» »

Geocities prihajajo na BitTorrent

Geocities prihajajo na BitTorrent

Za Geocities popolnoma vsakdanja spletna stran

vir: PC World
PC World - Geocities so pred leti uporabniki spleta radi uporabljali za gostovanje svojih spletnih strani, saj gre za popolnoma brezplačno gostovanje. Pred približno letom dni je lastnik, Yahoo!, celoten portal ugasnil, kar sicer ni užalostile velike večine ljudi, a so nekateri uporabniki vseeno pogrešali peščico uporabnih informacij, ki jih je bilo mogoče najti v gori nepomembnih, barvno neusklajenih in utripajočih spletnih strani. Pri Yahoo! so napovedali, da bodo spletne strani ukinili tik preden so to dejansko storili, kar je pomenilo, da je bilo arhiviranje izredno zahtevno. Vseeno je to uspelo članom portala Textfiles.com, ki se imajo za zgodovinarje spleta. Ponaredili so Googlovo oznako iskalnika, ki pregleda vse strani na spletu in z njih pobere informacije, da ne bi vklapljali morebitnih zaščit na strežnikih Geocities, s tako predelanim robotom prebrskali vse strani Geocities in jih v postopku shranili ter tako naredili arhiv.

Celotno zbirko bodo arhivirali v eno samo datoteko ter jo delili prek omrežja BitTorrent. Ker je arhiv, velik prek 900 GB, še v nastajanju, bo prav tako trajalo še nekaj dni, da bomo dobili .torrent datoteko, s katero bo arhiv mogoče prenesti. Ko bo na voljo, vas bomo o tem zagotovo obvestili.

22 komentarjev

Bananovec ::

:))
Kdo pa bo to sejal?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Relanium ::

Takole je skoraj izgledala moja spletna stran narejena na Frontpage Express kakih 10 let nazaj.
Pol pa je ratalo preveč komplicirano, pa sem rekel da to ni za mene.
Zdaj bi se mi s tako stranjo vrjetno vsi smejali

ahac ::

Kje vložim tožbo zaradi nedovoljene distribucije moje "under construction" gif datoteke?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

uio ::

A ni zanimivo da so vse strani na geocitisu bile velike za en dober disk danes hehe.
Torej za neko ne tako zahtevno skupino strani niti ni toliko podatkov kot bi jih pričakoval.

bluefish ::

... a so nekateri uporabniki vseeno pogrešali peščico uporabnih informacij, ki jih je bilo mogoče najti v gori nepomembnih, barvno neusklajenih in utripajočih spletnih strani...

Resnično?

Hardstyle ::

bluefish je izjavil:

... a so nekateri uporabniki vseeno pogrešali peščico uporabnih informacij, ki jih je bilo mogoče najti v gori nepomembnih, barvno neusklajenih in utripajočih spletnih strani...

Resnično?


Verzi,citati,pesmi(no name avtorji)... vsega svašta. Takih zadev več ne najdeš oz. ne najdeš nič novega.

urban99 ::

Jep. kot da je uporabnost informacij nekaj, kar smo izumili šele v webu 2.0 beta :)

aja... "Ko bo na voljo, vas bomo o tem zagotovo obvestili." - super, hvala za tole :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Highlag ::

Tm gor je še kaj mojega :-). Sam mi tud na pamet ne pride da bi šel to dol vlečt...
Never trust a computer you can't throw out a window

WarpedGone ::

Kje vložim tožbo zaradi nedovoljene distribucije moje "under construction" gif datoteke?

Sam res, v tistih časih je na 80% teh straneh bil nek gif in napis na temo Under construction.
Pol je pa folk nekako spredvidel da je to čist redundanca, web itak ni nikol dokončan.
Zbogom in hvala za vse ribe

Yohan del Sud ::

Prvo "domaćo" stran (preko njihovega editorja, jebatga, začetki) sem imel tam že leta 99. Ene leto 07 sem se spomnil jo spet pogleda in groza, sodobni iskalniki so zadevo prikazovali ... aaaaaAAAaaaAaaaaA. Kul da je ukinjeno. Še bolj kul, da je arhivirano. Nimam 900GB fraj, ampak, ko bom imel 10x toliko naložim vse skupaj dol in arhiviram zase.
www.strancar.com

matejdro ::

Samo res večina geocities strani je izgledala tako, kot tista na sliki. So se pa tu pa tam našle kakšne pametne informacije.

Sicer pa, kdo bo vlekel dol 900GB? Mogoče, če bodo lepo organizirali po mapah in si bo lahko vsak dolpotegnil, kar bo hotel. Pa še to bo verjetno ostal samo en sejalec (tisti, ki je to datoteko dal na torrent).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Poldi112 ::

Zakaj tega raje ne hosta kdo? Saj obiska verjetno ni ravno veliko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SuperVeloce ::

900Gb je samo html-ja? brez slik in datotek?

Blazz ::

naslov na sliki kar paše zraven. Madness...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

HyperKiller ::

Lahko si bom dol potegnu internet, hehe.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

||_^_|| ::

hehe huda ideja:)

Iatromantis ::

urban99 je izjavil:

"Ko bo na voljo, vas bomo o tem zagotovo obvestili." - super, hvala za tole :)


Lahko pa se prijaviš na obvestilo na http://ascii.textfiles.com/archives/2720

Bistri007 ::

OK, samo ali je v teh arhivih več kot na reocities?
http://www.reocities.com/
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

primus1024 ::

@ahac: najprej tule poišči svoj gif. Tej so vsi iz geocities.

@Highlag: tule lahko pogledaš, brez da bi dol vlekel vse skupaj (nisem prepričan, če je vse hostano, kar je v torrentu).

@matejdro: kolikor mi je znano je organizirano po mapah, problem pa je, ker je bilo v vsakem neighborhoodu možnih samo 10000 naslovov, potem so jih pa drugače dodajali itd. Če se spomniš naslova, ki ga želiš lahko potegneš dol samo tisto mapo, ki jo potrebuješ.

@Luka88: torrent vsebuje tudi slike.

techfreak :) ::

Kako velika pa bo .torrent datoteka? Glede na količino datotek domnevam, da kar nekaj MB.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Dvomim, itak je samo en RAR v torrentu.

primus1024 ::

Torrent je 642 GB, razpakirano je 900 GB. Sam torrent fajl je 1.5 MB se mi zdi.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geocities prihajajo na BitTorrent

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
224429 (3222) primus1024
»

Geocities dokončno odklopljen

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
83348 (2745) primus1024
»

Ko monopol prevlada...

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
294125 (2853) poweroff
»

Geocities danes in nikoli več

Oddelek: Novice / Ostale najave
144281 (3187) techfreak :)

Več podobnih tem