» »

pretvornik za tv butasto vprašanje

pretvornik za tv butasto vprašanje

bananaman12 ::

okej vem da se sliš butast vprašanje ampak me zanima če se da v pretvorniku (za TV) predvajat tud videe? vem da se da predvajat muziko in gledat slike.. kaj pa videe? :P
hvala za odgovor

jest10 ::

Na enih se da, na drugih ne.

bananaman12 ::

hmm sam verjetn so dražji ane?
sm misliu da bi kak cenen pretvornik ki ga kupiš v Sparu al pa kej tudi predvajal kak video format.
sicer pa sej pretvorniki niso namenjeni lihk predvajanju videou hehe
sam pač tk me je zanimalo. hvala za odgovor :)

LuGi ::

Še sanja se mi ne kak PRETVORNIK bi predvajal video? Hmm woot?!

St235 ::

ko bi se men sanjalo o čem govoriš... Načeloma skor vse kar prebavi glasbo in slike, predvaja tudi video vsebine.

Alexius Heristalski ::

Govori o sprejemniku DVB-T, ki so ga naši vrli birokrati poimenovali "pretvornik signala".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Soldier ::

Da ne bom nove teme odpiru me neki v zvezi s tem zanima. Starejsi sosed ima televizijo, ki je stara glih toliko da nima podpore dvb-t. Kupil je ta pretvornik za 50€ ki ga ponujajo. Sedaj smo zadevo prklopl tako kot je treba ampak signala ni. Je pa res, da ima eno anteno še iza časa hitlerja, drugo pa ima takšno sobno z ojačevalcem 12V. Glede na to da je prej z istimi antenami lovil nekaj Tv postaj, je mozno, da je ta digitalni signal šibkejši od analognega(kolko vem je višja frekvenca in manjša valovna dolžina slabše prodorna kot obratno). Skratka, ali bi z istimi antenami in z istimi pozicijami le teh moral dobiti nov signal ali ne, glede na to, da so to zelo stare sobne antene, v zelo stari hiši z kamnitami 1m stenami?

Highlag ::

Digitalen signal oddaja v enakem pasovnem pasu kot analogni, zato ne rabiš nobenih dodatnih / novih anten. Če seveda oddajnik, ki ga uporabljaš oddaja digitalno. Če ne potem moraš ali obrniti antene ali pa dodati kakšno novo anteno.
Bi pa rekel, da je digitalen signal na drugem kanalu.

Štos digitalnega je ravno v tem, da zaradi ožje pasovne širine kanala v isto frekvenčno območje spraviš več kanalov.

Kar se tiče pa neslike je potrebno pri uporabi zunanjega pretvornika potrebno kanale iskati z daljincem pretvornika in ne televizorja. TV na AVin ali kaj podobnega, da dobiš sliko pretvornika, potem pa iščeš kanale s pomočjo daljinca pretvornika.
Never trust a computer you can't throw out a window

Soldier ::

Potem sklepam,da mi ostane še samo obračanje anten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132916 (1178) Bezukhoff
»

TV na rač.

Oddelek: Zvok in slika
91631 (1340) BorutK-73
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10123039 (18968) Domn
»

Lidl in vračilo blaga

Oddelek: Loža
242598 (1911) Sims
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425960 (22528) icek

Več podobnih tem