» »

virtualni računalnik

virtualni računalnik

JesusChrist ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo pozna kak RES DOBER software za postavitev virtualnega računalnika v stilu Virtual PC (MS). Prosim zadržite se tisti, ki so vam "prijatelji" povedali, da je tisto in ono kul. In prosim ne hvalit nekega sranja (aka VMWare). Iščem nekaj dobrega, zanesljivega, HITREGA, ...
Tako da prosim naj odgovarja nekdo z IZKUŠNJAMI.

Preveč živcev mi je požrl VMWare in še marsikaj drugega - zato bi rad nekaj novega.

Hvala že vnaprej,
LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

ABX ::

80% produkcije nam visi na VMware, ampak če ti praviš da je sranje, bo že tako.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

Oracle Virtual Box

JesusChrist ::

Oprosti da sem te prizadel ABX. Ampak cenim svoj čas. Nekateri ga očitno ne :)

Hvala mtosev, bom sprobal :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

krho ::

In kaj točno je narobe z VMWare?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

srus ::

Z ABX sva že dva, ki očitno ne veva kaj zamujava v življenju.

Ampak, ninjeti sporoči nam, ko boš odkril in implementiral kaj takega kar ni sranje.

Beezgetz ::

Jaz imam tudi Virtual Box.
Je zelo enostaven.
Ne pozabit vklopit Guest Additions,
da imas lahko cez celi zaslon, pa lepsi pretok miske, copy/paste funkcijo...

Sem pa skoraj sel z VMWare... vsi ga hvalijo...
GNU/Linux,
ker si raje lastim svobodni OS,
kot da ukradem tistega ki ni vreden svojega denarja.

JesusChrist ::

Kaj je narobe? Dodelim mu 2GB rama, procesor, 20gb virtualni disk, ... kljub temu še ogromno virov ostane primarnemu OS. Ampak kljub temu šteka VSE (laufa ubuntu gor).

Sem sedaj probal Virtual Box z enakimi nastavitvami - teh problemov ni :)

Hvala še enkrat.

LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

_Dejan_ ::

ABX in srus mislim da vajini vmware sistemi niso tisto kar on išče... Vajina produkcija je verjetno na ESX oz ESXi osnovi in ne nekaj kar laufa znotraj nekega operacijskega sistema...

ninjeti: Napiši specifikacijo sistema ki ga imaš. Ali sploh podpira virtualizacijo? Kakšen HDD uporabljaš? Pomoje je tvoj problem v HDD-ju ker ga lahko VM ogromno uporablja in posledično ti bo celoten sistem štekal...

Jaz niti z ESX niti z ESXi nikoli nisem imel problemov in vse dela ok, je pa res da laufa na SAS 15k rpm diskih...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

fizikalac ::

Imam VirtualBox in VMWare... Oboje je OK.

ABX ::

_Dejan_ je izjavil:

ABX in srus mislim da vajini vmware sistemi niso tisto kar on išče... Vajina produkcija je verjetno na ESX oz ESXi osnovi in ne nekaj kar laufa znotraj nekega operacijskega sistema...

ninjeti: Napiši specifikacijo sistema ki ga imaš. Ali sploh podpira virtualizacijo? Kakšen HDD uporabljaš? Pomoje je tvoj problem v HDD-ju ker ga lahko VM ogromno uporablja in posledično ti bo celoten sistem štekal...

Jaz niti z ESX niti z ESXi nikoli nisem imel problemov in vse dela ok, je pa res da laufa na SAS 15k rpm diskih...


Res je, vendar za manjše firme fušam z Vmware server na Linux-u. Sicer je kar nekaj dela pri optimizaciji, ampak imam check list, tako da mi ne pobere preveč časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_Dejan_ ::

ABX je izjavil:

_Dejan_ je izjavil:

ABX in srus mislim da vajini vmware sistemi niso tisto kar on išče... Vajina produkcija je verjetno na ESX oz ESXi osnovi in ne nekaj kar laufa znotraj nekega operacijskega sistema...

ninjeti: Napiši specifikacijo sistema ki ga imaš. Ali sploh podpira virtualizacijo? Kakšen HDD uporabljaš? Pomoje je tvoj problem v HDD-ju ker ga lahko VM ogromno uporablja in posledično ti bo celoten sistem štekal...

Jaz niti z ESX niti z ESXi nikoli nisem imel problemov in vse dela ok, je pa res da laufa na SAS 15k rpm diskih...


Res je, vendar za manjše firme fušam z Vmware server na Linux-u. Sicer je kar nekaj dela pri optimizaciji, ampak imam check list, tako da mi ne pobere preveč časa.


Če še ne veš je ESXi brezplačen za enoprocesorske sisteme...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SasoS ::

ESXi ima kar nekaj težav s hardwarerom (moraš imeti supported hardware), vmware-server enostavno naložiš in dela. Je pa res da zgleda da počasi ugaša :(
Drugače se pa strinjam z ABX-om...vmware deluje relativno dobro, samo moraš si vzet cajt in ga zoptimizirat.

ABX ::

ESXi nima software raid, to zame je takoj no go.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206691 (6208) Buggy
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687496 (5068) Blisk
»

Izšel VMware Workstation 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4210084 (8564) MrStein
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327932 (7442) BlueRunner
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257398 (4555) BlueRunner

Več podobnih tem