» »

Izšel Ubuntu 10.10

1
2
3 4 5

cobrica ::

Jst sm tko naredil v WIn 7 sem po disk mgr zbrisal particijo z linux oz formatiral nato pa win cd,bootal in samo repair startup ali pa cmd pa bootmgr /fix pa stvar delovala.

Icematxyz ::

Da tako se to naredi. S tem, da kdo želi le testirati Ubuntu. Nima smisla Ubuntu kar nameščati na trdi disk. Za to, da ga čez kakšno uro izbrišeš. LiveCD (LiveUSB), VirtualBox, Wubi... so potem boljše alternative!

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Meni ga z repair startuup noče zbrisati prav tako ne bootmgr /fix

Zvezdica27 ::

lp,

eno bistveno bistveno vprašanje: So network manager porihtali ali so paketki isti? (a lahko en napiše verzijo, problem hard-shutdowna/hibernacije ter posledični disable network managerja). Sicer network manager ni del razvoja Canonical, samo zadeva včasih res mori. Če to niso popravljali, sploh ne bom updatal oz. probaval iso.

Se strinjam, kar je en napisal: rajš en release na 2 leti, pa da je to res porihtano, tole drvenje z verzijami je popolnoma brezveze ker 10.04 dela v redu, če odštejemo nekaj manjših pomankljivosti (recimo slabe povezave nekaterih najbolj pogostih programov). Pismu, res mu manjka res malo, malo, malo... Sam ko noben ne vpraša običajnega šalabajzerja, kaj je potrebno (recimo unmount komanda z desnim knofom al kaj tako enostavnega direktno iz Places bi bila fenomenalen korak naprej...)

Gnash ter Flash pa najbrž še zmeri smradita do neba, ne?

zz

technolog ::

Ne, flash 64 bit plugin deluje isto kot na windowsih.

MrStein ::

Sem preveril ducat od prej prijavljenih bugov.
En je popravljen, drugi ne.
Pa par novih odkril.

Vam CD-ji v redu delajo?
Opazil sem, da če ejectam CD z gumbom CD enote, potem Ubuntu še dalje vodi kot moutano. Če dam not drug CD je seveda zmešnjava in I/O errorji, ker hoče brat fjale s prejšnjega CD-ja.

Na drugem PC pa ne mounta vstavljenih CD-jev.

Ima pa res kul wallpaper, to ja.

Mare3 je izjavil:

Meni ga z repair startuup noče zbrisati prav tako ne bootmgr /fix


- zbrišeš particijo (kot si že prej)
- pofixas Window startup (kot že prej opisano)
- fertik
- če ne, pa odpreš temo za pomoč v forumu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Oziroma če si že pofixal zagon, samo particijo zbriši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matjazx ::

@Zvezdica27: Sj obstajata dva cikla, 6-mesečni in 2-letni (LTS).

BigWhale ::

Ce bi radi release na dve leti pejte na Debian. :)

morbo ::

Sej ni nujno da updejtaš vsako novo verzijo. Jaz sem še vedno na 9.10 in nisem prepričan da rabim it na 10.10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

Icematxyz ::

So network manager porihtali ali so paketki isti?


NetworkManager 0.8.1

Gnash ter Flash pa najbrž še zmeri smradita do neba, ne?


Sam zaenkrat nimam težav z flash vsebinami. V 10.04 na začetku sem imel kakšen občasen izpad, da sem moral kliknit refresh strani. Potem se je to uredilo in ne vem kdaj nazadnje ni kaj delovalo tako, kot si je avtor spletne strani zamislil. Celo 64 bit verzijo je Adobe spet začel razvijati za GNU/Linux.

recimo unmount komanda z desnim knofom al kaj tako enostavnega direktno iz Places bi bila fenomenalen korak naprej


Ne razumem kaj misliš. Če misliš v Nautilus? Seveda lahko priklopiš/odklopiš pogon z miško? Tudi v 10.04 in 10.10 brez težav. Ali kaj točno misliš? Priklopiš pogon preprosto tako, da klikneš nanj. Odklopiš pa da klikneš nanj z desno tipko miške. In opcija -> Odklopi.

Opazil sem, da če ejectam CD z gumbom CD enote, potem Ubuntu še dalje vodi kot moutano.


Zgleda da gre za bug. Deluje pa OK z miško desni klik -> izvrzi.

Glede tega, da bi naj različice bile "prehitre". Načeloma imaš LTS kot so rekli že drugi. Po drugi strani pa je razvojni cikel celotnega ekosistema nekje naravnan na 6 mesecev. Sam menim da je tako tudi prav. Osebno me ne moti hiter razvoj. Še bolj naj pospešijo zadeve. Jaz sem vsekakor za. V vsakem primeru lahko imaš ne 2 ampak 3 leta "mir" če želiš. Pri strežnikih pa še več kot to.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

aha, network manager je nov, v 10.04 je verzija 8.0. Dobro, jaz bom upgradal že zaradi tega. Za začetek pa bom upgradal samo paketke network managerja pa da vidimo. Huh... veliko paketkov za updatat... Če bo vse OK pa morda še na 10.10

Za unmount nisem mislil na nautilus, kjer je to OK urejeno, ampak direktno na Places. Včasih je lažje doseči places kot nautilus ali desktop (ko ležiš ko krava in maš sam eno roko).

Drugače pa vem da maš lahko mir 3 leta, še nedolgo nazaj sem bil na 8.10, ki je delal morda še predobro in sem se odločil da sprobam 10.04

zz

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


Sam zaenkrat nimam težav z flash vsebinami.
Opazil sem, da če ejectam CD z gumbom CD enote, potem Ubuntu še dalje vodi kot moutano.


Zgleda da gre za bug. Deluje pa OK z miško desni klik -> izvrzi.

Glede tega, da bi naj različice bile "prehitre". Načeloma imaš LTS kot so rekli že drugi. Po drugi strani pa je razvojni cikel celotnega ekosistema nekje naravnan na 6 mesecev. Sam menim da je tako tudi prav. Osebno me ne moti hiter razvoj. Še bolj naj pospešijo zadeve.

Saj ni (hiter) razvoj tisto, kar moti.
Ampak počasen razvoj, a vseeno polizdelke releasajo kao gotove.
Recimo brasero so dali že kdaj? V 9.10?
Leto je naokrog, pa ne zmore osnovne stvari "posnami image na DVD+RW".

Glede flasha:
V Live sem šel na eno stran z flash-om, v install wizard-u, ki mi je ponudil 3 imlementacije flasha sem pustil default izbor Adobe in kliknil next. Pol je neko napako javilo (se ne spomnim zdaj kakšno, zdaj sem spet v Windows) in ni instaliralo. A drugim to dela? V Live?

Ti imaš instalirano? Lahko preveriš, če tudi tam dela problem eject z gumbom? Mogoče gre za kako muho Live okolja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Za unmount nisem mislil na nautilus, kjer je to OK urejeno, ampak direktno na Places. Včasih je lažje doseči places kot nautilus ali desktop (ko ležiš ko krava in maš sam eno roko).


Ker imam poslovenjen Gnome. Verjetno si potem mislil Places na pultu. No tudi tukaj lahko kaj narediš.

1.) Privzeta opcija je, da se ti priklopljen pogon prikaže na namizju. Tam tako lahko z desnim klikom miške ga odklopiš ali izvržeš če gre za izmenljiv pogon. Če prav razumem pa ti to ne odgovarja? In bi raje rešitev na pultu?

2.) Lahko na primer poskusiš kako se obnese in dodaš na pult priklopnik pogonov.

Priklopnik pogonov



Ampak počasen razvoj, a vseeno polizdelke releasajo kao gotove.


To je zdaj tako. Če nek program izzide. In deluje dobro takšen kot je. Potem ni polizdelek. Verjetno te pa moti, da kakšen program, ki je vključen v privzeto Ubuntu distribucijo nima na primer več funkcij? In da se le te dodajajo prepočasi? Prvi korak je v takšnem primeru, da pogledaš kaj ponujajo alternative. Nenazadnje sam zamenjam kar nekaj programov, ki so privzeto nameščeni z alternativami. Ker so na nekem področju boljše. Kar pa ne pomeni, da v večini primerov ne bi mogel opraviti večino dela, kar z privzetimi aplikacijami. Pač mi alternativa bolj odgovarja. Tako kot na primer pri Oknih tudi dosti uporabnikov ne uporablja IE ampak alternativo. Pri samem razvoju nekega konkretnega programa pa Canonical direktnega vpliva največkrat nima. On lahko ponudi samo dobre pogoje za razvijalce. In mislim, da jim to kar uspeva. In bo (je že) posledično razvoj programja, ki se vključi v distribucijo Ubuntu hitrejši. In večjo je povpraševanje po njem. Kar je lahko samo dobro.

Ti imaš instalirano? Lahko preveriš, če tudi tam dela problem eject z gumbom? Mogoče gre za kako muho Live okolja.


Na sveži namestitvi Ubuntu je ta bug prisoten. Brez dodajanja programov. Glede druge težave pa opiši težavo bolj podrobno.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Srednji gumb več nima funkcije paste (v gnome terminalu) ???
A sanjam?

Žal ne: Ubuntu bug 633535 "Middle buttons do the same as left buttons"
:(

A drugim tudi prekine WLAN, če preklopiš na VT1 (ctrl-alt-F1) ?

Icematxyz je izjavil:

Ampak počasen razvoj, a vseeno polizdelke releasajo kao gotove.


To je zdaj tako. Če nek program izzide. In deluje dobro takšen kot je. Potem ni polizdelek. Verjetno te pa moti, da kakšen program, ki je vključen v privzeto Ubuntu distribucijo nima na primer več funkcij? In da se le te dodajajo prepočasi?

- eject CD problem
- srednja tipka ne dela
- ne more DVD image zapečt
- prekinja WLAN

Sorry, meni je to polizdelek.

- gnomeradio ne špila (na prejšnjih verzijah je na istem hardveru igral)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Pa pazi, pognal sem ga samo tak, da vidim, plus nekaj starejših bugov sem preveril, če so pofiksani.

(seveda niso)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dux ::

@MrStein: Se popolnoma strinjam da ima Ubuntu ob izidu preveč hroščev.

Sicer imam sam srečo, da mi čudežno vedno vse dela ampak opažam, da imajo drugi resne težave. Zato je včasih dobro počakati kakšen mesec, da vsaj najočitnejše popravijo.

Mislim da bi bila najboljša rešitev takšna da bi na LTS-1 pol leta samo popravljali hrošče brez novih stvari. (Se pravi pol leta od 9.10 do 10.04 samo popravljanje hroščev).
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

- eject CD problem


Da to je zaenkrat bug. Dela pa seveda zadeva s klikanjem z miško. Ampak OK bug je. Čakamo da se odpravi. Ne vem pa (ker nisem iskal) če je BUG sploh kdo prijavil. In katerim točno razvijalcem.

- srednja tipka ne dela


Da. Ampak ne na katerikoli miški. Ampak na točno določeni strojni opremi? Se pravi večini bo to delalo. Tistim, ki imajo prenosnik s takšno strojno opremo kot ti. Pa gre zaenkrat za bug ja. Kjer se pa zadeva že rešuje. In upam seveda, da se seveda čim prej reši. Nenazadnje kot kaže se ve za kaj se gre in patch (če prav razumem in gre za enako strojno opremo, kot jo ti uporabljaš) je že na voljo.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

- ne more DVD image zapečt


Sicer ni DVD image ampak CD image ker DVD image nimam na voljo trenutno. Ampak gre za zapis z Brasero zapisovalnikom na DVD-RW (ki je bil pred zapisom celo poln podatkov). Brez kakršnega koli nastavljanja:

Uspešen zapis na DVD-RW



Res pa je da moram še poskusiti (ko bom imel na voljo) DVD image. Da ne bom širil "dezinformacij". Morda pa res gre za bug? Lahko pa seveda me kdo prehiti. Če ima slučajno kakšen Ubuntu 10.10 + DVD image + Brasero zapisovalnik + DVD-RW plošček in poskusi tudi sam. In sem napiše svojo izkušnjo. Morda pa gre spet za kakšno specifično zadevo, povezano s strojno opremo? Ne vem. Poznam premalo informacij.

- prekinja WLAN


V takšnih primerih (brez da bi sedaj sploh razmišljal, kakšno težavo imaš - wireless prekinja) se ponavadi (kot najlažji prvi korak) namesti in preizkusi še Wicd. Se pravi kako se obnese alternativa.

http://wicd.sourceforge.net/

Sicer imam sam srečo, da mi čudežno vedno vse dela ampak opažam, da imajo drugi resne težave.


Ali pa gre za sindrom. Na Ubuntu nekaj ne dela -> zanič. Na Windows nekaj ne dela -> vprašaš in rešiš.

Na obeh OS pa si pa ob nedelujočih gonilnikih ali če niso sploh na voljo v slabem položaju. Na primer ATI legacy kartice in zadnja Okna ali zadnji Ubuntu. Prijetno presenečenje za uporabnika, a ne da? Vse se da če se hoče. Če pa proizvajalec strojne opreme skrbi tudi za podporo GNU/Linux si pa tako najverjetneje na zeleni veji. Se pa tudi strinjam s tem, da je prvi mesec ali dva bolj kritičen. Tako kot pri vsakem OS ko izzide. In ko ga dobi v roke masa ljudi. Sledi stresno in kritično obdobje, da se glavnina napak odpravi. Če je to smiselno. A ne da? Ali kateri točno splošno namenski namizni OS namenjen množicam je tako "dober" da to ni prisotno? Pozna kdo kakšnega? Da slišim.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

techfreak :) ::

Na obeh OS pa si pa ob nedelujočih gonilnikih ali če niso sploh na voljo v slabem položaju.

Seveda, ampak v trenutnem času skoraj ni strojne opreme, ki bi imela gonilnike samo za Linux. Po drugi strani, pa nekje 99.9% opreme narejene v zadnjih 2 letih deluje brez težav na Windows 7.

Jst ::

Je NetworkManager še vedno tako neuporaben, da KAO podpira vsega boga, ne zna pa nič v GUI načinu nastaviti, ko pa "ročno" nastaviš, se mu pa utrga?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Na obeh OS pa si pa ob nedelujočih gonilnikih ali če niso sploh na voljo v slabem položaju.

Seveda, ampak v trenutnem času skoraj ni strojne opreme, ki bi imela gonilnike samo za Linux. Po drugi strani, pa nekje 99.9% opreme narejene v zadnjih 2 letih deluje brez težav na Windows 7.


Kaj pa tiste teme o Windows 7 in lastnikih AMD kartic? Pa ne samo AMD.

MrStein ::

Ne Windows sem mešat, prosim!

Ice, se vidi da si hud navdušenec. ;)
Poskušaš probleme pomanjšati...

Icematxyz je izjavil:


- srednja tipka ne dela


Da. Ampak ne na katerikoli miški. Ampak na točno določeni strojni opremi? Se pravi večini bo to delalo. Tistim, ki imajo prenosnik s takšno strojno opremo kot ti. Pa gre zaenkrat za bug ja. Kjer se pa zadeva že rešuje. In upam seveda, da se seveda čim prej reši. Nenazadnje kot kaže se ve za kaj se gre in patch (če prav razumem in gre za enako strojno opremo, kot jo ti uporabljaš) je že na voljo.

- ne more DVD image zapečt


Sicer ni DVD image ampak CD image ker DVD image nimam na voljo trenutno. Ampak gre za zapis z Brasero zapisovalnikom na DVD-RW (ki je bil pred zapisom celo poln podatkov)
...
Morda pa gre spet za kakšno specifično zadevo, povezano s strojno opremo? Ne vem. Poznam premalo informacij.


Problem s srednjo tipko je že v beti bil prijavljen.

(DVD) glede na to, da je google našel precej podobnih problemov, dvomim, da ima HW veze.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

dux je izjavil:

@MrStein: Se popolnoma strinjam da ima Ubuntu ob izidu preveč hroščev.

Sicer imam sam srečo, da mi čudežno vedno vse dela ampak opažam, da imajo drugi resne težave. Zato je včasih dobro počakati kakšen mesec, da vsaj najočitnejše popravijo.

Večina bugov, ki sem jih šel preverit, so prijavljena že leta. Ni izid nič posebno obdobje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w00tnes ::

Jst je izjavil:

Je NetworkManager še vedno tako neuporaben, da KAO podpira vsega boga, ne zna pa nič v GUI načinu nastaviti, ko pa "ročno" nastaviš, se mu pa utrga?


Hm meni deluje zadnja verzija prav lepo, uporabljam avtomatski LAN doma, manual LAN nastavitve v "študentu" in pa eduroam na faksu. Zaenkrat še nič ni jamral, vse sem pa nastavil preko GUIja

kanzyani ::

v 10.10 dela net v študentu če ga štimaš prek gui-a ali še vedno meče dol vsako uro?

Poldi112 ::

techfreak :) je izjavil:

Na obeh OS pa si pa ob nedelujočih gonilnikih ali če niso sploh na voljo v slabem položaju.

Seveda, ampak v trenutnem času skoraj ni strojne opreme, ki bi imela gonilnike samo za Linux. Po drugi strani, pa nekje 99.9% opreme narejene v zadnjih 2 letih deluje brez težav na Windows 7.


Nove res ne, starejše zadeve so pa kar pogoste in tam imam precej več možnosti, da ti zadeva dela v linux-u.

MrStein je izjavil:

Ne Windows sem mešat, prosim!

Ice, se vidi da si hud navdušenec. ;)
Poskušaš probleme pomanjšati...



Zakaj ne? Isto so os, in isto imajo bug-e.
Ti so pa bolj obseden kot on. Ob vsakem releasu jokaš, kako je par bugov odprtih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Icematxyz ::

Ice, se vidi da si hud navdušenec. ;)


Da sem kar navdušen nad Ubuntu OS. Kako le ne bi bil.

w00tnes ::

kanzyani je izjavil:

v 10.10 dela net v študentu če ga štimaš prek gui-a ali še vedno meče dol vsako uro?


Deluje lepo ("študent" == podnajemniška soba, mamo wifi), doma imam statičen LAN nastavljen (na stacionarcu in na prenosniku) in na obeh dela lepo (ne meče ven), oboje preko GUIja nastavljeno (dodal novo povezavo, ki se avtomatsko zažene, nastavil IPv4 naslove in DNSe)

Za študentske domove pa ne vem kako deluje zadeva

BigWhale ::

MrStein je izjavil:


- eject CD problem
- srednja tipka ne dela
- ne more DVD image zapečt
- prekinja WLAN


Tole so minor bugi, razen mogoce zadnjega, ki ga je pa tezko stestirati tako majhni kolicini razvijalcev/testerjev.

Eject CDja najbrz ni nihce sprobal, kak regression test za to napisat je malo tezje, ker mora test narediti uporabnik. Za srednjo tipko ne vem, moja deluje. Imas kako specificno misko, notebook? Ce ja, potem je to nekaj kar je tezko uloviti, zaradi strojne opreme in zaradi tega, ker regression testi spet ne najdejo nicesar. Ne morejo.

Burnanje DVD imageov je najbrz za koga problem, vsekakor pa to ni major problem. Poleg tega, ce gre za 3rd party aplikacijo, potem je na strani razvijalcev te aplikacije, da to popravijo. Canonical se ukvarja z upstream bugi samo ce so resnicno problematicni. Lahko pa napol delujoco aplikacijo ven zabrisejo. Samo potem spet ne bo prav, ker te aplikacije ne bo vec. :)

Prekinjanje wirelessa je prav tako precej specificen bug, ki se navezuje na hardware.

Treba je vedeti, da gonilnike in hardware related zadeve testirajo razvijalci, ki so omejeni na majhno podmnozico strojne opreme. Ce bi gonilnike izdelovali tisti, ki naredijo hardware, bi oni testirali gonilnike. Ali bi pa placevali skupini Canonicalovih testerjev, ki bi to pocela za njih. Za vsako verzijo Ubuntuja posebaj.

Mavrik ::

BigWhale: Kar je vse lepo in prav, sam to še vedno lepo kaže da OS ni spoliran in to BO šlo na živce uporabnikom. Sori, sam ne mene ne moje mame ne briga zakaj mi ne dela MSN video chat ali srednja tipka na miški, a veš? Če upstream tega ne poporavi, se pač mora zraven distro spravit, ne pa potem jokat kako jih grdi grdi svet ne mara.

v 10.10 dela net v študentu če ga štimaš prek gui-a ali še vedno meče dol vsako uro?


Kolikor sem testiral dela EAP-TTLS(PAP) čez wired po novem dejansko stabilno če ga porihtaš čez NetworkManager. HP Laptop, Broadcom mrežna.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

BigWhale: Kar je vse lepo in prav, sam to še vedno lepo kaže da OS ni spoliran in to BO šlo na živce uporabnikom. Sori, sam ne mene ne moje mame ne briga zakaj mi ne dela MSN video chat ali srednja tipka na miški, a veš? Če upstream tega ne poporavi, se pač mora zraven distro spravit, ne pa potem jokat kako jih grdi grdi svet ne mara.


aja, jest nisem nobenga probaval opravicevat. Samo razlozil sem kaksna je narava teh bugov. Upstream bugi so ful problem in Ubuntu dela precej aktivno na teh zadevah in se folk tudi trudi. Samo vsega zal ne morejo pokriti. Vedno je bilo tako in verjetno se nekaj casa bo.

To, da stvar ni spolirana vemo. :) Tudi meni ni vsec, da se na nekaterih stvareh prehitro obupa in neha delati oziroma se jih zamenja, kar tako na vrat na nos, brez kaksnega prav posebno tehntega razloga.

Mavrik ::

To je čist jasno. Najhujši problem pri Ubuntu so regresije. Stvari ko v prejšnjih verzijah delajo in potem crknejo. To se pogosto dogaja pri kakem bolj ne-pogostem hardwaru (recimo kontrole na laptopih umirajo čez revizije in začnejo nazaj delati, kake posebne tipkovnice, webcami...) in to precej najeda, ko ti stvari umrejo pri upgradu.

(Pa a bi že glup GDM bug ko se ti login window pojavlja vedno na drugem zaslonu popravli?!)
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

To je čist jasno. Najhujši problem pri Ubuntu so regresije. Stvari ko v prejšnjih verzijah delajo in potem crknejo. To se pogosto dogaja pri kakem bolj ne-pogostem hardwaru (recimo kontrole na laptopih umirajo čez revizije in začnejo nazaj delati, kake posebne tipkovnice, webcami...) in to precej najeda, ko ti stvari umrejo pri upgradu.

(Pa a bi že glup GDM bug ko se ti login window pojavlja vedno na drugem zaslonu popravli?!)


Login Window? Meni se login window vedno pojavi na istem monitorju. Se pa unlock window pojavlja malo tu, malo tam. Po mojem glede na to kje je bila miska, ko se je vklopil screen saver.

kanzyani ::

Potem pa zakon, da so po 3 verzijah spet uspostavili delujoči NM...

sicer bom pa s prehodom še malo počakal... po videnem je še kar nekaj bugov.

10.04 mam pa trenutno dobro zrihtano...

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Samo vsega zal ne morejo pokriti. Vedno je bilo tako in verjetno se nekaj casa bo.

Ja, saj to je to. Nimajo resursov, da bi en spodoben OS furali.
Recimo v tem tednu sem tam 10 bugov prijavil ali apdejtal.
Aktivnost z druge strani je po petih dneh bila samo na enem (preusmeritev na drugega ownerja).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Recimo v tem tednu sem tam 10 bugov prijavil ali apdejtal.


To je pohvalno.

MrStein ::

Ja, samo počasi ne vidim smisla.
Ta teden namreč ni nobena izjema.
Bugov imam tam mali milijon.
Ugani, na koliko je sploh odziv? Kaj šele fix.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Sims ::

MrStein,

kej bi lahko videl tvoje prijave bugov? Zanima me, kaj si vse našel. Je to vidno?

Hvala.

Sims

MrStein ::

https://launchpad.net/~xerces8

Samo ni vseh na tej strani, zaradi buga 5977
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sims ::

Cool, 2 fix-a so celo naredili. :D

Kaj to se samo registriraš in potem lahko buge poročaš ter upaš na odziv?

Sims

BigWhale ::

Sims je izjavil:

Cool, 2 fix-a so celo naredili. :D
Kaj to se samo registriraš in potem lahko buge poročaš ter upaš na odziv?


Ja, in providas cim vec informacij o bugu, ki si ga odkril. Ce si pa dobre volje in imas dovolj znanja, pa lahko tudi kaj popravis. :)

In potem tezis, da tvoj popravek nekdo pregleda in da se ga vkljuci v glavno kodo. :)

dux ::

Težava z bugi je, da jih povprečno poročajo ~ 1800 tedensko (po izidu še malce več), kar pomeni, da je razvijalcev enostavno premalo za vse hrošče.
Upanje je v nasih odlocitvah

MrStein ::

Mogoče malo pomaga, če bug prijaviš s programčkom ubuntu-bug, ki pripne paket informacij o sistemu.
Mogoče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Ad-hoc mreže ne delujejo z WPA.

"Vse dela™"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Kdo pravi, da vse dela? Pač imajo dovolj drugih bolj pomembnih bugov oz. ni dovolj zanimanja za odpravo te napake.

kopernik ::

Take malenkosti tudi mene motijo in zato se strinjam z MrStein-om, da gre za polizdelek. Že kar nekaj let sem na linux desktopu in nekako še čakam na dober, spoliran sistem. Na srečo se že dosti znajdem v tem okolju in lahko marsikaj zaobidem, pofixam in podobno, ampak verjamem da veliki večini uporabnikov vse 'dol pade', ko namestijo nov ubuntu in se morajo takoj ukvarjati s takimi zoprnijami.

Mimogrede, če je več userjev na desktopu, sem doživel že cel kup sranja. Recimo, en čas aktiven eden user, en čas drugi, vmes gre laptop v suspended mode -> pri drugem userju bo garantirano na nemajhnem številu laptopov ali temen zaslon (crkne driver grafične) ali wi-fi preneha delati (se ne uspe vnovič povezati v omrežje) ali misteriozno flash v firefoxu redno crasha (spet verjetno kaj v povezavi z driverjem za grafično). Skratka, multi-user okolje na laptopih je PITA.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Kdo pravi, da vse dela?

Daj Search, pa boš videl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Prvi (in edini po pregledu prvih štirih strani) zadetek, ki pravi da na Ubuntuju vse dela (Google: "vse dela" ubuntu site:slo-tech.com):

MrStein je izjavil:

... Ubuntu je super in popoln.
Vse dela. ...

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Lahko se strinjaš s tem, da gre za polizdelek. Lahko pa:

Kupiš brezžično kartico za katero veš, da podpira te zadeve in da obstaja kvaliteten gonilnik. Se pravi gonilnik, ki brez težav podpira pod Linux te zadeve. In ne kupiš polizdelka.

Namesto ad hoc povezave uporabiš usmerjevalnik + dostopno točko. Ubuntu pa je odjemalec. Lahko si seveda izdelaš svojo dostopno točko. Če imaš ustrezno (podprto) strojno opremo in znanje.

V tvojem primeru pa verjetno deluje ad hoc povezava. Ampak brez šifriranja ali z WEP. Tako da dvomim, da bo iz tega bug reporta kaj kruha. Se pravi Ubuntu + ad hoc + WPA2 zaenkrat pozabi. Glede Brasero sem se sedaj še spomnil. Določeni ljudje so imeli težave po nadgradnji Ubuntu na 10.10. In je "težava" izginila če se je Brasero odstranil in ponovno namestil. Kdo bi si mislil.

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Pozdravljeni,
Danes sem na Ubuntu 10.10 želel pogledati en video, zgodi pa se mi zelo čudna stvar. Namreč, ko želim odpreti .ogg ali .avi (ta dva formata se testiral), se VLC odzove tako kot bi ga le odprl (VLC). Po brskanju sem našel rešitev, ki pa ne deluje - v nastavitvah naj bi spremenil output na OpenGL, vendar te opcije sam sploh nimam. Preizkusil sem vse ostale opcije, vendar ni delovala nobena izmed teh. Naložil sem tudi SMPlayer, vendar imam nekako raje VLC, zato bi rad to zadevo popravil. V SMPlayer-ju zadeva deluje, ko sem prestavil output na xv(za grafične ATI RADEON) - nekaj podobnega. Seveda sem namestil tudi paket, ki dovoljuje uporabo formatov mp3, avi, ........

Kako bi lahko zadevo popravil?
Hvala za vse odgovore!

EDIT: Še dodatna informacija - želel sem predvajati spletni radio, pa ni deloval (enako kot z videom, kot da bi le odprl vlc).
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159037 (116630) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648150 (38012) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22164914 (54998) Icematxyz
»

Izšel GNOME 3.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
286671 (4541) 71GA
»

GNOME 3 skoraj nared

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
367895 (5957) Zvezdica27

Več podobnih tem