupi mediapan, namenski les za avtoakustiko. Če boš v prtljažnik dajal nizkotonca, na polici zadaj ne imej zvočnikov!


Kar se tiče akustike in nosilnosti ni večje razlike med navadno iverico in Mediapan ploščami (tako da imenovati mediapan za namenski les za avtoakustiko je absurdno).

Za zadaj pokni vezano ploščo!


Še en mojster :))

pa kakšna nosilnost? rofl. Tista 2, ovalca k tehtat celo kilo je vseen če jih ma na napeti rjuhi...

Vikking ::

Good Guy je izjavil:


Še en mojster :))

pa kakšna nosilnost? rofl. Tista 2, ovalca k tehtat celo kilo je vseen če jih ma na napeti rjuhi...


no? Za to rabi posebej izbrano super duper "akustično" mediapan ploščo, za 2 ovalca zadaj na polici. Kjer bo s temi dvemi ovalci dosegel vrhunec glasbenega ozvočenja.

Vezano ploščo zaradi trpežnosti in veliko lažja od mediapana in PIKA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

koyotee ::

no, dej nared polico iz iverke in mediapana, pol pa jo izpostavi vibracijam. Če ti iverka zdrži dlje ti js plačam ves material!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

guest #44 ::

Bom kr vezano. Sem gledal, je za male pare. Dobiš različne vrste, tud neke inpregnirane in neke ful trdne.

Ne bom hodu na caraudio šove, ker gre le za obično avto ozvočenje, tko da zahteve so minimalne. Sam iverke res ne maram.

Vikking ::

koyotee je izjavil:

no, dej nared polico iz iverke in mediapana, pol pa jo izpostavi vibracijam. Če ti iverka zdrži dlje ti js plačam ves material!


Ja no, pa kaj res ne razumete. Govori se o 3 ploščah: Iverna, vezana in MDF. Nihče ne trdi da iverna plošča zdrži dlje od MDF-a. O lastnostih teh dveh plošč se da veliko razpravljat, a akustične prednosti MDF-a so tako strašansko minimalne glede na njeno težo, da je uporaba tega materiala za zadnjo polico nesmisena.

Se pravi on išče najlažjo in najbolj trdno. To je vezana plošča in PIKA. MDF je od vseh najtežja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen les, kje ga dobiti?

Oddelek: Loža
187120 (5545) mihec87
»

Domača izdelava ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
162731 (2262) Primorec
»

les za ohišje zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
194322 (4001) čuhalev
»

Izdelava zvočne skrinje

Oddelek: Zvok in slika
127314 (6498) aktw2
»

Leseno ohisje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151559 (1292) exe

Več podobnih tem