» »

pobiranje drekov

pobiranje drekov

MrBrdo ::

Mene zanima kdo je pristojen za kaznovanje ljudi ki za svojimi psi ne pobirajo drekov. Hvala.
MrBrdo

Sims ::

mestno redarstvo morda?

MrBrdo ::

kaj potem če bi hotel nekoga prijavit moraš klicat na redarstvo? oni itak nikol ne dvignejo (usaj po mojih izkušnjah)...
MrBrdo

jype ::

Oni še če kdo svojga avta ne pospravi ne ukrepajo preveč navdušeno.

Pšenični ::

"Oni še če kdo svojga avta ne pospravi ne ukrepajo preveč navdušeno."

Specijalno tada, kad u Stožicama igraju fudbal.

V glavnem, najhujši je občutek, ko stopiš v pasji drek, heh,heh...ker je treba to pucat, smrdi pa ko hudič.
Kdo je pristojen za kaznovanje? Verjetno je dovolj prijava. Kam ne vem....

Sims ::

Pmoje pa tudi če sedaj dobiš telefonsko, kam prijavit, nebi dosti dosegel. Kak bi pa v praksi to izgledalo? Saj lastnika in psa ne bi bilo več blizu tistega dreka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Gost ::

S principom tožibabe dreka v Sloveniji ne bomo iztrebili. Kaj boš sploh s prijavo sploh dosegel poleg svojega pumpanja egota, da bo nekdo mogoče nekaj plačal v proračun?

Bolje je povedati v živo lastniku, ko ga vidiš, da obstajajo majhne temne vrečke za to in da bi bilo vonju prijazno, če bi ga vrgel v smeti. Prijazno in efektivno.

Je drugače to sploh kaznivo dejanje ali prekršek?

Pšenični ::

http://www.mojvideo.com/video-bajsi-poj...

V glavnem, pasji drek je neužiten.

Sims ::

Prijava na "hot spotih" bi lahko privedla, da bi postavili koše z vrečkicami na tista mesta, kjer bi bilo največ prijav recimo ...

Bananovec ::

Heh, jaz pa drekcev nikoli ne pobiram. :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Avenger ::

Predlagam nerazumno povišanje kazni, če deluje pri parkingu, ni hudič da ne bi še pri drekih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

zee ::

+ moznost, da obcani sami prijavijo "posranca", kar dokazejo s sliko, na kateri mora biti nevesten lastnik jasno razviden skupaj s psom

+ nek procent od kazni gre vestnemu obcanu za prijavo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

ales85 ::

Kako boš pa s sliko še dokazal, da ga ni pobral? Ali boš posnel kar video in šel za "posrancem", da boš videl, da se res ni obrnil? :D

zee ::

Drag & Drop . press :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ahac ::

Naredi se DNK test na dreku in, če pripada psu, se tega usmrti.
Problem solved.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tarzan ::

ahac je izjavil:

Naredi se DNK test na dreku in, če pripada psu, se tega usmrti.
Problem solved.


Haha, genialno! >:D

d0rK ::

Pa ob posebnih dnevih bi lahko policija talala pistole tako da bi vestni obcani lahko delili pravico kar na mestu! Pocs psa, potem lastnik, za konec pa se prvorojenca. Ga bo ze izucilo, prasca nemarnega!

Vikking ::

d0rK je izjavil:

Pa ob posebnih dnevih bi lahko policija talala pistole tako da bi vestni obcani lahko delili pravico kar na mestu! Pocs psa, potem lastnik, za konec pa se prvorojenca. Ga bo ze izucilo, prasca nemarnega!


Prvo lastnika, saj pes ni kriv če je moral opraviti potrebo, tam kamor ga je lastnik peljal. Lastnik je odgovoren.Tule je lastnik psa pacek da ne počisti na javnih površinah, ne pa pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Gwanaroth ::

To je problem v glavah lastnikov psov.

Imam malamauta, občasno sprehajam še 2 (prav tako malamuta) od kolegice, torej 3 pse naenkrat. Kdor ve, kakšen je malamut, tudi ve, koliko poserje. Nisem še pustil dreka na tleh.

Streljal bi na takšne, ki ne pobirajo za sabo. Pa ne zaradi tega, ker ne poberejo, ampak če se jim dreka ne da/gnusi pobrati, kako potem lahko sploh poskrbijo za vse ostalo, kar je treba nuditi psu? Potem imamo pa polna zavetišča in podobno..

Drugače pa kazni za tako tala Mestno redarstvo. Ob stadionu Stožice na Poti spominov in tovarištva sem jih že nekajkrat srečal. Določene so tudi ustavili in preverjali, če imajo vrečke s sabo.
Lights often keep secret hypnosis..

Izi ::

Mislim, da vsak občina zadevo glede nemarnih lastnikov psov ureja po svoje. Ni nekega splošnega zakona.

Mestna občina Ljubljana (MOL) ima sledeče zakone:
Odloka o urejanju in čiščenju občinskih cest in javnih zelenih površin iz dne 28. februar 2009 (mislim, da je ta najnovejši)
Odlok določa, da je lastnik oz. skrbnik psa dolžan pri sebi imeti vrečke ali drugo opremo za odstranitev iztrebkov ter da je potrebno iztrebke takoj odstraniti, če gre za onesnaženje občinske ceste ali javne zelene površine. Ravnanje v nasprotju z določbami tega člena Odloka je prekršek, ki se kaznuje z globo v višini 40 evrov.

Torej 40 EUR kazni, če se po Ljubljani sprehajaš s psom in nimaš pri sebi vrečke za drek. Se pravi ne samo pobiranje, tudi vrečke je nujno imeti.

Še dve kazni lahko dobiš v Ljubljani:
- Če pes ni cepljen je kazen v razponu 125 do 417 EUR (10. člen pravilnika o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranja stekline)
- Če pes ni na povodcu je kazen 200 EUR. Nevarni psi, pa morajo imeti zraven še obvezen nagobčnik.

Torej če v Tivoliju spustiš psa iz povodca, nimaš cepljenega in nimaš vrečke za drek lahko pričakuješ kazen nekje do 657 EUR, kar je pa še skoraj mesečna plača.
In inšpektorji so kar delavni.
Edino v višje predele Rožnika ne zaidejo ravno pogosto, zato imaš kot tekaš velike možnosti, da stopiš v vsaj en drek ali pa se ti celo kakšen cucek, ki prosto teka naokoli zaplete med noge.

Sims ::

Ja, zabavno je, če serje bolj tekoče.

Pšenični ::

"Torej 40 EUR kazni, če se po Ljubljani sprehajaš s psom in nimaš pri sebi vrečke za drek. Se pravi ne samo pobiranje, tudi vrečke je nujno imeti."

Torej bi lahko redarji čez zimo, namesto da čepijo po bifejih, opravljali še kontrolo , da če imaš vrečke za pasje dreke, če sprehajaš psa.

"Ja, zabavno je, če serje bolj tekoče."

In še kakšne 2kg mivke in lopatko....

AndrejS ::

Potem pa pride policaj na konju, in se konj vserje po tleh. Kam pa to dejanje prijaviti ?

Mare3 ::

Nikamor ker to na policiji urejajo se pravi ne boš nič dosegel :)

Izi ::

AndrejS je izjavil:

Potem pa pride policaj na konju, in se konj vserje po tleh. Kam pa to dejanje prijaviti ?

Za policaje ne vem, če pobirajo dreke za konji :D Tisti učitelji iz jahalnih šol, ki jih je kar nekaj po Rožniku pa sem že videl, ko so pospravljali dreke, sicer ne v vreče, ampak so jih samo metali iz makadamske ceste v graben.
Pri konjih ti vrečke nič ne pomagajo, bi moral imeti že kar velik žakelj s seboj :P
Sploh pa konji jejo večinoma seno in travo in njihov drek, tudi če stopiš vanj ne smrdi skoraj nič, samo obrišeš čevel v travo in je v redu.
Pasji dreki pa smrdijo ko hudič, pravzaprav enako kot človeški. In če stopiš vanj si za tisti dan opravil, kamorkoli boš prišel boš temeljito zasmradil cel prostor, dokler čevlja ne očistiš temeljito s krtačo in pod pipo.

Aston_11 ::

Dreke pobirat... imeti živalco, da lahko za njo dreke pobiraš, priceless. 2x na dan. 15 let. Pač nisem tip za to, pa kaj.

Tarzan ::

Kolikor jaz vem, za policijskimi konji vedno poberejo dreke. Sam sicer nisem videl, ampak baje se za to hitro poskrbi. :)
Če pa ga vseeno najdeš pa kar brž v vrečko z njim, boljšega gnojila za lončnice ne boš našel nikjer. ;)

dronyx ::

AndrejS je izjavil:

Potem pa pride policaj na konju, in se konj vserje po tleh. Kam pa to dejanje prijaviti ?

Pred časom sem pisal na blogu o ideji plenic za policijske konje. Kakor so me podučili, naj bi moral policist na konju poklicati snago, ko konj opravi "potrebo", če se pesniško izrazim. Bil pa naj bi celo nek rok, v kolikem času bi morala snaga pospraviti konjske fige. To mogoče sicer teoretično res deluje, v praksi pa močno dvomim.

Sims ::

Oni beli konj na sliki se mi pa smili. Tisti model je res groza. Morda bi pa prišlo to v navado, če bi vsak drugi s konjem šel po nakupih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

bluefish ::

AndrejS je izjavil:

Potem pa pride policaj na konju, in se konj vserje po tleh. Kam pa to dejanje prijaviti ?
Policija javi traso, kjer hodijo s konji in Snaga nato počisti za njimi.

jype ::

onyx> Pred časom sem pisal na blogu o ideji

Sej dunajski policisti jahajo na konjih, ki majo te žaklje.

dronyx ::

Ko sem prišel na idejo nisem vedel, da to že obstaja. Sem bil kar malo razočaran, ker sem računal, koliko bi bil ta posel lahko vreden worldwide. Drugače še boljši biznis so pa po moje "urinatorji" (pissing device) za vojaške pilote. Sofisticirana verzija stane prek 2000 USD in se ji strokovno reče Advanced Mission Extender Device - AMXD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

Izi je izjavil:

Za policaje ne vem, če pobirajo dreke za konji

Pobirajo. Pokličejo komunalo, sporočijo lokacijo in komunala pride. Čiščenje plača policija. Imajo kar dobro to uštimano.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DNK analiza pasjih iztrebkov - Zagreb (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011395 (8598) zmaugy
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132155 (27256) Pšenični

Muslimani ne marajo evropskih psov

Oddelek: Problemi človeštva
292894 (2549) Gandalfar
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922268 (20517) krneki0001
»

Pobiranje pasjih kakcev

Oddelek: Loža
483981 (3294) BendeR

Več podobnih tem