» »

seljenje sistemske particije

seljenje sistemske particije

drzni86 ::

Pozdrav!

Zanima me kako bi najlažje naredil sledeče:

v računalniku imam disk ki je velik 320 giga in je razdeljen na particiji C (sistemska) in D (podatki,igre...)
Zdaj sem kupil nov 1 terabajtni disk ki ga bom bom razdelil na dve particiji. Imenujmo prvo particija F (ki naj bi bila sistemska) in drugo G (podatki)

No zdaj pa bi rad kompletno C particijo spravil na F in kompletno particijo D spravil na G.

Rad bi da bi mi po tem posegu še naprej normalno deloval star sistem (na novi particiji) in vse igre in progami, ki jih imam naložene na obeh particijah.

A je to možno? Kako bi to naredil?

Aja... Naložene imam pa win 7 ultimat.

Hvala za odgovore!

Lp

bluefish ::

Da, možno je.

Uporabi program kot je Norton Ghost ali brezplačen Clonezilla.

drzni86 ::

Aha. Kteri je pa boljši? :)

A je kje kak vodič da ne bom kej zafrknu.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

cholt45 ::

Tale cd ma tudi clonezillo in še par drugih uporabnih programov (parted...) lepo zapakiranio v luštično live distribucijo.
Obenem bi v tej temi vprašal kako bi lahko izvedel tak recovery instalacije operacijskega sistema kot ga imajo nekateri računalniki velikih proizvajalcev (Hp, msi ...)? V mislih imam stvar ko ob boot-u pritisneš določeno tipko in ti računalnik preobuje v sveže instaliran OS, v "tovarniške nastavitve".

Izi ::

drzni86 je izjavil:

No zdaj pa bi rad kompletno C particijo spravil na F in kompletno particijo D spravil na G.

Rad bi da bi mi po tem posegu še naprej normalno deloval star sistem (na novi particiji) in vse igre in progami, ki jih imam naložene na obeh particijah.

A je to možno? Kako bi to naredil?


Tako kot si napisal ni možno.
Sistem lahko preneseš na drugo particijo ampak mora NUJNO ohraniti ISTO črko particije. Sistem, ki je bil narejen na C mora biti vedno na C particiji. Lahko ga preneseš na drugo enoto ampak moraš potem spremeniti črke particij, da bo sistem spet na C.
V registru so namreč vse povezave vezane na C in če tam ne bo pričakovanih datotek ne bo nič delalo.

drzni86 ::

Tako kot si napisal ni možno.
Sistem lahko preneseš na drugo particijo ampak mora NUJNO ohraniti ISTO črko particije. Sistem, ki je bil narejen na C mora biti vedno na C particiji. Lahko ga preneseš na drugo enoto ampak moraš potem spremeniti črke particij, da bo sistem spet na C.
V registru so namreč vse povezave vezane na C in če tam ne bo pričakovanih datotek ne bo nič delalo.


Ja ja tole z imeni particij mi je jasno! No bom dns zvečer tole zrithal če bo pa kak problem pa se še oglasim! :D

Hvala zaenkrat!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preimenovanje particij

Oddelek: Programska oprema
9684 (514) hojnikb
»

Inštalacija windows 7 na disk z želeno oznako D

Oddelek: Operacijski sistemi
71233 (1144) bf4ed
»

Win XP in spremenjena črka particije

Oddelek: Operacijski sistemi
51002 (911) roli
»

kako instalirati dva operacijska sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
132042 (1820) Ziga Dolhar
»

win98 za NTFS particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81038 (903) bastadu

Več podobnih tem