» »

brisanje datoteke ne pusti in ne pusti

brisanje datoteke ne pusti in ne pusti

matic ::

Ko zelim zbrisat datoteko mi je ne pusti, pa tudi ce probam preko cmd-ja! Javlja:
The process cannot access the file because it is being used by another process.

Ali je mozno kako zbrskat kdo kao upoablja file in mu to ukinit?

LIHTER ::

Ce se ti to dogaja s datotekami, ki se nahajajo v direktoriju, katerega imas izbranega za sheranje, npr. pri kaazi ali kaksnem podobnem P2P programu, ta program pred brisanjem obvezno zapri. Ce se vedno ne bo slo, probaj resetirat racunalnik in to napravit, preden zazenes kaksen program.

Lep pozdrav!!! LIHTER

San ::

Matic, bojim se da boš moral kr na novo si dat ta krš od Wina gor. Enak problem sem imel 3 dni nazaj sam in po dolgem poizkušanju sem lepo format c in je bila stvar potem, ko sem jih spet naložil urejena.

LoneWolf ::

Uporabis lahko tudi programcek, kot je npr. TaskInfo 2002. Ta ti lahko med drugim pove za vsak proces posebej katere datoteke ima odprte.

matic ::

Mah, ce bi imel sharano ni problem, ptem pogledas pod computer management, pod Open Files in vidis kaj je na mrezi se od tvoj datotek uporablja. P2p programov na svoji masini Ne uporabljam..

No zadevo sem zbrisal, ampak se mi je ze dogajal da tudi po tem postopku ni deloval. Reset racunalnika, ko se nalozi direkt v cmd in prek cmd-ja brisat datoteko!

Druga varianta ki pa verjetno vedno prime je da bootas z winXP CDja v repair konzolo in tam brises datoteko. Verjetno repair konzole dela prav tako kot stari dos, torej laufa samo en service na 1x!? In zato verjetno lahko b.p. pobrises fajl.

Ampak, mene v takih primerih vseeno zanima, kdo ga serje! :\
Bom pogledal TaskInfo, ceprav po opisu, to ni ravno najbolj to... verjetno pa se da tudi z njim pomagat!

Highlag ::

Katera okna pa uporabljaš?

Ko se je meni enkrat to zgodilo (WXP) je pomagalo to, da sem ob zagonu oken prekinil nalaganje -> boot menu in tam izbral možnost command prompt.

Tam mi je potem uspelo datoteko zbrisati.

matic ::

winXP Tudi to je varianta. Prakticno je identicna varianti z repair konzole. Samo nevem zakaj se nisem spomnil tega..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
112018 (1834) ElectricMan
»

NEMOGOCE

Oddelek: Pomoč in nasveti
291818 (1227) glavic
»

prog-utility spremlja procese v racunalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71026 (892) dexter
»

SETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
201510 (1316) Loki
»

procesor - obremenitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
51176 (1089) mylos

Več podobnih tem