» »

Rdeče pikice/vijolčne pikice na LCD monitorju

Rdeče pikice/vijolčne pikice na LCD monitorju

lukamarti ::

Pozdravljeni,

malo sem brskal na forumu in videl da je bilo o tej težavi zapisanega že kar nekaj. Baje da se pregreva grafična oziroma je zanič...vendar.

Grafična je popolnoma nova, računalnik je bil prvič formatiran oziroma so bili windowsi prvič inštalirani včeraj. Vse je delalo ok. Danes pa so se na levem robu (navpično) pojavile pikice, ki nekako utripajo itd. Vmes se pojavi tudi kakšna črta vodoravno. Poizkušal sem z menjavo resolucije in pri nekaterih resolucijah je isto, pri kakšnih "slabih" pa to izgine. Tudi pri wide načinu je enako. Inštaliral nove driverje z internetne strani, resetiral računalnik in ga ugasnil za par ur, menjal kabelj in vse...a še vedno je enako, mogoče na pogled tudi vse skozi slabše...

Je možno da je grafična zanič oziroma z napako že takoj v štartu? Nič se ni sprobavalo nič navijalo... Inštalirani so bili windowsi in driverji in to je vse.


Grafična kartica SAPPHIRE Radeon HD5570 1GB
Monitor je Samsung Syncmaster T220HD, pred menjavo računalnika je delal tako kot je treba!

Kakšen nasvet?

Če pa bo potrebno menjati grafično, pa jo nesem tudi z veseljem nazaj na Mlacoma, ker smo imeli že ogromno problemov z njimi ob pridobitvi računalnika...

Lep pozdrav in hvala!
Luka

vasquez ::

Precej komponent crkne takoj na začetku, to ne bi bilo nič čudnega.

Meni so se tudi pojavljale črtice, vendar pri računalniku, ki je bil že kar nekaj časa v uporabi. Potem sem vzel grafično ven, očistil kontakte in posesal prah in je bilo ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bela pikica na novem monitrju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201896 (1314) Mare2
»

Računalnik zmrzne z barvnimi pikicami oz. crtami

Oddelek: Pomoč in nasveti
7689 (583) amigo_no1
»

Zelene, rdece pikice v Winsih, na namizju KDE nic

Oddelek: Pomoč in nasveti
7869 (770) zee
»

Zelene pikice

Oddelek: Strojna oprema
9901 (794) T(he) Boss
»

Bele pikice

Oddelek: Pomoč in nasveti
61053 (919) VASkO

Več podobnih tem