» »

kompatibilnost ddr2 rama?

kompatibilnost ddr2 rama?

seljo ::

Imam računalnik star cca 3 leta in v njem je matična plošča ASUS P5N-E SLI 775 n force.
ter ram ddr2 ram teamgroup 2x1gb dc kit 800PC6400.

Ker sedaj namesto xp uporabljam win7 potrebujem več rama. Rad bi dokupil še 2x1gb isto 800pc6400kit ampak od nekega drugega proizvajalca ker teamgroup je težko dobiti. Zanima me samo to ali je kaj važno kateri ram uzamem oziroma ali kateri rami ne gredo skupaj? imam pa na plati se 2 luknji prazni...
u zivotu sve se vraca sve se placa

Xserces ::

načeloma mas loh drgacne proizvajalce... ampak ce bojo rami pocasnejsi bodo tudi te ki jih imas zdej delal tako kot uni ali pa obratno novejsi delal tako kot stari... drugace pa ni problemov:)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

seljo ::

oboje bi vzel 800mhz to je pa to.vazno mi je da dela da ne bo, kaksnih problemob, vzeti sem mislil patriota 2x1 gb 800mhz 6400...to bi moralo iti skupaj kajne?
u zivotu sve se vraca sve se placa

49106 ::

preveri na spletni od asusa katere rame matična podpira.

Xserces ::

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc...
patriota kr ni... ampak ce ni na spisku se ne pomen da ne bo delu ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

seljo ::

ja na seznamu patriota ni videti...hm...problem je ko bom 1x rame kupil ni poti nazaj...sicer res nevem zakaj jih plata nebi sprejela, lahko to kako preverim?gre pa za tale ram: Pomnilnik Patriot DDR2 PSD22G800KH 2x1GB kit
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

na forumih sem bral da ima moja plata asus p5n-e sli 775 nforce 650i probleme za 4x1gb rami...sedaj sploh nevem kaj naredit...nujno rabim 4gb rama...varianta je se da kupim novega 2x2gb in prodam stare ram 2x1gb od teamgroupa ampak to je potem s5 procedura prodat...sicer mi ni čisto jasno zakaj ima plata 4 lukne za ram če jih potem ne zna poganjat...mogoče kak nasvet kaj storit...?
u zivotu sve se vraca sve se placa

Xserces ::

xD to ce bos gledu za probleme bos pr usaki plati najdu... :) drgac pa ne mors kupt ksnih corsair, kingston, geil?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

seljo ::

ubistvu bi lahko kupil tudi te ampak sem dobil ugodno ponudbo, + še dosti blizu je, in sva se sedaj dogovorila da zadevo kupim in da če dela super če pa ne mu pa vrnem...
u zivotu sve se vraca sve se placa

st0jko ::

Možnosti da nebi delalo so zelo majhne.
keks?

MrStein ::

Več ko je modulov na kupu (torej na plati), večja je možnost problemov.
Vnaprej pa je skoraj nemogoče napovedati. Ponavadi dela, po murphy-ju pa ne dela ravno takrat, ko najbolj rabiš.
Razen tega eni chipseti pri večji količini modulov preklopijo na malo manjšo hitrost.

Tako da, 2x2GB bi bila boljša izbira.

Ampak če lahko probaš, pa vrneš, ne vidim problema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seljo ::

jutri jih dobim pa bom poizkusil:) če ne bo delalo se sigurno kaj javim :) če pa bo pa tudi;:)
u zivotu sve se vraca sve se placa

seljo ::

no kupil sem patriota ga montiral, vse lepo in prav...sedaj mi pa nekaj ni jasno v biosu pise 4096mb usable v windowsih mi pa psie 3.5 usuable...imam pa win7 ultimate 32bit. A je to mogoče problem ker nimam 64 bitnih winsow.?
u zivotu sve se vraca sve se placa

MrStein ::

32 bitni Windows ne more naslavljat 4GB RAM-a plus še grafično pa ostalega. "Odreže" tisto, kar najmanj boli.

Z 64 bitnim bi šlo. (razen na enih starih platah, je tudi tak bilo omejeno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seljo ::

se pravi bo najbolje da dam gor sedemsko 64bit? Še eno glupo vprašanje v čem so 64 bitni bolsi od 32 če sploh? Hvala za odgovor že vnaprej.
u zivotu sve se vraca sve se placa

st0jko ::

Več rama podpirajo, ampak ga tudi več zažirajo. Torej če imaš zdaj samo 3.5GB uporabno, boš z 64bitno 7-ko imel 4GB, ampak bo Windows porabil par 100 mega več, tako da zelo malo oz. nič ne pridobiš. 64bitni Windows pride v poštev pri 6GB ali več RAMa. IMO.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

seljo ::

pol bo najbol da ostanem na 32 pa je. no hvala vam, lp
u zivotu sve se vraca sve se placa

JPub ::

Lep pozdrav!
se bom kar k tej temi priključil...sem čisti amater zato vas sprašujem za mnenje:)
imam prenosnik
Hp 8710p 2,2GHz
zaslon 17'' TFT WSXGA+ WVA (1680 x 1050)
procesor Intel® Core 2 Duo T7500 (2.2GHz) 800MHz FSB - PM965 chipset, L2 - 4MB
pomnilnik 2 x 1024 MB; DDR2 SO-DIMM 667 Mhz
operacijski sistem: win7 64bit

rad bi kupil nove rame (2x4gb) in sicer:
2x http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

zdaj pa...bi ti rami delovali na mojem laptopu? bi vzel rame od katere druge firme? zakaj so rami od hp-ja tolko dražji
http://www.mimovrste.com/artikel/244003... ?
Hvala za vašo pomoč in mnenja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JPub ()

lambda ::

@JPub

Si potem nadgrail? Ali kdo drug s takim prenosnikom? Ravno gledam, da bi si kupil 2x 4GB, pa kao prenosnik ne podpira.

Ampak sem našel tole:
hp-8710p-4gb-but-8710w-8gb
advice-pimping-my-8710p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

lambda ::

8710p mi deluje z 2x kingston 4GB DDR2, torej v nasprotju z navedbami na HP strani - podpira 8GB. Očitno je znotraj res enak kt 8710w.

sinalko ::

LP. Samo, da malo zmotim. Moja plošča, piše, podpira 1.8V DDR2 rame. Novi pa so 1.9V. So lahko tu problemi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram glede na procesor

Oddelek: Strojna oprema
131603 (1396) klemenSLO
»

RAM upgrade za HP Compaq 8710p

Oddelek: Kaj kupiti
62265 (2022) lambda
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737562 (5551) Goli
»

Ali se mi splača nadgradit laptop?

Oddelek: Strojna oprema
152006 (1700) Tim Burton
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231735 (1735) Pinzl

Več podobnih tem