» »

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Tilen ::

Trenutno si lastim N95 z 4GB SDHC in razmišljam, da bi ga zamenjal z iPhone 4. Potrebujem nekaj nasvetov oziroma predlogov kako rešiti morebitne težave.

1. Kako se najlažje prenese iz računalnika na iPhone 2GB velika datoteka neznanega formata in nazaj na računalnik?

2. Ali je mogoče predvajati z iPhone narejene fotografije preko USB kabla na TV? Kaj za to potrebujem in ali to sploh deluje? Sedaj z Nokio to deluje normalno in ker se te funkcije poslužujem, bi jo potreboval tudi na novem telefonu.

3. Ali je mogoče video vsebine posnete z iPhone predvajati na TV preko USB kabla?

4. Ali je sploh mogoče preko raziskovalca prenesti Mp3 ter video vsebine na recimo Ubuntu? Kako?

5. Kako je podprta združljivost naprav? Lahko npr. preko bluetooth pošljem MP3 ali video datoteko na Samsung oziroma Nokia telefon na način, da bi se lahko tam privzeto predvajala?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

1. Kako se najlažje prenese iz računalnika na iPhone 2GB velika datoteka neznanega formata in nazaj na računalnik?


Uporabiš enega izmed appov, ki to omogočajo. Recimo AppSharing ki dela čez WiFi in se mi zdi da po novem tudi čez iTunes. Brez iTunes ne bo šlo brez jailbreakanja in kupa problemov.

2. Ali je mogoče predvajati z iPhone narejene fotografije preko USB kabla na TV? Kaj za to potrebujem in ali to sploh deluje? Sedaj z Nokio to deluje normalno in ker se te funkcije poslužujem bi jo potreboval tudi na novem telefonu.


Da deluje. Rabiš tv-out kabel za iPhone. (Ni nujno da je lih originalen ;) )

3. Ali je mogoče video vsebine posnete z iPhone predvajati na TV preko USB kabla?


Hm, ne vem kaj točno misliš preko USB. Gre čez zgoraj omenjeni kabel, trenutno pa ne vem če se datoteke pojavijo ko iPhone dela kot "disk". V primeru da se, boš rabil TV ko zna predvajat QuickTime format.

4. Ali je sploh mogoče preko raziskovalca prenesti Mp3 ter video vsebine na recimo Ubuntu? Kako?


Da. Uporabiš kak Rhytmbox z iPod modulom. S tem da te opozarjam da mi je Rhythmbox zdaj še vedno čist razsul database za komade na iPhoneu in so zatem bili poškodovani s čist pomešanim album artom. Tega ni lih pametno počet.

5. Kako je podprta združljivost naprav? Lahko npr. preko bluetootha pošljem MP3 ali video datoteko na Samsung oz Nokia telefon?


Ne moreš. BT se uporablja za priklop na avtoradie/slušalke, pošiljanja datotek ne podpira.

Nasploh glede na vprašanja: iPhone ni mišljen kot naprava kjer delaš z datotekami in nasplošno zelo slabo dela s čimerkoli kar ti tule sprašuješ in vključuje koncept "datoteke". Ne ga kupovat pa mislit da boš normalno prenašal datoteke okoli kot da je USB ključ ali kopiral videe/mp3je/filmčke gor in dol. V najboljšem primeru bo to nerodno in boš scal proti vetru.

Dalje, ne mislit da ga lahko uporabjaš brez iTunsa. Vse 3rd party rešitve delajo večinoma napol in za večino stvari sploh ne, prav tako se ob vsaki OS posodobitvi vedno razsujejo. Tako da če nimaš Windows/Mac sistema, na kerega boš priklapljal iPhone za sync z iTunes si raje omisli kaj drugega.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Ubuntu 10.10 ima nativno podporo za iPhone in omogoča tudi nalaganje datotek na/iz njega. Za mp3je lahko uporabljaš Rhytmbox, ampak je zaenkrat še v izdelavi podpora za iOS 4.1.

Tilen ::

Še dobro, da sem odprl to temo. Hvala!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Ubuntu 10.10 ima nativno podporo za iPhone in omogoča tudi nalaganje datotek na/iz njega. Za mp3je lahko uporabljaš Rhytmbox, ampak je zaenkrat še v izdelavi podpora za iOS 4.1.


Ja, sem ugotovil po tistem ko po priklopu ni iPhone hotel več četrt glasbe sploh igrat, ostalo pa melo vse pomešane metapodatke :)
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Nekaj stvari mi tukaj enostavno ne da miru.

Uporabiš enega izmed appov, ki to omogočajo. Recimo AppSharing ki dela čez WiFi in se mi zdi da po novem tudi čez iTunes. Brez iTunes ne bo šlo brez jailbreakanja in kupa problemov.


A lahko kdo 100% to potrdi, ker prenašanje večjih datotek preko WiFi ni ravno uporabniku prijazno. Kakšna je pa hitrost prenosa podatkov preko iTunes na telefon (MB/s)?


Hm, ne vem kaj točno misliš preko USB. Gre čez zgoraj omenjeni kabel, trenutno pa ne vem če se datoteke pojavijo ko iPhone dela kot "disk". V primeru da se, boš rabil TV ko zna predvajat QuickTime format.


Ravno to imam v mislih. Se da torej preko iTunes (AppSharing) na iPhone prenesti 300 MB velik DivX tako, da bi ga recimo TV lahko zaznal kot datoteko na disku ter ga normalno predvajal kot iz USB ključka? Ta podatek potrebujem tudi zato, ker v primeru, da bi kupil kabel, bi še vedno potreboval TV kateri zna predvajati QuickTime format v kolikor prva možnost ne gre skozi.

Ne moreš. BT se uporablja za priklop na avtoradie/slušalke, pošiljanja datotek ne podpira.


S tem se bom pa zelo težko sprijaznil. Obstaja kakšna aplikacija katera bi mi dovolila prenašanje datotek preko BT? V bistvu se mi zdi to neverjetno, ker mi 5 let stara Nokia to že omogoča.

Nasploh glede na vprašanja: iPhone ni mišljen kot naprava kjer delaš z datotekami in nasplošno zelo slabo dela s čimerkoli kar ti tule sprašuješ in vključuje koncept "datoteke". Ne ga kupovat pa mislit da boš normalno prenašal datoteke okoli kot da je USB ključ ali kopiral videe/mp3je/filmčke gor in dol. V najboljšem primeru bo to nerodno in boš scal proti vetru.


Saj ne vem kako bi postavil vprašanje, da ne bi bilo provokativno. Za kaj je potem iPhone sploh mišljen? Z iTunes se bi torej bilo potrebno sprijazniti v vsakem primeru. Najbolj me moti, da bi iTunes moral imeti tudi tisti, s katerim bi jaz delil datoteke. Glede na to, da iTunes pri večini ni nameščen, bi moral zraven nositi še USB ključ za namensko programsko opremo.

Kako pa potem sploh lahko pošljem brezplačno en MP3 iz iPhone na drug telefon? IR-ja nima, BT ni združjiv...

Lahko iPhone spremenim v AP in z drugim klientom preko WiFi dostopam do datotek v nekem shared folderju?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

Kot ti je Mavrik ze povedal, iPhona ne mores uporabiti kot USB kljucek tako, kot si ti zamisljas.

Cemu je namenjen iPhone? Telefoniranju, surfanju, urejanju osebnih podatkov (PDA), poslusanju glasbe (~iPod).

Bluetooth je pa v vsakem primeru tako pocasen protokol, da datotek vecjih kot nekaj KB nima smisla pretakat preko njega.

Iz tega kar si napisal, bi ti svetoval, da posezes po kaksnem telefonu, na katerem tece Android (kaksen HTC ali Samsung visjega razreda).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tilen ::

Bluetooth je pa v vsakem primeru tako pocasen protokol, da datotek vecjih kot nekaj KB nima smisla pretakat preko njega.


Version Data Rate
Version 1.2 1 Mbit/s
Version 2.0 + EDR 3 Mbit/s
Version 3.0 + HS 24 Mbit/s

Pa saj nima veze. Kako pošljem brezplačno en mp3 ali sliko iz iPhone na en drugi telefon? WiFi je torej edina možnost?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Ravno to imam v mislih. Se da torej preko iTunes (AppSharing) na iPhone prenesti 300 MB velik DivX tako, da bi ga recimo TV lahko zaznal kot datoteko na disku ter ga normalno predvajal kot iz USB ključka? Ta podatek potrebujem tudi zato, ker v primeru, da bi kupil kabel, bi še vedno potreboval TV kateri zna predvajati QuickTime format v kolikor prva možnost ne gre skozi.


Ne moreš. iPhone NE DELA kot USB disk, oz. ti kot USB disk pokaže samo slike in videe posnete na telefonu. Pa tisto je samo read-only (in če se prav spomnim rabiš inštaliran iTunes da maš iPhone driver gor).

S tem se bom pa zelo težko sprijaznil. Obstaja kakšna aplikacija katera bi mi dovolila prenašanje datotek preko BT? V bistvu se mi zdi to neverjetno, ker mi 5 let stara Nokia to že omogoča.


Z jailbreakom, pa še te boš mel žurko s tem ker iPhone pač nima nekih direktorijev in map namenjenih splošni shrambi (še enkrat: stvar NE dela kot USB disk).

Saj ne vem kako bi postavil vprašanje, da ne bi bilo provokativno. Za kaj je potem iPhone sploh mišljen? Z iTunes se bi torej bilo potrebno sprijazniti v vsakem primeru. Najbolj me moti, da bi iTunes moral imeti tudi tisti, s katerim bi jaz delil datoteke. Glede na to, da iTunes pri večini ni nameščen, bi moral zraven nositi še USB ključ za namensko programsko opremo.


S svojim kupom aplikacij lahko delaš goro stvari. Pač ni zamenjava za USB ključ, zakaj je to tak težko razumet?

Kako pa potem sploh lahko pošljem brezplačno en MP3 iz iPhone na drug telefon? IR-ja nima, BT ni združjiv...


Ne moreš. Kot sem že rekel, vsa vsebina na telefonu se ureja izključno in samo čez iTunes s tvojega računalnika (z izjemno nakupov na AppStore/iTunes Store).


Lahko iPhone spremenim v AP in z drugim klientom preko WiFi dostopam do datotek v nekem shared folderju?


V AP ga lahko spremeniš samo če jailbreakaš. Do datotek pa s kakim AirSharom lahko dostopaš preko WiFija.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Če jailbreakaš imaš tako potem SFTP dostop do telefona.

Pa tisto je samo read-only (in če se prav spomnim rabiš inštaliran iTunes da maš iPhone driver gor).

Narobe se spomniš. Do slik lahko dostopaš brez iTunesa, vsaj na Windows 7.

Je res tako težko razumeti, da je iPhone telefon, ki pač ni namenjen prenašanju datotek? Zakaj bi sploh kdorkoli pošiljal datoteke preko BTja? Datoteke se hranijo v oblaku, slike pa lahko pošiljaš preko emailaov.

zee ::

Zakaj bi sploh kdorkoli pošiljal datoteke preko BTja? Datoteke se hranijo v oblaku, slike pa lahko pošiljaš preko emailov.


My sentiment exactly.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tilen ::

Internet ni povsod na voljo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Keyser Soze ::

techfreak :) je izjavil:

Zakaj bi sploh kdorkoli pošiljal datoteke preko BTja? Datoteke se hranijo v oblaku, slike pa lahko pošiljaš preko emailaov.

Zakaj ne bi?

Imamo že tretjo verzijo BTja. Katere se lahko proizvajalci poslužijo. Ravno tako N razred brezžičnega omrežja. Ki je že skoraj v vsakem gizmotu. Tudi v marsikaterem mobilniku.
OM, F, G!

mojsterleo ::

odpres si gmail acc ali pa kterga druega, pa si posiljas slike in muzko preko mailboxa v telefon. jst druge boljse varjante razn itunes ne vidim. ce pa nimas interneta, kaj za vraga potlej rabis sploh iphone 4???;((

St235 ::

Vse zgoraj našteto brez težav narediš s boljšim android telefonom (Desire, Galaxy) brez rootanja oziroma jailbreakanja za pol denarja.

Gutjerez ::

moram si sposoditi tole temo.
tudi jaz imam nokio N95 8GB in sem z njo res zelo zelo zadovoljen. samo je čas za novi telefon.
nokia n8 ali iphone 4
in kot sem zdaj vido je iphone pač samo za surfanje in telefoniranje.
jaz rabim telefon da mi bo služo za vse. res da je iphone4 izjemene telefon in ima zelo zelo dober touch in smoth tak da kapo dol. vendar samo zaradi tega,.. ni vredno dati več denarja kot za nokio n8
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Mavrik ::

in kot sem zdaj vido je iphone pač samo za surfanje in telefoniranje.


Pa s kje vi take bedarije vlečete no? iPhone je telefon z daleč največjo bazo aplikacij trenutno, na Nokii N8 pa je Ovi Store praktično prazen (sem ga uporabljal en čas in je to še najmanjši problem te naprave, katero si po uporabi iOSa in Androida želiš 3x na dan vreč v zid če delaš karkoli kar ni samo telefoniranje).

Kako lahko napravi s 300.000+ aplikacijami rečeš da je "samo za surfanje in telefoniranje"? S kod misliš da je prišla fraza "there's an app for that"?
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

jaz rabim telefon da mi bo služo za vse.


Imam iPhone 3Gs in ga v odsotnosti prenosnika uporabljam kot njegov nadomestek.

Imenik, v katerem imam zavedene tudi naslove in rojstne datume, se mi sinhronizira med vsemi napravami Apple, ki jih imam (Macbook, Macbook Pro, iPad). Na telefonu brez tezav prebiram elektronsko posto, brskam po spletu (vgrajeni brskalnik od Nokie se lahko samo skrije in joka) bodisi preko EDGE/3G bodisi preko wi-fi omrezja. Zadnjih nekaj mesecev ga uporabljam tudi kot navigacijsko naparavo, saj je aplikacija Navigon po funkcionalnosti povsem sprejemljiva (imam tudi Garmin Nuvi, ki ima to prednost, da lahko zemljevide sam nadgradim, ilegalno sicer). Ce tako nanese, uporabljam telefon tudi kot predvajalnik glasbe (~iPod) in pripomocek za sportne aktivnosti (Runkeeper Pro).

Skratka v splosnem mi zadeva lahko nadomesti racunalnik.

Veliko vecino stvari je moc poceti tudi na mobilnih telefonih z operacijskim sistemom Android visjega ranga. Nekaj casa sem tako uporabljal HTC Desire z Androidom 2.2, ki me je resnicno prijetno presenetil z delovanjem in odzivnostjo, bistveno manj pa z izpiljenostjo (tako tehnicno kot vizualno) aplikacij in samega sistema (vsaj v primerjavi z iOS). Po mojem mnenju potrebuje Android trenutno samo se nekaj piljenja; Gingerbread (Android 2.3) je tako ze korak v pravo smer.

Nakup katerega telefona bi priporocil?
Ce potencialnega uporabnika zanima razred pametnih telefonov in ima malo denarja in/ali se rad ukvarja s prilagajanjem aparata, potem je Android prava izbira (recimo Samsung Galaxy S in kar je se podobnih recu). Ce pa potencialni uporabnik zeli pametni telefon in ima na voljo vec denarja in/ali se mu ne ljubi ukvarjati s prilagajanjem aparata, potem je iPhone 3Gs ali 4 (tovarnisko odklenjen) malenkost boljsa izbira.

O operacijskem sistemu Windows Phone 7 ne morem povedati se prav nicesar, saj ga se nisem imel v rokah. Po prebranih prispevkih sicer sklepam, da ni slaba zadeva, vendar je to princip "rekla-kazala", ki mu ne pripisujem pretirane veljave oz. vrednosti.

V vsakem primeru pa v razredu pametnih telefonov Nokia ni prava izbira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r0ker ::

zee, zelo dobro povedano. kolko je meni znano si zelo točno opisal stanje.
dodal bi za WP7, ker ga uporabljam, da je ZELO podoben sistemu appla. zaprt, enosmeren in kompatibilen čez vse MS produkte (celo več - office, xbox?). cena je pa sredina oziroma nivo androida.
Opozarilo: OS je zelo nov in zato manjka nekaj funkcij, ki bi jih uporabnik želel, kar pa naj bi rešil update v začetku leta 2011. Jaz osebno še nisem našel nobene pomembne pomanjkljivosti, drug uporabnik pa mogoče bo.

Mavrik, revež, raje kontra komentiraj, kot da brišeš; http://www.bing.com/search?q=number+of+...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024452 (21267) Mavrik
»

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

Oddelek: Mobilne tehnologije
465869 (4549) next3steps
»

Kdaj bo tu Applova iUra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11730510 (25535) bluefish
»

Prodaja pametnih telefonov dosegla najnižjo rast doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
558699 (6780) sith

Več podobnih tem