» »

Izšel Ubuntu 10.10

1 2 3
4
5

Icematxyz ::

"Freezne" to je zdaj preveč splošno. Kako pogosto pa?

echoman ::

Največkrat kar ob posodobitvah. Včasih, ko je računalnik prižgan in ga nekaj časa noben ne uporablja, premaknem miš, ostane črn ekran, kot da je še vedno zaklenjen. Danes je po posodobitvi delal vredu, vendar nekako še vedno pričakujem nadaljevanje. Bom testiral jutri in poročal.

Icematxyz ::

...To se dogaja sedaj že zelo pogosto, vendar ne bi rad ponovno nameščal Win XP, ker imam tukaj že lepo nastavljen omrežni tiskalnik in disk, povrhu vsega pa so se uporabniki na Ubuntu že privadili. Če bodo morali ponovno na XP, potem jim ne bi več zamenjeval OS...


Verjetno boš jih zelo težko prepričal, da naj se odrečejo Ubuntu. Vsekakor pa poskusi če želiš. Drugače pa ja res je, ko se bo pojavila težava, točno opiši kaj se je takrat dogajalo in če je morda računalnik ravno takrat dolgo časa miroval in si ga na to ti šel "zbudit", pa te ni ubogal!

echoman ::

Nisem testiral ravno sam, vendar vem kakšna je bila današnja situacija. Uporabnik je brskal po spletu za neko stvar. Kar naenkrat pride do mene in mi reče, da se miška ne premika več. Seveda vem kakšna je bila situacija - ponovno "freeze". Vse kar je bilo, sem zvedel, da se miške kar naenkrat ni dalo več premakniti, to pa je bilo to. Ko sem prišel zraven računalnika sem poskusil s kombinacijo Ctrl+Alt+F2 - da bi se izpisal iz grafičnega načina. Vendar ko sem na tipkovnici pritiskal tipke, se je pri opcijah Num lock, Caps lock,... Num lock lučka kar utripala.

Jutri imam namen računalnik prečistiti v notranjosti, bom pa seveda testiral tudi RAM-a z memtest, da vidimo, če bo situacija kaj boljša. Me pa zanima še, koliko časa memtest, ki je bil zraven Ubuntu-ja, (približno) pregleduje en RAM?

Hvala in LP! :)

Icematxyz ::

Uporabljaš morda brezžično omrežje in če ga, a je možno kašna dva dni Ubuntu in njegovo delovanje preizkušati na žičnem omrežju. Gre to za prenosnik ali stacionarni PC?

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Gre za stacionarni PC, je pa priklopljen v žično omrežje.

Icematxyz ::

Zdaj boš moral ugotoviti ali gre za okvarjeno strojno opremo in točno katera komponenta je okvarjena, zanič gonilnik ali morda kakšna težava v Ubuntu OS.

Katero grafično kartico imaš? Če so za njo na voljo zaprto kodni gonilniki, lahko poskusiš še najprej obe opciji kako se obneseta. Se pravi da vključiš ali izključiš zaprto kodni gonilnik za grafično kartico (enako še za vse ostale zaprto kodne gonilnike, če obstajajo še za kakšno drugo strojno opremo) in izvedeš ponovni zagon. In testiraš zadevo. Morda razmisli tudi v smeri Ubuntu 10.10, da vidiš kako se obnese na tvoji strojni opremi. Kot sem rekel, lahko pa je preprosto se okvarila katera od komponent računalnika in boš moral to sedaj ugotoviti katera.

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Danes sem računalnik prečistil, testiral RAM-a, rezultat je pozitiven. Kar sem računalnik uporabljal, je deloval odlično, brez da bi prišlo do kakršnihkoli "freezov".

Bom pa danes namestil še 10.10, da vidim kako se bo odzival tu. Glede komponent ne verjamem, da bi bilo kaj narobe, saj je XP medtem, ko sem pobrisal Ubuntu deloval vredu.

Bom sporočil stanje, če mi uspe nadgraditi.

echoman ::

Zaenkrat dela vredu, bomo pa vidl stvar čez mesec, če bo še vedno vredu. Glede na to, da je sedaj prečiščen, se mogoče sliši ventilator, tako, da bo treba še dodatno ventilacijo dokupit, ker se greje.

LP :)

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

MrStein je izjavil:


- eject CD problem
- srednja tipka ne dela
- ne more DVD image zapečt
- prekinja WLAN


Tole so minor bugi, razen mogoce zadnjega, ki ga je pa tezko stestirati tako majhni kolicini razvijalcev/testerjev.

...

Prekinjanje wirelessa je prav tako precej specificen bug, ki se navezuje na hardware.

Treba je vedeti, da gonilnike in hardware related zadeve testirajo razvijalci, ki so omejeni na majhno podmnozico strojne opreme. Ce bi gonilnike izdelovali tisti, ki naredijo hardware, bi oni testirali gonilnike. Ali bi pa placevali skupini Canonicalovih testerjev, ki bi to pocela za njih. Za vsako verzijo Ubuntuja posebaj.


Napaka v policy skripti je bila:

diff -Nru casper-1.250/scripts/casper-bottom/44pk_allow_ubuntu casper-1.251/scripts/casper-bottom/44pk_allow_ubuntu
--- casper-1.250/scripts/casper-bottom/44pk_allow_ubuntu	2010-01-05 16:53:11.000000000 +0000
+++ casper-1.251/scripts/casper-bottom/44pk_allow_ubuntu	2010-12-04 13:10:34.000000000 +0000
@@ -49,7 +49,7 @@
 Identity=unix-user:$USERNAME
 Action=*
 ResultAny=no
-ResultInactive=no
+ResultInactive=yes
 ResultActive=yes
 EOF


Vir: https://launchpad.net/ubuntu/+source/ca... (spodaj imaš diff)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Se pravi je problem, ki si ga imel odpravljen in se to nekako ne ujema s teorijo, da se napake dokaj hitro ne odpravijo?

Ali kaj?

MrStein ::

V dveh mesecih pofiksan eden od štirih.
Plus tri novo-odkrita ta teden.

Ja, ful se število bugov manjša. Not.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

V treh mesecih poflikan bug, ki se dotika 3 ljudi. To je za moje pojme dobra statistika.

Ostali milijoni uporabnikov pa medtem mirno uporabljajo Ubuntu.

MrStein ::

Od kje si vzel 3 ljudi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

S tvoje povezave:

This bug affects 3 people

MrStein ::

Aja, relativizirajmo stvar.
Če na ulici nekoga pretepejo, pa noben ne prijavi, potem se ni zgodilo, kajne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Se pravi ti bi rad, da se brez bug reporta razreši bug, ki se dotika neke manjše skupine uporabnikov?

Ubuntu je res stabilna platforma, ki lepo napreduje, ampak zaenkrat še to ni v praksi mogoče in to ne samo pri Ubuntu. Se pravi zagotovo se razreši mnogo "bugov" kar s strani razvijalcev. Ampak vseh za prav vse uporabnike pa prav gotovo ne. Zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Tako kot policija, kolikor vem ne legitimira vseh državljanov za to, ker bi morda lahko koga pretepli na ulici. Postopek, kako najdeš tistega, ki je nekoga pretepel je pač drugačen.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Hebeš "stabilno" platformo kjer ti vsake pol ure crkne levi knof. Evo, spet sm brez levega klika, po večini mi ignorira tut Alt+Tab za preklop oken.

Vsak cajt me bo prijelo da PLAČAM za windowse...
Zbogom in hvala za vse ribe

techfreak :) ::

Kakšno miško pa imaš? Ker tole je očitno neka težava z gonilniki.

WarpedGone ::

Nič posebnega - USB Wifi miš za min denarja. Pa touchpad na eeePC T100MT, kjer je enako - desni klik prime, levi ne. Tut single "tap" na touchpad se ignorira.

Pa ne crkne samo left click ampak blokira tut Alt+Tab, kot omenjeno.

Aja, mal nazaj sem jamral in pogrešal "Aero Window spapping", pa so mi priporočal uporabo Compiz framov. Ja, dela. Dokler česa ne zmapiraš na tipko Y.
V konfiguraciji lepo naklofaš not Ctrl - Alt - Y, ampak da zagrabi morš stisnit Ctrl - Alt - Z. En sam smeh ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

V konfiguraciji lepo naklofaš not Ctrl - Alt - Y, ampak da zagrabi morš stisnit Ctrl - Alt - Z. En sam smeh ...


Sem vnesel kombinacijo in jo preizkusil:

CTRL+ALT+Z < - > CTRL+ALT+Z
CTRL+ALT+Y < - > CTRL+ALT+Y


Ne boš verjel! Deluje točno tako kot mora. Torej vprašanje za milijon evrov: česa nimaš pravilno nastavljenega, če se zamenjuje Z in Y na tipkovnici? Glede miši pa vemo iz druge teme, da ne deluje. Ker nič ni pomagalo, si pomislil, da bi še poskusil kakšno drugo miš pri hiši?

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Zanimivo, da stvar crkne ravno in samo če bootnem v Ubuntu. Ista miš na drugi mašini dela b.p.

Nastavljeno mam vse po defaultu, igral se nisem z ničemer, sploh pa ne z mapiranjem tipk na tipkovnici, med "navadnim delom" so tipke zmapirane prav, tut v konfiguraciji so prikazane prav, le "primejo" narobe.

To je BUG. Konfiguracija je samo izgovor.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Zanimivo, da stvar crkne ravno in samo če bootnem v Ubuntu. Ista miš na drugi mašini dela b.p.


Na drugem računalniku z nameščenim Ubuntu?

To je BUG. Konfiguracija je samo izgovor.


Jah kako BUG če pa meni dela tako kot mora? Se pravi je BUG povezan z tvojo strojno opremo, če že? Drugače bi meni enako zamenjevalo Z in Y, če bi šlo za nek splošen BUG?

WarpedGone ::

>> Na drugem računalniku z nameščenim Ubuntu?
Win Vista.

Od default namestive upravičeno pričakujem, da je konfiguracija vsaj skladna sama s sabo. Da če je zdele ena tipka Y, da bo to tut čez 5 sekund.

Ampak v luči brain-fuck-stanja v katerem je Ubuntu Netbook Edition, je kaj resnega pričakovat od tega res preveč. En sam hype.

Očitno apt-get install ubuntu-desktop ne uspe spucat vsega dreka, ki ga napaca UNE.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Win Vista.


No to potem ne pove nič, če gre za težave z gonilniki.

Od default namestive upravičeno pričakujem, da je konfiguracija vsaj skladna sama s sabo. Da če je zdele ena tipka Y, da bo to tut čez 5 sekund.


Ja saj pri meni je, to je smešno.

Ampak v luči brain-fuck-stanja v katerem je Ubuntu Netbook Edition, je kaj resnega pričakovat od tega res preveč. En sam hype.


Da, smo že v eni drugi temi rekli, da je verjetno za večino uporabnikov v tem trenutku bolj optimalna uporaba namizne različice tudi na prenosniku.

Očitno apt-get install ubuntu-desktop ne uspe spucat vsega dreka, ki ga napaca UNE.


Ne s tem samo namestiš zraven klasično Ubuntu 10.10 namizje. Se pravi, da lahko pri vpisu v sejo uporabljaš oba. Tako torej, kot bi od tega ukaza pričakoval.

Icematxyz ::

Nič posebnega - USB Wifi miš za min denarja


To niti nisem vedel, da se gre za brezžično miš. V tem primeru lahko samo rečem, zagotovo imaš pri hiši kakšno žično miš katero boš priključil na prenosnik in s katero boš opravil hiter test! Preden seveda greš in kupiš Windows, se še splača to poskusiti. Zagotovo je pri hiši kakšna miš z repom, pri vsaki ponavadi je!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::


Ne boš verjel! Deluje točno tako kot mora. Torej vprašanje za milijon evrov: česa nimaš pravilno nastavljenega, če se zamenjuje Z in Y na tipkovnici? Glede miši pa vemo iz druge teme, da ne deluje. Ker nič ni pomagalo, si pomislil, da bi še poskusil kakšno drugo miš pri hiši?

Verjetno ima config zajeb pri izbiri jezika. Če tega daš na EN in inštaliraš potem ne moreš uporabno revertirati na SI in ti programi defaultajo na EN, kar je prekleto nadležno.

Sam bi predlagal posodobitev biosa in igranje z USB krmilnikom v biosu.

Takih težav kot jih imaš ti nisem opazil na nobenem netbooku kjer telebajski delajo BP.

Za finto preglej DMA nastavitve HDDja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Verjetno ima config zajeb pri izbiri jezika. Če tega daš na EN in inštaliraš potem ne moreš uporabno revertirati na SI in ti programi defaultajo na EN, kar je prekleto nadležno.


Lahko, brez skrbi!

Sistem -> Možnosti -> Tipkovnica
Sistem -> Možnosti -> Jezikovna podpora


Normalno s tema dvema GUI vmesnikoma naknadno nastaviš vse nastavitve in to ne glede na prvotno izbiro pri/ob namestitvi. Na primer za test:

Če dodaš 2 razporeda tipkovnic (sistemsko uveljaviš) se ti celo pojavi indikator na pultu za preklapljanje med njima. Odpreš Word Processor in napišeš nekaj črk z enim razporedom tipk, ko na pultu (ali bližnjico hitrih tipk) zamenjaš razpored, se more ta sprememba razporeda tipk ob nadaljevanju tipkanja upoštevati! Enako v terminalu... Lahko razporede odstraniš/dodaš. Enako je z jezikovno podporo. Ne pa si nastaviti kakšnega čudnega razporeda tipk, potem pa skušati vpisati administratorsko geslo. ;)

Kar se pa tiče njegove težave pa menim, da gre za težavo z gonilniki. Ampak zadeva ni tako zelo preprosta. Za Eee PC T101MT je znano sledeče:

https://help.ubuntu.com/community/T101MT

Multitouch, touchpad in zunanja miška. Te zadeve so med sabo zelo povezane in tu verjetno tudi leži izvor VSEH teh težav. Ko smo se v prvotni temi pogovarjali o tem je bila izraženo pač mnenje, da se s tem ne bo ukvarjalo? Se pravi zadevami na povezavi.

Tako da že takrat in tudi tukaj kaj drugega kot to, da se počaka na Natty Narwhal ne vidim. Glede brezžične/žične miške se mi še samo zdi smiselno to predlagati, ker ni kaj za izgubiti. Tudi Unity nenazadnje bo v Natty Narwahal deloval bolje, ker zdaj se strinjam, da za večino uporabnikov ne deluje dovolj dobro. Premalo nastavljiv uporabniški vmesnik in na bistveno preveč strojne opreme premalo tekoče delovanje. Natty Narwahal bo pa to na obeh področjih bistveno izboljšal!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::



Normalno s tema dvema GUI vmesnikoma naknadno nastaviš vse nastavitve in to ne glede na prvotno izbiro pri/ob namestitvi. Na primer za test:

Če dodaš 2 razporeda tipkovnic (sistemsko uveljaviš) se ti celo pojavi indikator na pultu za preklapljanje med njima. Odpreš Word Processor in napišeš nekaj črk z enim razporedom tipk, ko na pultu (ali bližnjico hitrih tipk) zamenjaš razpored, se more ta sprememba razporeda tipk ob nadaljevanju tipkanja upoštevati! Enako v terminalu... Lahko razporede odstraniš/dodaš. Enako je z jezikovno podporo. Ne pa si nastaviti kakšnega čudnega razporeda tipk, potem pa skušati vpisati administratorko geslo. ;)

Sam sem imel tako težavo da se je neglede na zamenjavo razporeda v nekaterih programih privzeto uporabljal EN vmesnik pa čeprav je bil za Ubuntu izbran Si.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

Eno vprašanje:
Se morda komu dogaja spreminjanje svetlobe zaslona prenosnika ?
Na omrežju je vse ok, na bateriji pa nekak niha, tak se mi zdi da je mogoče mal dovisno od porabe procesorja in teh zadev.
Tako pač, tule pišem pa pride na nek nivo, ko pa hitr kliknem nov tab, pa kaj odprem pa kar malo bolj zasveti ekran.
Nevem no, sam upam da ni baterija, ker je še bolj nova.

Pač včasih zna bit mal moteče, ker svetlost sama od sebe nekam skače

Icematxyz ::

Če na omrežni napetosti deluje vedno enako na bateriji pa se spreminja svetilnost, potem gre verjetno za upravljanje s porabo da. Gre pa verjetno za programje in ne strojno opremo, če te to skrbi. Če bi rad zadevo bolj natančno raziskal, pa kot prvo povej model prenosnika.

Relanium ::

Proizvajalec je Toshiba, drugače pa ni potrebno se poglabljat.
Sam pač malo me je skrbelo ja, pa tudi me bolj zanima če še komu to dela.

BigWhale ::

Relanium je izjavil:

Proizvajalec je Toshiba, drugače pa ni potrebno se poglabljat.
Sam pač malo me je skrbelo ja, pa tudi me bolj zanima če še komu to dela.


Na mojem netbooku se zaslon redno zatemnjuje, ce sem idle... :)

Zero0ne ::

BigWhale je izjavil:

Na mojem netbooku se zaslon redno zatemnjuje, ce sem idle... :)


System -> Preferences -> Power management
uname -o

Relanium ::

Haha vidva :))

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Nič posebnega - USB Wifi miš za min denarja


To niti nisem vedel, da se gre za brezžično miš. V tem primeru lahko samo rečem, zagotovo imaš pri hiši kakšno žično miš katero boš priključil na prenosnik in s katero boš opravil hiter test!

Saj je že napisal, da je to naredil. Z vgrajenim touchpadom.
Ki je 90% PS2, torej je sum na gonilnik bolj neutemeljen.
(v ostalih 10% pa gre za USB priklop, ki je spet standarden)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Saj je že napisal, da je to naredil. Z vgrajenim touchpadom.
Ki je 90% PS2, torej je sum na gonilnik bolj neutemeljen.
(v ostalih 10% pa gre za USB priklop, ki je spet standarden)


Poglej si povezavo za T101MT in potem povej, če si še vedno mnenja, da težave niso povezane z gonilniki.

Ker je bilo (v neki drugi temi) izraženo mnenje, da se s tistimi stvarmi na povezavi ročno ne bo ukvarjalo, se bo pač počakalo na Natty Narwhal in se bo videlo, če so se težave (in katere) "same" odpravile ali ne.

Drugače pa WarpedOne si poskusil še žično miš in ali je kakšna razlika ali po nekem času uporabe tudi žična miška preneha normalno delovati?

WarpedGone ::

Ne še. Trenutno tisti netbook nabira prah medtem ko js tolčem dvojne šihte na "tavelki mašini".
Bo slej ko prej tut to prišlo na vrsto.
Zbogom in hvala za vse ribe

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Saj je že napisal, da je to naredil. Z vgrajenim touchpadom.
Ki je 90% PS2, torej je sum na gonilnik bolj neutemeljen.
(v ostalih 10% pa gre za USB priklop, ki je spet standarden)


Poglej si povezavo za T101MT in potem povej, če si še vedno mnenja, da težave niso povezane z gonilniki.

Sem. Sem.
Pa tudi če so, a gonilniki niso del "Ubuntu" ?

Gospod, vaš avto ni pokvarjen. Menjalnik je pokvarjen. ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Se pravi rad bi povedal, da če za Windows 7 ni na voljo posodobljenega AMD gonilnika za "legacy" grafične kartice. Da ta "BUG" report pošlješ na Microsoft?

Malo v to dvomim, če pa to počneš, potem pa povej, kakšen je pa rezultat?

V tem primeru pa je situacija res da rahlo obrnjena in bo kar nekaj težav razrešilo novejše Linux jedro. Ampak vseeno, pomanjkanje gonilnika ni BUG ampak je "BUG", ki se med drugim v tem primeru odpravlja.

Zdaj ti lahko živiš v prepričanju, da je za to Ubuntu "okvarjen OS" in poln "hroščev". Ampak žal te moram razočarati, da temu ni tako. Kdor nekaj časa uporablja Ubuntu & Co. si pač kupi podprto strojno opremo in ga uporablja kot OS, ki uporabniku out-of-the-box verjetno v tem trenutku nudi največ, primerjajoč z ostalimi rešitvami na tržišču!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Se pravi rad bi povedal, da če za Windows

Opa, poskus spremembe teme. Bom kar nehal brati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Se pravi rad bi povedal, da če za Windows 7 ni na voljo posodobljenega AMD gonilnika za "legacy" grafične kartice. Da ta "BUG" report pošlješ na Microsoft?

Seveda ne, lahko pa tečnariš proizvajalcu kartice.

Ampak večina uporabnikov bi pri Ubuntu krivila Canonical, ker jim na Windowsu to pač deluje brez problema.

Icematxyz ::

Opa, poskus spremembe teme. Bom kar nehal brati.


No pa bom rekel drugače, da ne boš rabil nehati brati. Če bi šlo za splošen BUG v Ubuntu, kot ga ti razumeš in bi rad prikazal, bi jaz z svojo USB miško imel enako težavo, pa glej ga zlomka, je nimam.

MrStein ::

Glej, ne kužiš bistva.
Nobenega ne briga, če nekemu Icematxyz-u z nekega foruma dela miška ali ne.
Šteje se, ali dela miška meni.
Ali Warpedu.
Ali moji mami, če bi ji (teoretično) instaliral Ubuntu.
Nobenemu od naštetih ne pomaga eno joto, če tebi dela. A naj pridejo k tebi klikat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Nobenega ne briga, če nekemu Icematxyz-u z nekega foruma dela miška ali ne.


S tem se strinjam. Uporabnike zanima če dela njim in večini uporabnikov dela. To je tisto, kaj je pomembno in bistvo. Večini USB miška dela.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Glede tega pa:

...ker jim na Windowsu to pač deluje brez problema...


...Šteje se, ali dela miška meni.
Ali Warpedu.
Ali moji mami...


Pa lahko rečem kaj? Recimo to:

http://tinyurl.com/32sxptg

Pa prosim, ne govoriti o "preobračanju" pozornosti, ker ves čas v bistvu gre za primerjavo Ubuntu vs. Windows. Potem vsaj se spustimo z neke teoretične ravni in primerjajmo zadeve v praksi takšne kot so. Sam s tem nimam težav.

AvtoR ::

Rad bi namestil Ubuntu server, pa ima sledeč problem:
Računalnik bi rad upravljal na daljavo brez monitorja in tipkovnice.
Nastavljeno imam da se mi boota v RunLevel3 (v ukazno vrstico).
Če se lokalno logiram kot uporabnik in poženem startx se mi normalno požene gnome namizje.
Nato se lahko iz drugega računalnika prek VNC logiram in dobim desktop.
Do tu vse lepo in prav. Problem nastane ko se logiram preko Putty.
Tam lahko poženem gnome namizje le kot root uporabnik (!?).
Ko se logiram preko VNC in vpišem geslo, zahteva gostitelj potrditev gesla
(na odaljenem računalniku to težko narediš), sicer ne odpre remote desktopa!
Lahko se vzpostavim VNC le če izklopim geslo, kar pa se mi zdi riskantno, glede na to da teče
v root načinu. Ali je kak način da preko Putty zaženem desktop kot uporabnik in ne kot root.

MrStein ::

X zaženi na lokalni mašini (kjer si).

Potem lahko poženeš desktop od remote računalnika (XDMCP, čeprav so baje to podporo ukinili ponekod...).

Ali pa poženeš desktop lokalno in poganjaš posamezne remote programe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Če se komu da, pa lahko pogleda tole.

Zakaj pride do popačenja podatkov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AvtoR ::

MrStein je izjavil:

X zaženi na lokalni mašini (kjer si).

Potem lahko poženeš desktop od remote računalnika (XDMCP, čeprav so baje to podporo ukinili ponekod...).

Ali pa poženeš desktop lokalno in poganjaš posamezne remote programe.


Saj v tem je problem. Ko poženem x, ga lahko samo kot root, posledica tega pa je da po prijavi preko VNC zahteva potrditev gesla na gostitelju.
Če bi mi uspelo pognati x namizje kot user, potem bi se lahko normalno z geslom prijavil preko VNC. V tem primeru Ubuntu ne zahteva potrditve dostopa na gostitelju.
Vglavnem na gostitelju se odpre pojavno okno "odklenite zbirko ključev" in vnosno polje "Program zahteva dostop do zbirke ključev-privzeto-vendar je ta zaklenjena".
Rad poganjal ubuntu kot server brez tipkovnive in monitorja, samo preko mrežnega priključka...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159749 (117342) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648467 (38329) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165249 (55333) Icematxyz
»

Izšel GNOME 3.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
286696 (4566) 71GA
»

GNOME 3 skoraj nared

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
367926 (5988) Zvezdica27

Več podobnih tem