» »

Slovenska levica

Slovenska levica

Temo vidijo: vsi
««
2 / 219
»»

USS Liberty ::

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&Vie...

Slovenski "levici" res ni pomoči... Ni jim dovolj, da branijo slovenske tajkune, pa so začeli celo preko Bruslja branit srbske tajkune, ki jih sovraži in se jih sramuje velik del srbskega naroda....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Mr.B ::

V glavnem, problem so Ovce, ki zadeve ne sankcionirajo. Kot sem rekel že v eni temi, bi se v Sloveniji morala po cesti kotaliti kakšna glava ali dve, šele takrat bi se zadeve začele urejati. Problem je namreč , da imamo recimo tipičen primer HILDE ki gre lepo mirno v pokoj, enako pot bo šel ZIDAR, kljub temu da bo DARS prevzel posle, ter določil podizvajalca....
Kaj pa delajo INŠPEKCIJE, država je raje inkasant je lažje in dviguje davke prispevke, itd... Namreč če bi dejansko inšpekcija delovala, enako delovala tudi davčna inšpekcija, ter imela DEJANSKO IZVAJALSKE ZAKONE, potem se zgodba kot je recimo Simone Dimic, nebi dogajale, ker bi se prej ko slej zgubila papirna pot ter temu primerno Sankcije Enako recimo zgodba MERKURJA, namesto razlastitve, se sedaj prodaja, in človek se zamisli, kako nekateri malo zdravje rukne... Torej INŠPEKCIJE država noče, ker potem res da poberejo več, samo osebe z nizko plačo, a visokim doprinosom nebi obstajali, če razumete za namig.

Dejansko lahko spremenijo samo en člen Davčne zakonodaje : Sedaj naj Državljan RS dokaže, da je zaslužil za 500kEUR, za obnovo bajte, in ne tako kot danes, ko mora to dokazovati davčna, ki seveda brez paprinate poti ne more nadaljevati postopke, razen če nisi NAŠ:D, potem lahko zakon sprejmejo štiri dni pred obtožnim predlogom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ramon dekers ::

Mr.B je izjavil:

V glavnem, problem so Ovce, ki zadeve ne sankcionirajo. Kot sem rekel že v eni temi, bi se v Sloveniji morala po cesti kotaliti kakšna glava ali dve, šele takrat bi se zadeve začele urejati. Problem je namreč , da imamo recimo tipičen primer HILDE ki gre lepo mirno v pokoj, enako pot bo šel ZIDAR, kljub temu da bo DARS prevzel posle, ter določil podizvajalca....
Kaj pa delajo INŠPEKCIJE, država je raje inkasant je lažje in dviguje davke prispevke, itd... Namreč če bi dejansko inšpekcija delovala, enako delovala tudi davčna inšpekcija, ter imela DEJANSKO IZVAJALSKE ZAKONE, potem se zgodba kot je recimo Simone Dimic, nebi dogajale, ker bi se prej ko slej zgubila papirna pot ter temu primerno Sankcije Enako recimo zgodba MERKURJA, namesto razlastitve, se sedaj prodaja, in človek se zamisli, kako nekateri malo zdravje rukne... Torej INŠPEKCIJE država noče, ker potem res da poberejo več, samo osebe z nizko plačo, a visokim doprinosom nebi obstajali, če razumete za namig.

Dejansko lahko spremenijo samo en člen Davčne zakonodaje : Sedaj naj Državljan RS dokaže, da je zaslužil za 500kEUR, za obnovo bajte, in ne tako kot danes, ko mora to dokazovati davčna, ki seveda brez paprinate poti ne more nadaljevati postopke, razen če nisi NAŠ:D, potem lahko zakon sprejmejo štiri dni pred obtožnim predlogom.



se ne bi mogel bolj strinjati! če pride do vojne se bom prvi skril oziroma zbežal, takšen butast narod si ne zasluži žrtev:)
Sicer pa brez žrtev ni naroda:)

Tudi sam gledam kako jim uspeva, še bolj pa se čudim kako uspeva nekomu z 229 sociale, z familijo, ki imajo zgodbe vegrada, mure...

MadMicka ::

"Zaplemba premoženja in ODPRODAJA zaplenjenega premoženja pred dokončanjem sodnih procesov je načelen problem države in pravosodja, spoštovanja ter uveljavljanja temeljnih načel pravne države."

USS Nimitz, kaj od tega ne razumeš? A ne razumeš, da sodobna država pred dokončanjem sodnih postopkov premoženja ne bi smela odprodati? Pustimo ob strani kake izjeme, kot je npr. hitro pokvarljivo blago, kar sicer ne spada v ta okvir.

USS Nimitz, a teb se zdi normalno, da bi domnevnemu kriminalcu Janezu Janši država RS zaplenila in prodala bajto, še preden bo morda obsojen za kaznivo dejanja prejemanja podkupnin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

poweroff ::

MadMicka je izjavil:

USS Nimitz, a teb se zdi normalno, da bi domnevnemu kriminalcu Janezu Janši država RS zaplenila in prodala bajto, še preden bo morda obsojen za kaznivo dejanja prejemanja podkupnin?

Njemu se zdi normalno, če se domnevni kriminalec Janez Janša piše Milan Kučan. :):):):))
sudo poweroff

Ramon dekers ::

nevem kaj toliko gonite janšo, on bi vsaj prodal marsikatero slovensko podjetje, in bi bila stvar rešena. pa še več možnosti bi bilo da bi jih tujci dokapitalizirali kot pa sedaj ko imamo nesposobne meneđerje, z visokimi plačami podjetja pa v minusu!

Matako ::

^^^ imo čisto precenjujete Janezov vpliv. Vse kar bi lahko prodal je res kako orto državno podjetje, Hilde pa bi se bohotile naprej.

Situacija v SI je je že tako daleč, da jo katerikoli posameznik težko spravi v red.
/\/\.K.

Ramon dekers ::

Matako je izjavil:

^^^ imo čisto precenjujete Janezov vpliv. Vse kar bi lahko prodal je res kako orto državno podjetje, Hilde pa bi se bohotile naprej.

Situacija v SI je je že tako daleč, da jo katerikoli posameznik težko spravi v red.


imaš prav, lovke politkov na vrhu pa so razpleten po celotnem področju sodstva, dz, in izvršilne veje oblasti (policije).
Če bi bil na oblasti JJ. bi bilo (subjektivno mnenje) vsaj to da bi mogoče vsaj MALO razdrl te povezave, golobič and co. kresal co. dimic co. ETC.

durrenmatt ::

Kakorkoli obrnemo preseravanje Dimičeve in njenega partnerja Horvata (Murgle, Dubaj, jahta XXL itd.)se je plačevalo iz davkoplačevalskega denarja. Kul.
Pozor, branje ogroža neumnost!

bluefish ::

Če bi bil na oblasti JJ. bi bilo (subjektivno mnenje) vsaj to da bi mogoče vsaj MALO razdrl te povezave, golobič and co. kresal co. dimic co. ETC.
Ja, razdrl bi te domnevne povezave, ustvaril pa kup novih.
Res mi ni jasno, kako lahko nekateri menite, da je pa en politik bolj pošten od drugega (to kao avtomatsko zaradi tega, ker je na nasprotni strani).

KuntaKinte ::

slabše od te sodrge zdaj je nemogoče,tako da ja,bilo bi bolje,JJ-ja še v življenju nisem volil,pa ga bom,če ga prej tile mafijaši ne učuzijo ali pospravijo ala Ivek

Spy ::

bluefish je izjavil:

Res mi ni jasno, kako lahko nekateri menite, da je pa en politik bolj pošten od drugega

Če je tako kot ti praviš potem direkt v čuzo vse politike od osamosvojitve naprej. Štejejo tudi župani in občinski svetniki.
Če dokažeš, dam podpis.
LP, Spy.

Ramon dekers ::

povej mi ali je imel kdo od zdajšnih bumbarjev na vladi vsaj malo j... da bi vrgel v marico zidarja? ddd NE! sicer do sodnega epiloga tudi na oblasti janša ni prišlo, to pa zato ker so tajkuni z levico zgoraj premočni + skorumpirano sodstvo. Sicer pa tajkun gor ali dol, vlada bo sprejela takšne zakone ki tajkunom ustrezajo, če jih bodo tajkuni financirali! saj veste kako pravijo: dajte mi nadzor nad denarjem in mi je vseeno kdo vlada! Kaj je imel janša s tistim orožje je minimalno to kar se sedaj dogaja, vsak dan nova afera da ne govorim da so zaradi dimiceve se novinarje začeli preganjati.

Spy ::

Ramon dekers je izjavil:

to kar se sedaj dogaja

Danes se nam dogaja napoved druge največje kraje po privatizaciji: pokojninska kraja 100 milijard EUR.

MadMicka ::

Moris, mogoče imamo v Sloveniji skorumpirano sodstvo, mogoče pa ti otresaš gobec o zadevah o katerih nimaš pojma. Vse je mogoče.

luli ::

Moris, mogoče imamo v Sloveniji skorumpirano sodstvo, mogoče pa ti otresaš gobec o zadevah o katerih nimaš pojma. Vse je mogoče.


To pa imaš prav.
V Zloveniji obstajajo tudi micke s pimpeki.
Ampak jaz tem Mickam ne mislim igrat psa.

Mr.B ::

Zanimivo bi bilo postaviti Anketo, če se kdo sploh zaveda kaj pomeni Imeti državo, in kaj pomeni Imeti podjetje. Kolikor opažam, nekateri smatrajo da je to eno in isti K.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pšenični ::

"Danes se nam dogaja napoved druge največje kraje po privatizaciji: pokojninska kraja 100 milijard EUR."

Glede na to, da okoli 16% moške populacije v Zloveniji doživi 65 let, ob tem da se vplačana sredstva ne vračajo, je tole prava zlata jama. Kam gre denar.

donfilipo ::

durrenmatt je izjavil:

Kakorkoli obrnemo preseravanje Dimičeve in njenega partnerja Horvata (Murgle, Dubaj, jahta XXL itd.)se je plačevalo iz davkoplačevalskega denarja. Kul.


Pahor: Dimičevi zaupam, a naj se izrečejo še instrumenti pravne države


Klinc priznam. Mene bi celo verjetno zlahka vozila okoli z ovratnikom in bi lajal kot kuža pazi;(( No potem bi jo pa tudi ugriznil.;((

Ampak dobro. Resno. Če se pokaže, da Borut zaupa v glavnem nekakšni prefinjeni mafiji, čisto resno vprašam, kakšne so realne možnosti, da se ga odstavi z položaja???
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

lexios ::

Zanimivo bi bilo postaviti Anketo, če se kdo sploh zaveda kaj pomeni Imeti državo, in kaj pomeni Imeti podjetje. Kolikor opažam, nekateri smatrajo da je to eno in isti K.


No, dejmo tole vsi vsaj še enkrat prebrat...

Ampak dobro. Resno. Če se pokaže, da Borut zaupa v glavnem nekakšni prefinjeni mafiji, čisto resno vprašam, kakšne so realne možnosti, da se ga odstavi z položaja???


In na njegovo mesto postavi??? Resno. Če se izkaže, da nekakšna prefinjena mafija deluje, ne bi bilo smiselno "odstaviti" vse?

marS ::

...total smo u kurcu......;(
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Pšenični ::

"...total smo u kurcu....."

Imajo nas za norca.

T0RN4D0 ::

Pa jim kar uspeva. Ergo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

donfilipo ::

lexios je izjavil:



Ampak dobro. Resno. Če se pokaže, da Borut zaupa v glavnem nekakšni prefinjeni mafiji, čisto resno vprašam, kakšne so realne možnosti, da se ga odstavi z položaja???


In na njegovo mesto postavi??? Resno. Če se izkaže, da nekakšna prefinjena mafija deluje, ne bi bilo smiselno "odstaviti" vse?


E to te pitam;((
Predčasne volitve v državni zbor.
Razpiše jih predsednik države.
Kdaj? Kadar se mu zdi, ali kadar ljudje stojijo pod njegovim oknom in vpijejo:

'Sine turku obuci burku
kako te nije sramota
zar ne vidiš mila diko
kakva nam je u parlamentu grehota';((

Priznam da razen teorije in splošnih filozofskih vprašanj prakso prava pa tudi politike ne poznam!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

"E to te pitam;((
Predčasne volitve v državni zbor.
Razpiše jih predsednik države.
Kdaj? Kadar se mu zdi, ali kadar ljudje stojijo pod njegovim oknom in vpijejo:"

Pogooglej kako je bilo v Srbiji. Mal se špricajo z vodo, vpijejo, potem policija in vojska prestopita na stran demonstrantov, volitve se lahko takoj razpišejo. Edina razlika je, kam bi dali naše; zapor ali umobolnica?

donfilipo ::

Hm za srbijo mi ni treba googlati. Sem nedavno kar malce glodal srbsko sceno. Ampak, da je ta hudo tudi pri nas pa nikakor ne morem verjeti. Sem pač naiven?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Pšenični ::

podbevna ::

Jaz bi samo dobronamerno pripomnil, da je velika večina sodelujočih v tej temi skrajno omejenih.

Resno. Komentiranje Big Broderja je preresna stvar za vas. Pozivanje k nasilju "kot v Srbiji ob padcu Slobota" pa bi bilo smešno, če ne bi bilo malo strašno.

donfilipo ::

@ telbanc na link
Ne to. Tu sem že kar videl nežne poglede zaupanja in postavil 'pasjo karikaturo'. Problem je menjava 'levih' oblastnikov. A res ne gre brez revolta, špricanja in 'revolucije'?
Seveda KO in ČE potrdijo sume tudi pristojni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Pšenični ::

"Resno. Komentiranje Big Broderja je preresna stvar za vas. Pozivanje k nasilju "kot v Srbiji ob padcu Slobota" pa bi bilo smešno, če ne bi bilo malo strašno."

Pazi malo. Mi smo samo predstavili, kako bi lahko bilo. Seveda mi ne govorimo; ubij tega...ker smo na smrt miroljubni.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Dejte no, naši še štrajkat ne znajo, kaj šele da bi demonstrirali. Samo poglejte kako se je začelo v javnem sektorju, takrat so začeli šele delat.

Po drugi strani še resnega vodnega topa nimamo za hladii množice.. Ups imamo, samo malo Gasilce prefarbamo v mestne redarje, je eno te isto.

PS: Morda bo pa javni sektor, peljal svoje sindikaliste v Francijo, da ugotovijo, kaj se pravi štrajk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

podbevna ::

Pšenični je izjavil:

"Resno. Komentiranje Big Broderja je preresna stvar za vas. Pozivanje k nasilju "kot v Srbiji ob padcu Slobota" pa bi bilo smešno, če ne bi bilo malo strašno."

Pazi malo. Mi smo samo predstavili, kako bi lahko bilo. Seveda mi ne govorimo; ubij tega...ker smo na smrt miroljubni.


Kaj naj pazim?

In kdo ste "vi" miroljubneži? Ena stran od prizadetih ultrasov, ki sem jih prej omenil. Kreteni kot ste "vi" z obeh strani ste krivi za sranje kakršno imamo v politiki. Vsak, ki bo glasov za GG ali JJ ali njuni stranki je debil. Simple as that.

P.S.

Niste na smrt miroljubni, ampak na smrt neumni.

Pšenični ::

"Dejte no, naši še štrajkat ne znajo, kaj šele da bi demonstrirali. Samo poglejte kako se je začelo v javnem sektorju, takrat so začeli šele delat."

Mi je tajkrat pisala kolegica iz državne uprave. Točno to.

"Niste na smrt miroljubni, ampak na smrt neumni."

Pazi malo..he,heh..

http://www.rtvslo.si/slovenija/se-je-z-...

Zato pravim, zapor ali umobolnica.

Zgodovina sprememb…

podbevna ::

Kaj naj pazim? A to je kao grožnja?

Pšenični ::

"Kaj naj pazim? A to je kao grožnja?"

Kakšna grožnja. Ne ni. Če ne zastopiš heca, ti jaz ne morem pomagat.Heh,heh

Zgodovina sprememb…

lexios ::

:)) Podbevna, si novinar(/ka)?;((

donfilipo ::

@podbevna

Pozivanje k nasilju v določenih primerih bede in očitne razpadlosti pravne države ni potrebno. Dvomim, da bi tale forum bil sposoben izzvati kakršnokoli nasilje. Pa če bi se naloge lotili profesionalci, ne. In profesionalci dvomim, da bi se naloge lotili na tem forumu. Je vseeno preveč 'tehničen'.
Kar pa lahko in tudi včasih naredi, pojasni na kratko kakšno zadevo, ki jo večina ne ve.
Kot rečeno, kaj za vraga se še mora dogoditi za predčasne volitve?
Ali morajo ljudje popizditi?
Ali gre tudi drugače?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

Zgleda da je na levi opciji že prisotna nervoza. Ne briga jih, da v Mariboru nastajajo nemiri ob razdeljevanju paketov rdečega križa. Oni tišijo svoje naprej.

"Kot rečeno, kaj za vraga se še mora dogoditi za predčasne volitve?
Ali morajo ljudje popizditi?
Ali gre tudi drugače?"

Mislim, da če bi prišlo do obsežnih demonstracij-v Ljubljani, vlada pade. Glede na rezultate zadnjih volitev in na to, da je Ljubljana najbolj gospodarsko močna je zaenkrat bolj malo možnosti.

donfilipo ::

Mislim, da če bi prišlo do obsežnih demonstracij-v Ljubljani, vlada pade. Glede na rezultate zadnjih volitev in na to, da je Ljubljana najbolj gospodarsko močna je zaenkrat bolj malo možnosti.


Jaz pa menim, da bi v 21.stoletju moralo vsako benevolentno vodstvo znati samo pregledati posledice in učinke svojega delovanja, rezultate podpore, 'delovanje' svojih 'zaupancev' in potegniti sklep.
Ali pa je morda celo pravo modro predvidelo, kam lahko vodi tranzicija iz 'ničije' v določeno zasebno lastnino?

Je pa res, da bi morda veljalo pogledati še resno, ali se nemara to povsod in stalno ne dogaja vsem oblastem in smo zdaj navalili na 'levi' trojček, ker jih čisto objektivno tepe politika levice 20-letke. Skupaj s 4 letnim štukanjem JJ-ja.
Meni se zdi, da se je nabralo hitro, preveč. Demonstracije mi niso všeč.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

luli ::

Največji problem je v SODSTVU!

donfilipo ::

Ne pitaj;((

Ampak dvomim, da je naše sodstvo kaj bistveno drugačno kot drugje. Povsod so po 'bukovo zadrti' v tehtanje med različnimi možnimi razlagami zakonov in povrhu vsega še dogodkov. Vaga na kvadrat. Da pa deluje (in ponekod deluje) pa poskrbi zdravo gospodarstvo, velika dodana vrednost, dobra zaposlenost..in če to ne...pa diktatura:)

'Sudije' so povsod birkokratsko resni misleci, ki družbe ne rešujejo, ampak 'bremzajo' nepravilnosti. Če ni prevelike inercije kriminala gre, če ne, pa lahko tudi poči. Ampak zavor je nemara poleg sodstva še kaj?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

MadMicka ::

luli, a znaš podrobno in razločno, podkrepljeno s konkretnimi primeri razložiti, v čem točno je problem v sodstvu, v primerjavi s čim je ta problem največji in zakaj?

poweroff ::

MadMicka, saj to je jasno. Sodstvo je sedaj odgovorno za Janšev primer. Od njih je odvisno ali bo obsojen ali oproščen. Kaj tle ni jasno??? :D:))
sudo poweroff

Mr.B ::

Matthai, ne me narobe razumeti, ne da bi pluval po sodnikih. Dejansko me zanima, kje na svetu razen v Banana republikah bi lahko pričakoval da , kot pravimo politično neodvisno sodstvo, kaj že tožilstvo da ven tako skrpucalo kot so ga dali pri JJ, in potem še zelo kmalu, takoj po spremembi zakona dajo še popravke ven.
Mislim, da si kdo upa dati ven in še celo na papir, na neznanem kraju na neznani lokaciji ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ciklamen ::

O kako bom vesel, ko bo JJ spet na oblasti čez 2 leti, pa da bomo videli kaj bo on naredil iz t.i. "Zavožene republike". Če mu bo uspelo spravit gor državo brez raznoraznih tajkunskih sranj, potem mu grem in lastnoročno čestitam.
- End of the Post ->

MadMicka ::

Mr.B, a če tebe dobijo, kako se naokoli sprehajaš s sekiro v eni roki in s sveže odsekano človeško glavo v drugi roki, preostalega dela trupla pa ne najdejo, a te potem lahko obsodijo zaradi umora, ki si ga storil na neznani lokaciji?

Drugače pa, kaj točno v tem primeru zameriš sodišču? Da niso kar takoj sodniki sami začeli kazenskega postopka zoper tožilca, ki si je upal takšno "skupocalo" prinesti na sodišče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

WarpedGone ::

Succesful troll is sucessful.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

"Mr.B, a če tebe dobijo, kako se naokoli sprehajaš s sekiro v eni roki in s sveže odsekano človeško glavo v drugi roki, preostalega dela trupla pa ne najdejo, a te potem lahko obsodijo zaradi umora, ki si ga storil na neznani lokaciji?"

No, nismo vedeli, da je zadeva že tako resna. Konstrukti so huda stvar. Sigurno misliš na J.J., ki bo kot "prvi m" zmagal na parlamentarnih čez dve leti.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Če ste že začeli z našimi sodišči, mislim da ni nobeno levičarsko-desničarsko natolcevanje, da so pač nesposobna; resnično nesposobna ... predvsem nesposobna odločanja, o ničemer si sodniki ne upajo izjasniti, najrajši si pa primere kar drug drugemu odstopajo in zavlačujejo zadeve v nedogled ... na ESČP (Evropsko sodišče za človekove pravice v Strasbourgu) izgubljamo kot po tekočem traku itd.

... čemu? Naši pravniki so opravili izredno zahteven študij, opravili prakso, pravosodni izpit itn. ... očitno imajo vso podlago, da bi bili odlični pravniki in posledično sodniki, tožilci, a vendar je resničnost stanja drugačna? Zakaj?

Nemški svetovalec N.M. Doukoff o naših sodiščih:
Po vaših predpisih je sodni zaostanek zadeva, ki ni bila rešena v 18-ih mesecih odložitve. Vendar taka zadeva ni sodni zaostanek, takšna zadeva je katastrofa.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dukenukem ::

Kaj neki kadi ta Pahor? Mora bit res neki mocnega.. aja pa še tole če si v sloveniji raziskovalni novinar ,mal preveč poveš,te lahko zadane svinčena kap
««
2 / 219
»»