» »

novo naložen win 7 problem

novo naložen win 7 problem

biokill ::

Kupil sem 1TB velik disk, ga vstavil v kišto in nanj naložil windows 7......disk sem razdelil na 2 particiji, in sicer ena velika 60GB- za windows...to sem dal pod primary, ter druga 940GB........

Zdaj pa ko se mi prvič zažene desktop, pogledam v moj računalnik in mi najde oz. prikaže samo en disk, in sicer tega 60GB velikega....kot da mam zdaj samo še 60gb minus tist kar je win zasedel placa gor....

Ima kdo kakšno idejo, kako to rešit, ?

L.P. biokill

krispe ::

Si na drugo particijo morda naložil Linux (npr. Ubuntu)?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Mare3 ::

Samo en predlog probaj če bo delalo: Start - (desni klik) Moj računalnik - Upravljaj - Upravljanje diskov - Če vidiš spodaj črn kvadratek kjer piše Nedodeljen - desni klik - nov preprost nosilec. To je ena od možnosti katera je meni delovala. Splača se pogledat vzame ti malo časa. LP

biokill ::

mare3, najlepša hvala, to je blo to :D

biokill ::

Imam še eno vprašanje......Do sedaj sem imel Win XP, in samo C disk.....Zdajle pa sem na win 7 razdelil na dve particiji, kot sem že zgoraj napisal, imam prvo za windows in drugo za šaro in programe.....Kako bi jaz zdaj naštimal, da bi se mi vse shranjevalo na D disk in kako je potem s pregledovanjem namizja in moji dokumenti, ali se tm prikažejo fajli iz obeh diskov ali kako?


L.P.

Mare3 ::

Če obstaja še kak drug način ne ve ker se nisem preveč ukvarjal s tem jaz osebno filme, muziko, igre, programe vse shranjuje na D: na C: se inštalira tisto na kar pač ne morem vplivati, je pa pač malo več časa ker pred vsaki shranjevanjem moraš izbrati kam boš shranil in takrt ko imaš možnost izbereš D: drugače ti bo verjetno na C: shranilo. Ne rečem da druge opcije ni samo jaz nisem seznanjen z njo. LP

jat2406 ::

Windows7 ima zelo uporabno možnost, ki se ji reče knjižnica.
V osnovi je tam že - dokumenti, glasba, video...
Če odpreš mapo na disku "D", ki se ji bo reklo na primer "filmi", jo vključiš v eno od že odprtih knjižnic ali pa celo odpreš novo knjižnico, potem zelo enostavno shranjuješ dolpotegnjene filme v to knjižnico, vse skupaj pa se nahaja na particiji "D" v mapi, ki si jo določil. Seveda se da v eno knjižnico vključiti poljubno število map na različnih lokacijah, tudi v omrežju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597042 (5414) solatko
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811900 (7381) carota
»

"XP support has ended"

Oddelek: Pomoč in nasveti
485109 (4361) divya
»

sss disk poln, kako preprečiti nalaganje na ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81004 (738) tx-z
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303345 (2826) Malajlo

Več podobnih tem