» »

HP in ram

HP in ram

Devil The Kidd ::

Nisem našel ustrezne teme. Glavno, imam prenosnik HP Elitebook mobile workstation 8530w P8600, kateri ima DDR 2Gb 800MHz. Dokupil bi še ploščico od 2Gb, vendar ne od HP-ja, ker je več kot polovico dražji. V mislih sem imel Kingstona, pa me zanima, kako je s kompatibilnostjo? Slišal sem, da je že mnogo imelo probleme z rami, ko se je šlo za drugega proizvajalca, kao da HP ni podpiral drugih ramov. Zanima me kako je s tem, ker skoraj kupiš 2x2gb kingstona za ceno 1x2gb HP.

Drugo vprašanje pa je, ali je mogoče zdraven 2gb rama (govorim za DDR2) dat v ta prenosnik ploščico od 4gb. Namreč, ko sem kupoval prenosnik, sem gledal, da se bo ram dalo čimbolj razširit. Pisalo je, da lahko max notri daš 8Gb, vendar ko gledam sedaj po letu pa pol specifikacije na netu, opazim, da na nekaterih straneh piše 8GBmax, na drugih pa 4GB max. Kako bi to preveril? Sicer sem googlov, dal točno cifro prenosnika za datasheet, vendar ga stric google ne najde.

Hvala

LP

The Kidd
So ljudje z bolečino u križu in smo ljudje, ki nosimo BATODISK!

sajko ::

Lastim si enak prenosnik. Ram sem dokupil A-DATA 2Gb 800Mhz (pazi da bo prave hitrosti!) in deluje ze skoraj 2 leti brez problemov.

Glede 4Gb, je res da podpira 8Gb rama, vendar se mi zdi da so cene 4Gb modulov še preveč v višavah. Sem se tudi sam poigraval z enako mislijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
61291 (1229) Brias
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202007 (1529) Hanzo
»

RAM upgrade za HP Compaq 8710p

Oddelek: Kaj kupiti
62261 (2018) lambda
»

kompatibilnost ddr2 rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201737 (1334) sinalko
»

Nova anketa: koliko pomnilnika (RAMa) je v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
578948 (7398) R33D3M33R

Več podobnih tem