» »

Računalnik se ne zbudi!! Na pomoc!

Računalnik se ne zbudi!! Na pomoc!

Sycroft ::

Imam MSI KT266 Pro2. Nekako mi je uspelo fleshat napacen bios (za pro2A) in rezultat je tak da se comp ne zbudi. Ko ga prizgem zalaufa cdrom in to je vse. Na njihovem homepage sicer pise da das na eno disketo taprav bios pa prtisnes ctrl-home pa bi mogl force boot narest. Men pa nc noce... je mozno da zato ker mam se staro tipkovnico priklopleno z ps/2 konverterjem? no ce to ni to, kako drugace nalozit nov bios?

SkIDiver ::

Kukr jz vem nucač na disketi poleg biosa tudi program za flashanje. V abtiovem primeru je to awd flash. Za druge plate pa ne vem.

Koci ::

Na vseh straneh od plošč najdeš tudi faila za resertiranje flashanega biosa. Poglej na stran proizvajalca.
Panta rei!!

Sycroft ::

hm.. zdej ne vem kaj od tega "da se ne zbudi sploh; je tema in ni nic" ne razumete. na msi-jevi strani sicer pise da das na disketo taprav bios pa zalaufas pa prtisns ctrl-home, sam men sploh ne zalaufa niti tolk. kako se se drugace nalozi nov bios? a je kaksn iz lj tolk prjazn k ma k7t266 pro2 plato pa mi je prpravlen pomagat? al morm na servis nest pa hudo placat? ( sej ce to ne zaracunajo tolk bi kr tja nesu)?!?

Frgazor ::

Zaračunal ti bojo enih 4,5k. Kar opusti vsakršno upanje da boš kdaj zbudil mašino z narobe poflešanim biosom :] Bo treba hot swapping izvajat :)

Sycroft ::

torej mi ostane servis ali pa da poznam nekoga, ki bi imel isti cip za bios kot jaz... hm... je morda med vami kdo iz lj pa bi mi to naredu? rajs dam enmu od vas jurja al pa dva kt pa servisu...

Sycroft ::

ok zdej sem pa ze obupan, en teden sem ze brez racunalnika, prave resitve pa se vedno nimam... torej a res ni nubenga k bi mi to zadevo naredu??? hmm.. kaksni maherji pol ... brezveze

Binji ::

Ja mors enga dobit z isto plato.
Ena dva so sicr nardila to tko da sta flesala tud ce je sam BIOS cip notr pasal in nic drugega kompatibilnega sam sta mela po moje veliko sreco da jim je ratalo. Lahko pa seveda probas.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Sycroft ::

ja problem je v tem da jaz vse to vem, in tudi nebi tu spraseval če bi poznal koga ki bi imel to plato oz vsaj isti cip...se vedno naprosam vse slotecherje da mi nekdo pomaga ker 7200 sit za servisno uro pa res ne dam...HELP

Sycroft ::

k je treba govort ni problema, sami carji, ko pa je treba enmu pomagat pa nic.. mal sem razocaran..

perci ::

Si morda pomislil, da gre garancija, če jemlješ bios čip ven? In ti zdej to zahtevaš od drugih? Malo še počakaj, morda se kljub temu najde dobra duša, ki ti bo pomagala, morda celo kdo s eeprom programatorjem.

Sycroft ::

jaja, jest to use razumem in vem, sploh pa nisem niti za sekundo pomislu da bi to od koga zahteval... zato pa prosim ze cel teden:)) drugace bi kar od vrat do vrat hodu pa sprasvou kdo ma takle bios:) no torej se vedno cakam dobro duso z eeprom programatorjem celo mogoce:)??

Sycroft ::

ok, najdu en tak comp k ma isti bios kot jest. samo je en problem, ni ista plata, kaj sele proizvajalc. a se to useen da narest, pa ce se, kaj lahko najvec unicm? bi blo uredu npr. tkole : zalaufam un komp z boot diskom od win98 z cd podporo, mam na cdju programcek za fleshat in bios fajl, zamenjam bios (online) zapecem, ugasnem zamenjam bios nazaj in je. a bi to slo?
lih ubistvu me to zanima, ce je maticna plosca konstantno odvisna od biosa ali samo pri zagonu, tko da bi jest lahko vmes vzel cip ven?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT BH6 BIOS napaka! HEELLPPP!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5951 (851) Spajky
»

TEZAVE S FLASHANJEM BIOSA!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13938 (758) VASkO
»

Kako obnoviti BIOS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191704 (1308) GaPe
»

Star kompjuter + nov disk => MISLIM DA NE

Oddelek: Strojna oprema
251303 (958) swalow
»

Flashanje biosa?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171675 (1433) Dacio

Več podobnih tem